Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:38 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: За синтетичните витамининови [re: OldWitch]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано29.06.14 19:35



Ами според мен е обяснимо и то точно с приключване на диетата. Аз никога не съм правила такива драстични диети, но и други приятели са споделяли, че докато са на суровоядство чувстват прилив на енергия. Сега при връщане към нормално хранене организмът още не се е пренастроил - отделя повече енергия за смилане на храната.

Споко, всичко ще се оправи.

Стискам палци операцията да мине нормално!

Доколкото ти е възможно не мисли за вероятности... повечко ангажираност с всякакви други дейности в сегашно време ще е от полза!



Тема Re: за синтетичните витамининови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано29.06.14 19:37



Ето натурални соли които помагат за различни заболявания







Аз ползвам златното мляко с козе мляко или бадемово, рецептата е позната.


Също слагам куркума почти във всяко ядене, не само в ориз, зависи от вкуса на човек, но колкото повече - толкова по-добре. Четох преди време, че за да има лечебен ефект, а не кулинарен човек трябва да взима 4 грама от праха на ден разпределен на няколко порции.

Куркума и тюрмерик е едно и също.




Също има разлика от куркумата от кора, дърво и корени, тук показвам от корени, която и най-полезна и която се смята за лечебна, всичко друго което се продава по магазините е за подправка на храна, но няма лечебни свойства, при това има и примеси.
Органична куркума - 1 паунд, което е 450 грама от корени
и от Амазон

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: горчиво ленено олионови [re: OldWitch]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано29.06.14 19:58



Може би ползваш диетата на Будвиг, щом споменаваш ленено олио и ленено семе. Да, семената трябва да са органични и то от кафявите, не златистите, защото само в кафявите има съставки които са полезни за лечение. Три супени лъжици семена, са равни на една супена лъжица олио, но имат различно действие в организма и се допълват, за това трябва и двата вида да се ползват в комбинация с мляко, извара и плодове. Лененото семе се смила непосредствено преди консумация, смила се на кафемелачка 10 секунди. Точната рацепта съм я пускала във форума, и самото лечение също, но не трябва да се нарушава протокола ако е за лечение, той е строг и се спазва задължително, ефекта се забелязва след 3 месец, а лечението е 5 години. В помощ идва и протокола на Герсон. Това са протоколи за алтернативно лечение на рак, тумори и други болести. Ако си се насочил(а към такива методи има и други в темата за АЛТЕРНАТИВНОТО ЛЕЧЕНИЕ, на всеки човек помагат различни методи, въпроса е да намериш своя път из между всичките. Понякога химиотерапията е неясна и все още има много въпроси за нейната ефективност и в последно време все повече се говори за имунотерапията за лечение на рак, генна терапия. Храната е от голямо значение, диетолозите и натуропатите постоянно говорят, пишат и публикуват всичко което помага за правилното хранене и лечение на болестите. Търси книгите на д-р Гайдурков, има и видео лекции които са в ю туб качени, много полезна информация. Той разяснява много неща от нашето съвремие. Полезно е. Успех каквото и да предприемеш,

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: За синтетичните витамининови [re: Ekna]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано30.06.14 22:23



Абсолютно съм съгласна с ангажираността. Само за раци чета напоследък и съм яко депресирана. Ама днес реших да си оправя настроението и си взех нов компютър и сега му се радвам. Ще трябва и да се хващам за зарязаната работа, със сигурност ще ми се отрази добре.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: горчиво ленено олионови [re: kaloyana_-177704]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано30.06.14 22:35



Гадурков го знам. Успя да ме шашне леко с изявлението, че медът бил храна за пчели и не бил полезен за хора. Но личи, че е добре информиран акто цяло.
Не, не рпавя диетата на Будвиг. Но ако ме диагностицират с рак може и през нея да мина. За сега просто гледам да ям полезни и антиракови храни. Леленото семе отдавна го слагам в хляб, но сега реших да пробвам и сурово д аго консумирам. Понякога си ръся салатата със смляно и я подправям с ленено олио. А това златно мляко ми е много вкусно на всичкото отгоре. Но макс 2 чаши на ден, повече не мога да погълна.
Както казва един приятел, който преди 3 месеца загуби жена си от рак "Има много методики за лечение на рак, но като ти дойде до главата имаш право само на 1 опит"

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: За синтетичните витамининови [re: OldWitch]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано01.07.14 14:15





Да, действай - само любими занимания и нищо насила, нека напълно те погълне някоя твоя страст

Честито ти придобивка, не я ползвай само за неприятни четива!

Дръж ни в течение - ако и когато имаш възможност!



Тема Re: горчиво ленено олионови [re: OldWitch]  
Автор viara67 (член)
Публикувано01.07.14 19:53



Това изказване на Гайдурков за меда е меко казано странно. Всяка крайност е опасна, а това е много крайно изказване, имайки предвид доказаните лечебни свойства на пчелните продукти в т.число и на меда. Медът е дар Божи, към него трябва да се подхожда внимателно, но не ида се изхвърли от трапезата ни.

За куркумата - сигурно сте срещали информацията, че противораковите й свойства многократно се увеличават когато се приема едновременно с черен пипер. Информацията е в книгата "Храни срещу рака" и на база лабораторни изследвания.

Моето лененото олио също леко горчи. Калояна твърди обратното, но аз съм отваряла и капсули и те също горчат. Възможно е да не са съхранявани добре...Току що сдъвках семена от кафяв лен - много леко горчат, почти не се усеща... Аз купих органик ленено олио, от хладилник в био магазин - оня ден като сложих на салатата горчеше,това значи ли, че престоят му от 1-2 седмици в хладилника у дома вече го е направил негодно за употреба?



Тема Re: горчиво ленено олионови [re: viara67]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано02.07.14 18:23



Незнам мили момичета какво купувате, но лененото олио не горчи, поне моето, то е на канадската фирма Флора, добре го съхраняват, добре го изпращат - със лед в кашона, и веднага като го получа - в хладилника. Семената също не горчат, купуваме по малко, но често, за да е винаги прясно. Незнам повече какво да кажа по темата ленено олио и семе.

За д-р Гайдурков. Когато говори за меда не се притеснявайте, той по принцип казва, че това не е добро за хора със диабет или завишена кръвна захар, или хора които са наследствено предразположени към заболяването. Той споменава за Хемоглобин А1С, това е вид кръвно изследване което показва друг вид тест свързан с кръвната захар. Незнам дали го правят при вас, но тук е включен в пакета лабораторни изследвания. Това е различно от теста за кръвна захар който се взима от пръстчето сутрин на гладно. Сега ще ви изпратя повече инфо за да може да направите сами разликата. И е прав за меда в случай, че имате завишени стойности на този показател. Меда е полезен, но за здрави хора, непредразположени към захарна болест. Но аз съм на принципа, че малко от време на време не може да бъде вредно, стига да се следят показателите.









ето още




разбрахте ли разликата в тестовете, едното е за днес, за момента, за сега, за деня, а другото е 3 месеца назад, защото човек неможе всеки ден да се боцка и да се следи, и така ако всичко е наред може да се отпусне и да си каже, че си е добре, но.... като се направи А1С се вижда по-подробно как стоят нещата - да няма скрито-покрито.

Това само за информация го пускам, но всеки има право на мнение и аз го уважавам.



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема егати случкатанови [re: OldWitch]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано03.07.14 18:16



Гладувам 2 дни, пия очистителни, треперушкам от притеснение - стегам се за операция. Пристигам вчера в уреченият час с чантичката си готова за евентуално хоспитализиране и все още дрискаща и притеснена как ще ми махат полипа при това положение и какво моля ви се - връщат ме. Нямало ток. Днес ми дават нов час - след в седмици. Егати безотговорността. Какво се случва ако по време на операция им изгасне тока. Предният им пациент междувременно седи заседнал в асансьора. Електротехниците щели да оправят тока най-рано след 2.5 часа.
И да нема човек рак тия лудите ще го разболеят.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят. <P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от OldWitch на 03.07.14 23:51.</EM></FONT></P>

Редактирано от OldWitch на 03.07.14 23:56.



Тема Re: егати случкатанови [re: OldWitch]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано03.07.14 20:40



Уф... ужасно неприятно...

Не става дума за Бг или си се прибрала?

Може пък да е за добро... да срещнеш някого, да направиш нещо, което да е по-доброто решение за здравето ти...

Предният им пациент междувременно седи заседнал в асансьора.

Трагикомедия...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.