Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:14 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Добър ден,Здравейтенови [re: EFO75]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано02.04.15 19:49



Много е страшно... Какво да кажа не знам. Писах, трих. Всичко ми се струва безсмислено.

Знам, че ще се справиш. Ще преживееш достойно и тази голяма болка. Ти си прекрасна и силна! Ще намериш начина, ще се научиш да живееш с липсата му.

Прегръщам те!



Тема Re: Добър ден,Здравейтенови [re: Ekna]  
Автор EFO75 ()
Публикувано03.04.15 01:49








Тема Re:Добро утро,Петък е...нови [re: EFO75]  
Автор EFO75 ()
Публикувано03.04.15 06:22







Тема Re:Добро утро,Петък е...нови [re: EFO75]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано03.04.15 12:56



Добър ден Ефи,то студ мила при нас, този леден вятър ми вледенява мозъка.... Иначе ежедневието те поглъща, все едно и също. незнам тази година мързела ли ме натисдка,нежеланието ли...но не ми се правят козунаци и ще си купя готови.Даже и курабийки не ми се правят...дано да се кандърдисам до Великден...



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re:Добро утро,Петък е...нови [re: flora bg]  
Автор EFO75 ()
Публикувано03.04.15 13:36



И тук е така студено,от всичко по-малко е

като мине цветница и ще ти минеТо сме силни,роботи и други,ама и техниката се развалятака че ще месиш......Аз немога,и ги купуваме от фурна топли,а останали теста/питки,баници,кифли,пици/мъжът ми, ги месешеи това е работил преди да се качи на камиони,бусове и коли,та си ........ на здравето
В неделя и моя син/голямия/ е именяк-Явор



Тема Re:Добро утро,Петък е...нови [re: EFO75]  
Автор Viktoria 999 (член)
Публикувано03.04.15 15:25



И моя син е Явор! В неделя двамата с него имаме имен ден - аз също съм китка, росна китка...



Бубе, не мога да ти пиша на личния - два пъти опитвам - не се получава.
Имам въпрос - ще го задам тук.
Бубу, знаеш ли дали в България се прави изследвания на BRCA 1 и 2.
На една дружка майка й бере душа в пловдивската онкология с множество разсейки от РМЖ. На сестра й е открит РМЖ, оперирана е и в момента е на химиотерапия. Моята дружка иска да направи тези изследвания.



Тема Re:Добро утро,Петък е...нови [re: Viktoria 999]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано03.04.15 16:55



Правят го тук:



Най- добре се свържи с проф. Драга Тончева работи в лабораторията и ще помогне тел. 0898 545570

п.п Като имаш спешен въпрос направо ми звъни на телефона.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 03.04.15 16:56.



Тема Re:Добро утро,Петък е...нови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано03.04.15 17:02



Тони го е правила тук BRCA1, но по програма. Не пречи да питаш.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 03.04.15 17:02.



Тема Re: Добро утро, Петък е...нови [re: Buba67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.04.15 18:29



Брей, голям студ из нашата България! А и аз - болна, без глас, с кашлица и подути лимфи, с болки в гърло и уши - хукнах на пътешествие... Ама като ми кажат "тръгвай" и вече съм на вратата! Този път вятърът ме отвя към Троян, а то там такава красота! Вече се е раззеленило, короните на дърветата бухнали като захарен памук, към разните нюанси на зеленото се добавило жълто и бледорозово - неописуемо! Не съжалявам - те хубавите емоции понякога са по-силни от илачите!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re:Лазаровденнови [re: *jull**]  
Автор EFO75 ()
Публикувано04.04.15 04:46



Лазаровден
04 Април / Имен ден: Лазар, Лазарка, Лазарин

Православната Християнска Църква посвещава този ден на Лазар, когото Иисус Христос възкресил на четвъртия ден след погребението му в знак на благодарност за проявеното от него гостоприемство. Според средновековните писания Лазар живял още 30 години в строг пост и въздържание и бил провъзгласен за първи епископ на град Китион на остров Кипър.

Нашият народ нарича празника "Лазар", "Лазарица" или "Лазарова събота". В празничния календар той има подвижна дата. Заема винаги съботата една седмица преди Великден. Характеризира се с няколко особено интересни и старинни по своя произход момински обичая - лазаруване, кумичене и боенек.

На самия Лазаровден рано сутринта, пременени в нови и чисти момински носии, закичени с венци и свежи китки по главите, лазарките тръгват на групи по махалата да обикалят селските домове. През цялото време те пеят празнични обредни песни, като изпълняват и своя ритуален танц, наричан най-често "боенек". Стопанката кара лазарките да подскачат високо и да потропват с крака, за да растат високо посевите и да се плодят домашните животни. После тя дарява девойките с яйца, които те събират в кошнички.

Възкресяване на Лазаря:

Лазаровото възкресение станало непосредствен повод за смъртната присъда на Спасителя. Затова именно от най-дълбока древност било установено случилото се да се спомня преди началото на Страстната седмица (Седмицата на Христовите страдания).
В IV век Лазаровото възкресение се считало за общоцърковен и тържествен празник, което се вижда от множеството поучения на този ден от св. Иоан Златоуст, блаж. Августин, и др. В VII-VIII век светите църковни песнописци св. Андрей Критски, Козма Маюмски и Иоан Дамаскин съставили особени песнопения и канони, посветени на празника, които са в Църквата ползва до ден днешен.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.