Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:41 20.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема РАК НА ГЪРДАТА № 6нови  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.04.14 07:46



Старата тема четете № 5



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.04.14 16:36



Наденце, започвам темата с въпрос към теб. Сигурно в постинга на Бубето за конференцията на АПОЗ си прочела за генетичните тестове, които са изключително важни за вида на терапията. Та въпросът ми е дали си знаела за този тест и дали твоят терапевт (макар и на по-късен етап) те е информирал за такава възможност. Важно е да знаем също дали тестът се прави само в началото, при определяне вида на тумора и съответната терапията или това може да стане и на по-късен етап (примерно в твоя случай). Би трябвало твоят терапевт със сигурност да го знае.
Според мен е задължително да се настоява този тест да стане част от диагностицирането, макар и с някакво доплащане от пациентите. Защото е безобразие да се експериментира с хората, да им се сменят лекарствата на принципа "проба-грешка", да се чака коя линия ще проработи и така... докато пациентът издържи. Затова е наложително да коментираме тази информация и да изясним всички пунктове в нея. Ако някой знае нещо повече, нека също да пише.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: *jull**]  
Автор veselin.tonev (непознат )
Публикувано04.04.14 08:04



Здравейте,
И Аз по съдба се оказах в клуба. На съпругата ми на 36 год и откриха карценом на гърдата. На 18 март я оперираха,премахнаха и гърдата/това за мен не е никакъв проблем/ и 2 лимфни възела. Интересувам се сега от тук нататък какво да правим освен стандартните процедури. Почна да пие сок от червено цвекло,ябълки и моркови. Въобще всякакви съвети ще са ни от полза.
Благодаря Ви!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: veselin.tonev]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.04.14 09:00



Здравей, то как да кажем на някого "добре дошъл" в такъв Клуб... Но така или иначе болестите идват, а ние трябва да има помагаме да си отидат... Не знам дали си разгледал темите в нашия Клуб, но "Справочникът" и "Алтернативи за лечение на рак" са първото, което можеш да прегледаш (заковани горе на първа страница). В тях има много споделен опит и рецепти, както и режими на хранене, които са препоръчителни. Това, на което искам да ти обърна внимание, е да направите по възможност генетично изследване за определяне вида на тумора и оттам най-подходящото лечение. В София има такава лаборатория, изследването струва 1800 лв (не се поема от ЗК). Може да прочетеш за това в темата "Национална конференция АПОЗ" - последните 5 постинга:



По-късно сигурно ще се включат и други клубари.

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано04.04.14 22:40



До Надето за Хайфу-то. Нека приятелката ти прочете и тук, обсъждано е в клуба.


Ако желаеш ми пиши на лични към кой лекар се е насочила ,може би държа компромат. Боже-е-е ,като се сетя ,че един мой съсед ,завеждащ отделение ,представи си ,ми каза ,че ще бъда лекувана от рака с конизация . И аз отидох доверчиво... После го посъветвах да си сложи табела ,,Глупав съм . "и да ходи с нея.

На приятелката ти желая късмет ,независимо от избрания път.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: Tia maria]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано12.04.14 22:37



Тиа, благодаря ти, при моята приятелка нещата са още в процес на проучване дали това е удачно да се приложи при нейното състояние. Тя не се чувства добре, сякаш е получила срив на цялата имунна система, затова търся информация, за каквото ме помоли и съм ви много благодарна за помощта!
Джулче, за генетичното изследване: спомням си преди 4-5 г. може би в болницата имаше залепена някаква публикация за него. Като цена се посочваше нещо около 4 хил., а и нещата бяха представени като нещо експериментално и пожелателно, така че никой не го взе на сериозно. Никой от лекарите не ми е споменавал за това. Ще се опитам да говоря с лекаря ми и за това. Много е сложно обаче да "го хвана натясно", той все бърза, обменяме инфо по коридорите, няма кабинет, в който да приема пациентите!?!
Друго което си мисля в тази връзка: ако някой лекар препоръча на току-що диагностициран пациент това изследване и му обясни, че то не се поема от ЗК, как би погледнал на това пациента, вероятно ще сметне, че това е поредната спекулация. Не знам дали в другите държави определят лечението на базата на такова изследване, дано се включи някой, който се лекува извън БГ.
veselin.tonev, съжалявам, че ви се случва това, но го приемете като поредното житейско изпитание. Бъди до съпругата си, подкрепяй я, но внимавай да не се държиш с нея като с болна или инвалид - това не помага! Твоята подкрепа ще й помогне да се справи по-лесно. Ние също тук ще помагаме, с каквото можем. Успех!
Давам си сметка, че съм случила на човек до себе си, никак не е лесно - 10 г. съм с тази диагноза. Много съм чувствителна, когато някой търси помощ и информация. То аз нали себе си съм оправила, та ще оправям другите, ама... това е по-силно от мен - зарязвам всичко друго и почвам да търся инфо.
Така преди месец оставих половинката без вечеря /той е голям чревоугодник и ще остави всякаква работа, щом стане време за хранене/. Казах му, че имам спешна работа на компа и след час и половина влязох в кухнята и той беше направил салатка и изпържил яйца. Всъщност той е свикнал често вечер да водя дълги тел.разговори, казва - хайде, пак даваме консултации

, но се радвам, че проявява разбиране.
В горепосочения случай, въвлякох и други хора, търсехме начин да се поръча спешно Искадор без рецепта на човек, който е в Англия.Благодаря много на 123galia, която реагира много бързо, след което се свърза с дъщеря си в Германия, а тя изнамери сайт за поръчка. Щастлива съм, че познавам толкова всеотдайни хора в този клуб! Обичам ви много!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: N O6O6]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.04.14 16:04



Наде, ако мислиш, че е добре, може да публикуваш сайта
за поръчка на Искадор. Нека да го знаят и други хора.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: *jull**]  
Автор veselin.tonev (непознат )
Публикувано16.04.14 12:00



Такаааа. Ние минахме първата химиотерапия. Не знам дали е от това че се бяхме подготвили за засилване на Имунитета със соковете и билките които приемаше, не се чувства толкова гадно както при други хора,няма повръщане ,няма гадене , има само леко неразположение. От утре продължаваме с нашите си сокове, билки и алтернативи, също така кардинално променихме схемата на хранене. От почити 2 седмици си правим хляб от Лимец, бисквитки от Лимец, бъркам си домашно масло и кис.мляко/не че си пада по него/. Само незнам обикновената бяла захар с какво да я заменим /освен ЧИСТ мед/. Гледам тая кафява захар и се чудя дали ще има някакъв ефект от нея. Вчера гледах в Метро няколко видя..... но не съм сигурен дали да я пробваме. Правя всеки ден ФРЕШ от плодове,каквито се сетя и намеря.
Сега направих фреш от Ананас,стана много хубав ,леко кисел ,много и хареса.
Довечера или утре сутрин ще е от Киви. Отделно всяка сутрин закусва със сок от червено цвекло_ябълка_морков.

П.П N 0606,
Aз умирам за моята съпруга,как няма да съм до нея!!!

Редактирано от veselin.tonev на 16.04.14 12:22.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: veselin.tonev]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано16.04.14 12:44



Не се отпускайте, с всяка следваща терапия се натрупват лекарствата и съответно страничните ефекти. За захарта - стевия или сок от агаве /агауе/, което и хареса.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: Buba67]  
Автор veselin.tonev (непознат )
Публикувано16.04.14 13:01



Никакво отпущане! Борба до край,приел съм тая битка като лична цел.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.