Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:32 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Лечение на рак с тамян и масло от тамян  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано30.08.14 18:58



От известно време чета за полезните свойства на тамяна и най-вече на маслото от тамян при лечението на рак. То всъщност не е нещо ново, през годините има правени много проучвания и лабораторни тестове за ползите от тамяна при лечението на някои видове рак -твърдят, че тамяна има свойството да унищожава раковите клетки.

Има също така данни от някои предклинични изпитвания правени с масло от тамян(на определена фирма), при които има излекувани хора в 4-ти стадий с рак на гърдата и аденокарцином. Маслото от тамян било ефективно и при рак на кожата, рак на яйчниците, простатата и други видове рак. Ще копирам в тази тема някои статии и видеа, които са ми направили впечатлениение, но доколко може да се вярва всеки сам да си преценява. Най-ме е страх от това да не подведа някого(без да си искам) с нещо написано от мен, или пък копирано от интернет. Но пък така или иначе съм го прочела, а и става въпрос за естествен продукт, не за някаква химия, що да не го споделя, ей така поне да го има като информация в клуба, нали.

Твърдят, че тамяна и маслото от тамян нямат странични ефекти(говорим за доказано чисти, качествени, истински продукти) и че са безвредни както за външна употреба така и при вътрешен прием(при който обаче трябва тамянът да се поглъща, без да докосва зъбите, тъй като води до почерняването им). Разбира се както при всеки друг продукт и тамяна има някои противопоказания, случаи при които не трябва да се употребява, но те са малко.

Тамяна има действие и върху други здравословни проблеми - притежава много силно противовъзпалително действие, също така антибактериално, антисептично, обезболяващо действие, поправя ДНК, действа като имуномодулатор/имуностимулатор, увеличава кислородния обмен и жизнените сили, има успокояващо действие в/у нервната система и психиката, лекува депресии и т.н., подобрява настроението, лекува чревни възпаления, СРДЧ, колит, болест на Крон, ставни проблеми като артрит, полезен е при остеопороза и т.н..., доста обширно действие има, по нататък ще копирам повече информация, да не изброявам сега всичко, че не помня наизуст какво още бяха писали.

Голямата част от статиите, проучванията и видеата, които ще дам са на английски, по простата причина че на български няма кой знае колко по конкретна информация на тази тема, но то ако някой прояви интерес или счете че ще са му от някаква полза ще намери начин да си ги преведе.

Ако на някой не му е интересно нека да подмине тази тема и да не чете, но пък може за някой друг (освен на мен) да му е полезна тази информация и много бих се радвала ако е така.

И все пак, това е само информация намерена в интернет, не се знае доколко може да се разчита на достоверност, всеки сам да си преценява, аз донякъде съм склонна да вярвам, разбира се до някаква разумна степен, по-скоро заради обширното му полезно здравословно действие, за което четох, а пък твърдят и че не са установени някакви странични ефекти при употребата му.

Но знам ли, то информация за лечение на рак много, всъщност кой може да гарантира кое ще подейства, и дали изобщо ще подейства, винаги риска си остава за човека дето е решил да се довери на едно или на друго алтернативно или традиционно лечение.

Дано всички ние да имаме късмет да открием всеки сам за себе си правилното лечение, каквото и да е то, само да подейства.



Тема Re: Лечение на рак с тамян и масло от тамяннови [re: TNBC]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано30.08.14 19:06



Физическо ниво:

Действие: считан за универсално лечебно средство; стимулира хипоталамус, епифиза и хипофиза; увеличава кислородния обмен и жизнените сили; противовъзпалително; аналгетично; имуномодулиращо; засилва естествения процес за възстановяването на настъпили нарушения в ДНК кода с 45%; противотуморно; върху респираторна с-ма – отхрачващо, антикатарално и антисептично; антибактериално; антивирусно; стимулира обмяната на веществата и кислородния обмен; мощно регенериращо; ранозарастващо; противотравматично; спазмолитично; диуретично; поддържа хемо-лимфодренажа; благоприятства синтеза на полови хормони; намалява лошия холестерол (LDL); проявява хепатопротективни свойства; регенерира междупрешленните дискове, хрущялната и костна тъкан; облекчава сърбежа по кожата; отстранява брадавици; стяга кожата; предотвратява бръчки; белези и стрии, потиска много видове рак; унищожава левкемийните клетки.

Показания: автоимунни заболявания (болестта на Крон; мултиплена склероза; Паркинсон и др.); тремор; алергии; ухапване от насекоми и змии; респираторни инфекции; дихателни спастични състояния, като задух, астма и спастичен бронхит; силна хрема; кашлица; запушени дихателни пътища; хроничен хипо- и атрофичен ринит; възпаление на гърло и сливици; дифтерит; главоболие; вертиго; гърчове; кардионеврози; лимфостаза; кръвотечение; високо кръвно налягане; наднормен холестерол; хиперменорея (обилна менструация); дисбаланс на полови хормони; урогенитални инфекции; херпес; коремен тиф; ревматизъм; артрит; болезнени травми; мускулна преумора; труднозарастващи рани; язви; сърбеж; зачервявания; изгаряния; косопад; пърхут; витализира състарена кожа; бръчки; белези; стрии; брадавици; туморни и ракови заболявания.




Психо-емоционално и духовно ниво:

Действие: Аромат на святост. Разумът на небето. Възстановява енергийната справедливост. Издига духа и съзнанието; повишава чувствеността; антидепресант; повдига настроението; намалява гнева и агресивното поведение; сгрява и успокоява емоциите; освобождава от прекомерно нервно напрежение и умствено и физическо изтощение; освобождаво ни от чувството за малоценност, а също и от негативни енергийни същности прилепени в енергийното ни поле; създава усещане за вътрешен мир и хармония; помага за скъсване с миналото, особено ако то блокира духовното ни развитие; задълбочава дишането; подобрява мозъчната дейност; засилва концентрацията; възстановява и връзката ни с нашите висши аспекти и със Създателя; помага духовното в нас да преодолее над егото и да открием нашата истинска духовна същност и мисия. Има уникалната способност да адаптира действието си според духовните нужди на пациента; балансира 6-та чакра, като засилва сетивността и ясновидските способности.
Показания: нарушена връзка със Създателя; депресия; нервен срив; стрес; страх; вътрешно безпокойство; обърканост; агресивно поведение емоционални и биполярни разстройства; умствено и физическо изтощение; релаксация; аутизм; хиперактивни деца (заедно с Кедър); Алцхаймер.



*Някои от описаните по-горе лечебни свойства на маслото от тамян са научно потвърдени, а други се основават на древни източници и натрупания през хилядолетията положителен опит от приложението им в ароматерапията

Източник:

на този линк може да прочетете за ползите и от други етерични масла



Тема НЕ всеки тамян и НЕ всяко масло от тамян са лечебннови [re: TNBC]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано30.08.14 20:08



Както предполагам всички знаят - тамяна представлява вид смола добивана от дървото Boswellia. Съществуват няколко разновидности на това дърво, всеки сорт дава смола с различно качество.

НЕ всеки вид тамян и НЕ всяко срещнато ароматно масло от тамян имат лечебни свойства!

Да не говорим, че вътрешното приемане на нискокачествени масла, с недоказан произход(които не се знае още какви примеси съдържат, и дали изобщо са натурални и чисти, още повече дали изобщо стават за вътрешен прием, а не са предназначени само за външна употреба) може да е опасно за здравето!

Само терапевтичния клас есенциални масла имат лечебни свойства и стават и за вътрешна! Те са добити от качествен тамян по начин по който се запазват максимално лечебните свойства на смолата. Качествените терапевтични масла са по-скъпи като цена. Но не само цената е определяща, важен е и производителя и начина на добиване на маслото! Все пак да има някаква гаранция за качеството и реалното съдържание на това масло!

Най-висококачественият вид тамян(поне от това, което аз прочетох) е този идващ от региона Дофар в Оман, известен под названието Boswellia sacra(с масло от този вид тамян са правени и много лабораторни проучвания и предклинични изследвания на лечение на рак и има сведения, че лекува рак) за този вид тамян Boswellia sacra казват, че имал най-силни лечебни свойства при рак, след него по качество са Boswellia carteri , Boswellia serrata, за тия трите вида най-много е писано, че имат някакви лечебни свойства, има и още няколко вида с много по-ниско качество.

Тамянът, който продават в църквите или в евтини разфасовки по билкови, здравословни или езотерични магазини няма почти нищо общо с висококачествения тамян и аромата му отделян при запалване.

Вярвам, че ако някой реши да пробва такова лечение ще направи всичко възможно да си провери какъв продукт ще приема, но все пак, понеже ме е страх да не стане някаква грешка и да не би някой чел не дочел да вземе да се нагълта с някакво незнайно какво масло, което някой търговец е решил да пробута с цел да припечели нещо(без да мисли за последиците), та затова:

Моля, ако някой чете тази тема сега или след време и ако реши да приема тамян или масло от тамян с цел лечение, било то вътрешно или външно, първо да се подсигури, че приема продукт с гарантирано, доказано качество, истински, чист продукт!




Горе долу да добиете ориентировъчна представа как изглеждат различните видове тамян, тук:

има няколко снимки на различни видове тамян с кратко описание към тях, не знам доколко са достоверни, но поне горе долу може да се ориентира човек.



Тема Re: НЕ всеки тамян и НЕ всяко масло от тамян са лечебннови [re: TNBC]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано30.08.14 20:26



Тони, добре, че обясни за видовете тамян. И аз първо си помислих за църковния. Така, че всеки да си преценява за себе си.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Качествени есенциални масла терапевтичен класнови [re: TNBC]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано30.08.14 21:29



Сега, ще дам малко информация за качествено масло от тамян, но първо държа да отбележа, че нито съм дистрибутор на тези масла, още повече че аз лично след дълго търсене не можах да намеря продукти на тази фирма да се предлагат в България. В тази връзка исках да попитам - ако някой случайно знае някъде в БГ да се продават продукти на тази фирма нека сподели, моля.

Става въпрос за терапевтичната серия есенциални масла на фирмата Young Living Essential Oils, малко повече за терапевтичния клас масла на тази фирма и изобщо какво представлява терапевтичен клас масла, може да прочете тук:



С маслото от тамян(Sacred Frankincense Essential Oil) на тази фирма Young Living Essential Oils са правени много лабораторни включително и предклинични проучвания и е доказано, че има лечебен ефект при рак, дори има излекувани с това масло. До колко може да се вярва всеки сам да си преценява. Тествали са няколко вида тамян, за да установят кой вид има най-лечебни свойства най-вече за лечение на рак. И са установили, че Boswellia Sacra има най-силно действие.А също така са установили, че маслото то тамян добивано от вида Sacra има много по-силно действие, когато е добито чрез дестилация при 100 градуса от това добито чрез дестилация при 70 градуса.

Тази фирма Young Living предлага два вида терапевтичен клас масла от тамян едното е добито от Boswellia Carteri а другото Boswellia Sacra

това са те:

Sacred Frankincense Essential Oil



Carteri Frankincense Essential Oil





Като цяло поне от това което аз разбрах, те се предлагат на принципа на търговията с продуктите на да речем Avon, т.е. мисля че не се продават директно в магазини а по-скоро чрез дистрибутори. Гледам предлагат се такива продукти на тази фирма в различни интернет сайтове като Амазон, eBay, отделни дистрибутори от различни страни имат собствени сайтове за продажба на тези масла.


Е, определено са скъпички, ама поне са истински и тествани. Но пък си мисля колкото и скъпи да са, ако пък наистина има някакъв ефект от тях, ако пък това масло тяхното от тамян наистина има такива лечебни свойства при рак, както пишат, в края на крайщата здравето е безценно, нали.

Като напишете в гугъл Young Living Essential Oils или пък Sacred Frankincense Essential Oil и дадете търсене в мрежата или видео и ще добиете повече представа, както за маслото от тамян така и за други масла от тяхната терапевтична серия есенциални масла, определено има доста информация за тях, доста добри отзиви и много статии, клинични проучвания и видеа, за въпросното масло тамян произвеждано от тази компания, а също и за други видове масла, използвани при други здравословни проблеми.

Малко инфо за самата компания:
Това е международна компания, която е известна с висококачествените си продукти като етерични масла, диетични добавки, козметични средства, осигуряващи здравословен начин на живот. Компанията разполага с плантации, където се произвеждат растенията, необходими за извличане на етеричните масла. Янг Ливинг произвеждат и патентованата смесица, която е много добър антиоксидант. Откривателят и президент на компанията д-р Гери Янг е прекарал над 25 години в проучване как по естествен начин да се борим с болестите и да запазим здравето си и здравето на нашето семейство. След една физическа травма, която го оставя 13 години на легло, Гери Янг изцяло се отдава на това проучване. Впечатлен от тонизиращите свойства на чистите екологични масла, той създава процес на дестилация на маслата, така че те да запазват свойствата си и да остават чисти и биоактивни. Той е и първият, който убеждава китайците да изнесат чудотворния плод Уолфбери, притежаващ най-високите нива на естествен антиоксидант. Този плод расте само в Хималаите, като дава на хората здраве, енергия и дълъг живот. Само тази компания е сключила договор и има разрешително да изнася тамян от вида Boswellia Sacra от района на Дофар. Както писах вече правили са лабораторни и предклинични проучвания с тяхното масло от тамян. Доколкото разбрах предстоят и клинични проучвания да правят.



Тема Два случая на излекувани от рак в 4-ти стадийнови [re: TNBC]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано30.08.14 22:02



Д-р Mahmoud Suhail е учен, имунолог, който от години прави проучвания за действието на маслото от тамян при лечение на рак, възпалителни ставни заболявания и възпалителни заболявания на червата.

В това видео говори за лечебните свойства на Босвелия сакра при лечението на рак и за това какви проучвания са правили, до какви изводи са стигнали, също така описва два случая на излекувани от рак гърдата 4-ти стадий и аденокарцином 4-ти стадий, за няколко седмици чрез приемането на Boswellia Sacred Frankincense Essential Oil.



Изгледайте го, много е мотивиращо и обнадеждаващо! И все пак... до колко може да се вярва и дали при всеки човек ще подейства подобно лечение.


Това са част от субтитрите на видеото, така че ако някой не знае английски, може поне тях да си ги преведе с електронния преводач:

Първия случай с аденокарцинома:
” Treated a Adenocarcinoma case with a primary lesion in ascending colon, metastasized to live and hepatoniliary tract with some peritoneal foci of metases, ascites, lymph nodes, peri-aortic lymph nodes,
Carcinoenbryonic antigen was 210 international unit per millimeters. Normal range is 5-10 international unit per millimeters. When it’s more than 10 (10-20) high diagnostic criteria that you are having cancer and if it’s more than 20, it means metastase is for sure.
Carcinoenbryonic antigen declined from 210 to 18 in exactly 16 days. And we got rid of the metastatic foci within less than 21 days and the primary tumor underwent necrosis and shrink-ed in size to disappear in addition 3-4 weeks”


Втория случай с рака на гърдата 4-ти стадий:
“Stage 4 Breast Cancer. Primary tumor (was) 9.5 x 12.5 x 11cm in the left breast.
After using Sacred Frankincense, it underwent necrosis, shredding off over 5-8 weeks leaving just a malignant ulcer.
Biopsies conducted in Oman in Muscat Royal Hospital, in Oklahoma Medical Science University by Kar-Ming Fung, PhD Pathologist; and a third clinic in Salalah, Southern Oman – proved that by histopathological study , the tumor is no more alive and in fact all biopsies were negative of having any malignacy after patient was on Boswellic Sacra (Sacred Frankincense). Metastasis started to disappear from second week! “
~~~~~~~~~~
The speed and efficacy of Sacred Frankincense and Frankincense is evident.
We pray this brings hope to countless devastated by cancer.

Редактирано от TNBC на 30.08.14 22:10.



Тема Re: НЕ всеки тамян и НЕ всяко масло от тамян са лечебннови [re: mammita63]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано30.08.14 23:00



И аз така, Мамитка, първо като четох из българските сайтове си помислих, че става въпрос за обикновения тамян, който продават в църквите. Но всъщност се оказа, че не е този тамян.

Аз съм решила да ползвам от маслото от тамян на тази фирма Young Living Essential Oils , за което дадох инфо. Но докато реша от къде да си го купя, на първо време си купих от този тамян:




на австрийската фирма Терапойнт, 30 капсули, Boswellia carteri, пише че няма други примеси, продават го в аптеките и здравословните магазини. Като начало се ориентирах към тази фирма, понеже преди време една известна холистична лекарка ми беше препоръчала друг продукт на същата фирма и ми каза, че имали качествени продукти, доколко е вярно не знам. Ще купя и маслото, за което писах, пък ще видим. Всъщност въобще не знам и дали подобни капсули биха имали лечебен ефект при рак или не, все пак а маслото е по-концентрирано и т.н., но дават тамяна много ефективен при лечение на ставни проблеми и ставни болки, то всъщност на опаковките дето продават с капсули тамян основно това действие дават, а нали бях писала за тези ставни проблеми дето имам от 2-3 месеца, и все търся нещо дето може да ефективно, пък и да е естествен продукт, та затова реших да пробвам с тамян, след като прочетох това онова за него. Пия го от 10-тина дни, ще видим какъв резултат ще има, усещам някакъв ефект, но нека да мине още малко време и ще споделя по-подробно, да не прибързвам с изводите, че не обичам да говоря ей така напразно. Сетих се, че преди време бях чела 2-3 статии за това, че тамяна лекува рак и реших да се поразровя да видя за повече инфо, и така попаднах на тази информация, която реших да споделя в тази тема.

Редактирано от TNBC на 30.08.14 23:05.



Тема Re: Два случая на излекувани от рак в 4-ти стадийнови [re: TNBC]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано30.08.14 23:21



Тони, ти споменаваш за смолата от Оман, ето тук виждам, че има, но е от Амазон, незнам какви са цените в България, но обикновено се продава много по скъпо при вас отколкото по интернет международен обмен.






и още




Аз пък съм чела преди време за смолата, че на зърна когато се ползва самото зърно се слага в мек хляб и се прави на топчица, гълта се като хапче или се слагат няколко зърна в празни желатинови капсули и така се гълта. Това е заради зъбите. Дори съм го правила, но ми ставаше зле на стомаха и го спрях, вероятно това което съм купила от арабските магазини не е било качествено. Иначе аз също съм чела много хубави статии за тази смола. Има чисти олиота от различни растения за лечение с ароматотерапия, пила съм ги по една капка на ден, сутрин, но олиото трябва да бъде гарантирано с висока честота. Приема е така - много малко мед в чашата, може кленов сироп, агаве, слага се едната капка олио, разбърква се само с дървена лъжичка или нещо дървено, налива се вода топла или чай топъл, разбърква се и веднага се изпива защото маслото много бързо се изпарява и лечебните му свойства изчезват, остава само аромата. Бързо се отвива и завива капачката, защото етерично и се изпарява. Не съм прилага за мазане, но съм сигурна, че трябва да се разреди с друго олио, защото е много силно. В книгите по ароматерапия пише, че концентрираните масла се разреждат.

Благодаря ти че пусна темата.

Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от *jull** на 31.08.14 19:38.



Тема Re: Два случая на излекувани от рак в 4-ти стадийнови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано30.08.14 23:46



Преведете си го, тук става въпрос за рак на гърдата.



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: НЕ всеки тамян и НЕ всяко масло от тамян са лечебннови [re: TNBC]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано30.08.14 23:50



Когато почувстваш ефекта-пиши. Не се знае кое ще ни помогне.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Два случая на излекувани от рак в 4-ти стадийнови [re: kaloyana_-177704]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано31.08.14 00:25



Калоянче, благодаря ти, че се включи и ти в темата, да много масла от тамян има, пълно е в нета с такива масла и най-различни тамяни. Като напишеш в гугъл Frankincense или Frankincense Essential Oil и ела да видиш за какво става на въпрос, пълно е с такива масла и в българските сайтове, но както вече споменах Не всяко масло е лечебно! Аз лично не искам да рискувам с какво да е масло, особено пък за вътрешен прием. От две седмици разглеждам разни сайтове, имам чувството, че от толкова четене на тема тамян -тамян ще почна да сънувам вече, ама какво да направя като обичам да си проверя добре нещата, а и все гледам да не да сбъркам нещо. Реших да си купя такова масло и да си пийвам по няколко капки на ден, поне е някакъв натурален продукт, пък и ей така като допълнение към другите неща, които приемам. Ох, какво да ти кажа -много масла от тамян има, ама кой ще гарантира кое е качествено, въобще не искам да купувам какво да е масло, така или иначе съм решила да приемам такова масло от тамян, поне да съм сигурна, че е качествено и истинско. Аз лично мисля да си купя Sacred Frankincense Essential Oil на тази фирма Young Living, която споменах преди това, вдъхват ми доверие, стабилна фирма са, не са някой амбуланти търговци, четох че само тази фирма има договор и разрешително да изнасят този Омански тамян Сакра. Еми скъпички са им маслата, ама пък нали пък са качествени, още повече че точно с тяхното масло от тамян са правени проучвания, но още се колебая от къде да го купя, за сега съм се спряла на този сайт :

прави доставки до България, доставката е към 12 евро.

Но както вече написах - реших да пробвам първоначално с тези капсули, да видя дали как ще ми понесат, понеже аз съм споменавала, че имам много чувствителен стомах и определено не всякакви лечебни продукти мога да си позволя да приемам. Всъщност най-вече се притеснявах да пия тамян понеже има силно противовъзпалително действие, а на мен традиционните противовъзпалителни лекарства не само не ми понасят ами направо получавам и странични ефекти като ги пия, само за няколко дни прием на противовъзпалителни и направо си нямаш на идея какво става - стомашни проблеми(силни болки, кървене и т.н.) , които има проблеми с приема на противовъзпалителни знае за какво става на въпрос.
Та в началото това ме спря и дълго мислих дали да рискувам с вътрешен прием на тамян, притеснявах се как ще ми понесе, но мислих, мислих и накрая си казах ще пробвам пък ще видим, а още повече се навих след като прочетох, че неговото противовъзпалително действие няма страничните ефекти на стандартните противовъзпалителни, ще пусна инфо за това. За сега не усещам проблеми със стомаха, за мое учудване, но нека не бързам с изводите, че нали знаеш като кажеш "страхотна кола имам" и след два дни тя се чупи, така че по-предпазливо.


"Аз пък съм чела преди време за смолата, че на зърна когато се ползва самото зърно се слага в мек хляб и се прави на топчица, гълта се като хапче или се слагат няколко зърна в празни желатинови капсули и така се гълта."

Да точно така, тамяна се приема по този начин.

"Не съм прилага за мазане, но съм сигурна, че трябва да се разреди с друго олио, защото е много силно. В книгите по ароматерапия пише, че концентрираните масла се разреждат"
И аз така знам, затова съм решила, като си го купя тамяновото масло, за външно мазане да го разреждам с кокосово масло, четох че било подходящо за тази цел.

Редактирано от TNBC на 31.08.14 02:54.



Тема Базално-клетъчен карцином излекуван с тамяннови [re: TNBC]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано31.08.14 01:01



Базално-клетъчен карцином на кожата излекуван с тамян

Има и видео, в което на снимки се вижда процеса на лечение в дни, също така и протокол описващ самото лечение.








Тук:
в 5 страници, в списание OA Alternative Medicine* е публикуван подробен доклад за този случай, също така и снимков материал.


*списание, което публикува фундаментални и клинични изследвания по отношение на всички аспекти на алтернативната медицина



Тема Схема на приемане на маслото от тамяннови [re: TNBC]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано31.08.14 01:29



Тук:

е описана схемата на приемане на маслото от тамян, за което вече писах. В зависимост от това в по-ранен етап ли е рака или в по-късен етап маслото се приема в различно количество. Също така има описан и друг метод освен чрез прием през устата. Изчислено е и в пари колко би струвало подобно лечение на рак с това масло в зависимост от това кой метод се използва. Не излиза никак евтино, то да е сигурен човек, че наистина ще подейства и че наистина ще излекува рак, то тия пари биха били нищо в сравнение с един човешки живот, ама кой може да гарантира, че няма да са дадени ей така на вятъра, ами ако човек реши да рискува и недай си Боже стане така, че няма ефект. Ох, не знам хора, мислете, четете,преценявайте си доколко може да се рискува.

Има и описано за кои видове рак кое приложение е по-подходящо. Доколкото аз прочетох - вътрешното приемане било най-ефективно при рак на дебелото черво, лимфната с-ма, кръвта, мозъка. С рак на кожата или гърдата (или рак, който може да се "усети"), може да бъде по-ефективно да се използва локално приложение. При рак на кожата и на гърдата, се прилага маслото от тамян толкова често, колкото е възможно, като може да бъде подкрепено с вътрешен прием на маслото, за да може да се елиминират евентуални пътуващи из тялото ракови клетки.



Тема Re: Два случая на излекувани от рак в 4-ти стадийнови [re: TNBC]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано31.08.14 05:10



Тони, това което показваш е ужасно скъпо, ох, тези дистрибутори, няма да мирясат, милост нямат. Сега виж този сайт, на страницата пише, че се правят доставки навсякъде по света, така, че няма значение къде е формата за заявка, доставката идва в държавата която искаш. Тук има от различни държави смолата, но всеки да си избира от къде да си поръча, по-едрите късове са по-скъпи, но по дребните по евтини, и една осма количество никак не е малко. Аз лично бих поръчала от най-дребните зрънца от Оман, от 15 дол, защото в края на краищата да го купиш на големи късове и да го чупиш ми се вижда безмислено. Олиото от този сайт също е на сметка, защото ти ми даваш линк за 5 мл и висока цена, а тук оригинална доставка от Оман е 10 мл на цена 50 дол, което мисля, че е по-евтино от еврото. Може и да греша, защото не знам курса на валутата, но количеството е два пъти по-голямо. Изчисли си го за себе си, но аз мисля, че тук е най-прекия път до теб. Лично аз не обичам да ползвам дистрибутори, те са прекупвачи и ускапяват стоката, предпочитам директно от фирмата производител. Тук се предлага и на по-голямо количество за дистрибутори, така, че те купуват продукта от тази страница и после го препродават.


Сега като чета разбирам, че аз съм си купила гранулките от някоя държава от средния изток, но не и от Оман, сигурно за това ме болеше и стомаха, като не е правилната смола - само си мисля де, така се получава.


Продължавай да четеш и да споделяш интересни неща, аз залагам много на народната, алтернативната медицина, традиционната е по-специална - нужна ни е, но за някои случаи като бърза помощ и хирургия. Моят съвет е - започни с едно зрънце и внимавай със стомаха. В твоя случай по-удачно е да се ползва олиото-смола с топла вода. Агавето се слага и към него капката олио, за да се свърже, задържи и разтвори добре олиото, да има лечебен ефект, иначе ако я сложиш капчицата самостоятелно във водата тя ще се задържи над водата и след няколко минутки ще изчезне, ще се изпари защото е етерично масло. На практика нищо. Аз така съм ползвала масло от евкалипс, мащерка, лимон, мандарина на швейцарската фирма Вивасан, която имаше представителство в България и продуктите бяха био, много чисти и качествени. Тяхните продукти можеха да се ползват за вътрешна употреба, но по 1 капка, в много тежки случаи 2 капки, не повече дневно, това е силна концентрация, така, че аз ти препоръчвам само една капка на ден - не повече. Но всеки ден. Ефекта на малката доза е по-лечебна, така са ме учили, така споделям наученото.


Ето сайта




Аз пък съм се разровила в инфото за маслинените листа, в течна форма и сухо вещество. Те убиват вируси, бактерии, паразити, кандида, засилват имунната система и са мощен орален антиоксидант, а сега идва времето на гриповете и трябва да се мисли и за това предизвикателство. Като стана готова ще го пусна в полезен сайт.

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Два случая на излекувани от рак в 4-ти стадийнови [re: kaloyana_-177704]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано31.08.14 17:24



Да, права си Кали,скъпо е, и аз на това се опитах да ви обърна внимание на няколко пъти. Но поне е тестван неговия ефект върху рак. Дали всеки по-качествен тамян или масло от тамян биха имали същото действие при рак, кой да ти каже, може дори и такива капсули дето почнах да приемам и те да имат някакво действие при рак не само при ставни проблеми, но знае ли човек.

Що се отнася до това, което си написала за дистрибуторите – не знам дали тези масла ги има в продажба някъде в магазинната мрежа в чужбина(това ти можеш да кажеш) и ако ги има каква би била цената им там, но както вече написах - аз останах с убеждение, че принципа на продажба на тези масла е чрез дистрибутори – както правят и Сибирско здраве, Avon, и много други компании да не ги изброявам.

Проблема с цената на това масло не мисля, че е в дистрибуторите - цялата работа идва от това, че просто терапевтичния клас масла на тази фирма(и май не само на нея), особено някои от тях (както тамяна и др.) си държат висока цена, на основание качество, предполагам. Същата фирма предлага и по–евтини други видове масла, но не са от тамян, които пак са продавани от същите дистрибутори. Само да вметна, че всеки, който желае може да стане дистрибутор на тези продукти, ако някой се интересува - повече информация как може да стане това може да намери на този сайт, който дадох (

). Като дистрибутор би ползвал около 20 – 24% отстъпка от цената, не съм сигурна дали колко точно е тази отстъпка, щото не съм чела подробно, просто набързо разглеждайки сайта видях, че има такава опция. Но не знам, и не съм се интересувала дали е възможно човек да се регистрира като дистрибутор и като такъв да си купи примерно само 1-2-7-9…бр. от тяхното масло от тамян, с цел да ползва тази отстъпка и да му излезе по евтина покупката. Ако някой се интересува, то той лесно може да си провери. А ако реши някой да провери, нека сподели, ако иска.

Вече писах, защо съм се ориентирала към тази марка масло от тамян, но ти може да не си обърнала внимание, по-скоро може и аз да не съм го обяснила правилно, то понякога човек(в случая аз) си мисли едно, но ако не съумее да се изкаже достатъчно ясно - може да остане неразбран. Не искам да подведа някого, просто си споделям моите разсъждения от това, което съм прочела, но не разчитайте на това, може и аз нещо да не съм разбрала или грешно да съм си изтълкувала. Вярвам, че ако някой реши да ползва тамян под една или друга форма, то той ще си обмисли нещата, ще си прецени плюсове минуси и т.н. Ще си потърси сам повече информация, ще си прецени на кое масло ще се довери. Аз просто реших да споделя малко инфо на тази тема, и въобще нямам никакво намерение да убеждавам някого в едно или в друго, просто исках само да обясня личното си мнение и защо насочих вниманието ви точно към това масло. Но то дори да не го бях направила, всеки човек, който прегледа по-внимателно повечето инфо в интернет, не само в линковете, които съм дала, ще види, че само това масло споменават.

Все пак да не остана неправилно разбрана, реших да се пооправдая и да поясня защо дадох това масло като пример за качествено:

- само с тяхното масло видях(до сега) да има описани случай на излекувани от рак, говорим за документирани случаи с хора, не някакви лабораторни тестове.

- с него са правили и още правят лабораторни тестове, предклинични проучвания, за да установят при различните дестилации и начини на добиване на маслото кой от тях би бил по-ефективен за унищожаване на ракови клетки, предполагам са тествали и в каква концентрация би имало по-добър ефект. Също така казват, че предстоят и клинични проучвания с това масло.

- щом ще правят и клинични проучвания с това масло- предполагам, и съм склонна да вярвам, че имат някакви реални основания да казват, че тяхното масло лекува рак. Все пак да стигнат до клинични проучвания с това масло, трябва на предишните етапи(в лабораторни и други тестове) да са имали достатъчно достоверни основания, че от него би имало ефект. Едва ли някой би им разрешил просто така да си правят експерименти с хора. Аз съм чела, че последната фаза са клиничните проучвания, преди това трябва в лабораторни условия в/ракови клетки да има доказателство, после се преминава на опити с животни, и чак тогава, ако от първите два етапа на изследването има достатъчно убедителни резултати се преминава към тестване на хора.

- твърдят, че имат собствена техника за дестилация на маслата, при което се запазват и усилват лечебните им свойства. Ако евентуално е вярно това, което са установили, че при дестилация на маслото при 70 и при 100 градуса, маслото има различно действие в/у раковите клетки, и ако примерно приемем това за истина, то откъде да знам, друго масло, което си купя, по какъв начин е дестилирано и изобщо по какъв начин е извлечено масло от даден тамян, и дали ще има същите лечебни свойства.

- срещнах добри отзиви като цяло за всичките масла на тази фирма

- да висока му е цената, особено ако трябва да се приема в по-големи количества. Предполагам, но само си предполагам, че цената му е такава щото може би все пак тези проучвания и тестове дето се правят с него, и по тях има някакви разходи . Може би да се спонсорира такъв проект и да се поддържат няколко учени и лаборатория за проучвания и тестове, все си има някакъв разход, което може да оскъпява крайната цена. Не видях други компании да са правили по-конкретни проучвания със собствените си масла.



В случай, че някой не е обърнал внимание, всички линкове, които съм дала и някои други, които ще дам, а и ако някой реши да се разтърси по-подробно в нета, все на лабораторни тестове и няколко случаи на излекувани с това масло ще попадне, дори и линка, който си дала Кали, в него информацията е на същите учени, които работят за тази фирма, и резултата е от това масло.

Ох, не знам, може всичко да е и рекламен трик(първата ми мисъл беше това, аз нали все съм Тома Неверни), с цел да си продават продуктите, кой може да ти каже, мисля си - поне са им тествани маслата при рак, и имат някакви доказателства за това. Пак казвам, може и да е рекламен трик, но може и да не е, от къде може да знам, всеки ще си прецени, аз не искам да влияя на никого. Прочела съм -споделила съм, и още линкове, когато имам свободно време ще копирам, поне ей така информативно, а това, че съм изказала някакво мнение за някакъв продукт, въобще не значи, че трябва да ми обръщате внимание, в края на крайщата всеки си преценява сам да себе си, нали така.

Кали, чакам с нетърпение да споделиш за маслиновите листа, бях срещала една статия за свойствата им при лечение на рак, но не се бях замисляла дали има екстракти от маслинови листа, които биха могли да се намерят и закупят, така че когато имаш време, сподели моля те, всяка информация е ценна, никой не може да знае какво може да му се наложи да ползва. А и човек просто не е в състояние да изчете всичко, би било хубаво да пишат повече хора и да споделят това-онова. И моля те, ако прочетеш още нещо на тема тамян и рак, пусни го тук, да има повече инфо.



Тема видеонови [re: TNBC]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано31.08.14 17:57



BBC NEWS - Frankincense Oil Research in Oman-Cancer Benefits





Тема Re: видеонови [re: TNBC]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано31.08.14 18:03







Тема Re: видеонови [re: TNBC]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано31.08.14 18:04







Тема Re: Два случая на излекувани от рак в 4-ти стадийнови [re: TNBC]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано01.09.14 04:29



Тони, ето инфо за органик листа на прах от маслина. Аз купувам 1 паунд, защото 4 оз. е много малко. Пълня си желатиновите капсули и пия. Харесвам тази фирма, поръчвам отдавна и имат сертификат за органик.





От Амазон купувам голямо шише, това е почти 500мл, течност е, за орално приложение. . Аз имам и едно малко шишенце със пулвелизатор и като се свърши си преливам от голямото в малкото и така карам с години. Пръска се в устата и гърлото.

Ето и таблетки, но аз не купувам такива скъпи работи, нямам сметка, за тази малка опаковка не давам тези пари, като сложиш и доставката, излиза колкото два пакета от билковата фирма, първия линк. Аз един пакет го ползвам с години.


ето и нещо на български език






Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Два случая на излекувани от рак в 4-ти стадийнови [re: kaloyana_-177704]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано01.09.14 20:37



Много ти благодаря, Кали, ще прегледам малко по-късно по-подробно линковете, които си дала.

Аз тази статия бях чела:
Екстракт от маслинови листа убива рака за дни



Ти като ме сети за тези маслинови листа и като ни светна, че има екстракти от тях и аз снощи погледнах набързо в нета - видях, че се продават и тук екстракти от маслинови листа и в течно състояния и на капсули.

Още веднъж сърдечно благодаря, че ни насочи вниманието към тези натурални екстракти. Нави ме - този път без да ми мисля много, много, най -вече защото е някакъв натурален продукт. Само трябва да взема тия дни да прегледам по-подробно какво се продава и да реша на капсули или в течна форма да си взема и на кой производител да са.

Ето и аз да дам два линка, то има и още други дето се продават тук, но ей така информативно:





Предполагам, че приемането на такива екстракти няма странични ефекти, все пак е някакъв натурален продукт, нали?

Пишат в упътването към такива екстракти: Листата на маслината са със силно изразено антивирусно и антимикробно въздействие. Благоприятно повлияват кръвното налягане и холестерола и спомагат за подобряване функцията на кръвоносната система. Природен антибиотик и имуномодулатор......и още други полезни действия.

Като си ги купя и ако имам някакви въпроси относно това как да ги приемам ще те питам, ти щом вече си ползвала такива продукти - ще даваш съвети, нали.

Редактирано от TNBC на 01.09.14 20:42.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.