Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:32 09.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Добро утронови [re: kaloyana_-177704]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано25.11.14 22:06



То си е за ядосване Кали, права си. Но няма да се оправим а още повече ще затъваме и защо? Защото няма българи в България. Българите, които сме тук сме 2 000 000, че и повече пенсионери. Другата четвърт деца и непълнолетни и другата част млади хора, които стоят по кафенетата на едно кафе, щото няма работа. И ако работят млади хора те са толкова малко че техния глас е в пустиня. Никой не взима под внимание протестите на пенсионерите, децата и безработните. А и тези, които останаха тук в България още имат някаква надежда, че някой ще оправи системата и чакат Видьовден. А тези, които не искат да чакат и искат да живеят нормално ги няма тук - те напуснаха страдалческата ни красива Родина. А народа вече е толкова изтормозен,болен и гладен, че няма сили да си вдигне главата. Всеки ден първата му мисъл на повечето хора е дали ще има едно левче днес да купи барем хляб. А циганите са пуснати на произвола и никой о т горе не иска да си мръдне пръстта за тях.Нали тях не ги крадат и убиват. Техните палати са с камери,охрана.Те не вървят пеша....геноцида така започва и свършва за един народ. Съдба!

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Добро утронови [re: kaloyana_-177704]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано25.11.14 22:14



Кали, винаги ми е било много приятно да те чета, дори и по не особено приятни теми. Наистина има голяма нужда от промяна в законодателството. Но най-лошото е, че закони, приети преди 5-10 години, че и по-малко, започват да се променят или допълват, което означава, че не са удачни или най-просто казано - законотворците не са компетентни.
По повод ромите - наистина те разчитат предимно на социалните помощи. Аз съм общински служител и най-редовно виждам съобщения за раждане /един от кварталите ни е с преобладаващо ромско население/ съобщения за раждане с баща неизвестен, също така неприпознато, като детето е пето или шесто и като бащино име носи малкото име на майката. Както казва една колежка - тези самотни майки са "непорочно заченали". Но закона е такъв, че позволява това и по този начин се плодят неконтролируемо, но не е луд този, който яде баницата, а този, който му я дава.


По повод медицинската помощ: през уикенда се загледах по тв някакво предаване, даже не знам кое - две ромки се жалваха от полицейски тормоз, полицаи дошли да им вземат децата /не се разбра на какво основание/ и ги унижавали. Водещия попита: в тези палатки ли гледате децата, с какво ги храните, лекар имат ли? На което едната отговори: не ни трябва лекар, нашите деца не боледуват, храним ги с това - и си извади гърдата и започна да пръска водещия. Направо бях втрещена!



Тема Re: Добро утронови [re: N O6O6]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано26.11.14 01:00



Докато отговоря на Екна и нейното мнение изчезна, на всичко отгоре отговорът излезе като нова тема, вероятно защото отговарях на нея, а тя като е изтрила мнението си е станало така, нещо стана с коммпютъра, уж не приемаше, а в същност е приел. Според мен гафа е станал защото тя е махнала изцяло мнението си, а то беше закачено с моя отговор. Модераторите ако искат или да местят или да трият, или остава така.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: Добро утронови [re: kaloyana_-177704]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано26.11.14 17:50



Алооооо,няма никой в къщи?????

Хайде някой да се обади де,скучно ми е....

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Добро утронови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.11.14 19:08



Тук съм, но не съм добра компания. Старая се поне да чета и да съм в течение...

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Добър вечер...нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано26.11.14 20:34



Джул как си скъпа? Знам и е естествено да не си добра компания, но такъв е живота...мислено съм с теб.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Добър вечер...нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.11.14 20:54



Благодаря, Флорче, знам, че е така.
Просто ми трябва още малко време.
Хубаво е, че ви има. Близки сте ми.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: РАЗДУМКА 90нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано27.11.14 11:03



Та в продължение на мохабета беглец продължавам Коледната тема.

Та, Кали, имало е години, когато съм купувала и по-големи подаръци. Сега и аз ще бъда на практични и дребни подаръчета, просто като жест и приятна изненада. Може част от тях да са пак от мен сътворени глинени неща, пеперудки и каквото ми дойде. Но ... все още не мога да творя "по поръчка", творя когато ръцете ми сами се задвижат и тогава стават по-хубави неща. Когато се насилвам не се получава.

Ами по Коледа ще си идват мои първи братовчеди от Германия и говорихме да направим братовчедска среща, но другите двама и моя мъж е трудно да бъдат организирани по едно и също време да са в БГ. Единият живее в щатите, а другите двама са шофьори и по Коледа все ги запращат навън. Та, много вероятно е да направим тази братовчедска среща, по първоначален план те щяха да резервират хотел в Банско. Ама не знам какво стана, трябва да ги питам.

Иначе, това ако не стане, никъде няма да ходя. За тези коледни дни си имаме график, и нищо, че мъж ми може да е в чужбина, аз си го спазвам - на бъдни вечер у свекито, на Коледа у нашите. Племенниците и те ще са около мен, при всички случаи и ще бъде весело.

За нищо материално не мечтая да ми донесе дядо ни Коледа

Само спокойствие, здраве и хармония за мен и близките ми, а после и за всички останали.


Честит ни първи сняг, между другото :)

Поздравче по този случай:





Тема Re: РАЗДУМКА 90нови [re: Ekna]  
Автор Viktoria 999 (член)
Публикувано27.11.14 11:51



Вие в Пазардик направо ни скрихте топката!


Миналия ден... разни неща, дето не са много за писане... сега сняг!
Ние защо си нямаме сняг в Пловдив?!



Тема Re: РАЗДУМКА 90нови [re: Viktoria 999]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано27.11.14 12:18



Ами Вики преди часове започнаха при мен да падат едни малки снежинки и аз се зарадвах ама сега ги няма вече.

ще дойде и прина с и дано да е за Нова година или за Коледа и после да изчезне.
Екне, незнам дали на Нова година ще си сама но аз със сигурност. Та който смята, че на Нова година ще е съвсем сам може да ми се обади .... внуците ще празнуват в компании.А моите деца си имат малки бебета и тази Нова година ще я пропуснат - ще идват лятото.И така аз ще си я карам Новата година пред компото и телевизора с бутилка превъзходно вино/подарено ми на срещата от Вики/ и мезенце. Подаръци пратих вече колетите за чужбината а тук на внуците подаръците са пари щото все не харесват каквото им взема.За други роднини няма защото нямам или са далечни. Елхата чакам да влезнем в декември месец и започвам да си я кича имам голяма елха и малка и двете си ги кича.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.