Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:07 24.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема За Здравето!нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано08.10.14 22:02





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: За Здравето!нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано14.10.14 11:13





Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Безплатни прегледи при мамалог в ”Св. София”нови [re: mammita63]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано16.10.14 22:17



Безплатни прегледи при мамалог в ”Св. София”

През октомври – Световния месец за борба с рака на гърдата, Първа САГБАЛ “Св. София“ – София ще извършва безплатни консултации и прегледи.
Болницата организира безплатни прегледи при мамолог всеки работен ден в периода 13-24 октомври, съобщиха от здравното заведение.

02/44 70 207ите ще се провеждат след предварително записване от 8 до 13:30 часа на тел. 02/44 70 207.

В този период ще има и безплатни консултации с психолог за диагностицирани с рак на гърдата жени и техните семейства.

Основното послание на инициативата е, че открит на време, ракът на гърдата е лечим.

Кампанията има за цел да насочи общественото внимание към превенцията и ранното откриване на заболяването, възможностите за лечение и необходимостта от психологическа подкрепа за жените с тази диагноза и техните семейства.

В кампанията се ключват още две болници - Специализираната болница за активно лечение по онкология – София и УМБАЛ "Св. Марина" – Варна.

Те са предвидили различни активности, чрез които да акцентира върху профилактиката и лечението на това социалнозначимо заболяване, както и рехабилитацията след активно лечение

http://life.dir.bg/news.php?id=17575290

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Прочетете....нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано17.10.14 17:11



Здравеопазване = Болестоопазване - Докторите също умират
Докторите също умират
Откъс от статията Why Doctors Die Differently
http://online.wsj.com/article/SB10001424052970203918304577243321242833962.html
Автор – Ken Murray
Той се казва Марти Макарей и е хирург-онколог. Докато го четете, не забравяйте, че той е практикуващ лекар, който работи в системата и вярва в нея. Това прави изказванията му още по-шокиращи:
„На всеки четвърти пациент от станционара се причинява вреда поради лекарска грешка… Един от кардиолозите го уволниха, заради твърденията му, че 25% от електрокардиограмите се интерпретират неправилно…
Печалбите на лекаря зависят от броя направени операции…
Почти половината от методите на лечение, не са основани на някакви значими и потвърдени резултати от изследвания…
За повече от 30% от медицинските услуги няма никаква необходимост…
Знам случаи, когато на пациенти умишлено не са съобщавали за максимално безкръвен метод на операция, за да има възможност хирурга да практикува пълноценно. При това лекаря се е надявал, че пациента няма да разбере нищо…
Лекарските грешки са на пето-шесто място сред смъртоносните причини, точната цифра зависи от метода за изчисление…
Задачата на лекаря е да предложи на пациента някакво лечение, дори с нищо да не може да помогне. Това е финансов стимул. На лекарите трябва да се плаща за оборудването, купено на кредит… Казано с други думи – имаме скъпо оборудване и за да го заплатим, трябва да го използваме…“
Колежката на доктор Макарей по болница – Барбара Старфилд е разкрила на обществеността следните факти:
„Ежегодно от пряка лекарска намеса умират 225 000 пациенти. 106 000 от тях умират следствие официално одобрени лекарствени средства. Останалите 119 000 са жертва на излишни медицински манипулации. Това поставя медицинската намеса на трето място сред смъртоносните причини.“

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Прочетете....нови [re: flora bg]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано17.10.14 19:47



Супа на 5-те елемента – за лечение на тумори


Преведена на български език и можете да си я направите, поне имате репей корени колкото си искате.







част от линка електронен превод



Баща ми е бил диагностициран да има 16 сантиметър тумор в черния му дроб по време на китайската Нова година , бих се опитва да намери храна, напитки, рецепта, която има висока анти окислител, който може да му помогне.
Един от супата, че е силно препоръчително от много хора, е корен от репей супа (牛蒡 汤), който се предполага, че е много добра за борбата срещу рака, както и за предотвратяване на рак.
Първият път, когато направих това, аз получих инструкции от органичен магазин в устна форма. Аз пропуснах една съставка и не се знае точното количество на останалата част от съставка, аз в крайна сметка с помощта на оценка. Най-накрая намерих тази рецепта от книгата на д-р Kazu Tateishi (立石和) , създателят на тази супа.
Откъс:
"Д-р Баща Tateishi Kazu и брат както е починал от рак, и след това той се озова сам страда от рак на дванадесетопръстника и разпространение. Стомахът му бе отстранен, но раковите клетки са се разпространили в дробовете му. Той реши да се бори за живота си.
Повече от двадесет години той проучени, изследвани и тествани над 1500 вида билки и растения. Въз основа на общото здравословно поддържане, укрепване на имунната система и забавя процеса на стареене, той в крайна сметка открил правилната комбинация от съставки от пет вида зеленчуци и формулиран уникална лечебна средство. Също така се експериментира върху животни, когато са били открити никакви странични ефекти. Цялата територия на Япония беше тогава шокиран и изумен от своите доказани и невероятните резултати, които не са чували за в областта на медицината. "
Супата вкусих малко "ginsengy", най-старият ми не го харесва, но тя го изпи, защото казах, че е добре за нея, най-малкият ми пиеше 3 купички и непрекъснато повтаряше, че е вкусно.
...................................


и оригинала







По-надолу се казва, да не се ползат тефлонови съдове, ползвайте керамика, стъкло, метал, но да не е алуминий.

За тези като нас, дето нямат такъв корен, трябва да си го купят, ето къде се продава органичен, сух, нарязан.



и тук




за чай от репей корени, електронен вариант

Японците са много здраве и красота съзнателни хора. Те винаги се радваме на нови храни или приспособления, които може да помогне за подобряване на тяхното здраве и красота. Телевизионни програми и списания въвеждат постоянно нови стратегии и понякога супермаркети продават, когато нова храна прищявка пусне корени.

Когато бях в Япония през тази пролет, аз отидох да видя известна китайска медицина лекар за консултация. Лекарят каза, че "проблемът е много лесно да се излекува. Колкото по-важният въпрос аз виждам в теб е, че са застаряването на населението в много бързи темпове и трябва да направим нещо по въпроса". Бях готов да се превърне 40 в рамките на няколко месеца и аз започнах да се чувствам много промени в тялото ми, така че наистина ме удари, когато той каза, че за мен. Той предложи някои промени в начина си на живот, и препоръча на китайската медицина, че може да работи добре за мен. За съжаление, лекарството е много скъпо, така че не е дългосрочен, устойчив вариант. На път за вкъщи от кабинета на лекаря, спрях в една книжарница и грабна няколко книги и списания за това как източната медицина и естествени храни може да помогне за подобряване на здравето си отвътре и отвън. Едно нещо, което ми хвана окото беше чай, направен от сушена репей. Репей е много популярна ежедневието корен зеленчуци в Япония. Репей има химични съединения, наречени сапонини, които понякога са посочени като естествен сапун за почистване на тялото. Според списанието и други статии, които намерих в интернет, Sapoinin също се намира в женшен, люцерна, Agaves, сминдух, юка да назове някои от тях. Известно е също така да помогне за намаляване на холестерола и възпаление, и подобряване на кръвообращението. Други ключови компоненти от репей са танин, който помага на кожни проблеми и високо съдържание на фибри, което е от ключово значение за здрави черва. В китайската медицина, репей се използва за лечение на диабет, запек, подуване, хранителни отравяния и скочат в гърлото.

Звучи страхотно за мен. Репей, не е лесно да се намери в западната част на земното кълбо, но ако има азиатски хранителни магазини във вашия град, те обикновено ги извършват. За щастие, тук в Маджуро, има голям азиатски населението и съм бил в състояние да намери репей след известно време. Последния път, когато ги намери, аз имам няколко от тях и се опита вземане репей чай. Много е лесно да се направи. Самият чай има много важно аромат. Мога да си представя някои хора не могат да го харесват, но лично аз наистина обичам аромата. Така че аз нямам причина да не се направи и пие редовно. Аз не може да видите всеки резултат в близко бъдеще, но аз се надявам това да помогне благополучието си в дългосрочен план.

оригинал

нали знаете какво е репей, ето вижте снимки



и разни други разновидности на супата, въпрос на вкус.








Май обърках темата, ама ако трябва ще я преместя, извинявам се.

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Тревожните новини за генетично-модиф.хранинови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано21.10.14 22:48



д-р Меркола




ФБ на д-р Меркола



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема За здраво дебело червонови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано24.10.14 20:05








Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Паратхормоннови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано28.10.14 19:57







Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от *jull** на 29.10.14 15:01.



Тема Re: Паратхормоннови [re: kaloyana_-177704]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано29.10.14 15:10



Мила Калояна, наложи се да направя малка корекция в 2-та ти постинга, защото линкът в първия не се отваряше и го
активирах по друг начин, а вторият го дублираше. Ако позволиш едни съвет - за да избегнеш километричните линкове,
които разтеглят темата, има една хитринка - вместо линка, изписваш заглавието (както съм направила аз). При нужда
мога да обясня подробно. Благодаря, че ни зареждаш с толкова информация!
Поздрави на твоите мъже и прегръдка за теб!



"Совите не са това, което са..."

Тема Хлорела / Chlorellaнови [re: *jull**]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано29.10.14 18:55



Хлорела / Chlorella






Джулче, благодаря че ми напомни, абе знаех, ама бях забравила...то от възрастта вече.

Живота е рисуване без гума за триене.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.