Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:55 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА и ЧЕРВЕН ВЯТЪР???нови [re: Tia maria]  
Автор Paeva (непознат )
Публикувано11.09.14 12:26



Благодаря ти за отговора, Тиа Мариа! При теб как поставиха диагнозата еризипел? Майка ходи при нейния онколог и при дерматолог, и двамата са на това мнение, но не й правиха никакви изследвания на кожата. Кръвните показатели са отлични, само ту маркерът е 2-3 единици над нормата, успокоиха ни, че вероятно е заради инфекцията. Тя пиеше 3 антибиотика от пеницилиновата група, не можеше венозно/мускулно, заради лидокаинът, който е несъвместим с бетаблокера й за сърцето. Писах вече, че грам не й подействаха, петното си расте, тъмночервено е на цвят, горещо, кожата е много твърда и загрубяла, а и сега тези "пъпки", които се появиха съвсем я стреснаха. Иначе засега няма оток, няма болка. Има множество големи грануломи на вътрешните конци и аз все си мисля, че нещо от тях идва. Не вдига температура, само понякога я тресе. В момента непрекъсното гадене и безсилието я притесняват най-много. Залежа се. С нетърпение чакам 20 септ, когато онкологът ще се върне от специализация, за да я погледне отново.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА и ЧЕРВЕН ВЯТЪР???нови [re: Paeva]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано11.09.14 18:48



Само по ярката червена линия - отличителен белег. И на мен не са ми пускали кожна биопсия ,но виж ,назначиха ми КТ . При мен гаденето беше до втория ден.
Може би и на съдов тръбва да отидете - заболяването е едно такова комплексно.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА и ЧЕРВЕН ВЯТЪР???нови [re: Tia maria]  
Автор Paeva (непознат )
Публикувано11.09.14 21:02



KT?



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА и ЧЕРВЕН ВЯТЪР???нови [re: Paeva]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано12.09.14 08:21



Компютърен томограф . После не ме приеха в отделението ,защото нямало места и ми казаха сама да си слагам пеницилин. Всъщност ,защото изгоних един техен шеф ,заедно с шафрантията му от дома си. Та пеницилина ми го слагаха приятелки. Не помня кое как беше ,но си спомням ,че бях на крак ,така се лекувах...Значи температурата и гаденето са били преминали. А е трябвало да се лежи,кракът да е в покой,да се слагат компреси.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА и ЧЕРВЕН ВЯТЪР???нови [re: Tia maria]  
Автор berry_84 (непознат )
Публикувано12.09.14 16:08



Тия мария, усмихна ме, шафрантията по-точно. Пич си, при това силен! А силата е много важна и е първата стъпка към успеха, нали? А мама е много слаба духом, от това идва и стомашния дискомфорт според мен, четох някъде, че стомахът имал памет, че при нервни възбуди реагирал... А проблемът с нервите й идва от колебанието дали червеният вятър е наистина червен вятър. И понеже тя по-зле от това не може да се чувства, аз ще я убедя с непрестанно настояване да си направи биопсия. И само как се моля на Господ да бъде червен вятър! И как само искам отново да й видя усмивката и блясъка в очите!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА и ЧЕРВЕН ВЯТЪР???нови [re: berry_84]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано13.09.14 09:04



Вероятно не е най-лошото Еризипела и лимфедема са си първи дружки . Направете биопсия ,това ще я успокои и ще й вдъхне кураж.Да не би гаденето да е от антибиотиците ? Ако има чувствителен стомах ? Оф ,сега се сещам ,че и при мен имаше леко гадене накрая на курса с аугментин .



Тема Подкожна инжекция при карцином на гърдатанови [re: Tia maria]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано18.09.14 09:26



Нова, подкожна форма на приложение, ще има едно от най-широко прилаганите си лекарства за лечение на рак на гърдата. Лекарството отбелязва голям напредък в терапията във всички стадии на болестта. За последните 15 г. то е било приложено при над 1,3 млн. пациенти по света. 1 г. адювантна терапия (лечение, което се прилага след операция за отстраняване на тумора) при рак в ранен стадий цели излекуване, а при метастазирало заболяване - удължава значително живота на пациентите.

Подкожната форма на лекарството е подходяща за пациенти с определен вид агресивен рак на гърдата и е алтернатива на вече утвърдената стандартна интравенозна терапия, като позитивите за пациента са по-добро качество на живот, комфорт и удобно приложение. Методът на приложение е по-малко инвазивен и по-щадящ за болните. А с него се редуцират и общите разходи за лечение - освобождава се медицински ресурс и се оптимизира дейността в онкологичните клиники. Приложението на подкожната форма става за по-кратко време - 2 до 5 минути, в сравнение с вливането във вената, което обикновено отнема няколко часа. 9 от 10 запитани пациенти предпочитат да им бъде приложена подкожна инжекция, сочат проучванията.



Източник:






Рош бележи нов напредък в онкологията с въвеждането на лекарство за подкожно приложение при лечение на рак на гърдата :




Тема Открита е връзка между рака на гърдата и зъбитенови [re: TNBC]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано18.09.14 09:28



Патологията на зъбите в устата има връзка с появата и развитието на тумори, рака на гърдата и други болести

Една от главните причини за вашите заболявания може да се крие в кореновите канали. Налице е обща стоматологична процедура, която почти всеки зъболекар ще ви кажа, че е напълно безопасна, независимо от факта, че учените са били предупреждавани за опасността преди повече от 100 години. Патологията на зъбите в устата има връзка с появата и развитието на тумори, рака на гърдата и други болести.

Само в САЩ всеки ден се извършват 41 000 процедури по изваждане на зъбите и лекуването на кореновите канали. С тях пациентите си мислят, че проблемите им са напълно и трайно решени и че се намират в безопасност. Повече от 25 милиона такива процедури по кореновите канали се извършват там.

Кореновите канали на зъбите могат да бъдат тихи инкубатори за силно токсични анаеробни бактерии, които могат при определени условия да си проправят път в кръвта, за да доведе до редица сериозни медицински състояния-много от тях не се появяват в продължение на десетилетия. Кореновите канали по същество са „мъртви” зъби. Повечето от тези токсични зъби се чувстват и изглеждат добре за много години, които правят тяхната роля в системно заболяване още по-трудно да се проследи.

Повечето от зъболекарите не си дават сметка за възможните рискове за здравето на пациентите. Американската стоматологична асоциация е заявила, че кореновите канали са доказано безопасни, но те нямат публикувани доказателства от данни или действителни изследвания в подкрепа на това твърдение.

Д-р Том Стоун и д-р Дъглас Кук са запознати с по-ранни изследвания по въпроса за кореновите канали преди около още 20 години. В тези изследвания е доказано, че основната причина за повечето заболявания включително и рака на гърдата и други видове рак и образуването на тумори. Това твърдение е потискано от повечето лекари стоматолози в продължение на много години и твърдят, че тази опасност от вредата от кореновите канали на зъбите е мит.

Бактериите в наше време могат да бъдат идентифицирани с помощта на ДНК анализ, това важи както за живите, така и за мъртвите бактерии. Германският лекар д-р Йозеф Иселс обяснява, че по време на 40-годишната му работа над болни от рак пациенти, 97% от тях са имали предварително патология с кореновите канали. Болестите причинени от тези коренови канали се получават, след като имунната система отслабне, обясняват специалистите.

Интересното в случая е, че тази опасност от инфекция от кореновите канали се прикрива и оборва от водещи учени сякаш с цел да има повече болни и оттам печалби то лечението на болести като рака на гърдата, други видове рак, ревматизъм, артрит, сърдечни, бъбречни заболявания и други.

Източник: Лечител.нет

Редактирано от *jull** на 23.01.15 22:39.



Тема Re: Подкожен Хецептиннови [re: TNBC]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано19.09.14 13:32



Да направя малко уточнения за подкожния Херцептин.
Миналата седмица моят онколог ми каза, че вече е поставил първата инжекция в КОЦ Пловдив. Това е новото, което научих от него относно Новости при рака на гърдата. Инжекцията измества вливката и се поставя бавно и подкожно. Дано има и други новости и улеснения скоро относно лечението.



Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: Подкожен Хецептиннови [re: kras4o_k]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано19.09.14 15:48



Краси благодаря ти, че уточни, че за херцептина става на въпрос. Че то от тези статии дето бях копирала не се разбираше за кое конкретно лекарство се отнася информацията.


"Дано има и други новости и улеснения скоро относно лечението."
Дано!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.