Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:01 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За синтетичните витамини  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано29.06.14 15:33



Ясно е, че витамините помагат в профилактиката срещу рака и принципно против всякакви болести. Но до каква степен това важи за синтетичните такива.
Забелязах, че от как започнах да вземам синтетични витамини се чувствам доста уморена. По началоне вземам ниаккви добавки, ама като се хвана и винаги се появва това чувство на умора. Мой приятел забеляза същия ефект. Вие забелязалли ли сте подобно нещо?
Освен това напоследък започнах д аупотребявам тази много приятна напитка (правя я с оризово мляко и малко мед)



Някой има ли впечатления от употребата и?

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.

Тема Re: За синтетичните витамининови [re: OldWitch]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано29.06.14 16:22



А не допускаш ли вариантът да си купила тези витамини несъзнателно, заради умората?

Иначе повечето тук, мисля, избягваме синтетичните витамини, доколкото е възможно.

А и сега е лято, има много пресни плодове и зеленчуци, защо ти е сега да пиеш синтетични?

Тази напитка не съм я пробвала, няма и да я пробвам сигурно, подомързява ме



Но куркумата си е известна с добрите си свойства. Когато се сетя ръся върху храната, особено ако е ориз.



Тема Re: За синтетичните витамининови [re: Ekna]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано29.06.14 18:21



Има една подробност за куркумата. Както и кърито съставките и се задействат при висока температура. Демек трябва малко да поври с манджата. Аз също я слагам в ориз, но докато го готвя.
А за витамините. Понеже бях на строга диета, от която се чувствах отлично, но с еуплаших да не би все пак да се лишавам от важни винатими и заради това почнах да вземам синтетични. Буквално от следващия ден започнах да чувтсвам умора, която преди напълно липсваше. Ставах си рано и до вечерта не ми с спи до много късно. А сега трудно ставам и около обяд пак ми се доспива.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема горчиво ленено олионови [re: Ekna]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано29.06.14 18:22



Тъкмо отворих бутилка ленено олио, което доста горчи. Това значи ли, че е опасно за здравето?

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: горчиво ленено олионови [re: OldWitch]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано29.06.14 18:38



Здравей ! Реших да опитам от нашето за салати. То е рафинирано и студено пресовано ,на фирма Балчо. Горчи ,но леко ,поносимо.

Дано съм се намесила с полезно инфо.



Тема Re: горчиво ленено олионови [re: OldWitch]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано29.06.14 18:53



На въпроса трябва ли да горчи, не, нетрябва. Изхвърли го. Много пъти сме повтаряли в този клуб, че се ползва за лечение само ОРГАНИЧНО СТУДЕНО ПРЕСОВАНО ЛЕНЕНО ОЛИО в тъмни бутилки, взима се от магазина от хладилника, там му е мястото за съхранение и се пренася бързо, по възможност в кулер, или хладилна чанта казано по ясно до в къщи, където отново се държи в хладилник. Когато се отвори за консумация бързо се слага в храната и веднага се затваря капачката, за да не се окисли. Лененото олио в бутилките има срок на годност. Аз препоръчвам като високо качество продуктите на канадската фирма Флора, може да се купи от тук, ако се прави доставка в България.

или на българския пазар на капсули, но за предпочитане е в бутилка







със сигурност има още, търси чрез чичко гугал или в био магазините

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: За синтетичните витамининови [re: OldWitch]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано29.06.14 18:54



Да не би и диетата да си приключила? Защото казваш "бях"... Да не би заради това да е?

Но и аз съм на периоди. Имах дълъг период, през който се събуждах бодра, без да съм на строга диета. А тука от 20-на дни не мога да заспивам и сутрин ставам уморена. Нямам идея защо точно...



Тема за синтетичните витамининови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано29.06.14 19:13



това е толкова вредно, че по-добре да не се пият, отколкото да убиват с действието си. Света отдана изхвълни синтетичните витамини от употреба, изненадана съм, че има хора които все още ги купуват. Това са химикали, не са природни продукти.



преди да ползвате хапче, информирайте се какво има в него и как се приготвя, сега има толкова много инфо в нета, че е неоправдано незнанието, особенно за лечение на тежки болести вместо да помагате на тялото да се възстанови, вие го мачкате с тази химия.




Ако от пресните плодове и зеленчуци не са ви достатъчни витамините, минералите, аминокиселини и микроелементите има фирми които произвеждат био продукти строго дозирани за ежедна консумация. Не всичко обаче което се продава по магазините е качествено, за това, ако се интерисувате от чисти, органични, на растителна основа и без ГМО хранителни добавки ще изпратя сайт, при това са евтини и с високо качество. Понякога за тях се чака по 3 седмици за доставка, но си заслужава. Аз съм пускала информация, но ако сте пропуснали ще я пусна пак, само дайте знак какво точно ви интерисува.



Синтетичните хапчета са бизнес. Не си давайте парите за тях и не си тровете тялото излишно, то и без това е отровено от химиотерапии и болест.

Натуралните хапчета са бизнес, но си купувайте само от фирми които не ви мамят и предоставят сертификат за качество, защото и в тази сфера има далавераджии безчет. По-добре бъдете недоверчиви и проверявайте всяко нещо, независимо дали лекар ви го препоръчва - в повечето случаи самите лекари са дистрибутори на хранителни добавки, въпреки, че са в традиционната медицина, гледат от всякъде да печелят или дистрибутор-приятел. Така човек изслушва информацията, но не е длъжен да се съобразява с нея, а да седне пред компа и да търси, да чете, да се информира, да споделя във форумите. На принципа 100 пъти мери - един път режи...

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: За синтетичните витамининови [re: Ekna]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано29.06.14 19:21



да, диетата приключи. Реших че е време да проям след 25 дни само на плодове и салати. Прекалено много кила свалих освен това. Но се чувствах прекрасно през цялото време, имах много енергия, докато ако си ям нормално съм ленива и отпусната. А по време на диетата просто не ме свърташе на едно място. Имам огромен полип в дебелото черво, който не се знае какъв е и не се зане един ли е и чакам операция. И понеже не знам кога ще ми дадат час реших да огранича храната от страх да не стане двоен докато не решат да ми го махнат

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: горчиво ленено олионови [re: kaloyana_-177704]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано29.06.14 19:30



Дори самите семена от магазина горчат. Явно са стари и гранясали. Освен да си посадя на двора друго не виждам

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.