Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:51 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Лични истории на излекувани от ракнови  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано27.02.14 17:23



Един приятел ми прати



Много от нещата са ви познати, но пък може и да си намерите нещичко. Дамата много подробно е обобщила нещата! Не я познавам, но й благодаря за труда.

Сходна тема - четете:

Редактирано от Buba67 на 25.07.16 15:50.



Тема Re: Една история и много съветинови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано27.02.14 22:02



Полезно и насърчаващо четиво. Мисля, че е добре, обаче, да отиде
в някоя от постоянните теми, за да не потъне между другите.



"Совите не са това, което са..."

Тема Чудодейно изцеление с добра храна!нови [re: Ekna]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано28.02.14 12:24



Има хора, които не вярват, че човек, обречен от неизлечима болест, може да се вдигне на крака и да продължи пълноценно живота си. Все още такива случаи звучат като легенди и се смятат за чудо. Но преживяванията на Ети Лозанова от софийското село Герман са повече от реалност.

Дори лекарите, които са я лекували, не могат да повярват, че е жива и е оцеляла след страшната диагноза, която й поставят – рак на дебелото черво. Всъщност самото й лечение се оказва доста по-страшно и от коварното заболяване. Зареждат се една след друга операции – коя от коя по-сложна и тежка. Изрязват й половината от червата. Подлагат я на поредица от химиотерапии, следствие на които получава увреждания на костите и белия дроб.

Към палитрата от диагнози на нейно име се добавят и белодробен енфизем, астма, коксартроза. От процедурите получава изгаряне на очния нерв, получава и тромбофлебит. Стига до 100 процента инвалидност. И като капак се оказва, че из тялото й са плъзнали метастази на рака.
Лекарите вдигат безпомощно ръце и се предават, признавайки си, че повече нищо не могат да направят за нея.

Така отписана от света на живите, Ети се прибира вкъщи и първата й работа е да прочете книгите на проф. Христо Мермерски, посветени на здравословното хранене. Въпреки че едва се държи на краката си, жената се захваща сама да си приготвя храната. Всеки ден тя си замесва хляб от пълнозърнесто брашно и слага на трапезата си само домашни продукти – месо от домашно отглеждани животни, мляко от селските крави, плодове и зеленчуци от собственото си стопанство... И днес се подписва с двете си ръце и уверено твърди, че „борбата да оцелееш след такива премеждия е свързана само и единствено с храненето“. И с много труд – добавя още препатилата българка. Труд, който е нужен да си приготвиш сам всичко, каквото ти е нужно.

Ети споделя, че тайната на нейното оцеляване се крие в строгия й режим на хранене и точното му спазване.
Сутрин за закуска жената приема 5 различни неща. Първо, взима на гладно 1 с. л. сусамов тахан. След това пие отвара, приготвена като 20 листа от индрише се варят в половин литър вода, след което към нея се прибавя 1 к. л. мед и лъжичка ябълков оцет (естествено, домашно приготвен). После взима по 2 с. л. сироп, приготвен от плодовете на черния бъз (в „Десант“ преди време подробно описахме начина на получаването му). При по-леки случаи тя съветва да се взима по 1 лъжица от него.

Идва ред на специално приготвен червен лук. Той се нарязва наситно и се намачква добре с оцет (за една доза се използва една третинка от главата). Взима 1 с. л. от така обработения лук, смесена с 1 с. л. мед плюс 10 капки клеева тинктура и 1 с. л. ябълков оцет. За подобряване на вкуса долива и малко отвара от лайка. Накрая пие чай от цикория, като вари билката в 150 г вода, като прибавя към него и малко ленено семе.

На обяд леля Ети си приготвя специална здравословна салата, която наистина изисква да й се отдели доста време, докато стане готова за консумация. Първо, взима глава червено цвекло, като ползва от нея за една салата примерно само една трета. Настъргва я и изтисква сока. Взима 2-3 с. л. от него и ги изпива. Нарязва ситно кромид лук и го задушава в зехтин. Към него прибавя и настърганото червено цвекло, от което вече е отделила сока.

Всичко това се прибавя към предварително настъргана половин ряпа и 1 морков. Салатата подправя с дресинг, приготвен от 3-4 настъргани скилидки чесън, смесени с ябълков оцет и зехтин. Отгоре наръсва с лимонов сок. Преди това на гладно изпива още един чай от цикория. Тук леля Ети изрично подчертава, че настъргването на зеленчуците не трябва да става с метално ренде, а е добре да се използва порцеланово или в краен случай пластмасово.

Към 17-18 ч. жената пие по 1 чаша прясно мляко, в което е добавен сокът на 1 лимон, 1 с. л. домашен ябълков оцет, 15 капки клеева тинктура, 1 к. л. зехтин и 1 скилидка чесън.
Вечерята отново започва с изпиване на гладно на чай от цикория. След което задължително се яде само и единствено от млечния еликсир по рецептата на проф. Мермерски. Ети Лозанова го прави като към 1 бурканче кисело мляко (което тя си приготвя сама от домашно прясно мляко) прибавя 1 ч. л. ябълков пектин, 2 с. л. орехови ядки, 25 капки клеева тинктура, 1 с. л. мед и малко предварително сварено ленено семе. По-рано е слагала и канела, но след като завинаги се е отървала вече от високото кръвно, я избягва.



Източник:





Тема Re: Чудодейно изцеление с добра храна!нови [re: TNBC]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано28.02.14 12:51



Браво на тази госпожа не се е предала. Само така има още много случаи на такива изцеления, който знае нека ги постне тук, необходимо е. Освен това много е важно да сме сред природата,да се докосваме до Земята, да чоплим в нея с любов, да се грижим за някакво растение или цвете с любов. Пример, преди няколко години си засадих доста плодни дръвчета за да си имам плод, да не купувам от магазина.Съветваха ме да ги пръскам с разни химикали. Но аз се отказах и хората ми се присмяха и казаха, че нищо няма да родят.Аз реших да не ги тровя с химикали дръвчетата и каквото родят, да родят. Грижа се за тях, постригвам ги , чиста ги от заболели клонки и листа, обичам ги, говоря им. И когато дойде време да бера плодовете им, те ми отвръщат с обич и си ям чисти плодове без пръскания. Някои знаят моите фурми а и други плодове. Всичко е Любов, ако обичаш обичат те и теб - независимо дали е човек,цвете или животно. Поне така ръзсъждавам аз старата жена...



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Една история и много съветинови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано28.02.14 14:44



Джулче, ми честно казано ме подомързя да измисля в коя тема ще е най-добре да я постна...

Ако искаш постни я, където прецениш. Може би в "Излекувах се от рак, последен стадий" или друга. Не се сещам да имаме конкретна друга тема за споделяне на такива лични истории. Другия вариант е да попромениш заглавието, защото аз вече няма да мога. И да си остане като тема "Лични истории на излекуване" или нещо подобно.





Тема Re: Една история и много съветинови [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано28.02.14 14:49





Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Момиче оздравяло от рак, лекувала се с хуманови [re: flora bg]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано28.02.14 19:10



Момиче оздравяло от рак, лекувала се с хума


Няма проблем една жена да стане майка, след като е била лекувана с химиотерапия от рак на гърдата, казва д-р Марчела Колева, специалист по медицинска онкология в болница „Софиямед". По принцип има риск за бебето, ако майката е с онкологичното заболяване. Той идва по две линии – генетичната обремененост и токсичното влияние на лекарствата.

Има едно генерално правило - след химиотерапия се чака поне 18 месеца преди жената да започне опити за зачеване. Първо се прави генетична експертиза, за да се избегне увреждане на плода. Вземат се яйцеклетки, проследява се тяхната генетика и тогава се дава разрешение пациентката да забременее, макар по принцип да няма противопоказания. Имам доста пациентки, които раждат живи и здрави деца 5-6 г. след излекуване на рака на гърдата, посочи д-р Колева.


От гледна точка на химиотерапевтите усилията са насочени на първо място към излекуване на жената - грижата е насочена към майката. Ако ракът не е чувствителен към хормони, няма никакъв риск, смята лекарката. Това е изключително прецизна преценка, която се взема съвместно от различни специалисти. По принцип онкокомитетът се събира, когато е готова патохистологията – това става между 5 и 10-ия ден. В срок от две седици след поставяне на диагнозата се взема решение дали да се приложи консервативно или оперативно лечение. Оперативното лечение е в зависимост от състоянието на пациентката и може да започне още на следващия ден. Лекарствената терапия стартира между третата и осмата седмица – спешна химиотерапия няма, подчертава д-р Колева. Необходимо е тъканите, засегнати при операцията трябва да заздравеят, да започнат да се хранят. Само при туморите на глава и шия, където кръвоснабдяването е по-интензивно, след биопсия може да се започне на втората седмица, а след операция – на 4-тата седмица.



Алтернативни методи – може ли при рак?

„Алтернативната медицина не бива да се отрича. Лично аз бях изумена от 18-годишно момиче с рак на яйчниците от района на Рудозем. На снимките трябваше да се гледа не къде има, а къде няма тумор. Цялото тяло беше обхванато. Започнаха да я лекуват по един метод с хума. Приемаше я през устата, слагаха и лапи на корема. След 18 месеца при това момиче нямаше помен от рак. Дали е само хумата, не мога да кажа", разказва случай от практиката си д-р Колева. Алтернативната медицина има своето място, но не бива да бъде водеща, посочва тя. Например при вливане на лекарства при саркомен процес се прилага затопляне на крайника – проста мярка, която помага много медикаментът да достигне и малките кръвоносни съдове. Друг допълващ метод е поставянето на пациента в барокамера, където клетките се насищат с кислород (във ВМА имат такава).



В Турция лъжели хората, че у нас дават фалшиви лекарства

Потокът български онкоболни към Турция не секва, това става по различни причини, признава д-р Колева. Преди години хората ходели за ПЕТ скенер, какъвто тогава нямало у нас. Сега докторите в южната ни съседка ги привличали с рекламен трик. Казвали, че българските химиотерапевти лекуват с фалшиви и евтини препарати. Твърдели, че им дават оригинални. Става дума за оригинални турски препарати, уточни д-р Колева. Българските химиотерапевти не лекуват с фалшиви лекарства, допълни тя. Според нея хората вече не се предоверявали на турската медицина, още повече че вече можели да потърсят второ мнение в Германия, Италия и Испания. От опита на българския химиотерапевт зависи какво лечение ще препоръча, дали ще има куража да предприеме по-рискована терапия в случаи, когато не може да се направи много, обобщи тя.



Източник: bolenzdrav.com



Тема Свидетелство! Изцерен от Бога от рак.нови [re: TNBC]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано28.02.14 20:32





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Споделената история на Ирина Симитчиеванови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано01.03.14 23:26



Скъпи приятели, започнах своята благословена книга....в нея ще опиша 20 истории на реални хора, които са се преборили с болестта рак и живеят щастливо до ден днешен!
Целта ми е тази книга да помогне на десетки хиляди българи, които са на прага на отчаянието и не смятат, че имат шанс да се отърват от тази "смъртна присъда". С нея искам да покажа, че това далеч НЕ Е така!
Отправям към всички Вас гореща молба: нека всеки, който е успял да се излекува или познава човек, който успешно е преодолял борбата с рачето ми пише на имейл:
dimitrova_ma@abv.bg или се обади на тел. 0897221137
Ще избера най - вдъхновяващите истории, ще се срещна лично с тези хора и ще опиша подробно мислите и пътя в борбата им.
Нямате представа как това може да вдъхне желание за живот на повечето хора...
Нямате представа как по този начин можем да върнем към живота хиляди човешки съдби....
Книгата предстои да се издаде през април месец в цяла България. Бъдете част от това чудо, в името на всички, които искат да оцелеят!
Благодаря Ви от сърце предварително на всички, които ще се включат!











Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Споделената история на Даниела Механджийсканови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано01.03.14 23:28





Живота е рисуване без гума за триене.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.