Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:31 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Тема КОЦ - Бургаснови  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано29.06.14 17:04



Извинете ме,че правя нова тема, но не намерих никъде в темите,а и нямам много време!
Моля,които се лекува и води на отчет в Бургаския онкодиспансер да сподели мнение за всичко с което се сблъскваме - лекари,администрация,ред,лекарства!!!До есента може би ще се преместим в Бургас, и ще трябва там да се лекува съпругът ми!
А, към Джул и Буба имам питане относно административната част - имате ли информация как и по какъв начин става отписване-записване, придвижване на онко-досието , и документите-досиета от ТЕЛК в ТЕЛК друга област!!!
Предварително благодаря на всички,които ще се отзоват!!!



Тема Re: КОЦ - Бургаснови [re: guslik_33]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано02.07.14 11:39



Ще ти кажа ние как се преместихме от ИСУЛ.
Разговарях с ръководителя на клиниката на новото място - знаеш, лечението ни е скъпо и не сме най-желаните пациенти. Исках да се уверя, че ще се съгласят да я приемат. Там подробно разказах цялата ни история и показах копия от епикризи и скенери.Изготвиха новото досие от копията които представих. Оределиха ни дата за прием и чак тогава съобщих в ИСУЛ, че се местим. Това беше всичко.
Не съм специалист по ТЕЛК, но мисля, че може би трябва да отидеш и да им кажеш, че се местите и те или ще изпратят по служебен път досието, или ще ви го дадат вие да си го занесете.

По отношение на лекарите в КОЦ Бургас, личен опит нямам. Имам позната от Бургас - нейната дъщеря беше с ГИСТ. Лекуваше се в ИСУЛ, още беше жива доц. Цекова. Тя не беше във възторг от лекарите в КОЦ Бургас, но с редките заболявания почти винаги е така - лекарите нямат опит където и да си.

Редактирано от MamaD на 02.07.14 11:45.



Тема Re: КОЦ - Бургаснови [re: MamaD]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано02.07.14 11:46



Да, първо условие при преместване е да си сигурна, че ще ви приемат за лечение в Бургас. Може да откажат.
Начина MamaD ти е обяснила.
Лошото е, че КОЦ Бургас е с най-лошата организация на прием. Въпреки усилията на пациентски организации записването за часове става само в петък сутрин 1 час. Телефона дава все заето, а в самия КОЦ се редят от 5 сутринта.
Дано не те уплаша, но нямам никакви добри отзиви за там.

ТЕЛКа ще го оправим, може да минете където живеете.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: КОЦ - Бургас [re: Buba67]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано02.07.14 19:07



Благодаря Ви!!!
Друг въпрос- Ако живеем в Бургас, имаме ли право да се запишем в друг диспансер, примерно Варна или Стара Загора?
Знам,че диспансеризирането е по адрес на живеене..., ама от опит или подобна информация...


Пак Благодаря!!!



Тема Re: КОЦ - Бургаснови [re: guslik_33]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано05.07.14 11:31



Мисля, че можеш да се лекуваш където искаш. Познавам хора, които се лекуват в ИСУЛ, а живеят в Сунгурларе, живеят в Силистра - лекуват се в СБЛО София....Друг е въпросът струва ли си. Ако всичко с пациентът е ОК и трябва да се пътува само за да си вземе кутията с лекарство - не си струва. Освен това, можеш да си взимаш лекарството по местоживеене, а да се консултираш където си поискаш. Ако обаче по местоживеене вечно има някакви проблеми - закъснение с лекарствата, неуредени скенери (напр. пациентът си ги плаща сам, при условие, че НЗОК ги плаща) има болници в които дори кръвните изсл. те карат сам да си плащаш, тогава може би е по-добре да си намериш друго място за лечение.
Ако проблемите ти (напр. с нежеланите реакции) остават неглижирани, ако не си доволен от взетите решения - мисля си, това също би могло да е причина да си търсиш друго.
НЗОК за този вид лечение заплаща както ежемесечните кръвни изсл., така и скенерите през 3 месеца. За него се предвиждат и заплащат и ПЕТ скенери по-често отколкото за другите лечения. Въпреки това, на някои места пациентите си ги плащат.
Колкото до чакането - където и да съм отишла, все чакам - от сутринта (7:30 - 8:00) до края на лекарския работен ден - 14:00 - 14:30. Дори не мога да разбера на какво се дължи цялото това чакане, но е факт.



Тема Re: КОЦ - Бургаснови [re: MamaD]  
Автор ilenkako-188816 (минаващ)
Публикувано06.07.14 22:05



Има нещо ново, което от никъде не става ясно. Но е факт. Напоследък искат, лечението (КОЦ) да става по местоживеене по лична карта. Вероятно е свързано с бюджета на регионалните диспансери.



Тема Re: КОЦ - Бургаснови [re: ilenkako-188816]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано31.07.14 18:48



За друго не знам, но ако може да не е КОЦ Б-с ще е най-добре. Всеки път успявам на 3-тата или на 4-тата седмица да си запиша час, след това като си взема заветния час примерно е номер 17, а е записан в 7:35 часа. Чака се пред кабинета до обяд,преглеждат те за 5 мин. през, което време в кабинета са влезли поне 3-ма човека и виждаш ли ти- лабораториите са затворили. Пълен кошмар и трошене на нерви. Винаги след преглед съм ужасно разстроена.



Тема Re: КОЦ - Бургаснови [re: tinker.bell]  
Автор MamaD (пристрастен)
Публикувано01.08.14 09:47



О, това с чакането май си е факт във всички болници. Ние сме били в две и на двете места от сутрин до обед си висиш. Познати от други болници казват същото. Това, което би ме притеснило е, че скоро пациент на лечение с иматиниб, точно в КОЦ Бургас е бил посъветван да приема лекарството 2 часа преди или след хранене - т.е. на гладно. Човекът прочел, че пише по време на хранене, но решил, че неговият случай изисква друго и за месец-два си беше разбил стомаха...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.