Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:01 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Раздумка № 88нови [re: mammita63]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано06.07.14 18:45



Целувки има всеки ден, но днес им е Световният ден



цункам ви всичките - ммма-а-а





Тема Re: Раздумка № 88нови [re: LlDlru]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.07.14 22:57





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 88нови [re: *jull**]  
Автор EFO75 ()
Публикувано07.07.14 09:38







Тема Re: Раздумка № 88нови [re: EFO75]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано09.07.14 07:45







Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от kaloyana_-177704 на 09.07.14 07:48.



Тема Re: Раздумка № 88нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.07.14 10:41



Опустошителната градушка не ме подмина. Не остана цвете, от четири въжета със щипки, няма нито една, а градината на мама е унищожена за втори път. Тъкмо се съвзе след предишната градушка. Шест часа без ток, кабелна няма и сега.
Да не говорим, че протече през прозорците

ужас.
Сутринта излизам, листата от ореха на съседа са в нашия двор, единственото хубаво е свежия въздух.
Оплаках се.
Това май е за темата на Екна.

Успешен ден от мен!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Раздумка № 88нови [re: Buba67]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано10.07.14 13:00



Много съжалявам миличка за тази градушка,жал ми е за цветенцата,счупените стъкла, за пострладалите хора...но природа.

Макар, че според мен/и съм твърдо убедена/ не е природно явление а хаарпирано. Но никой няма да го отбележи в пресата а само във фейса на тези, които го знаят. Но както и да е въпроса е, че страдат невинни хора. Какво ли още ни чака...Снощи дъщерята ми говори по скайпа, че цените на зеленчук и плод са се вдигнали двойно.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Раздумка № 88нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.07.14 14:16



Французите да му мислят, ние сме свикнали с вдигането на цените...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 88нови [re: flora bg]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано10.07.14 21:10



Флорче, по цял свят стават природни катаклизми - невиждани и нечувани природни бедствия, но това е в резултат на човешка дейност - индустрията която се разви в последните 100 години, докато преди не е имало автомобили, сега е море от произвоства и движение постоянно, ежедневно се движат превозни средства и освен, че замърсяват природата, те и я затоплят с газовете, да не говорим за заводи и фабрики с произвоства които изпускат в атмосферата химически частици и всичко това се "отъява" в различни слоеве на атмосферата, после пада като дъжд на земята, после се изпарява и така... За не говорим за другите неща които добавят в огромни количества затоплянето на Земята- предимно произвоствата. Това променя климата и предизвиква рязко природни бедствия. И тук е така, постоянно стават разни невиждани и нечувани катаклизми, вероятно трябва да признаем ние хората, че неможе да се съсипва природата и Земята и да искаме да останем както преди хилядолетия, да бъда по-скромна като преди 100 години. Последствията ще си ги виждаме сега. Нали искаме да се возим в коли, автобуси, самолети, да бъдем цивилизовани хора, да произвеждаме, да работим във индустрията, а всичко това е от гориво, а други неща за които се премълчава, недей да си мислиш, че ние хората може постоянно да разрушаваме и да приписваме на накой друг, че ни изпраща това и онова. Не. Всичко това е от неразумни човешки дейности и тези неща не стават за една година, а просто са поцес на натрупване и в един момент се отключват, също като рака - трупаш отрови, трупаш, трупаш, живееш нездравословно, и хайде накрая - я тумори, я рак, я нещо друго, човешкото тяло неможе да издържи на химикалите и динамиката в съвременния живот, така е и в природата. Трябва прочистване и правилни действия, ама как ще стане това нещо, аз не виждам някой да мисли в тази посока сериозно. Всеки си гледа интереса и това е. Изсичането на дърветата, безотговорното отношение към всичко дадено ни като природа е факт. Приеми, че в момента тя боледува и трябва да се лекува. Иначе се затриваме като човечество, да знаеш. Природните катаклизми са част от политиката на държавите и това отдавна се говори и предупреждава, но както виждаш неможе да се спре процеса, твърде много сме "нагазили в дълбоки води" по отношение на унищожаването на Земята. Как да кажеш на индустриалните държави и цели континенти да спрат произвоството си - неможе, как да започнем да живеем без транспорт - неможе, как да живеем без енергийни източници и произвоство - неможе, как да храним това човечество, което се рои като безотговорно и създава деца без сексуална и здравна култура, хора, народи, които се крият зад религията - неможе... Докато има безотговорни хора и държави, които не се съобразяват с много неща ще си патим всички заедно, на куп без значение в коя държава сме и на кой континент. Земята е една за всички. Цените на храните ще се качват, защото храната недостига и има държави в които тя е крайно недостатъчна, нали за това създадоха ГМО-тата, за да няма недостиг на храна,но те пък имат толкова лоши отзиви и създават, отключват много болести, до тежки болести, до вредности, но по какъв друг начин може да се изхранва човечеството ако не се спре непланираното раждане и отговорността на родителите по отношение на бюджета си и издръжката на собственото си семейство, финансиите, и всеки трябва да си прави сметката за всичко. Факт е, че качествената храна, чистата ще става лукс, иначе ще ни тъпчат като бройлери и с нитрати, ще гълтаме като пилци на хранилка и ще се чудим защо идват болестите. Аз съм на принципа - малко но качествено, многото не е най-доброто, поне в съвременния живот, говоря за всичко - от жилище, до имоти, до деца, до храна, до удоволствия, до приятели, мое мнение, не ангажирам никого с него. Но всеки си преценява, има си глава на раменете, може да мисли переспективно - нали сме хора, имаме разум и можем да мисли, не сме като животните да действаме първосигнално, значи трябва да почнем да разсъждаваме какво правим и на къде отиваме, до къде можем да издържаме, къде е предела и от къде се сриваме. Дано нещата са обратими, ама дълбоко се съмнявам, въпреки, че се надявам да има и глобални решения, световни решения, за да оцелем на Земята. Пак казвам вината си е изцяло наша - на хората, природата е следствие от нашите действия.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: Раздумка № 88нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано12.07.14 08:17



Обичам съботните сутрини


Хубав и слънчев да е денят ни !!



Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: Раздумка № 88нови [re: kras4o_k]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано12.07.14 08:52



И аз ги обичам, особено ако домашните се изнасят на 500 километра за няколко дни.


Днес и утре съм ей така:



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.