Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:19 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Тема Рак на панкреасанови  
Автор ildita (непознат)
Публикувано31.03.14 21:32



Здравейте,казвам се Илияна от гр.Пловдив и за първи път пиша във форум,затова предварително се извинявам ако допусна грешки.

На бащата на моя годеник беше поставена преди няколко дни страшната диагноза- РАК НА ПАНКРЕАСА С МНОЖЕСТВО РАЗСЕЙКИ В ЧЕРНИЯ ДРОБ-
4-ти стадий.
Лекарите казват че могат да направят операция, но няма как да изчистят всичко,просто ще облекчат положението малко и му дават между 4 и 9 месеца живот.
Затова решихме да се обърнем към алтернативни методи за лечение,които прочетохме тук.
Но не знаем как е правилно да постъпим-да се оперира,след което химиотерапия+алтерн.лечение или без операция и да разчитаме на билки,гъби, горчив пъпеш и др.неща.
Прочетохме, че при оперативна намеса се раздразват раковите клетки и болестта се развива по-бързо.

Моля Ви от сърце за отговори и мнения, тези които сте минали през това или с ваши близки.
Аз нямам баща и от 12години този невероятен човек ми е като истински родител.
Нямаме много време за вземане на решение, вие сте последната ми надежда за достоверна информация.

Благодаря Ви много предварително



Тема Re: Рак на панкреасанови [re: ildita]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано31.03.14 23:02



Здравей, мила! Прочетох постинга ти със свито сърце, защото това наистина е тежка прогноза, но човек никога не бива да се обезсърчава, защото не се знае какви резерви има организмът, нито как ще реагира на различните видове лечение. В Справочника на темите (горе на първата страница) имаме писано за това заболяване, така че можеш да прочетеш:



Дали може да се прилага химиотерапия, ние тук не е можем да кажем, това все пак е решение на лекарите. Ако е много изтощен и показателите му не са добри, едва ли ще издържи толкова агресивна терапия.

Ако решите да се обърнете към алтернативи, мога да те посъветвам да потърсиш рецептите на Лечителя Петър Димков (томовете му с народна медицина се намират във всяка библиотека). Те са цялостна система за лечение, а не просто отделни рецепти. Изисква се обаче човек, който да се грижи за болния и да изпълнява много стриктно всичко, което е препоръчано.

В темата "Алтернативи за лечение на рак" (пак горе на първата страница) имаме рецепти за рак на панкреаса, прочети ги:

Стискам палци и ни дръж в течение!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на панкреасанови [re: *jull**]  
Автор ildita (непознат)
Публикувано01.04.14 08:38



Здравей juli, благодаря ти за бързия и изчерпателен отговор,благодаря ти за хубавите думи.
Проблема ни е-
цялото семейство четем непрекъснато в нета инфо, но не можахме да открием -при този вид рак кое е по-добро- операцията(при която няма как да се изчисти всичко) и казват че при тази намеса раковите клетки стават по-агресивни и се развива скоростно болестта,химеотерапията не помагала при рак на панкреаса
ИЛИ да откажем операция и да започнем с алтернативно лечение?
Според лекаря операцията няма да го излекува, а само сте го облекчи в оставащите му месеци живот.
Отказвам да приема това и ще се борим с всички сили.

Имаме по-малко от седмица да се вземе решение.
Моля Ви споделете опита и информацията си.



Тема Re: Рак на панкреасанови [re: ildita]  
Автор freedomO4 (непознат )
Публикувано02.04.14 17:23



Здравей Лидиа!
Наистина съйелявам за случващото се с теб и твойте близки .Загубих баща си само преди 10 дни точно със същата диагноза. Незнам как мога да ти помогна освен със съвет да се борите и да не се отказвате докрай .Намерете друг лекар поне от 2 места да ви потвърдят диагнозата .Човека знае ли ? Готов ли е да се бори ? Това са важни неща .Другото с което мога да помогна е ,имам останали лекарства от татко , ако имаш нуйда от нещо пиши ми ,описал съм лекарствата в темата "продавам/подарявам лекарства". Сега нямам много време но довечера мога да ти опиша ние къде сме ходили и какво сме направили !
Поздрави и кураж



Тема Re: Рак на панкреасанови [re: freedomO4]  
Автор ildita (непознат)
Публикувано03.04.14 15:39



Здравей freedom, предполагам колко ти е тежко да пишеш на тази тема и ти благодаря от сърце.Човекът знае и се държи.
Ще погледна за лекарствата.
Ще те чакам да ми пишеш.
На баща ти правена ли му е операция?
Благодаря ти!



Тема Re: Рак на панкреаса [re: ildita]  
Автор tajnocvetence ()
Публикувано04.04.14 19:07



Здравей миличка! Съжалявам за лошата прогноза и за кошмара, който преживявате. С моят съпруг преди 8 години преживявахме това. На мен един много добър лекар, много човечен просто ми обясни, че е късно за всичко. Аз тогава неповярвах, опитах с разни алтернативни методи, но нищо не помогна. Винаги има надежда. Зависи и от самия болен. Рак на панкреаса с разсейки в черния дроб. Това беше диагнозата ни и според един много добър и човечен лекар операция нямаше да помогне, а ще влоши нещата, ще търпи и болки от самата операция. За химио ми казаха, че само ще го измъчваме напразно, може и да не издържи. Много е важно какво е общото му състояние. Храни ли се, има ли болки, отслабва ли. Ако искаш пиши ми. С каквото мога ще помогна.



Тема Re: Рак на панкреасанови [re: tajnocvetence]  
Автор ildita (непознат)
Публикувано04.04.14 20:16



Здравей tajnocvetence, благодаря ти много че ми писа.
Храни се по малко, има болки, все още не са толкова силни, леко е пожълтял, отслабнал е много. От няколко дни пие гъбите ( имуномодулатор ) на biomister, всякакви билки и руския чай ESSIAK, но няма никакво облекчение. Той се замисля за операция, защото лекарите му казаха, че е възможна. Притесняваме се, че с всеки изминал ден се влошава.
Много ще съм ти благодарна да ми пишеш ако не се оперира какво друго да му даваме да пие.
До скоро и приятна вечер!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.