Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:38 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема РАЗДУМКА 89  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.08.14 09:17



Лятото е за всички!





Предишната четете

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: *jull**]  
Автор Viktoria 999 (минаващ)
Публикувано09.08.14 12:11




Веднъж, в добрите стари времена, когато по балконите висяха нанизани на дървени пръти подкови с луканки, мои роднини от Бургас много настоятелно ме убеждаваха, че гларусите не са чак толкова симпатични птици, колкото си мисля.
В Морските градове гларусите не се ползват с особени симпатии. За бъдат по-убедителни моите роднини ме попитаха виждала ли съм в Бургас луканки по балконите.
От 10 - 15 години и в Пловдив си имаме гларуси... Обаче си мисля, че отсъствието на луканки по балконите не е тяхна заслуга.



Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: Viktoria 999]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.08.14 13:44



Така де, нека оставим и икономическата криза да има някаква заслуга...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: *jull**]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано09.08.14 18:52









[image]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/q83/p235x350/10156064_10152418983114575_3458995096532310451_n.jpg?oh=9c30595aa309736d6f47d148ff2f8b86&oe=5477EE7A&__gda__=1417518001_d264b32d7797a0c88b9ef681c3a8463b[/image]




Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано10.08.14 00:40





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано10.08.14 11:26



Здравейте момичета, използвам отсъствието на синското домочадие, което е на почивка в Пампорово за седмица - за да ви драсна няколко реда. На осми този месец кръстихме малкото внуче на Бачковския манастир. После както си му е реда - на ресторанта до водопада я подкарахме по нашенски....

Тъй, че вече си имаме ново християнче, нищо, че името му не е нашенско...важното е да е жив и здрави и късметлия. Хайде сега да почерпя спита за здравето на малкото мъжко внуче - стана вече на пет месеца.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: flora bg]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано10.08.14 15:14



Жив и здрав да ти е малкия християнин, Фло! Да е добър и състрадателен и към себе си и към другите!

Моите племенници тази седмица ще са при нас. Голям купон ще бъде, както винаги! Най-весело е във фонтана в парка, но дядо им и баба им едва ли ще им дадат свободата, която родителите им дават. Ето за този фонтан става дума:



Майка им им облича бански, дава им топка и ги пуска да купонясват. Покрай нашите и много други деца се осмелиха, но за жалост подът започна да плесенясва и стана хлъзгав. Доста цицини ни осигури напоследък, та баба и дядо ще ги е страх да ги оставят да се веселят.





Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.08.14 15:25



Честито, Флорче, Господ да пази детето и да го води по верния път!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: *jull**]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано10.08.14 20:20



Браво Флорче, да ти е здрав внука и да живее по християнските ценности, няма значение къде му е Родината - вярата и религията са много важно нещо в психиката и културата на всеки човек.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано11.08.14 08:49



Приветики и от мен!



На всички Честито по всякакви поводи!

и на мен- имам си МЪЖ!
тичкам с него навсякъде, като залепена опашчица
ех, че е хубаво да не си сам-самичка
вече повторих и морската почивка, и мохито на плажа
а тези дни цялата фамилия заминаваме на Еленски Балкан за няколко дни
ще си готвим месища /нещо моят организъм зажадня за протеини.../ и зеленчуци на барбекю, ще дишаме чист въздух и ще се наслаждаваме на природа и екопътеки, ще играем истински игри, които всички обичаме, а не виртуалните, и няма да си взимам компа
релакс + медитация + мантри
приятна почивка и на вас!
цункииииии



Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: LlDlru]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано11.08.14 09:08



Е , чудесно звучи програмата , Лиди ! А ние сме в София ,но не скучаем Водих малката на съзтезанията по худ. гимнастика. Много й хареса ,даже успя да се ядоса ,че нашите са ощетени. Атмосферата в залата беше невероятна. Музиката на нашите момичета почти не се чуваше ,играеха под съпровода на аплодисментите!



Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: Ekna]  
Автор Viktoria 999 (минаващ)
Публикувано11.08.14 11:53



Катенце, къде се намира този фонтан?
Ще доведа моя внук, ако е в Пазарджик. Много ще му хареса! Той е водолей и твърдо отстоява зодията си.





Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: Tia maria]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано11.08.14 19:32



Лиди, радвам се, че си се насочила към този красив, малък, исторически град, дишай чист въздух, яж еленски бут, който е свински ако някой не знае, плодове и зеленчуци домашно отглеждани. В града има 7 църкви, от хубави по хубави, това е родния град и на Мина, любимата на Яворов, къщата музей на Иларион Макариополски, също има резерват на софийския университет който е цял комплекс, там са снимани много български игрални филми, все известни, няма да ги изброявам, там имаше къща и Невена Коканова, също е роден град на артиста Георги Георгиев - Гец, още много други интересни неща. Природата е разкошна, ако имате възможност отидете и на хижа Чумерна, високо в Балкана, ако си планинарка.



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.08.14 10:02



За настроение...





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: *jull**]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано12.08.14 20:03








Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от kaloyana_-177704 на 12.08.14 20:13.



Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано12.08.14 22:30



днес се видяхме с Маммитка ,която е софиянка за малко и с бебето Рая. Хубаво беше.



Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: Tia maria]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано13.08.14 06:51





Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от kaloyana_-177704 на 13.08.14 06:55.



Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано13.08.14 07:53



Добро утро, поздрави на всички!





Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: tinker.bell]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано13.08.14 11:00



Здравейте и от мен.Няколко дена съм без гостите си - отидоха на Пампорово малко на хлад. Ами отвикнали са от нашите горещини

Но утре се връщат и започваме подготовката за неделя за сватбата. Днес поръчах голяма пита украсена отгоре и с нея ще посрещаме - с погача и шарена сол - гостите в неделя. Нали сина ще е кум ще идват да го забират с музика и хорааа по наш обичай. Та тази седмица имам още емоции.... Иначе от тези дъждове тиквите ми цигулки като са тръгнали да растат...тази година май ще продавам тиквиВсичкия друг зеленчук отива вече на кино. Но Кали да си жива и здрава - селърито се хвана и всеки ден си късам листа за салата и за смутитата.Ама сега как да ползвам корените ами то ако си ги изкубя после откъде ще има селъри ааа???Много съм доволна и от дивия лук неприкъснато си го постригвам и винаги си имам пресен зелен лук за салати и запръжка.Хайде похвалих се и ми стана по-добре, ами така де на кого другиго да се похваля, нали ви обичкам.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Редактирано от flora bg на 13.08.14 11:02.



Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: flora bg]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано13.08.14 19:06



Флорче, сега ще те светна от къде да си купиш семена, ама от сега, да си имаш, че за по-късно не знам дали ще има:



ето ти и семена за кълнове (вляво долу от менюто с продукти):


ето и как да засаждаш:




виж тук и за други зеленчуци, може нещо да си нямаш в градинката, та да си засадиш (пак от същото меню, но търсиш "семена за зеленчуци"

Тази година наистина много дъждове и все пробеми, да не изпуснете черния бъз сега, правете мармалади, сокове, сушете, все нещо ще измислите.

Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от *jull** на 18.08.14 00:34.



Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.08.14 19:37



И аз да се похваля с неформална блиц-среща "по клубарска" линия. Преди два дни се видяхме
с Теа и както винаги не усетихме как отлетя времето... някакви си 2 часа само!


Мисля си колко много ми дава този наш Клуб... включително и контактите, които имам с вас,
мили хора! В тази връзка искам да споделя една мисъл за приятелството:

Уважавай хората, които намират време за теб в натоварения си график.
Но обичай хората, които никога не поглеждат графика си, когато имаш нужда от тях!




"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: *jull**]  
Автор TheaO5 (другата аз)
Публикувано13.08.14 21:25



Аууу, Джулче!
Обичам те!



Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: TheaO5]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.08.14 22:50



Тези работи са взаимни, нали знаеш!...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: *jull**]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано14.08.14 10:47



Привет, момичета! Много е приятно тук, най-благородно ви завиждам за хубавите емоции, които споделяте.
Резервирала съм си екскурзия до Истанбул в средата на септември, малко ще ми е тегаво, започвам седмични вливания плюс текущите, но се надявам да го натъмъня /не ми е за първи път

/, само стискайте палци да съм читава дотогава.
Това ми е екскурзията,
няма да имаме възможност да посетим всички предложени допълнителни екскурзии, ако има някой с опит да се включи и ме насочи към най-добрите.
Прегръщам ви!



Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: N O6O6]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано14.08.14 11:04



Аааа, твоят прекрасен мъж сигурно ще ти купи нещо златничко от Капалъ чарши



Завиждам ти, аз не че съм пътувала много, но Истанбул ми е сред топ 3, простор, ширина, свобода
Преминаването в Азия е хубаво дотолкова, доколкото от другата страна на моста се открива чудесна гледка. Мисля че там всички туристи сядат за по едно кафе и назад.
Плаването по Босфора- можеш да разгледаш красивите богати къщи по брега, в някои от тях са се снимали филми, които вървят и по бг телевизия. Ние така си изпатихме при последната екскурзия в Гърция с корабче- залягахме по седалките през цялото време, големи позиви за гадене от вълните.

Ако трябва да избирам аз, бих избрала дворецът Долмабахче.

Хубаво да изкараш, Наде!



Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано14.08.14 11:44



Билянче, благодаря! Аз мисля да използваме панорамната обиколка с автобус до азиатската част, двореца Долмабахче, Принцовите острови и аквариума. Изкушавам се и за небостъргача Сапфир, където имало симулатор 4D, сякаш гледаш града от хеликоптер, но много раздуват цените ТА.



Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: N O6O6]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано14.08.14 12:20



Aaa, нямало да посетят всички ексурзии. Това си е направо максимум програма





Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано14.08.14 13:48



Наде, да разгледаш и после да качиш снимки. Аз се скривам в дън гори тилилейски за три дни. Жегата не ми позволява дори разходки. Сега като се размисля, че все мрънкам за зимата как не излизам заради поледиците, сега пак не мога да излизам, от потта се развакуумира протезата и както ходя направо пада. Мдаа мрън, не мрън това е положението.


Та в тази връзка внимавайте какви ги вършите, щото имам един мобилен интернет в гората и ще хвърлям по едно оче.
Прохлада ви желая!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: Buba67]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано14.08.14 14:06



Буби, ти нали живееш в къща, там поне не е ли повече хладинка.
Хубава почивка!



Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано14.08.14 14:58



Привет и от мен, момичета. И аз се прибрах от София. Много ми беше хубаво, че се срещнахме с Тия-Мария, но не можахме да седим много заради бебето. Трябваше да се приберем по-рано. И при нас е голяма жега, но на климатик е супер. Много ми е мъчно за бабината душичка, но ще ги чакам да дойдат те.
Желая ви прохладен ден!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: mammita63]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.08.14 01:04



Една красотичка и от мен...





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: *jull**]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано15.08.14 08:14





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: *jull**]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано15.08.14 10:39



Привет и от мен


Джулче много ми хареса това за приятелството:

Уважавай хората, които намират време за теб в натоварения си график.
Но обичай хората, които никога не поглеждат графика си, когато имаш нужда от тях!


Много добре казано. Аз снощи разказвах на приятелка, която живее в Швеция за нашия клуб, приятелствата и връзката, която сме изградили с течение на годините в нашия клуб. Тя ме разпитваше коя е ЕКНА, видяла постоянните коментари и закачки във фейса- та така започнах да й разказвам за клуба.
Наденце, толкова години така и не се наканихме да си направим и ние екскурзия до красивия Истанбул. Ходила съм там като тинейджърка, но сега всичко е още по-голямо и красиво. Аз най-много искам да посетя аквариума и двореца. Пожелавам ти да си изкараш прекрасно. И после да ни почерпиш виртуално с локум и баклава !!!

Аз иначе чакам с нетърпение вече моренцето, че направо издивях-никога не съм ходила толкова късно в края на август и децата страшно напират за почивката. Ще ходим в Гърция, заедно с кумовете, които са гърци. Янина-Превеза, Лефкада. Та това е! Целувки за всички.

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Редактирано от kras4o_k на 15.08.14 10:43.



Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: kras4o_k]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано15.08.14 17:51









Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от kaloyana_-177704 на 15.08.14 17:53.



Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано15.08.14 22:20



Маалии, що нещо сте наизписали, и все вълнуващи и интересни срещи, екскурзии и събития!

Аз тази седмица се въртях около племенниците, които бяха за седмица при нас. Във вторник, живи и здрави, отиват на море, а после заедно на балкан. Нищо друго ново и вълнуващо при мен, но и това си е ОК.



Цунки по всички муцунки



Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: Viktoria 999]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано15.08.14 22:24



Викинце, заповядайте! Днес го чистиха отново, защото се оказа, че всичко, което са изчистили от повърхността е отишло във водата, която е в затворен кръг. Та се надяваме от утре вече пак да си е ОК. Много си харесваме паркчето. А ще видите и тигъра Саша, мармозетките, лемурите, които обичат да се галят и да похапват пуканки и солети, когато охраната се разсее



Така че - не чакайте ами пристигайте с внученцето



Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: Ekna]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано16.08.14 05:10





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано16.08.14 11:59





Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: mammita63]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.08.14 12:36



И от мен хубав уикенд!





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: *jull**]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано16.08.14 19:33





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: Ekna]  
Автор Viktoria 999 (минаващ)
Публикувано17.08.14 18:57



Благодаря! Целувки!
Ще го направя обезателно в края на август. Тогава ще имам време. Тази и другата седмица ще посрещаме и изпращаме поредната "порция" германци. Чак след това ще доведа сладура на баба в Пазарджик. Такъв глезан е, че сме в "деликатен" спор с другата баба и родителите му за начина на възпитание. За съм "лошата" баба

, правя забележки, налагам ограничения, не позволявам някои неща. Все трябва да има някой, който да напомня, че света не се върти около наш Михаил...



Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано18.08.14 00:55





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано18.08.14 09:13



Добро утро.


Гората си е добре, аз си починах, а мобилния интернет е всичко друго не и интернет.
Успешна седмица!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: Buba67]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано18.08.14 11:09



Привет!
изкарахме чудесни 4 дни в Къщата за гости Кандафери, все още се радвам като се сетя за това:


разхождахме се из гр.Елена, но беше адски горещо и разходките бяха на пребежки от сянка до сянка
направихме излез на реката, поход до Христовски водопад, посетихме Марянски манастир "Свето Преображение Господне"
и много се радвахме, че правилно се усвояват средствата по европейските програми - манастира е реновиран, полянките са подддържани, шосето в селото Марян е новоремонтирано, всичко наоколо се обновява, значи екотуризма добре се развива в еленски балкан
аз получих всякакви натуротерапии: хромотерапия- лечение с цветове от природата, стоунтерапия-лечение с топли камъни, които се нагряха от слънчето, релаксиращ масаж и аромотерапия /има и такава услуга в Кандафери/, хидротерапия-естественно джакузи в бързеите на р.Мийковска
ето, малко виртуална радост и за вас



<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от LlDlru на 18.08.14 11:11.</EM></FONT></P>

Редактирано от LlDlru на 18.08.14 16:05.



Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: Buba67]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано18.08.14 11:10



Успешна седмица!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: LlDlru]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано18.08.14 17:42



СТрахотно Лиди, значи да се включвам в екотуризма със земите, горите, полянките, тъкмо се чудех какво да правя с наследствената земя, отвори ми работа.... Имала си горещо време и не си видяла нищо по-значимо, така е, лятото е много горещо защото е котловина, а пък зимата е жестоко студено пак по същата причина. Иначе района е много чист, хората са добронамерени, услужливи, малко клюкари, повече работливи, но възрожденското в града се е запазило. Следващия път си планирай почивката през септември - райска градина е града по това време, лошото е само пътя до там, че е разбит, ама дано го закърпят. Предполагам, че сте се отбили в ханчето "Боаза" в гората и на брега на река Веселина. Благодаря, че сподели.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: mammita63]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано18.08.14 17:49



Не се замислих колко ли ще трябва
в живота да заплащам всеки миг –
за правдата, за виното, за хляба,
за прошка, за предателство, за вик,
за нечии пропуснати очаквания,
за чуждите амбиции за власт.
За нощите, студени и разплакани,
за крадени звезди в незнаен час,
за тихите въздишки по паважа,
за споменът, забравен за добро.
За всеки таен порив да разкажа
кога въобще съм жива и защо...
За всеки мой недоизказан стих.
За сълзите, удавени в дъжда.
Прощавайте. За всичко си платих.
Безплатна ми е само любовта.

Мира Дойчинова - irini





Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от kaloyana_-177704 на 18.08.14 17:50.



Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано18.08.14 17:56



Усмивката ти искам

Изтрих те от тефтера си, а всъщност исках
следите ти от себе си да залича,
макар - до болка - в дланите да стисках
и последната, напомняща за теб следа.

чертаех във небето си измислени слънца,
а никога не се научих да рисувам
и потъвах в изгрева на своята тъга,
когато, в танц, звездите и луната се целуват.

Не исках да присъстваш в моята вселена,
а всъщност жадно следите ти попивах.
Без теб е празно,сърцето е студено.
Усмивката ти искам, за да съм щастлива.

Сияна Георгиева
2007г.




Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано18.08.14 18:02



Нова песен на Линдзи, мисля, че видеото е снимано във Лас Вегас, гледано е от повече от милион и триста хиляди души за 14 дни, още едно доказателство, че мизука и талант правят чудеса.



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано19.08.14 12:20



Така, стана обяд, никакви Ви няма. От мен да мине, като няма кафе черпя със зелен фасул. Току що го изключих.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: Buba67]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано19.08.14 19:07



Бубе, народа бере бъз за мармалади, сиропи и суши за зимата, заети са хората, само аз се "разхождам" по света и се кокоря на хубавините му. Много хубава манждичка си сготвила, сега се чудя аз какво да направя, нещо подобно ще да е. Хайде бутайте темите де, дайте знак че сте тук, иначе скучно бе хора.


----------------

Отказвам да приема есента.
Аз тази песен – няма да я пея.
Какво като отлитат в куп ята.
Отказвам да е есен! Ще посмее ли?!

О – не на мене женски номера.
Да сме наясно. Зная си цената.
Да вие и фучи – не ме е страх.
Какво като е време. Ще почака!

Изобщо с нея – няма да мълча.
Над тази есен – пламенно пледирам.
Какво като е млада. И аз така!
- Не си добре дошла! Не те разбирам!

Маргало



-----------------


ГРАБЕЖ

Ограби ме животът -
отне ми младостта.
Превърна ме в
червено, старо вино.

Останах без багаж -
защо ми е разкош?
По-леко е,
когато съм без име.

Рождените ми дни
прашасват в календара.

А отговори в стария килер
шушукат си въпроси -
друго не остана.

Раздадох обич,
без да съм я взел.

Камен Илиев




Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано19.08.14 19:35



Кали, сега е времето на лютениците, компотите и туршиите. А аз правя и пюренца за малката, че ще дойде зима и тъкмо ще ги яде. Майките от село пращат домашни плодове и зеленчуци, трябва да се съхранят. А баба обича да си направи нещо домашно за детето. Когато имаме възможност-пишем. Ти такива красоти предлагаш, а ние само им се възхищаваме. Както се казва "Очи пълни, ръце празни".
Лека вечер, момичета!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: mammita63]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано19.08.14 19:43



Знам си аз, вие сте домакини та дрънкате, правете, правете, че после да е сладко и вкусно, браво на вас, аз прескачам този период, но не съм го забравила. Аз пък си суша плодове и зеленчуци. Така сушени ги слагам в стъклени буркани, че в къщи ползваме сушени плодове да хрупкаме, понякога правя сладкиши и кремове с тях, а пък зеленчуците като ги събера достатъчно много си ги смилам на блендера и си имам готова вегета постоянно, ама си правя различни комибации зеленчуци, мои измислени, слагам си ги в буркани и .... готово. Такива работи.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано19.08.14 21:53



О, не съм стигнала до зимнината Кали. Утре ще идва коминочистач. В събота пет кубика дърва. Чакам шкафовете в кухнята да станат готови, ще сменям старите. Дядо е отпуска и малчо съответно не е на ясла. Веселба.


Прегръдка и благодаря за красотите Кали, продължавай да качваш!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 19.08.14 21:53.



Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: Buba67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано19.08.14 22:14



Уф, и аз съм поръчала нова кухня, обаче трябва да се свалят старите шкафове, да се слагат плочки, да се боядисва... Че и спалнята е на същия хал! А после идва ред на останалите стаи, че и остъкляване, саниране... Живея като на гара-разпределителна!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: *jull**]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано19.08.14 23:32



Ох, мъжки момичета, ще се справите, нямате избор, тежка е работата ама като сте се хванали - няма мърдане, ама после ще ви е хубаво и чисто, подредено, ще се радвате. Хайде, че есента дойде, ще завалят дъждовете, после снега....

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано20.08.14 01:26










Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от kaloyana_-177704 на 20.08.14 01:44.



Тема Добро утро, добър ден!нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.08.14 07:40



Обичам ранните утрини, когато всичко е толкова тихо и свежо...





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: *jull**]  
Автор EFO75 ()
Публикувано20.08.14 09:14



Xубав,слънчев ден на всички





Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: LlDlru]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано20.08.14 11:36



Супер, Лиди! Благодаря за виртуалната разходка!





Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: Viktoria 999]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано20.08.14 11:39



Аз няма да съм в града в края на август. Ще ходим на Боровец за няколко дни. Вие пак можете да дойдете, разбира се, но ще се радвам да съм тук. Мисля, че на 30-ти се връщаме. Цунки!





Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.08.14 17:42



Тц, тц, тц... не се спря това момиче!
А аз си стоя вкъщи, разправям се с майстори и тихо завиждам!...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: EFO75]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано20.08.14 19:47








Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от kaloyana_-177704 на 20.08.14 20:00.



Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано20.08.14 22:26



Всъщност имам чувството, че си проспах лятото.



Пък и после, като ти стане уютно и модерно, кой на кого ще завижда, м? Ако знаеш колко много ми е за ремонт всичко... ама ще чакам да ударя джакпота и тогава



Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.08.14 23:59



Имаш добро извинения, щото ремонтът си е направо наказание...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 89нови [re: *jull**]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано21.08.14 00:17



Е...аз като правих зимата ремонт - вие си бяхте добре. Но пък после ти е хубаво и приятно.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано21.08.14 07:01




Добро утро от морето!!!!
Пак съм на линия!!!
Благодаря на всички, за всичко!!!
Ние сме добре,настаняваме се,аз търся работа- всичко е наред !!!
Слънчев и усмихнат ден за всички!!!
ОБИЧАЙТЕ СЕ - ОБИЧАМ ВИ!!!!!




Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: guslik_33]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано22.08.14 02:51










Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от kaloyana_-177704 на 22.08.14 02:52.



Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано22.08.14 09:43



Добро Утро!!!!!!!!!
Калояна ме разчуства с предходното пожелание - все едно е за мен и съпругът ми!!!!!!
Намерихме сили и слагаме НОВО НАЧАЛО....!!!!
С БЛАГОДАРНОСТ към Вселената,към децата ми,към всички които ни подкрепяха!!!
Бъдете щастливи- въпреки всичко!!!
Късмет и слънчев петък от Бургас, и от нас!!!
ОБИЧАМ ВИ - ОБИЧАЙТЕ СЕ!!!



Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: guslik_33]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано22.08.14 19:32



Гусли, радвам се, че имаш ново начало, добри деца и си благодарна за всичко. Сега се почерпете с този вид кафе, много ми допадна, ще си го направя за вкъщи.




Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано23.08.14 00:14





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано23.08.14 10:29





Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.08.14 11:51



Здравейте, днес при мен е леко облачно и много приятно. Майсторът тихо си работи в кухнята, а аз си почивам с компютъра. Не че нямам работа до уши, но пък нека почака, да не съм й слугиня!...

Харесах си заледеното кафе, което е качила Калояна и ще взема да експериментирам. Ще заредя формичките за лед и когато искам да разнообразя млякото, ще си пускам по 1-2 кубчета вътре. А може да добавя и малко уиски, сметанка, кафява захар - и хоп! - ирландско кафеее...

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: *jull**]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано23.08.14 18:22



Аз пък правя в момента основно почистване и всяка година се тюхкам какво да изхвърля и какво да запазя. В крайна сметка накрая всичко се прибира и така всяка година... А бе, бели кахъри



Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове

Редактирано от *jull** на 23.08.14 22:12.



Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: nelgina]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано23.08.14 18:45





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано25.08.14 10:24



Добър ден! Успешна седмица!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: Buba67]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано25.08.14 20:46



Приятна вечер




Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано26.08.14 10:25



Дзак.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: Buba67]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано26.08.14 10:34



Здравейте, момичета и спокоен ден от мен.
А това е малка почерпка за рождения ден на мъжа ми:



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: mammita63]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано26.08.14 13:37



Маммитке, Честит Рожден Ден на мъжленцето ти!
да е живичек, здравичек и да се слушкате взаимно





Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: LlDlru]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано26.08.14 13:41



и от нас с моето мъжленце малка виртуална почерпка за La Dolce Vita - Сладък Живот по случай отминалия /23авг/ още един наш взаимен юбилей - 33 "бракувани"

години и все още ЗАЕДНО





Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: mammita63]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.08.14 13:49



Маммита, да е жив и здрав съпругът ти и късметът да не го напуска (същият, който го е срещнал с теб)!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: LlDlru]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.08.14 14:04



Пожелавам ви дълги години да живеете в хармония, мир и любов!





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: LlDlru]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано26.08.14 14:20



Благодаря за поздрава. Да сте живи, здрави и още по толкова години заедно. И ние през ноември правим 30 години семеен живот. Добри са ни мъжете, щом толкова години ни търпят.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: *jull**]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано26.08.14 14:25



Благодаря, Джул. Голям късмет съм му, няма-що. Но след като толкова години ме търпи, значи съм си добра. И той е страхотен мъж.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: mammita63]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано26.08.14 21:25



На двете дами - Лиди и Мамитка, пожелавам здраве и щастлив брак до края на дните си, да си обичате съпрузите и те да бъдат верни приятели в този див и непредсказуем свят.





За вас, за хубавите ви празници, поздрав от Крис Риа

Синьо Кафе



И ти, моя любов


[urlhttps://www.youtube.com/watch?v=jbeeiq1TFtE][/url]


И пуснете музиката на мъжете си, не бъдете егоисти да слушате сами. Поздрава е и за тях. Текста също.

Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от kaloyana_-177704 на 26.08.14 21:51.



Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано26.08.14 21:27



Още един път

И ТИ, МОЯ ЛЮБОВ



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано28.08.14 20:02





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано29.08.14 08:46



Добро утро и успешен ден на всички!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: Buba67]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано29.08.14 11:00





Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: mammita63]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.08.14 09:16



Хубавият ден започва с...




"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 30.08.14 09:19.



Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: *jull**]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано30.08.14 09:48



Добро утро!!!
Благодаря!!!
Благодаря!!!
Благодаря!!!


...кафето ми дойде много ли???



Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: guslik_33]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано30.08.14 10:31



Предлагам с кафенцето и напълно безплатна планинска дъждовна борова вода:






Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.08.14 18:02



Водата с котка или без котка?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано30.08.14 20:59



Аа, фотомодела няма да го пипате, че ще се разправяте с мен





Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: Ekna]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано31.08.14 07:56



Добро утрооо!!!
Днес ще осмисля деня си така....



Ползотворна почивка и за Вас!!!!



Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: guslik_33]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано31.08.14 12:42



Може ли да качиш снимка, когато се докараш точно в тази поза? Изгарям от любопитство!...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: *jull**]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано31.08.14 19:04



Ха-ха-ха.......
Искаш селфи да си направя???????
Що пък не!!!





Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: guslik_33]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано31.08.14 19:41



Селфи, ама в котешката поза!

Я, да те видим...

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано01.09.14 07:57



Някъде ще е облачно, на места дори дъждовно, но нека нищо не попречи на слънчевото ни настроение!




"Совите не са това, което са..."

Тема Момин проходнови [re: *jull**]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано01.09.14 09:56



Аз пък изкарах хубав уикенд в Момин проход. Всички сигурно знаят, колко полезен е въздуха там. Отседнахме, по стечение на обстоятелствата, в балнеосанаториума дето ходят хората с направление по програма. Доста е соц но затова пък в цената имехме включени 3 процедури и преглед от лекар- мерене на кръвно и оглеждане на гръбначния стълб. Първата процедура беше електротерапия, доста приятничко. Втората беше масаж, но не ръчен, а от една възглавничка, която нямаше никаква мощност... Третото беше перлена вана, с надеждата тази вана да се дезинфекцира добре... Малко мизерничко си беше, но моята идея беше да дишаме чист въздух. На следния ден се разходихме до вили Костенец, там има съшо една база, също може да се отиде с направление, мисля, както и да се ползват процедури- парафинолечение, физиотерапия. Казва се балнеохотел Констанция, и има най- невероятната гледка, както и външен топъл басейн, предполагам с минерална вода.

Хубаво е това място, а и толкова близо до София.



Тема Re: Момин проходнови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано01.09.14 19:22



Добър вечер момичета. Аз съм вече на линия

Лятото мина, гостите ми си заминаха и живота ми се върна в нормалното си сиво ежедневие. Днес почват училище двете ми внучета в Англия и Франция,чакам снимки да ги видя.Били много горди с чантите си и униформите. А тук се подготвяме с тетрадки,маратонки,блузи,панталони, за новата учебна година.С една дума сега съм на училищна вълна. В събота ме поканиха на еднодневна екскурзия до манастира Св.Врач близо до Пловдиве е.Ще ида да се поразведря малко.Около 50 човека сме с рейс, все отбор юнаци сме на възраст. Ами това е отчетох се.Радвам се за всички, които са писали как са прекарали лятото, интересни места сте видели. Радвам се, че Калояна,Джул, Екна не са оставили клуба да замре... Хайде още някой месец и ще се видим в Пловдив на срещата.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Момин проходнови [re: flora bg]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано01.09.14 21:09



Хей, Флорче, радвам се, че се появи, без теб клуба не е същия.


"Радвам се, че Калояна,Джул, Екна не са оставили клуба да замре..."
Е, браво бе Флорче - ти нас останалите не ни ли броиш за хора...ми добре ...... щом е така - ние другите можем да не пишем




Билянче, радвам се за теб, че сте си изкарали хубаво. Пиши и ти по-често, разбира се когато имаш свободно време.


Хубава и спокойна вечер на всички!

И пишете, ей, и в другите теми, нека да се пораздвижи малко повече този клуб, нали.


Редактирано от TNBC на 01.09.14 21:19.



Тема Re: Момин проходнови [re: TNBC]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано01.09.14 22:21



Тони-бонбони забравих да пиша и твоето име щото и ти си се разписвала,също и Пиранчето и Лидинка.... че и моята тинки студентката...абе всички сте исали без мен.Сории всдички сте сладурки.тони чакам да ме намериш на скайпа хайде дееее



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Момин проходнови [re: flora bg]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано01.09.14 22:43



Флорче, добре дошла! И мен забрави...

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: mammita63]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано02.09.14 08:00



За започнем деня с усмивка ....от скрита камера!





Тема Здравейте!нови [re: mammita63]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано02.09.14 08:44



Оооо Маммитче,бабенце злото да те забрави....

Я кажи как е твоето малко слънчеце? расте ли а? Днес е слънчево при нас и аз тръгвам по задачи из града.ще се чуем следобед пак.Чаооооо

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Здравейте!нови [re: flora bg]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано02.09.14 14:21



привет-привет!

стискайте палци - в четвъртък ще имам интервю по повод кандидатстването ми за българско гражданство
уча официалните празници на Б-я, знамето, химна и тп

, защото навремето, когато синковците са били ученици, явно съм отсътствала от домашните
не мога да уча, ако не създам логическа връзка между обектите - та уча и историята покрай тези празници!

айде, чао ви, леки дни и в слънчено и в дъждовно, аз два дни ще съм софиянка



Тема Re: Здравейте!нови [re: flora bg]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано02.09.14 20:19



Флорче, моята принцеска расте, към 23 този месец ще дойдат малко в Монтана на гости, та ще си я гледкам. Иначе във Фейсбук съм пуснала снимки. На 14 дни и направиха фотосесия. Много е хубава-като баба си. Ако имаш ФБ, ще ги видиш. Приятели сме с Джул, Екна,Красчо. На 5.09. ще направи 2 месеца. Ще ставаме сватове, няма начин...

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Здравейте!нови [re: mammita63]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано03.09.14 08:31



Сутрешна порция смях!!!
Мнооого ми харесва!!!

Лек и слънчев ден от мен!!!





Тема Re: Здравейте!нови [re: guslik_33]  
Автор EFO75 ()
Публикувано03.09.14 09:08







Тема Re: Здравейте!нови [re: EFO75]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.09.14 11:30



Здравейте и от мен, как е времето при вас? Чувам, че в някои райони вали, та се къса!...
Така че не си забравяйте чадърите или в краен случай се възползвайте от нечий чужд!





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Здравейте!нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано03.09.14 11:36



Ако така си нося чадъра гарантирано ще отслабна!

Имам много работа- подреждане на шкафове ,гардероби...не ми се почва.



Тема Re: Здравейте!нови [re: Tia maria]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано03.09.14 12:07



Лек ден и от мен, момичета!
При нас вали добре с малки почивки. Тия, времето е много подходящо за работа в къщи.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Здравейте!нови [re: mammita63]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано03.09.14 12:33



И при нас вали и използвах почивката на дъжда - та отидох да си пусна колета за чужбината.

Мамитче, радвам се за принцеската ти и "зетьовете"растат. Френския днес прави шест месеца а английския след две седмици ще направи шест месеца.Иначе по големия френски е на шест и половина години и сега е първи клас. Много е горд.Принцеската ми "снахата" на Тинки също е първокласничка,тя е на пет и два месеца и тя е горда с униформата си и червената си чанта. Абе да ги изпапка човек милите пиленца на баба.Намери ме във фейса де Маммитче...

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Здравейте!нови [re: mammita63]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано03.09.14 12:42



Напоследък при нас е много актуална темата за озвучаването на града .... от циганските маанета до късно през нощта. Вечер, когато градът утихне маанетата превземат всичко наоколо. Аз живея на центъра, прозорците все още са отворени и музиката им нахално нахлува право в ушите ми.

Мислех, че само аз се впечатлявам, но вчера по местните новини излезе кмета и каза, че този проблем е един от малкото, на които НЕ може да намери решение. Отива полицията, намаляват музиката за малко и после пак. Глобяват ги, но изобщо не им пука. Кажете ми, казва, как, и ще го направим...

Ако звучеше Есента на Вивалди, нямаше да имам нищо против да я слушам цяяла нощ...

Добре, че снощи заваля и валя обилно до късно през нощта.

Това не ми попречи да не заспя. Винаги мога да не заспя, това е мой отколешен талант. Така, че в този момент ви казвам добро утро





Тема Re: Здравейте!нови [re: flora bg]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано03.09.14 12:45



Да взема да ви изпратя покани, че да се намерите хаха...ей сегинка. Изпратих предложение на Мами да добави Флорче





Тема Re: Здравейте!нови [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано03.09.14 12:47



Ооооо Екне, ами тук в Пловдив а? Че и цял филм ще създават за Столипеново, щото града ни не би бил град без циганското гето. Незнам трудно се оправя тази сган, то и в Европата не могат да се оправят с тях та ние ли?



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Здравейте!нови [re: flora bg]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано03.09.14 13:00



Флорче, аз си мислех, че нашите са лоши, но от както живях в Пловдив, знам, че вашите водят първенството. Много по нагли и нахакани са .... Жалко, че заради мнозинството от тях не можем да видим добрите им хора...



Тема Re: Здравейте!нови [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано03.09.14 13:31



Така Аз имам съседи циганско семейство от дълги години.Знам им децата,те пораснаха имат свои деца че и внуци.Толкова са работливи,чисти и честни.Всичко,което мога даим дам от покъщина,храна,понякога и пари им давам.И те ми помагат в двора.въобще добри хора а и бели,красиви. Особенно едно от внучките им,скамата красота, големи сини очи и дълга черна коса до кръста. И се учи отлично в училището до нас.майка й се облича модерно и работи като чистачка в кметстмото. Мъжете на полето,на строежите никога не са лежали ...Но си права покрай сухото гори и мокрото.Покрай лошите хора се плюят и добрите от това съсловие. Оправия няма.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Момин проходнови [re: flora bg]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано03.09.14 14:01



"тони чакам да ме намериш на скайпа хайде дееее

"

Лелеее, Флорче, направо съм забравила(ама не е умишлено,нали знаеш, ей) много съм разсеяна напоследък. Веднага отивам да те търся.



Тема Мамитка,нови [re: mammita63]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано03.09.14 14:16



ти си голяма сладурана, но аз пък си мисля, че внучката ти е още по- голяма сладуранка от теб. Една такава мъничка, сладичка и миличка бебка, дето просто не можеш да се сдържиш да не я гушнеш. Да ви е жива и здрава!

Само да ти напомня, че навън времето почна да захладнява, така, че Бабитка, хващай иглите и направи още няколко терлички за бебка, ама такива по-цветнички, да има се радва, че и шапчица можеш да й оплетеш на една кука, има много красиви модели, направо страхотни модели има за малки госпожици.
А може и пюренца от домашни продукти да й направиш, че като идва при теб да има с какво да я нагостяваш, нали. Тя още малко и пюренца ще може да си хапва. А пък те бабините са най -вкусни.


Хубав и усмихнат ден!






П.С. Повече от сигурна съм, че всичко това вече си го направила, но просто не можах да се сдържа да не се включа като те гледам с какво умиление говориш за внучката си.



Тема Re: Здравейте!нови [re: Ekna]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано03.09.14 14:25



"Добре, че снощи заваля и валя обилно до късно през нощта.

Това не ми попречи да не заспя. Винаги мога да не заспя, това е мой отколешен талант."


Екне, а аз си мислех, че само аз притежавам тази дарба.



И аз като теб причина да не заспя ще си намеря. Все си повтарям, че няма нищо по-добро от пълноценния нощен сън, но.....само си го знам на теория. Какво да се прави - нощни птици сме и това е.



Тема Re: Здравейте!нови [re: Ekna]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано03.09.14 14:43



Екничке, златна душица си ти. Как знаеш, че не се оправям много много. Приех една покана, значи е на Флорчето. Благодаря ти.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Мамитка,нови [re: TNBC]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано03.09.14 14:52



Тони, благодаря за комплиментите. И аз като вас съм нощна птица-цяла нощ будувам, а сутрин спя до късно. Колкото до бабината, плетените дрешки и терлички моята майка ги е подсигурила. Но виж правя пюренца за малката, имам зеленчуци и плодове от село, пробвам различни варианти. Но колко ще ги яде -не зная, но баба ще си ги хапне ако останат.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Здравейте!нови [re: mammita63]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано03.09.14 15:33



Ами гледам, че и двете искате да се добавите пък се ослушвате нещо



Но всъщност се справяте доста добре



Тема Re: Мамитка,нови [re: mammita63]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано03.09.14 15:44



Не са комплименти Мамитка, това са факти - сигурна съм!

А щом вече сте подсигурили гардероба и зимнината за малката принцеска, то за нея остава само да хапва, да расте и да ви радва!




Е значи заедно с теб и Екна станахме три талантливки - незаспивки. Това от една страна е добре - можем да отворим тема "Нощни птици" и да обменяме личен опит относно това: как е по-лесно да не заспиш

. Аз лично много инфо мога да споделя по въпроса



Тема Re: Здравейте!нови [re: TNBC]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано03.09.14 15:49



Не сме сами, Тони, не сме сами

Уф, и аз се опитвам да се контролирам, да спазвам "хигиена на съня", на теорията съм отличник, обаче иначе понякога съм като хипнотизирана и все едно друг действа вместо мен

Като бяхме на планината с племенниците те ме вкараха в режим и то без да мога да се сърдя, защото е толкова приятно като дойдат в моето легло и започнат да ме галят и гушкат, особено малкия.

Но скоро след това постепенно и бавно, все по-късно започнах да заспивам и все по-късно да ставам и совичката в мен пак надделя



Тема Re: Мамитка,нови [re: mammita63]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано03.09.14 15:50



Като дойде малката, Мамми, и ти ще влезеш в режима й много бързо, също като мен покрай племенниците





Тема Re: Мамитка,нови [re: TNBC]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано03.09.14 15:51



Ооо, не знам кой ще оглави това първенство, защото съм мноооого добра





Тема Re: Мамитка,нови [re: Ekna]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано03.09.14 16:30



Момичета, аз съм свикнала на нощен режим, това ми е останало от работата през нощта. Работех само нощем в цех за закуски и свикнах когато хората са на работа-аз да спя. И като бях в София при малката се дундуркахме до 3 часа през нощта, за да може баща и да се наспи. Нямам търпение да дойдат, а пък баба може и да не спи.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Здравейте!нови [re: Ekna]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано03.09.14 16:35



Екне, писах на лични на Флорчето, че я няма в приятелите ми. Мисля, че приех поканата, но...не се справям добре и това е.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Здравейте!нови [re: Ekna]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано03.09.14 16:54



"Не сме сами, Тони, не сме сами

"

разсмя ме, Екне, така ме разсмя, че чак ме питат покрай мен какво ми става като ме гледат как се хиля.



"Уф, и аз се опитвам да се контролирам, да спазвам "хигиена на съня", на теорията съм отличник, обаче иначе понякога съм като хипнотизирана и все едно друг действа вместо мен "


Ох, и аз така и аз така, не е лесно, напълно съм съгласна с теб. Някой ако си мисли, че ние е лесно - греши. Но то пък и едни дълги нощи къде ще си губим ние времето със сън, пък било то и полезен -не, не, не ни трябва. Е верно може да отнесем някоя лоша оценка по предмета "практикуване на здравословен нощен сън", но пък нали си го знаем на теория все пак, ми то на практика с толкова изисквания към нас за здравословен начин на живот - няма как човек да не отнесе и по някоя лоша оценка, все пак няма как да сме идеални.
Еми, не ни е лесно, но пък ще се успокояваме с това, че не сме сами. Ето и Мамитка е с нас, все пак.



А си бях създала друг график, ставах много рано, после една хубава сутрешна разходка и то един чист, свеж въздух и се чувствах по-добре, а сега какво - сутрешна разходка, да ама на сън.
Крайно време е да направя някаква промяна, знам го, повтарям си го но.....ще стане, ама ще видим кога.



Тема Re: Мамитка,нови [re: Ekna]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано03.09.14 17:00



"Ооо, не знам кой ще оглави това първенство, защото съм мноооого добра"




Аааа, не, въобще не ти вярвам. По-добра от мен в това отношение не вярвам има, аз мноооого, мноооого добра.



Тема Re: Здравейте!нови [re: mammita63]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано03.09.14 17:31



Ще се намерите. Само имената да си знаете.



Тема Re: Здравейте!нови [re: Ekna]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано03.09.14 20:48



И аз съм от будуващите. Трябва да си направим група / ВИП ,естествено/ .Бухал ,Кукумявка ... или най-хубавото - Таласъм.

Редактирано от Tia maria на 03.09.14 20:52.



Тема Re: Здравейте!нови [re: Tia maria]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано03.09.14 21:47



Тия, най ми допада Таласъм. Ще се разхождаме нощем...

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Здравейте!нови [re: mammita63]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.09.14 22:51



Кой говори тук за нощни птици? Какви бухали, какви кукумявки, какви таласъми?!
Я да видя малко уважение към совата в този клуб!... Нещо много я неглижирахте!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Здравейте!нови [re: *jull**]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано03.09.14 23:25



Точно затова ще бъдем Таласъм, защото совичка си имаме...и много си я почитаме.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Здравейте!нови [re: mammita63]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано04.09.14 07:47



И аз това имах предвид.

Добро утро ! Хубав ден и дано поспре да вали !



Тема Re: Здравейте!нови [re: Tia maria]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано04.09.14 08:10



Добро утро, мръщи се, поне не вали. За сега.
Кафе и марш на работа!


Трябва да си сменям кухненския робот. Марки и видове, от които сте доволни? Идва голямото есенно правене на зимнина.




Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 04.09.14 08:13.



Тема Re: Добро утро, добър деннови [re: TNBC]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано04.09.14 09:11





Прекрасен ден, приятели, напук на лошото време.

Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Добро утро, добър деннови [re: mammita63]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.09.14 10:44



Добро да е и от мен! И аз вече не знам сова ли съм, чучулига ли съм...
Тази сутрин се ококорих по тъмно и доста време се чудих дали да ставам, дали да стискам очи, ама не се получи и скокнах. Оказа се 5:00 ч., така че си направих кафе и застанах на прозореца, откъдето се радвах на камионите за боклук. Това е то поетичната душа!...





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро, добър деннови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано04.09.14 11:28



Обожавам камионите за боклук!
Най-вече онзи техен нежен звук...
Тряс-прас, прас-тряс...
Кафе ли?! Събуждам се без него аз!





Тема Re: Добро утро, добър деннови [re: Ekna]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано04.09.14 11:36



Живеем на първия етаж. Камионите за боклук ме докарват до нервна криза

. Но винаги знам, колко часа е станало, служат ми за ориентир.



Тема Re: Добро утро, добър деннови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано04.09.14 12:19



Добър ден сладуранки. Значи като ви чета как не може да спинкате просто сърцето ми се къса.Ако можех да ви дам от моя голям и продължителен сън....Аз трябва да съм кокошка щото лягам с кокошките.Лягам в 22.30 и спя до осем сутринта. Зависи от количеството изпита вода ставам по един или два пъти до тоалетна и пак заспивам като бебе.

незнам защо е така сигурно съм болна от нещо,което не знам.През деня не мога да спя нито лягам.но стане ли десет вечерта и започва да ми се приспива... Такааа Мамитче сега ще отворя фейса да видя какво си ми пратила.Тонито вече си я имам на скайпа. Хайде до скоро отивам да слагам масата за обяд, че моите внуци са гладни. А колкото до плетенето на внучетата,в момента плета петия чифт търлички...дайте нещо интересно за моделчета на бебеа до годинка дееее.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Добро утро, добър деннови [re: flora bg]  
Автор Viktoria 999 (минаващ)
Публикувано04.09.14 15:47



Здравейте, момичета!
Домъчня ми за вас!
Лятото свърши (най-после, слава Богу!) и на хоризонта се задава нова среща на клуба.
Октомври тропа на вратата. Мисля, че е време да заговорим за срещата в Пловдив.





Тема Re: Добро утро, добър деннови [re: Viktoria 999]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано04.09.14 22:20



Има време още мила. В края на октомври или началото на ноември - тогава я правим.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Добро утро, добър деннови [re: flora bg]  
Автор EFO75 ()
Публикувано05.09.14 09:04







Тема Re: Добро утро, добър деннови [re: EFO75]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано06.09.14 08:33



Утро ! Хайде ,честито на пловдивчанки - градът им ще бъде европейска столица на културата ! Доколкото разбрах ще получи някаква парична сума и дано управляващите /които и да са те / я използват разумно.



Тема Re: Добро утро, добър деннови [re: Tia maria]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано06.09.14 10:28



Благодаря мила. Ами ще ни дадат три милиона и както казваш дано да се използват по предназначение.

Радваме се, как няма да се радваме.Сега чакаме новия голям фонтан/като в Дубай/ в градската ни градина. Който дойде на срещата в Пловдив, ще види колко е хубав града ни. Аз се отказах от днешната си екскурзия не ми се пътува в такова хлъзгаво време из Родопите. А и тук пак се намръщи да вали щото от часове не е валяло- Ей в Бургас - лошо. Бургазлии живи ли сте? Пишете какво е положението при вас.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Добро утро, добър деннови [re: flora bg]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано08.09.14 09:50



Как сте дами и господа?
Закуска в леглото?
Успешна седмица!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Добро утро, добър деннови [re: Buba67]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано08.09.14 11:42



Спокоен ден и успешна нова седмица, приятели!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Добро утро, добър деннови [re: mammita63]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.09.14 20:02



От години чакам свободно време през септември, защото е любимият ми месец за тихи слънчеви дни край морето без
навалица от хора и изтощителни горещини... Сега ми се отвори малко свободно време, ама пък синоптичното никакво го няма...


Понякога си мечтая да стана пазач на морски фар...



"Совите не са това, което са..."

Тема В периферията на Вселената имало едно магазинче...нови [re: *jull**]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано08.09.14 23:42





В периферията на Вселената имало едно магазинче.


На него нямало табелка – някога тя била отнесена от ураган, а новият собственик решил да не закачва нова, защото всеки местен жител знаел, че в магазина се продават желания.

Асортиментът на магазина бил огромен.

Тук можело да се купи, на практика, всичко: огромни яхти, апартаменти, брак, пост вицепрезидент на корпорация, пари, деца, любима работа, красиво тяло, победа в конкурс, мощни коли, власт, успех и много, много други.

Единственото нещо, което не се продавало били живота и смъртта – с това се занимавал Главният офис, който се намирал в друга Галактика.

Всеки, който бил дошъл в магазина, (а всъщност има и такива желаещи, които нито веднъж не били влизали в магазина, а си останали у дома и просто са желаели) като първа стъпка искал да разбере каква е цената на неговото желание.

Цените били различни.

Например, любимата работа струвала да се откажеш от стабилността и предсказуемостта, готовност ти самостоятелно да планираш и структурираш своя живот, вяра в собствените сили и да си разрешиш да работиш там, където ти харесва, а не там, където трябва.

Властта струвала малко повече: трябвало да се откажеш от някои свои убеждения, да умееш да намираш рационално обяснение за всичко, да умееш да отказваш на другите, да знаеш своята цена (и тя трябва да бъде достатъчно висока), да си разрешаваш да казваш „Аз”, заявявайки се себе си, независимо от одобрението или неодобрението на околните.

Някои цени се оказали странни – брак било възможно да получиш почти без пари, обаче щастливият живот струвал много скъпо: персонална отговорност за собственото щастие, умение да получаваш удоволствие от живота, да знаеш своите желания, да се откажеш от стремежа да съответстваш на околните, умение да цениш това, което имаш, да си разрешиш да бъдеш щастлив, да осъзнаеш собствената си ценност и значимост, да се откажеш от бонусите на «жертвата», да поемеш риска, че ще се разделиш с няколко приятели и познати.

Не всеки, който идвал в магазина бил готов да купи своето желание веднага. Някои, виждайки цената, веднага се обръщали и си тръгвали. Други, дълго време стояли в размисъл, пресмятайки какво имат в наличност и размишлявайки от къде биха могли да намерят още средства.

Някой започвал да се оплаква от прекалено високите цени, молел да му направят намаление или се интересувал кога ще има разпродажба.

А имало и такива, които давали всичките си спестявания и получавали заветното си желание, опаковано в красива шумоляща хартия.

Другите купувачи гледали щастливците със завист, клюкарствайки, че собственикът на магазина е техен познат и, че са получили желанието си просто така, без каквито и да е усилия.

Често предлагали на собственика на магазина да намали цените, за да увеличи броя на купувачите. Но той винаги отказвал, тъй като от това биха пострадали качествата на желанията.

Когато го питали не се ли страхува, че ще се разори, той поклащал глава и отговарял, че във всички времена ще се намират смелчаци, които са готови да рискуват и да променят своя живот, ще се откажат от обичайния и предсказуем живот, които са способни да повярват в себе си, които имат сили и средства, за да заплатят за изпълнението на своите желания.

А на вратите на магазина вече сто години имало надпис:

”Ако твоето желание не се изпълнява, значи то още не е платено”.


Превод от руски език – Д. Дел
ева

Редактирано от TNBC на 08.09.14 23:43.



Тема Re: В периферията на Вселената имало едно магазинче...нови [re: TNBC]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано09.09.14 13:23



Браво Тони от къде го изкопа...ей, че верно и логично магазинче....



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: В периферията на Вселената имало едно магазинче...нови [re: flora bg]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.09.14 16:16



Такова мъртвило....



Къде сте?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: В периферията на Вселената имало едно магазинче...нови [re: Buba67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.09.14 16:31



Мъртвило, я! Един мързел ни е изпоналегнал, за едно добро утро не се отбиваме!...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Привет! :)нови [re: *jull**]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано10.09.14 19:49



ааа! има-има някой тук! Приветики на всички!
въх! забравих и за "дървения" ми крак и за ишиаса и за дисковата и за себе изобщо, но пък вече мога да стана таксиметров шофьор! - цял ден изкарах натам-насам зад волана...
и всичкото е заради вчерашната буря, която я нямаше в НИКАКВИ прогнози

- изгоря цифров приемник на единия телевизор, а другия по-новия беше с карта от кабелната та директно изгоря целия телевизор от мълнията през кабелната
няма тв досега, нямаше и интернет доскоро... че и телефоните им не отговарят, та се наложило аз да ходя на място при тях да заявявам щета сутринта, освен това самият телевизор трябва да се кара на сервиз в другия край на града, уговорих се с един познат ... а няма да признаят гаранционно този проблем с мълнията, но аз имам застраховка на имущество - този път "обущаря се погрижил за собственните си обувки"- аз съм застрах.агент , и тази щета ще бъде покрита по застраховката, но трябваше да минем процедурата с вещо лице за да види че има такъв проблем че и тв го има също
ух, да си седя да си коткам краченцето и да се радвам, че крака ми боли по дегенеративни проблеми, а не по възможни мтс - онзи ден минах сцинтиграфия по въпроса, всичко е заради ЕГЕНИЗАЦИЯ /



Тема Re: Привет! :)нови [re: LlDlru]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано10.09.14 19:58



Лека и приятна вечер ви пожелавам





Редактирано от LlDlru на 10.09.14 19:58.



Тема Re: Привет! :)нови [re: LlDlru]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано10.09.14 20:00



Ой Лидинка, големи премеждия си имала но нали всичко се е оправило.А крачето боли от преумора ще мине,вирни го на една възглавничка....Така е природата като се развилнее няма спасение,добре, че си имала застраховка. какво стана с гражданството ти българско получили го?
А з тези дни съм на зимнинина и нямам много време, но и това ще свърши.

А и нали подготвям учениците за първия учебен ден....

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Привет! :)нови [re: flora bg]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано10.09.14 21:10



цялата лява стран ми се повредила-ръката, гърба, крака, вече отдавна, отпреди 3 седмици, вече два курса инжекции, всякакви обезболяващи, ама не минава, та затова ревматоложката ме изпрати на сцинтиграфия
а за гражданството ми поискаха още един документ да представя от данъчното за замразената ми фирма, а след това по закон ще чакам 18 месеца - ех, само да доживея това гражданство ... и мъжа ми ще вземе да се върне в BG

защото му приключва договора, той се води в командировка, дотогава пак ми трябва шенгенска виза...



Тема Добро утро, добър ден!нови [re: LlDlru]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.09.14 10:22



Има ли мераклии да споделят с мен тази красотичка?
Че кой знае какво време ни чака...





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: *jull**]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано11.09.14 14:20



Джул, така ми се иска да споделя това с теб и сега!!!
На мен ми нещо тези дни нещо много ми дойде след почивчицата и тъкмо се канех да споделя хубавите ми впечатления от нея, нещо се струпаха неприятности..
Ама целувки за всички имате от мен!!

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: kras4o_k]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано11.09.14 14:40



Красчо, подготвяте ли тези красиви момчета, единият- вече младеж, за първия учебен ден?





Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано11.09.14 16:21



Благодаря ти, Билянче


Имаме си вече всичко-раница, тетрадки, блокчета, боички и ризка за първия учебен ден на първокласника...а младежа- неговият ентусиазъм е по-малък за новата учебна година Днес вече тъкмо приключих със снимки, талони от лекарката и др. подобни и реших да си отдъхна и ми звънят,че съм спечелила цяла раница с лакомства от една томбола, Вики пък ми се обажда, че намерил касетофон за кола и чудейки се дали да не пусна тото, блъснах колата...ужас..Много се ядосах на себе си- за първи път ми се случва..ама да сме живи и здрави, пък ремонта ще е по-късно като има пари!!!

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: kras4o_k]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано11.09.14 18:36



Оф ,Красинко ,и на мен днес ми върви на опаки. Нищо ,млади сте и сте работливи със Вики и за ремонт пари ще изкарате и за още една кола -дай Боже !Щом сте заедно ,няма страшно...А аз съм бедна и самотна като библейския Йов. Ама и аз какво се тюхкам ,че съм сама ,че не взема да си хвана някой софиянец !



Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: Tia maria]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано11.09.14 19:13



Тия, още не ми е отминало чувството на безсилие, тези дни и за мен са изпълнени с толкова смесени чувства и емоции.. А пък ти какво се чудиш, София е голям град пък май повечето връзкив днешно време вече се осъществяват в нет-а!! Така, че давай!! Прегръдки



Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: kras4o_k]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано11.09.14 19:18



Да -а-а трябва по- оптимистично ! Заведох малката на изложбата на Роден- много ,ама много хора ! не си правя илюзии тя е малка ,но...

1. Защо на билета пише злева ? /3 лева /
2. Защо не мога да се катеря по статуите ?
3. Статуята се казвя ,,Чисти лицето !" / Чистилището /



Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: Tia maria]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано11.09.14 19:55



Ами как да му върви на човек при тези силни магнитни бури а утре ще е кулминацията на магнитната буря.пазете си здравето и нервите. Повече водичка и спокоъствие,повечко в къщи си стойте.Тиа да ти дам малко от моите "ухажьори"а????



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано11.09.14 20:04



Екне, новина за теб и по-точно за прабаба Лори. Един от нейните правнуци, който живее в Италия е спечелил големия котешки конкурс за красота в областния град Верона.Правнука на Лори се казва Ромео а майка му е внучката на Лори и дъщерята на моята Мурея - казва се Касиопея. А мъжа на Мурея в Гърция се казва Парис. Мурея роди и едното женско- Касиопея - го осиновиха в Италия.Там Касиопея е родила пет котенца и едното Ромео е спечелило конкурса.Гордост за баба Мурея и прабаба Лори.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.09.14 21:44



Флорче, започвай да рисуваш родословното дърво, а Екна ще напише книга.
Не може така - шампиони без родословие!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: flora bg]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано12.09.14 08:29



А, може...и ще стана ,,майничка".



Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.09.14 08:37



Да откраднем още малко слънце, че се задава облачно и дъждовно време...





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: flora bg]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано12.09.14 14:42



Ееехааа! Фло, голяма новина и основателен повод за гордост! Благодаря ти, че го сподели! А снимчица няма ли? Ей сегинка тичам да разкажа на Лори за Мурея, Касиопея и Ромео





Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: Tia maria]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано12.09.14 14:45



1. Защо на билета пише злева ? /3 лева /
2. Защо не мога да се катеря по статуите ?
3. Статуята се казвя ,,Чисти лицето !" / Чистилището /



Скица!!!





Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: kras4o_k]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано12.09.14 14:49



Красинко, я да се запитаме какви ползи бихме могли да извлечем от неприятностите

Примерно в момента аз се изживявам на глезена принцеса Сега ми е паднало! Колкото по-виновен се усеща, толкова повече и по-вкусно готви. И чинии мие



Тема Re: Привет! :)нови [re: LlDlru]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано12.09.14 14:53



Уф, Лиди, познато! Пустите бури... Помните веднъж - оставиха ме за близо 10-дневка без нет, що нерви си изнервих

После имаше още една буря и за малко пак си помислих, че ще купувам нов рутер, но се размина.

Да минава крачето!



Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано12.09.14 17:48



Екне, това със снимка от събитието трудно ще стане и надали ще стане. Защо? Защото сопанката на Мурея е възрастна жена и няма млади роднини,които да накара да снимат Мурея.Моята приятелка, на която тази жена от Гърция е леля си говори с нея по телефона и така разбира за котките.А Касиопея - нямат връзка с това семейство,нито контакти.Просто като е спечелил Ромео и стопаните са се похвалили на семейството гърци,живеещи в Италия и дали им Касиопея, че нейното дете е спечелило конкурса.Радзбираш ли.И гърците са се обадили на лелята и й казали. Тъй,че да се радваме на новината без снимки.Чужденците не са като нас толкова емоционални...

А за родословно дърво както иска Джул трябва ти да го направиш,защото само ти знаеш родителите на Лориии.а по-нататък знаеш вече продължението.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.09.14 21:53



Екна, осмислих дните ти!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано12.09.14 23:21



Направо!



Тема Re: Привет! :)нови [re: Ekna]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано13.09.14 10:24



Оставете неволите,били са вчера...
Днес бъдете така...


Усмихнати и щастливи - въпреки всичко!!!



Тема Re: Привет! :)нови [re: guslik_33]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано13.09.14 12:41



Привет, момичета! Само за малко се обаждам, много ми е натоварено и нямам време да чета и пиша, простете ми

. Обичам ви и ви прегръщам!



Тема Re: Привет! :)нови [re: N O6O6]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.09.14 19:27



Наденце, да не си тръгнала ве

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Привет! :)нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано14.09.14 13:55



Защо ли надничам ,като няма никой ?!?



Тема Re: Привет! :)нови [re: Tia maria]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано15.09.14 11:46



Здравейте мили мои момичета. Днес сутринта изпратих внука на училище, малко рахат до следобед. Внучката тя е на индивидуално обучение, заради неприкъснатите тренировки и турнири. Сега готвя официалния обяд или вечеря за внуците по тяхно желание естествено.Искаха пилешка кавърма с гъби и и сладка сиропирана баница. Еми няма как ще правя ....само да ме слушкат с двете ушенца..

Времето се разваля ама аз към спокойна,засадих си в двора чесън и арпаджик и спанак и шапка на тояга съм вече..... Сега се ослушвам за дърва за камината ама все не мога да си харесам цената...а и не са пълен кубик тези палети...така лъжат тези продавачи с тези камиони и палети.Ама в ръцете им сме , ще се купува няма как.Ако увеличат тока или започнат да го спират трябва да се подсигуря с дърва. На тавана намерих една стара лампа с газ,чисто нова, даже и шишето е здраво.Купих си газ за горене, излъсках си лампата/ ама не ми се появи никакъв дух за сбъдване на желанията/ и съм готова за спиране на тока за осветлине...

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Привет! :)нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.09.14 12:54



Айдеее, ти за война заговори: газени лампи, твърдо гориво...
Стигнахме до мерака на пещерняка - да има дърво и кокал!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Привет! :)нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано15.09.14 13:23



Абе ти се моли да не дойде пък подготовката не е лошо нещо нали? Да не става...

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Привет! :)нови [re: flora bg]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано15.09.14 15:39



Прекрасен ден, момичета! Вчера се върнах от Кръстова гора. Беше хубаво, но много хора бе. Ходихме и на Бачковския манастир. Запалих свещичка за здраве и за нашия клуб. Винаги, когато ходя на такива места се моля за всички-да сме живи и здрави и да се видим скоро.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Привет! :)нови [re: mammita63]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано15.09.14 17:25



Току -що се смея с една обява .




БАНИЧАРНИЦА търси закускар/ка


Редактирано от Tia maria на 15.09.14 17:55.



Тема Re: Привет! :)нови [re: Tia maria]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано15.09.14 19:16



Тия, аз като работех в цех за закуски-а бях сладкар, като ме накарат да помагам в закуските им казвах:"Аз да не съм закусвачка". Много се смееха колежките. Така, че няма нищо странно.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Привет! :)нови [re: mammita63]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано15.09.14 19:49



Привет Мамми ! Тъкмо се бях затъжила за теб !



Тема Re: Привет! :)нови [re: Tia maria]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано15.09.14 20:23



Привет и от мен. И аз изпратих моя първокласник-Пети и съм много щастлива. Той е наперен и много спокоен, ние с тати май повече се вълнувахме!!

Баткото, вече е самостоятелен и голям!
Флорче, успех на твоите внуци и направо ми идваше да дойда у вас за вечеря с тези гозби - хи хи.
Мамитка, радвам се, че си успяла да отидеш на Кръстова гора, ама да беше ми и дошла на гости в Пловдив!
Целувки за всички!

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: Привет! :)нови [re: kras4o_k]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано15.09.14 21:25



Красчо, бях с организиран превоз и нямаше как. Но се надявам да се видим в Пловдив.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Привет! :)нови [re: mammita63]  
Автор EFO75 ()
Публикувано17.09.14 09:18



Добро утро,хубав ден на всички






Тема Re: Привет! :)нови [re: EFO75]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано17.09.14 11:40



Прекрасен ден ви желая, момичета!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Привет! :)нови [re: mammita63]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано19.09.14 16:25



Дзак и чао ! Само да ви разсмея / да се опитам да ви разсмея / с моята хлапачка. Сложила си слънчеви очила - скъпи !-,а времето мрачно. И когато я попитах защо отвърна триумфиращо : ,,Защото съм кифличка !"

Редактирано от Tia maria на 19.09.14 16:31.



Тема Re: Привет! :)нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.09.14 07:41



Добро утро, днес ми предстои прекрасно пътуване, а довечера - вълнуващ концерт!
Ех, че ми е хубаво, дано и времето е такова!... Пожелавам на всички да ви се случи
по нещо хубаво - не е важно колко е голямо, въпросът е колко отворени са очите и
сърцата ни за него!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Привет! :)нови [re: *jull**]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано20.09.14 15:47



Джулче, да не би да е Пловдив ;)
И аз да ви разсмея- Пети разказва за Час на класа: Мамо аз си мислех, че ще си говорим..с децата, не с госпожата ..хихи



Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: Привет! :)нови [re: kras4o_k]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано21.09.14 13:37



Д а допълня -лошото е ,че лелята е неосъществена кифла. Ама познавам обувки на Лубутен от раз ! А не съм влизала в магазин за обувки от години - знаете защо -но... това е животът ,красотата ,смисълът и всичко останало !

,, Всяка нова рокля ,предполага и една нова душа"
Балзак

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Tia maria на 21.09.14 13:39.</EM></FONT></P>

Редактирано от Tia maria на 21.09.14 13:50.



Тема Re: Привет! :)нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано21.09.14 13:46



Малко по-сериозно...не че нъм несериозна до тук... Бяхме на огненото шоу ,,Паметта на огъня " -великолепно ! Изключителни артисти ! Видях разплакани хора от публиката ....

Редактирано от Tia maria на 21.09.14 13:51.



Тема Re: Привет! :)нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано21.09.14 13:55



Краси, преКрасни са вълненията с първокласника !После захитряват ,но това и сама си го знаеш



Тема Re: Привет! :)нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано22.09.14 08:32



Новата Раздумка 90 -



"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.