Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:33 19.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема СМУТИнови  
Автор rumikad (четяща)
Публикувано14.05.14 21:54



Момичета, четох, че някои от вас си правят смути. Препоръчаха ми зелено смути за лимфедема. Аз вече не мога да свия пръстите на ръката, не мога да хвана нищо. Отокът е свързан с непоносима болка. Реших да опитам и това. Извинете за отклонението. Та въпросът ми е с какво правите смути? С пасатор или блендер?



Тема Re: СМУТИнови [re: rumikad]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано14.05.14 22:16



С блендер мила. Хубаво е да си правиш, дано да ти помогнат. Смутитата по принцип са за усилване на имунната система и са добри за нас. Аз сега си правя редовно пролетта, защото си имам в градината зеленинии. Спанак,киселец,листа от глухарчета,зелн лук,лапад...от плодовете обичам банан,ябълка и авокадо и с тях си забърквам смутито. Дано да съм ти полезна с информацията.Но за смутитата питай Вики - тя е спец по тази част.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: СМУТИнови [re: rumikad]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.05.14 22:21



Кали, Вики и Фло са най-големите майсторки на смутита.

На блендер ги правя.

Аз слагам 1/2 банан за основа. Добавям няколко ягоди за аромат. Слагам зеленилки каквито имам, например 1/2 връзка магданоз, една щипка листа спанак или коприва или лапад, но може всякакви. Понякога добавям лъжица сусамов тахан, джинджифил, ленено семе (смилам го предварително на кафемелачката).

Накрая разреждам с вода, защото ме домързява, но далеч по-приятно е ако разредиш с цитрусов фреш.



Тема Re: СМУТИнови [re: flora bg]  
Автор rumikad (четяща)
Публикувано14.05.14 22:32



Благодаря ти! Значи каквото се сетя зелено, няма да навреди.





Тема Re: СМУТИ [re: Ekna]  
Автор rumikad (четяща)
Публикувано14.05.14 22:36



Благодаря. Аз изчетох в нета и повече пише с пасатор, затова ви попитах. Едва ли има голямо значение. Със сигурност обаче е различно от машина за фреш.



Тема Re: СМУТИнови [re: rumikad]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано15.05.14 00:06



Руми, аз си купих специално блендер, за да си правя смути. Слагам в него всичко, което имам подръка- зеленчуци, плодове, тревички, подправки-каквото и да сложиш, все ще стане. добавям и вода, че не мога да го пия гъсто. Много ми харесва и си правя всеки ден. Пробвай.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: СМУТИнови [re: mammita63]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано15.05.14 04:45



Ха, ха, ха, а така, браво бе момичета, аз изоставих смутитата, временно де, ама вие продължавайте, но се радвам, че ви харесват. Моя съвет е във всяко смути слагайте по една супена лъжица смляно ленено семе като Екна, дори е задължително за нас, пък другото каквото имате.

Ако включите и "попарата" на Будвиг поне един път дневно цена няма да имате, помислете какво може да извадите от менюто си, за да я вмъкнете, със сигурност ще ви хареса, няма да можете да се разделите с нея никога.

Руми хубаво е смутитата да ги разреждаш с вода или цитров сок. Не е лошо да помислиш и за протокола на Будвиг, писали сме тук много за това. Ако ти е трудно да намериш темата пиши тук аз ще се опитам да ти помогна с инфо. Само приятелски съвет. Решението е твое




Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: СМУТИнови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано15.05.14 04:47



и не забравяйте чията, богата на протеини и Омега 3







Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от kaloyana_-177704 на 15.05.14 04:48.



Тема Re: СМУТИнови [re: kaloyana_-177704]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.05.14 15:19



Момичета, чета ви и се размислям... Добре, де, вие слагате в смутитата всичко, което имате подръка. Но аз съм чела доста литература, в която не
се препоръчва смесването на плодове със зеленчуци, дори сладки с кисели плодове, да не говорим за зърнени култури към тях. Някак не ми звучи логично да слагаме всичко, което се сетим като в "храна за прасенца" или като хамбургер, в който двете хлебчета са заредени с месо, кашкавал, зеленчуци, няколко вида сосове - всичко, с изключение на аперитив и десерт!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: СМУТИнови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано15.05.14 15:35



Мисля, че донякъде си права. АЗ смутита ги правя само със зеленинии и плодове.А в мюслите слагам всякакви ядки.Ако ме питаш защо не мога да ти отговоря,просто нещо ме кара да правя някакво разделение между различните зеленчуци, плодове и ядки. Предпочитам по простото смути от карашък-манджата/така казваме ние майничките/



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.