Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:37 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема РАК НА ГЪРДАТА № 6  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.04.14 07:46



Старата тема четете № 5



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.04.14 16:36



Наденце, започвам темата с въпрос към теб. Сигурно в постинга на Бубето за конференцията на АПОЗ си прочела за генетичните тестове, които са изключително важни за вида на терапията. Та въпросът ми е дали си знаела за този тест и дали твоят терапевт (макар и на по-късен етап) те е информирал за такава възможност. Важно е да знаем също дали тестът се прави само в началото, при определяне вида на тумора и съответната терапията или това може да стане и на по-късен етап (примерно в твоя случай). Би трябвало твоят терапевт със сигурност да го знае.
Според мен е задължително да се настоява този тест да стане част от диагностицирането, макар и с някакво доплащане от пациентите. Защото е безобразие да се експериментира с хората, да им се сменят лекарствата на принципа "проба-грешка", да се чака коя линия ще проработи и така... докато пациентът издържи. Затова е наложително да коментираме тази информация и да изясним всички пунктове в нея. Ако някой знае нещо повече, нека също да пише.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: *jull**]  
Автор veselin.tonev (непознат )
Публикувано04.04.14 08:04



Здравейте,
И Аз по съдба се оказах в клуба. На съпругата ми на 36 год и откриха карценом на гърдата. На 18 март я оперираха,премахнаха и гърдата/това за мен не е никакъв проблем/ и 2 лимфни възела. Интересувам се сега от тук нататък какво да правим освен стандартните процедури. Почна да пие сок от червено цвекло,ябълки и моркови. Въобще всякакви съвети ще са ни от полза.
Благодаря Ви!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: veselin.tonev]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.04.14 09:00



Здравей, то как да кажем на някого "добре дошъл" в такъв Клуб... Но така или иначе болестите идват, а ние трябва да има помагаме да си отидат... Не знам дали си разгледал темите в нашия Клуб, но "Справочникът" и "Алтернативи за лечение на рак" са първото, което можеш да прегледаш (заковани горе на първа страница). В тях има много споделен опит и рецепти, както и режими на хранене, които са препоръчителни. Това, на което искам да ти обърна внимание, е да направите по възможност генетично изследване за определяне вида на тумора и оттам най-подходящото лечение. В София има такава лаборатория, изследването струва 1800 лв (не се поема от ЗК). Може да прочетеш за това в темата "Национална конференция АПОЗ" - последните 5 постинга:



По-късно сигурно ще се включат и други клубари.

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано04.04.14 22:40



До Надето за Хайфу-то. Нека приятелката ти прочете и тук, обсъждано е в клуба.


Ако желаеш ми пиши на лични към кой лекар се е насочила ,може би държа компромат. Боже-е-е ,като се сетя ,че един мой съсед ,завеждащ отделение ,представи си ,ми каза ,че ще бъда лекувана от рака с конизация . И аз отидох доверчиво... После го посъветвах да си сложи табела ,,Глупав съм . "и да ходи с нея.

На приятелката ти желая късмет ,независимо от избрания път.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: Tia maria]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано12.04.14 22:37



Тиа, благодаря ти, при моята приятелка нещата са още в процес на проучване дали това е удачно да се приложи при нейното състояние. Тя не се чувства добре, сякаш е получила срив на цялата имунна система, затова търся информация, за каквото ме помоли и съм ви много благодарна за помощта!
Джулче, за генетичното изследване: спомням си преди 4-5 г. може би в болницата имаше залепена някаква публикация за него. Като цена се посочваше нещо около 4 хил., а и нещата бяха представени като нещо експериментално и пожелателно, така че никой не го взе на сериозно. Никой от лекарите не ми е споменавал за това. Ще се опитам да говоря с лекаря ми и за това. Много е сложно обаче да "го хвана натясно", той все бърза, обменяме инфо по коридорите, няма кабинет, в който да приема пациентите!?!
Друго което си мисля в тази връзка: ако някой лекар препоръча на току-що диагностициран пациент това изследване и му обясни, че то не се поема от ЗК, как би погледнал на това пациента, вероятно ще сметне, че това е поредната спекулация. Не знам дали в другите държави определят лечението на базата на такова изследване, дано се включи някой, който се лекува извън БГ.
veselin.tonev, съжалявам, че ви се случва това, но го приемете като поредното житейско изпитание. Бъди до съпругата си, подкрепяй я, но внимавай да не се държиш с нея като с болна или инвалид - това не помага! Твоята подкрепа ще й помогне да се справи по-лесно. Ние също тук ще помагаме, с каквото можем. Успех!
Давам си сметка, че съм случила на човек до себе си, никак не е лесно - 10 г. съм с тази диагноза. Много съм чувствителна, когато някой търси помощ и информация. То аз нали себе си съм оправила, та ще оправям другите, ама... това е по-силно от мен - зарязвам всичко друго и почвам да търся инфо.
Така преди месец оставих половинката без вечеря /той е голям чревоугодник и ще остави всякаква работа, щом стане време за хранене/. Казах му, че имам спешна работа на компа и след час и половина влязох в кухнята и той беше направил салатка и изпържил яйца. Всъщност той е свикнал често вечер да водя дълги тел.разговори, казва - хайде, пак даваме консултации

, но се радвам, че проявява разбиране.
В горепосочения случай, въвлякох и други хора, търсехме начин да се поръча спешно Искадор без рецепта на човек, който е в Англия.Благодаря много на 123galia, която реагира много бързо, след което се свърза с дъщеря си в Германия, а тя изнамери сайт за поръчка. Щастлива съм, че познавам толкова всеотдайни хора в този клуб! Обичам ви много!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: N O6O6]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.04.14 16:04



Наде, ако мислиш, че е добре, може да публикуваш сайта
за поръчка на Искадор. Нека да го знаят и други хора.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: *jull**]  
Автор veselin.tonev (непознат )
Публикувано16.04.14 12:00



Такаааа. Ние минахме първата химиотерапия. Не знам дали е от това че се бяхме подготвили за засилване на Имунитета със соковете и билките които приемаше, не се чувства толкова гадно както при други хора,няма повръщане ,няма гадене , има само леко неразположение. От утре продължаваме с нашите си сокове, билки и алтернативи, също така кардинално променихме схемата на хранене. От почити 2 седмици си правим хляб от Лимец, бисквитки от Лимец, бъркам си домашно масло и кис.мляко/не че си пада по него/. Само незнам обикновената бяла захар с какво да я заменим /освен ЧИСТ мед/. Гледам тая кафява захар и се чудя дали ще има някакъв ефект от нея. Вчера гледах в Метро няколко видя..... но не съм сигурен дали да я пробваме. Правя всеки ден ФРЕШ от плодове,каквито се сетя и намеря.
Сега направих фреш от Ананас,стана много хубав ,леко кисел ,много и хареса.
Довечера или утре сутрин ще е от Киви. Отделно всяка сутрин закусва със сок от червено цвекло_ябълка_морков.

П.П N 0606,
Aз умирам за моята съпруга,как няма да съм до нея!!!

Редактирано от veselin.tonev на 16.04.14 12:22.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: veselin.tonev]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано16.04.14 12:44



Не се отпускайте, с всяка следваща терапия се натрупват лекарствата и съответно страничните ефекти. За захарта - стевия или сок от агаве /агауе/, което и хареса.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: Buba67]  
Автор veselin.tonev (непознат )
Публикувано16.04.14 13:01



Никакво отпущане! Борба до край,приел съм тая битка като лична цел.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: veselin.tonev]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано16.04.14 19:31



Веско, искам само да ти кажа, че съпругата ти вече е получила най-доброто лекарство - теб!
Поздрави!





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: veselin.tonev]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано16.04.14 21:43



Веско, включвам се само за да споделя колко е хубаво да се четат енергични, позитивни и любящи хора като теб! Поздрави съпругата си и й пожелай от мен много вяра и успех в борбата!





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: Ekna]  
Автор veselin.tonev (непознат )
Публикувано17.04.14 22:20



Благодаря Ви!!!
Но в началото като разбрах за какво става дума ,бях полудял!2 седмици не бях на себе си, свалих 5 кг/които нямам в излишък/. Но прецених ,че това няма да помогне, особено на нея и малко ,по-малко се съвзех. Продължаваме напред.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: veselin.tonev]  
Автор anetoh (непознат )
Публикувано17.04.14 22:34



Ще се справите! Двамата!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: veselin.tonev]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано17.04.14 23:50



Веско, радвам се, че има такива мъже като теб, включително и моя съпруг. И той преживя огромен шок от моето заболяване, но беше плътно до мен през цялото ми лечение. Благодарение на него вече пета година съм в ремисия. Бъди винаги до съпругата си и ще видиш, че ще преодолеете болестта. Много е важно да има човек до теб в трудните моменти. Желая ви успех!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: *jull**]  
Автор daoford ((sastradatelen))
Публикувано21.04.14 12:37



Здравейте всички... Желая ви най-вече ЗДРАВЕ... !!! Прочетох нещо, което не зная дали вече е поствано тук? Ако е, Джул може да го изтрие... :-)




Човек отнася със себе си на Онзи Свят само Oнова, което е Раздал на Този!!!


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: veselin.tonev]  
Автор veselin.tonev-215432 (непознат )
Публикувано09.05.14 18:49



На 7 май минахме 2та химиотерапия.Вчера се подстрига,че косата почна да пада/окапва/ .За сега се чувства добре.Понеделник живо и здраво да сме ,иска да ходи на работа. Казва че така и е по-добре! Предния път пак беше на работа след 2-3 дни от терапията.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: veselin.tonev-215432]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.05.14 20:55



Щом и е по-добре да ходи на работа, да ходи. Всеки понася различно страничните ефекти. Имай предвид, че с натрупване на химиите, се натрупват и токсините. Тя си усеща най-добре.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: Buba67]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано09.05.14 22:06



Подкрепям с две ръце! Щом се чувства по-добре така, нека работи. То и работата си е вид терапия, да се чувства полезна и пълноценна.

Да споделя за протокола: след дълго мотаене назначиха ми Кселода. Започнах я преди 3 дни, гади ми се, но поносимо. Съпруга ми чете страничните ефекти, които са ужасни, но като стигна до спадане на теглото, аз възкликнах: "Еее, най-накрая ще взема да отслабна"


Припомням ви, че съм пила Кселода, в комбинация с Лапатиниб преди 4 г., тогава процеса се стационира за около 5 месеца, пък сега да видим!
Поздрави на всички!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: N O6O6]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано09.05.14 22:38



Мило Наденце, чудя ти се, защо не почнеш протокола на Будвиг, той не пречи на нито една тераия, напротив, ще се чувстваш по-добре, много материал съм пуснала и в темета Полезен сайт и в другата тема Какво лекарите не ви казват, това е храна която лекува и се храниш здравословно. Не яж месо, риба, и храни с консерванти и изкуствени торове. Това е условие, забранено е, дори и домашно месо пак не става, по принцип месото, няма значение какво е подкиселява тялото, а аминокиселини се приемат чрез олиото, семената и изварата, сиренето. Лененото семе и лененото олио ти дават всичко необходимо, заедно със изварата и млякото допълваш най-важните аминокиселини - серните. При правилно спазване на комбинацията не се чувства глад изобщо, сит и пълен с енергия става човек. Използвай козе мляко, подквасвай си го, то лекува, здравословно е и няма слуз, ако имаш възможност си прави и извара от него и сирене, ще бъде повече от полезно. Козето мляко не е като кравешкото. Използвай органични семена и продукти. Аз козето прясно мляко само го затоплям и го подквасвам без да го кипвам, защото иначе му се убиват ензимите. Най-малкото опитай. Протокола на Будвиг помага на 90% на болни от рак, има само две условия при които не се получава, в книгата й пише, но мисля, че ти не попадаш в тази категория. Щом искаш да отслабнеш, можеш пак с този протокол, от него се отслабва по най-естествения начин, защото Омегите 3 и 6 топят лошите мазнини натрупани в тялото които са и токсини, депо на токсини. От полезните мазнини се отслабва и оздравява.


















А тук болни хора от рак си разказват историите, всяко едно е различно, кликнете на зеленото и четете. Bladder е жлъчка, Liver е черен дроб,Appendix and Ovary - апандекс и яйчник,Lung - бял дроб, Breast - гърда, .... другите мисля , че ги познавате като диагнози.

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Химио, работа, артемизинин-Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: daoford]  
Автор dimana64 (вървяща)
Публикувано09.05.14 22:59



Да, daoford,

писали сме (поне аз, но и други) за артемизинина много пъти. Но не скоро. Така, че не пречи да се напомни отново.
Дори българския пелин помага и лекува рак на гърдата - като чайче.

Полезно е и напомнянето на Калояна за протоколът на Будвиг.
Но всеки решава сам за себе си по какъв път да поеме.

Поздрави за химиото и ходенето на работа! И аз съм ходила всеки ден на работа при химио, но честно казано, не съм чувствала кой знае какви странични ефекти (освен принудителната менопауза, която ми взе здравето и ми наруши съня с непрекъснатите топли вълни). Пиех Деган (едва ли не профилактично), но освен металния вкус в устата няколко дена след вливка не съм чувствала кой знае какво.

Успех и се дръжте!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано09.05.14 23:01



Елди олио



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано10.05.14 16:09



Калояна, все се чудя, кое е по добре да се приема - Лененото семе и лененото олио? Четох, че по-добре олио и също така в комбинация с магнезий..Аз, честно казано, не съм пила, но реших да си взема ленено семе на BARLEAN'S, но не знам как се пие?

\" Важно е не дали дълго, а дали добре си живял \"


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: kras4o_k]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано10.05.14 19:11



Краси, това е най-хубавото ленено олио, студено пресовано и го дръж в хладилника, тук и преди да го купиш и след отварянето стои в хладилника. Аз обаче ползвам на Флора, канадката фирма и съм много доволна. Почти литър е и при поръчка над 49 долара е безплатна доставка, незнам дали важи това за България. Ето сайта

Рецептата на Будвиг съм я пуснала по-горе, Ето още инфо Това е нейния институт, където приемат болни и ги лекуват по нейния метод, но въпреки това дават много инфо и за домашно лечение. Ето отново нейния протокол Лененото олио се смесва с малко кисело мляко - за предпочитане е козе, с нискомаслена извара, за предпочитане е козе, ако няма козе прясно сирене - имам предвид несолено, всичко това заедно със 3 супени лъжици от лененото олио се забърква с ръчен миксер, пускала съм видео в темите и пак ще пусна тук, към него се добавят смлените ленени семена в кафемелачката - 2 супени лъжици семена се смилат от 6 до 10 секунди и се изсипват в тази млечна смес. Към тях се добавят и други семена, не зърна, а семена - чела съм най-различни комбинации, но като че ли най-доброто е - олющено конопено семе, продават го здр.магазини, 1 чаена лъжичка, чия семена - 1 чаена лъжичка дневно, сусамено семе, аз слагам половин чаена лъжичка, също меля в машинката и сурово тиквено семе една супена лъжица, слагам и една чаена лъжица слънчогледово сурово обелено семе, прибавям и плод според сезона, например парче пъпеш, ягоди, череши, абе каквото имаш, пресни, замразени, за предпочитане са червените плодове, всичко това се обърква, става една хубава "попара". В рецептата на Будвиг се препоръчва и мед една чаена лъжичка, който иска обаче - не е задължително. Това е страхотна закуска, лечебна и здравословна. Няма да погледнеш друга храна след като я изядеш. Тази попара ние я ядем два пъти на ден, сутрин закусваме и вечер вечеряме. Не спазваме точния протокол, но мои познати прилагат точно диетата и се чувстват много добре. Аз признавам си понякога я правя и за обяд, много ми е вкусна и всички ядем това в къщи с удоволствие, та се ядосваме защо преди години не сме почнали. Никой не поглежда хляба, и каквото се сетиш там. Аз обаче си квася козето мляко за кисело и купуваме козе сирене, защото неможем да намерим козя извара. Тук се продават няколко различни вида козе сирене, козе кашкавал, козе масло, но няма извара. За да съм по-сигурна че правилно действаме купуваме 2 аминокиселини, продават ги по отделно и взимаме допълнително към попарата. Нищо няма да загубиш, само ще спечелиш от тази храна. Тук и децата закусват с това. Мисля, че се подразбира, че продуктите трябва да са органични, чисти от пестициди и други химикали. Аз не слагам сушени плодове, защото не са домашни и купените са пръскани с химикали. Не слагам и ядки, защото те са полезни за здрави хора, но за болните - не толкова по принцип защото са киселинни и предпочитам зърна, пред ядки. Нашата цел е алкализация, а не подкиселяване.

Ето жената как приготвя сместта, но всеки си е направил неговата импровизация според вкуса и разбиранията си ето още

Ето и протокола отново и отново и тук към нейния протокол задължително се прави клизма с кафе, Това кафе го припоръчва и прилага и метода на Герсон. Вие за клизмите се страхувате да говорите, притеснявате се и да коментирате, а това е много важна част от лечението, просто помагате на тялото си да се отърве от токсините, пречиства кръвта и дава енергия.

Знам, че нямате време от ангажименти, но намерете все пак - става въпрос за здравето. Клизмата с кафе помага много за извеждането на токсините от тялото, тя се прави един път на ден в домашни условия, а под наблюдение на лекар в лечебно заведение може и повече, но там е друго.

Ето още Всеки може да си направи по свой вкус попарата, но да се придържа към основните съставки. Яде се веднага като се приготви, до 15 минути след това няма лечебен ефект. Всеки път се прави прясно приготвена.


Аз пак казвам, не я спазвам на 100%, но правя млечната смес, правя и соковете и там слагам прясно смляно ленено семе, но малко, чай не пия - не го понасям, освен това чая и кафето подкиселяват тялото, пия сокове от морков и целина, през деня ям салати най-различни, правя си и плодово желе от желатина който показах преди време, понякога хапвам и готвена храна, но посна. Нашата цел е не да спазваме протокола, а да се придържаме към него колкото се може повече. Всеки сам избира какво да прави със себе си.





Ето инфо и за аминокиселините -



Benefits of NutraBio Acetyl L-Carnitine (500mg):

May Enhance cognition.
Involved in the metabolism of food into energy.
May improve visual memory and attention.
May reduce severity of depressive symptoms in the elderly.

Acetyl L-Carnitine is a stabilized and more absorbable form of the amino acid L-Carnitine. Acetyl L-Carnitine plays an important role in protecting and supporting brain and muscle function. As an antioxidant, Acetyl L-Carnitine protects neurons from damage caused by superoxide radicals.

Acetyl L-Carnitine is involved in aspects of neuronal metabolism because its molecular structure resembles the neurotransmitter acetylcholine. Supplementing with Acetyl L-Carnitine may improve acetylcholine production and stimulation of protein and membrane phospholipid synthesis.
Improves exercise capacity and fat loss:

Acetyl L-Carnitine facilitates the metabolism of fatty acids for energy generation. A greater reliance on fat for energy can result in a sparing of muscle glycogen, an enhancement of exercise performance and a reduction in stored body fat. Acetyl L-Carnitine has profound effects on endurance and exercise performance by reducing the respiratory exchange ratio and reducing lactic acid accumulation in muscles extending exercise capacity before fatigue.

Carnitine comes in both L- and D-carnitine forms. However, only the L- form is biologically active. The D- form is completely inactive and in large quantities and particular conditions, the D- form may inhibit the utilization of L-carnitine. NutraBio L-Carnitine supplements contain no synthetic D-Carnitine or DL-Carnitine. D-Carnitine and DL-Carnitine are less effective than L-Carnitine. D-Carnitine and DL-Carnitine are not recommended because of their adverse physical side effects.





И другата аминокиселина




Benefits of NutraBio Methionine (750mg):

Essential Amino
Support detoxification
Supports joint health
Antioxidant
Creatine precursor

L-Methionine (methionine) is a sulfur-bearing essential amino acid, which means that it cannot be manufactured by the body and must be obtained through diet or by supplementation. L-methionine is an antioxidant found in meat and dairy products and supplementing with it is especially recommended for people on a vegetarian diet.

L-Methionine acts as a methyl donor in biochemical pathways and can be converted to SAMe (S-adenosyl methionine), a natural compound that supports liver function, healthy joints, and is necessary for normal brain function. S-adenosyl methionine, a precursor to phosphatidyl choline and creatine. Phosphatidyl choline, an important component of cell membranes, supports healthy brain function. Creatine forms creatine phosphate, a high-energy compound found in high concentration in the muscles. Creatine phosphate helps regenerate ATP during exercise, providing energy for short bursts of maximal muscle power.

In the body, methionine is converted to L-Cysteine and is potentially beneficial in liver detoxification and in neutralizing toxins. L-Cysteine is a component of the cellular antioxidant glutathione, an important antioxidant molecule in the body which assists in natural detoxification processes. L-methionine is also a transporter of the antioxidant mineral, selenium.

L-Methionine has been shown to support healthy copper and lead serum levels, liver fat metabolism, healthy skin and nails, and energy production. High purity, free form l-methionine is well tolerated.

L-Methionine is one of the nine essential Amino Acids necessary for balanced nutrition and good health. Amino Acids provide the crucial building blocks for protein. Protein plays a role in constructing and maintaining the critical structures and functions of the body.




Ако някой прави със краве извара и спазва точния протокол няма нужда от тези аминокиселини, защото те се намират в млякото, изварата и лененото олио когато се объркат заедно. Ние обаче не ползваме краве продукти и преминахме на козе, а неможем да намерим извара от това мляко и така допълваме. Вие не правете като мен, а спазвайте протокола, аз само споделям моята "попара".




Дано сте ме разбрали, четете и гледайте видеотата. Успех.

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: *jull**]  
Автор panayota (непознат )
Публикувано20.05.14 14:45



Здравейте на всички,
Искам само да се похваля, че майка ми решила да отиде на ехограф, след като след 2 годишна пауза успяла да си обуе някакви панталони.
И .... няма никаква течност в областта на перитонеума!!! имала само много оскъдно количество в малкия таз, но предполагам, че по-трудно се маха оттам просто.
Всички вътрешни органи са добре (2-3 камъка в жлъчката от таксола, но това не го отразяваме), дори пикочният мехур е влязъл по размери в границите, защото беше с разтеглена стена от продължителния натиск от асцита. Вчера са й казали да направи още един курс кселода с намалена доза и на следващото ходене, евентуално ще я спрат за почивка.
Не мога да опиша колко се радвам! Дори и това да не е трайна ремисия, за нея е глътка въздух и голяма радост, защото наистина мина през ада, за да стигне дотук. Не мога да спра да се възхищавам на борбеността й и макар че на моменти искаше да се предаде, не го направи.
Не ми стигат думите и да изкажа благодарността си към хората от клуба, защото благодарение на информацията, която получих от ВАС, стигнахме дотук.

Пожелавам здраве на всички и вече съм убедена, че никога не трябва да се предаваме и отказваме :)



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: panayota]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано20.05.14 15:03



Здравей, това е чудесно. Първата битка е спечелена!
Продължавайте все така!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: panayota]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано20.05.14 15:57



Радвам се заедно с теб! Всяка малка и по-голяма победа е много ценна! А и споделянето й също! Само така, мила! Успех на мама и на вас, които я обичате и подкрепяте!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: panayota]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.05.14 16:04



Ей, браво на вас - това си е направо за "Добрата новина".

Я, веднага и там да се похвалиш, че да вдигнеш темата:

Поздрави и прегръдки за теб и мама!


"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 20.05.14 16:08.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: panayota]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано20.05.14 22:33



~Чудесна, чудесна новина за теб и мама! Само така и само напред! Радвам се с вас!





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: *jull**]  
Автор annynik (непознат )
Публикувано26.05.14 01:44



привет


браво за добрите новини
аз съм ок, никакви проблеми с изключение на това, че ми свърши тамоксифена, а съм извън БГ. Имам рецепта за 2 по 10мг и купих Нолвадекс, но е 20мг таблетката. Пише, че дневната доза може да се взима веднъж дневно или на 2 пъти. Проблем ли ще е ако го взимам само веднъж на ден според вас?
Някой ако може моля да ми прати тел. номер на др Бонева от Онкото.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: annynik]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано26.05.14 08:44



В онкото в кой град работи д-р Бонева?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: Buba67]  
Автор annynik (непознат )
Публикувано27.05.14 20:25



в София в Младост, 108 кабинет - намерих я, утре ще й звънна



Някой, който да взима Тамоксифена веднъж на ден?

Редактирано от *jull** на 17.07.14 20:31.



Тема Инфо от 16 май 2014 г.нови [re: annynik]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано28.05.14 20:28



На мен ми изпратиха тази информация, а аз я изпращам на вас. Преведете си я сами, това е много прясна информация

Не пренебрегвайте пробиотиците и ензимите в лечението на рак. От важно значение са за лечението, въпреки, че много хора ги смятат за ненужни.




Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Инфо от 16 май 2014 г.нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор veselin.tonev-215432 (непознат )
Публикувано18.06.14 19:13



Здравейте момичета,
Днес бяхме на 4та химиотерапия и сега ни е малко лошо.Говорих с доктора ,ще бъдем на 6 курса химиотерапия,а този показател е HER(-),доктора каза че е добре.Насрочиха ни дата 18.08 за лъчетерапия. Трябвало сега защото имало много хора които чакат и трябвало да се минат няколко дни от последната химия.
Това е за сега ,иначе Ние си продължаваме с правилно и рационално хранене/колкото можем и знаем/,даже се записа и вече 1 м. ходи и на Йога/всеки Понеделник и Сряда/.
С Пожелание за здраве на всички!



Тема Re: Инфо от 16 май 2014 г.нови [re: veselin.tonev-215432]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.06.14 21:43



Благодаря ти, че ни информираш и стискаме палци всичко да е наред!
Поздравления и за желанието да се борите с промяна начина на живот.
Това е правилният път.
УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Инфо от 16 май 2014 г.нови [re: *jull**]  
Автор veselin.tonev-215432 (непознат )
Публикувано30.06.14 20:59



Днес излезе тумор маркера който направихме на 19.юни.
Показателя е 20, доктора каза че е в норма.



Тема Re: Инфо от 16 май 2014 г.нови [re: veselin.tonev-215432]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано30.06.14 21:10



Абсолютно си е в норма, поздравления!





Тема Re: За компресите с хуманови [re: N O6O6]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано17.07.14 15:24



Ще пиша тук, че не ми се открива нова тема пък и не е нещо оптимистично.
Бях споделила с някои от вас, че използвам лапи от хума за гръдната стена. Първоначално образуванието ми беше твърдо, но с гладка повърхност, но от миналата година претърпя промяна – стана грапаво, неравно и набръчкано с вдлъбнатини, някаш съм рязана там и на цвят, сякаш е изгорено. Затова реших да приложа нещо външно и се спрях на хумата. Една приятелка ми даде 5 пак. зелена хума, като я свърших си поръчах от един сайт, двете изглеждаха съвършенно различни и се разтваряха във вода по различен начин!?! Третия път си купих от пазара още по-различна. Използвам я от началото на април, като всеки ден правя лапа с консистенцията на пластилин и я държа в продължение на 3 часа. Намерих начин да я прикрепям с фолио за свежо съхранение. За този период да съм пропуснала 5-6 пъти, даже по време на почивката си я правех, като се захвана с нещо съм доста стриктна. От всички чудеса, които изчетох за хумата, че е излекувала много хора, искам да ви кажа, че при мен не виждам никакъв ефект. Очаквах за 3 м. приложение поне леко да се изглади повърхността или и аз не знам какво точно, но не се случи нищо. Ще я използвам 6 месеца съм решила. Ако някой е правил такива лапи и или знае нещо да ми пише.



Тема Re: За компресите с хуманови [re: N O6O6]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано17.07.14 19:34



Наденце, от това което съм чела и това което аз правя, хумена лапа не се държи повече от 2 часа, защото - в първите два часа хумата дърпа токсините, а следващите ги връща обратно. Това и в книгите го пише и в много предавания на Мермерски хората казват, че не се държи повече от 2 часа хумена лапа където и да е по тялото. Значи, ако искаш повече време или повече процедури да направиш на един ден, след втория час изхвърляш на далеч от къщата веднага лапата, измиваш се и ако искаш слагаш нова за 2 часа още, може и много пъти, но на всеки два часа се сменя и измива. Хумата се нагрява на слънце много пъти преди да се сложи, моята си стои постоянно на слънце, прибирам я вечер след залез и сутрин пак я слагам. Аз я забърквам с вода и така я слагам на слънцето, малко по рядка смес, но после се изпарява и става добре, после я слагам на марля достатъчно голяма за да я загъна като пакетче и тогава я слагам на найлон и после кърпа, да стане като компрес. Също в една керамична тава съм си сложи ла и хума която не е разтворена, а на прах да се пече на слънцето и от време на време с една дървена лъжица я бъркам. Когато правя смес в купа с вода бъркам само с дървена лъжица, метала окислява предполагам, че го знаеш това. Зелената хума, така наречения бентонит е хубаво да се пие и с вода, при нас се продава приготвена смес в бутилка и аз направо от нея си разтварям с вода и пия, но ти трябва да прочетеш как да я пиеш, може би една лъжичка се разтваря в чаша с вода и така поне 3 пъти на ден преди хранене. Тази смес абсорбира токсините от тялото и ги изхвърля безпроблемно. Ама знам, чела съм, че се прави на почивки, например 10 пиеш, после 10 дни почиваш, до колко е вярно - чети по гугала.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: За компресите с хуманови [re: kaloyana_-177704]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано19.07.14 22:25



Калоянче, и аз като теб хумата си я държа на слънце, стои между стъклата на прозореца, правя както си ми писала, само че я държа 3 часа, защото навсякъде,където четох пишеше така. Нямам възможност да правя по-чести компреси, на работа съм. Сега видях в един сайт гел от зелена хума, т.е. приготвена само да се сложи на марлята, ще поръчам и от там. За пиене не съм мислила, не че е сложно, ама пия много други неща. Сега ще започна пак котешка стъпка, която ми прати една дама от Шумен. Всяка година се каня да пия и клеева тинктура, даже преди 2 години си бях направила клея със спирт, само че разни хора ми се примолват за пчелен клей /аз старателно го събирам/, но и накрая си дадох и тинктурата...



Тема Re: За компресите с хуманови [re: N O6O6]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано20.07.14 09:36



но и накрая си дадох и тинктурата...

Душица си ти! Но трябва да оставиш и за себе си тази година.

Аз си взимам готова, но на теб домашните любимци ти я правят. Купувах и една пръчка, но така и си стои в хладилника.



Тема Re: За компресите с хуманови [re: Ekna]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано20.07.14 12:31



Екне, и аз имах една пръчка пчелен клей, която стоя година, но един път ми дойде музата и си направих тинктура. Сега пия от време на време от нея. Добре е да я имаш за лек.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: За компресите с хуманови [re: mammita63]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано20.07.14 17:10



Да, и моята си стои, кога ще й дойде редът...

Наденце, има ли срок на годност клея?



Тема Re: За компресите с хуманови [re: Ekna]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано27.07.14 22:15



Екна, изинявай че не съм ти отговорила за клея. Ама то и не знам точния отговор

, предполагам, че няма срок на годност, за готовите спиртни тинктури съм чела, че могат да се съхраняват до 2 години.

Сега за хумата: не обичам да пиша негативни постинги, но факт е, че при мен хумата не помага. Освен, че не получих някакво подобрение, се появи ново образувание, или пък е в долната част на съществуващото, не мога точно да преценя, но факт е, че е пораснало Не казвам, че хумата "е виновна", това си е абсолютно натурален продукт и според мен не би могъл да навреди, но все пак реших да споделя.



Тема Re: За компресите с хуманови [re: N O6O6]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано21.08.14 22:51



Наде, извинявай, че с такова закъснение се включвам по въпроса за компресите с хума, честно да ти кажа определено бях останала с впечатление, че съм писала в тази тема още когато зададе въпроса си относно това дали някой е правил компреси с хума, но явно само съм си мислила да пиша а не съм го направила, но нищо - реших, че по добре със закъснение, но все пак да се включа.

Когато ми направиха първата операция, тя определено не беше сполучлива, имах усложнения на мястото на операцията и много бързо ми се получи рецидив на същото място, та тогава в отчаянието си освен разни други алтернативи пробвах и компреси с хума, но да ти кажа честно и аз като теб по 1 максимум 2 пъти на ден, което определено не е достатъчно, аз съм чела че когато иска човек да се получи някакъв по-бърз ефект изобщо да има някакъв резултат трябва да се правят непрекъснато т.е маха се единия компрес и веднага се слага друг. не съм много сигурна по въпроса дали 2 или 3 часа да се държат самите компреси щото различни мнения има.

Също така по-късно разбрах, че от значение е и хумата - трябва да е зелена хума, качествена, щото има и много некачествени такива дето ги продават. А и зелената е най лечебна. Аз тогава не бях обърнала внимание на това и някаква светла хума ползвах, бяха ми я намерили от някъде.

Та Наде и при мен нямаше кой знае какъв ефект да не кажа никакъв, но то само 1-2 компреса на ден аз още тогава си знаех, че няма какъв толкова резултат да очаквам, но реших все пак да пробвам. Още повече, че при втората операция направена малко след първата, се видя че на мястото на първия тумор има кухина пълна с много течност и вътре във нея нов тумор 3см.?! Абе въобще не беше направена добре първата операция - ама айде от мен да мине, то и без това нищо не мога да променя, примирих се че така е трябвало да стане... Та в моя случай тогава не виждам изобщо как тези компреси биха помогнали...или може би можеше да има ефект ако ги бях правила денонощно съчетано с пиене на хума...абе знам ли...като ми липсва постоянство така става...така и не се амбицирах достатъчно с тази хума тогава.

Сега си намерих от едно село в Родопите на едно местенце там ни го казаха, та сме си изкопали малко такава зелена хума и си правя понякога компреси на черния дроб, така за изчистване на токсини. А за пиене - от миналата година, започнах от време на време да пия хума, за алклизация най-вече и за разни там стомашни проблеми дето от край време си ги имам, намерила съм си една качествена хума и от нея си пийвам, само водата без утайката на дъното. За пиене ползвам от тази хума:

определено е много качествена и я препоръчвам. От магазина на БиоБалев в мола на цариградско си я взимам, но то може и по интернет да се поръча, още повече, че напоследък гледам, че в доста здравословни магазини в различни градове я продават.
Но хума доколкото знам заедно с химиотерапия не може да се пие, за външно мазане - да, но за вътрешен прием ще неутрализира лекарствата.


Наде, аз исках друга идея да ти дам понеже е по-лесно приложима в сравнение с хумените компреси дето не може по всяко време да се правят особено ако човек е на работа през това време като теб. Преди два дни четох из разни чуждестранни сайтове за ползите на маслото от тамян при лечение на рак, и веднага за теб се сетих , бях си запазила една много хубава статия, но сега не можах да я намеря в коя папка съм я сложила, та точно в това проучване бяха писали че при тумори, които са близо до повърхността, т.е. могат да се напипат, много ефикасно било мазането на мястото на тумора и около него с масло от тамян, унищожавали се туморните клетки. Това малко така наизуст ти го пиша, ще потърся статията и ще ти я пратя, да си я прочетеш. Но не всяко масло от тамян ставало - трябва да е много качествено. Доколкото аз прочетох това масло: Young living Frankincense oil - го спрягат като качествено и добро за тази цел, но ти ако решиш да пробваш все пак си прочети по-подробно. Хубавото при това мазане с масло от тамян е че (доколкото аз прочетох) не пречи на химиотерапията(когато се маже външно) единствено че когато се прави и химиотерапия ефекта му бил по-бавен, понеже имунните клетки, които се активират около тумора при мазането с тамян, са малко по изтощени от лекарствата и по-бавно ще си свършат работата.



Ох, Наде много извинявай, че с такова закъснение се включвам(то не че и кой знае какво толкова казах, но все пак) но наистина бях останала с впечатление, че съм писала преди това.


Всичко най-най добро миличка, ще потърся статията и ще ти я пратя.

Редактирано от TNBC на 21.08.14 22:58.



Тема Re: За компресите с хуманови [re: TNBC]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано22.08.14 00:17



Наде, това:

е една подобна статия, като тази, за която писах че бях чела, понеже другата не можах да я намеря давам линк към тази. В нея има описани различни приложения на маслото от тамян, както и за някои видове рак.

Като по надолу в статията пишат: "With cancer of the skin or breast (or any cancer that can be “felt”), it may be more effective to use topical application" или "При рак на кожата или гърдата (или рак, който може да се "усети"), може да бъде по-ефективно да се използва локално приложение."


Ти предполагам ще си прочетеш цялата статия, но това е частта дето пишат за употребата на маслото от тамян по време на химиотерапия:
"Will Frankincense oil interfere with chemotherapy? Frankincense oil DOES NOT interfere. However Chemotherapy will affect the efficacy of the Frankincense oil. When the patient is receiving chemotherapy, there are very low or no immune cells. Frankincense oil may not be able to activate the “immune cells attack”, which is one pathway that the cancer cells are killed. It is NOT conclusive that Frankincense is not useful during the treatment but patients need to note that the effectiveness is generally slower."
Доколкото разбирам, не пречи на химиотерапията, но ако има ефект от маслото от тамян, то той ще е по-бавен.

Наде, реших да ти спомена за това масло от тамян като идея за външно приложение, но знам ли - да не взема без да искам да те подведа нещо, че те в интернет какво ли не пишат.


Хубава и спокойна нощ!



Тема Re: За компресите с хуманови [re: TNBC]  
Автор annynik (непознат )
Публикувано28.08.14 23:20



тези неща за лапите и компресите с хума, маслото от тамян и пр. подобни - дали не бихте могли да ги пишете в темите за алтернативните методи моля, а който се интересува и има желание да си ги чете. Благодаря.
Аз се отчитам на 11-я месец след операцията - на ехографията чисто - няма рак, в другата гърда една кистичка, която не ме притеснява. Почвам поредните периодични прегледи, господ - не, че съм атеистка - министърът на здравеопазването да ми е на помощ хах





Тема Re: До Джулнови [re: TNBC]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано29.08.14 09:29



Джул, моля те, да изтриеш последните три мои постинга в тази тема, настоящия + другите два преди това:

този:



и този:

Разчитам на теб, че ще ги изтриеш, определено нямам нужда да се натоварвам излишно с някакви забележки от рода на това: , съжалявам че изобщо си позволих да се включа в тази тема, а и не мисля, че написаното от мен би било от полза за някого.

Моля, да ме извините, че си позволих да споделя и да ви досаждам с ненужна информация, просто се опитах да бъда полезна, но както и да е. Здрави да сме!

Хубав и усмихнат ден!



Тема Re: За компресите с хуманови [re: annynik]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано29.08.14 12:05



Добър ден,

не знам. Малко е спорно и не е твърдо регламентирано в нашия клуб, кое къде принадлежи- дали информация за добавки, алтернативи, личен опит, да стои само в Алтернативи, или И към конкретната тема за самото заболяване. Благодарна съм че модераторките подреждат, доколкото е възможно, темичките.

Аз пиша за тиквеното олио и т. н. в темата за Простата, правилно ли е или съм в грешка?
Всеки може сам да преценява кое да вземе за себе си.

Важното е да има информация. Влизането с бутонките не помага на никого.

Здраве на всички.



Тема Re: За компресите с хуманови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано29.08.14 22:06



Разбира се, че не може строго да се разграничава консервативното от алтернативното лечение, защото обикновено хората комбинират и двата метода. Когато влязат в Клуба за помощ, някои направо търсят в Справочника конкретното заболяване, а други се насочват първо към алтернативите. Така че няма лошо една и съща информация да стои в повече от една тема. Така че пишете спокойно, най-важен е споделеният опит и желанието да си помагаме!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: За компресите с хуманови [re: *jull**]  
Автор MamaD (пристрастен)
Публикувано30.08.14 09:16



Аз също съм "за" писането на алтернативни методи към всяка тема. Така, който иска вижда какъв е ефекта им при хора в със сходна диагноза. За мен специално. тези постове са много полезни, защото хич ме няма там и разчитам на вас. Хубаво е да има споделен опит и за резултатите и възможностите на конвенционалната медицина и на алтернативната. То вече какво ли не и къде ли не се пише - оня ден в един вестник "Живот без рак" май се казваше, редакторът беше написал в статията си, че "ракът може да бъде преборен само с воля и силен дух". Нека всеки споделя, пък то всичко е въпрос на личен избор.

Някой знае ли нещо за леонидас? Как ли се справя милата...Отдавна не е писала.



Тема Re: За компресите с хуманови [re: MamaD]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.08.14 17:59



Леонидас е герой, невероятно силна и позитивна! Поддържам контакти с нея във ФБ.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: За компресите с хуманови [re: MamaD]  
Автор leonidas22 (ентусиаст)
Публикувано30.08.14 19:07



Здравей.мила!благодаря,че не ме забрави!и на jull,че ми каза за теб!наистина не съм влизала във форума,много ми беше тежко,не че сега ми е много леко,но с помощта на добри хора намерих сили да продължавам да се боря с живота.Ако мога да помогна на някой с нещо-насреща съм!а ти как си?можеш да ми пишеш на лични.Ще се появявам вече.
Пожелавам на всички както винаги здраве и спокойствие!



Тема Re: За компресите с хуманови [re: leonidas22]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано31.08.14 19:40



Момичета, здравейте! Не съм влизала известно време и виждам, че неволно съм предизвикала спорове. Всички тук знаете колко съм чувствителна за спазване на реда в темите и че не обичам да отварям нови теми. Между другото в търсачката като зададеш хума, излиза тами тема.
В случая не мисля, че е удачно да пиша в Алтернативи, защото там според мен, се публикуват рецепта, методи и начини на приложение, а аз споделям личен опит, като го прилагам при конкретната диагноза /ракна гърдата, за това и тук го пиша/ и ако от постинга ми произтекат по-дълги дискусии, то не е редно да се разводняват Алтернативите, защото който влезе там, ще очаква да прочете нещо конкретно, а не поредица от диалози. Моля да ме извините,ако мислите, че не съм права, но това е моето виждане.
Тони, благодаря ти много за труда, който си си направила, сега ще изчета всичко, което си намерила и публикувала. Само че при мен има промяна в ситуацията, новото ТУ-образувание, което много бързо порасна е с тъмна и гладка повърхност, по средата образува нещо като връх на пъпка и се опасявам, че ще пробие. Така че съм леко паникьосана - не знам какво ще правя и към момента се страхувам да прилагам външно каквото и да е. То и вътрешно не знам какво вече да прилагам - няма кой да ти каже

. Назначиха ми лечение с Навелбин на всеки 7 дни, от 3 вливки не виждам никакъв ефект. Евентуално ще ми включат и платина и повече варианти няма. Но се старая да не мисля за това, сега си мисля за екскурзията - дано съм в що-годе нормална форма - след 3 седмици е.
Поздрави на всички!



Тема Re: За компресите с хуманови [re: N O6O6]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано31.08.14 19:54



Наденце, силно стискам палци да се повлияеш положително и да си направиш хубавата екскурзия!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: За компресите с хуманови [re: N O6O6]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано31.08.14 23:10



Наде, ти нали каза, че това второто образувание се е получило след като си почнала да прилагаш компресите с хума, дали хумата не е издърпала това второ образувание по навън към кожата, за да може да се изхвърли по някакъв начин от организма и затова да се е образувал този връх на пъпка, който ти се струва, че може да пробие. Чела бях някъде, че хумата при външно прилагане по подобен начин действа. Ако наистина е така, то това може да е положителен ефект от хумата и това туморче да се изхвърли по този начин. Не знам, да не взема да те подведа нещо, просто това си помислих, понеже може да се очаква такова изчистващо действие от компресите с хума. Но пък ти каза, че си ги спряла, и че прди това си ги правила само по веднъж на ден, не знам за какъв период от време е било това, дали би се получил такъв силен ефект на изчистване.

Наденце, включи и някакво алтернативно лечение, което би могло да се съчетае с химиотерапията. Някой метод, който ти вдъхва доверие. Знам, че отстрани е лесно да се изказва мнение, и съм сигурна, че ти прилагаш и други неща освен химиотерапията, но помисли и за още нещо алтернативно да добавиш. Все пак и платината, за която пишеш, може да има по-добър ефект от Навелбина, а пък то и от него ще има някакъв положителен ефект, все пак може би само за три вливки може да не се усети действието му, но ще подейства ще видиш.
Ако искаш прегледай и темата за тамяна дето съм отворила





Точно така, Наде, мисли си за екскурзията, сигурна съм, че ще си изкарате чудесно, и до тогава лекарствата ще подействат и ще ни зарадваш с хубави новини, от цялото си сърце ти го пожелавам!
И аз като Джул ти стискам палци, сигурна съм всички от клуба ти стискат палци! Трябва да успееш, сигурна съм ще успееш, ти си силен борец!






П.С. По въпроса за забележката - миналия ден реагирах по емоционално, щото да се появи някой от някъде, ей така инцидентно да се появи, и без дори да каже поне едно здравей, и просто така безпричинно да ти перне едно шамарче, всеки ще се съгласи, че определено не е приятно, особено ако си отделил от личното си време, и си споделил личен опит, и някой да ти каже "бегай в друга тема, ти не си за тук" само щото той така е решил. А какво по-ценно от личния опит има, особено ако се е получила и някаква дискусия по този повод, още по-добре, за всички е полезно.

Но като се замислих след това, не ние трябва да се извиняваме, а на нас въпросната дама трябва да се извини. Щото има хора дето чат пат ще влезнат да си зададат въпроса и после няма да се появят месеци наред. Е, ще се върнат ако им е нужно пак да попитат нещо.

А малко са тези дето поддържат някакво движение във форума, споделят опит или дават някакво инфо, или поне в раздумката ще влязат за едно здравей. Такива хора трябва да се ценят.

Редактирано от TNBC на 31.08.14 23:28.



Тема Re: За компресите с хуманови [re: N O6O6]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано31.08.14 23:28



Наде, ние те вземаме за пример, не така! Мисли за екскурзията, колко хубаво ще бъде, а другото - каквото сабя покаже. Целувки!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: За компресите с хуманови [re: mammita63]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано31.08.14 23:55



Наде ,дали не трябва да помислиш за изхвърлянето на токсините ? Сега тъкмо ровя за едно лечение с рициново масло ,но има много малко инфо за прилагането му при рак,да му се не знае... И винаги ,винаги е трябвало да се съчетава с промивки на дебелото черво за да спрат токсините да тровят организма. И друг отделителен орган /напр. кожата / не бива да поема тази функция ! Колко са правилни тези мисли в твоя случай не зная ,просто реших да споделя прочетеното.
дано съм се изразила правилно - за токсините ми е основната мисъл,рицина е само пример

И иде форумска среща -стягай се .

Редактирано от Tia maria на 01.09.14 00:02.



Тема РАК НА ГЪРДАТА и ЧЕРВЕН ВЯТЪР???нови [re: *jull**]  
Автор Paeva (непознат )
Публикувано09.09.14 16:46



Здравейте, не знам дали пиша на точното място, моля да ме пренасочите към друга тема, ако съм сбъркала. Майка ми е с инвазивен дуктален карценом Г2, втори стадий, последва двойна мастектомия /преди почти две години беше операцията/. На едната гърда херът беше положителен, на другата не. Премина през стандартната химиотерапия, отказа Херцептин, защото има сърдечен проблем. Пие Аримидекс. Имаше туморни клетки само в един лимфен възел. Състоянието в момента - голямо червено петно точно около шева на операцията /около две педи/, неболезнено, несърбящо, горещо, наскоро се появиха пъпки, сякаш пълни с гной. Поставиха диагноза горещ вярът, последва антибиотично лечение, парещото петното не се повлия. От антибиотиците си докара медикаментозен гастрит, който я скапва, защото постоянно й се гади. Закуби сили и настроение, опитвам се по всякакъв начин да я окуража, за да не развее белия байряк. Подговарям за биопсия на кожата, тя отказва - СТРАХ! Не иска повече да се подлага на химия. Силен човек беше, но сякаш се умори от куража. Искам да попитам дали има хора с подобни оплаквания, дали наистина този червен вятър е така упорит.
Съжалявам, че съм тук, съжалявам за всеки един, който ме чете, защото това означава, че и той е тук, но наистина вярвам, че с надежда и вяра, ще бъдем поне една крачка пред лошите клетки. И благодаря, че Ви има, от вас разбрах много полезни неща за закрепването по време на химията, които наистина действат - хемоглобинът и левкоцитите на майка бяха винаги в норма.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА и ЧЕРВЕН ВЯТЪР???нови [re: Paeva]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано10.09.14 21:11



Здравей ! Аз съм правила еризипел няколко пъти. Прогнозата на заболяването е добра ,но трябва много да се пази крайникът към операцията / във вашия случай и двете ръце / иначе то рецидивира.Запушват се лимфните съдове и се прможе да провокира лимфедем /аз съм с такъв ,много тежък / В момента темата за лимфедем е вдигната ,може да й хвърлиш един поглед.Но не е рак ,нови метастази или нещо такова... Така че ,кураж !

Ще пиша пак ,бързам ,извинявай ! Успех на майка ти ! Да се бори ,да не се отпуска !
Колко време сте на антибиотици и какви ? Оф ,ами те трябва да я вземат в болница ,какво се правят на... В дерматологичното.

Редактирано от Tia maria на 10.09.14 21:34.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА и ЧЕРВЕН ВЯТЪР???нови [re: Tia maria]  
Автор Paeva (непознат )
Публикувано11.09.14 12:26



Благодаря ти за отговора, Тиа Мариа! При теб как поставиха диагнозата еризипел? Майка ходи при нейния онколог и при дерматолог, и двамата са на това мнение, но не й правиха никакви изследвания на кожата. Кръвните показатели са отлични, само ту маркерът е 2-3 единици над нормата, успокоиха ни, че вероятно е заради инфекцията. Тя пиеше 3 антибиотика от пеницилиновата група, не можеше венозно/мускулно, заради лидокаинът, който е несъвместим с бетаблокера й за сърцето. Писах вече, че грам не й подействаха, петното си расте, тъмночервено е на цвят, горещо, кожата е много твърда и загрубяла, а и сега тези "пъпки", които се появиха съвсем я стреснаха. Иначе засега няма оток, няма болка. Има множество големи грануломи на вътрешните конци и аз все си мисля, че нещо от тях идва. Не вдига температура, само понякога я тресе. В момента непрекъсното гадене и безсилието я притесняват най-много. Залежа се. С нетърпение чакам 20 септ, когато онкологът ще се върне от специализация, за да я погледне отново.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА и ЧЕРВЕН ВЯТЪР???нови [re: Paeva]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано11.09.14 18:48



Само по ярката червена линия - отличителен белег. И на мен не са ми пускали кожна биопсия ,но виж ,назначиха ми КТ . При мен гаденето беше до втория ден.
Може би и на съдов тръбва да отидете - заболяването е едно такова комплексно.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА и ЧЕРВЕН ВЯТЪР???нови [re: Tia maria]  
Автор Paeva (непознат )
Публикувано11.09.14 21:02



KT?



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА и ЧЕРВЕН ВЯТЪР???нови [re: Paeva]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано12.09.14 08:21



Компютърен томограф . После не ме приеха в отделението ,защото нямало места и ми казаха сама да си слагам пеницилин. Всъщност ,защото изгоних един техен шеф ,заедно с шафрантията му от дома си. Та пеницилина ми го слагаха приятелки. Не помня кое как беше ,но си спомням ,че бях на крак ,така се лекувах...Значи температурата и гаденето са били преминали. А е трябвало да се лежи,кракът да е в покой,да се слагат компреси.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА и ЧЕРВЕН ВЯТЪР???нови [re: Tia maria]  
Автор berry_84 (непознат )
Публикувано12.09.14 16:08



Тия мария, усмихна ме, шафрантията по-точно. Пич си, при това силен! А силата е много важна и е първата стъпка към успеха, нали? А мама е много слаба духом, от това идва и стомашния дискомфорт според мен, четох някъде, че стомахът имал памет, че при нервни възбуди реагирал... А проблемът с нервите й идва от колебанието дали червеният вятър е наистина червен вятър. И понеже тя по-зле от това не може да се чувства, аз ще я убедя с непрестанно настояване да си направи биопсия. И само как се моля на Господ да бъде червен вятър! И как само искам отново да й видя усмивката и блясъка в очите!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА и ЧЕРВЕН ВЯТЪР???нови [re: berry_84]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано13.09.14 09:04



Вероятно не е най-лошото Еризипела и лимфедема са си първи дружки . Направете биопсия ,това ще я успокои и ще й вдъхне кураж.Да не би гаденето да е от антибиотиците ? Ако има чувствителен стомах ? Оф ,сега се сещам ,че и при мен имаше леко гадене накрая на курса с аугментин .



Тема Подкожна инжекция при карцином на гърдатанови [re: Tia maria]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано18.09.14 09:26



Нова, подкожна форма на приложение, ще има едно от най-широко прилаганите си лекарства за лечение на рак на гърдата. Лекарството отбелязва голям напредък в терапията във всички стадии на болестта. За последните 15 г. то е било приложено при над 1,3 млн. пациенти по света. 1 г. адювантна терапия (лечение, което се прилага след операция за отстраняване на тумора) при рак в ранен стадий цели излекуване, а при метастазирало заболяване - удължава значително живота на пациентите.

Подкожната форма на лекарството е подходяща за пациенти с определен вид агресивен рак на гърдата и е алтернатива на вече утвърдената стандартна интравенозна терапия, като позитивите за пациента са по-добро качество на живот, комфорт и удобно приложение. Методът на приложение е по-малко инвазивен и по-щадящ за болните. А с него се редуцират и общите разходи за лечение - освобождава се медицински ресурс и се оптимизира дейността в онкологичните клиники. Приложението на подкожната форма става за по-кратко време - 2 до 5 минути, в сравнение с вливането във вената, което обикновено отнема няколко часа. 9 от 10 запитани пациенти предпочитат да им бъде приложена подкожна инжекция, сочат проучванията.



Източник:






Рош бележи нов напредък в онкологията с въвеждането на лекарство за подкожно приложение при лечение на рак на гърдата :




Тема Открита е връзка между рака на гърдата и зъбитенови [re: TNBC]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано18.09.14 09:28



Патологията на зъбите в устата има връзка с появата и развитието на тумори, рака на гърдата и други болести

Една от главните причини за вашите заболявания може да се крие в кореновите канали. Налице е обща стоматологична процедура, която почти всеки зъболекар ще ви кажа, че е напълно безопасна, независимо от факта, че учените са били предупреждавани за опасността преди повече от 100 години. Патологията на зъбите в устата има връзка с появата и развитието на тумори, рака на гърдата и други болести.

Само в САЩ всеки ден се извършват 41 000 процедури по изваждане на зъбите и лекуването на кореновите канали. С тях пациентите си мислят, че проблемите им са напълно и трайно решени и че се намират в безопасност. Повече от 25 милиона такива процедури по кореновите канали се извършват там.

Кореновите канали на зъбите могат да бъдат тихи инкубатори за силно токсични анаеробни бактерии, които могат при определени условия да си проправят път в кръвта, за да доведе до редица сериозни медицински състояния-много от тях не се появяват в продължение на десетилетия. Кореновите канали по същество са „мъртви” зъби. Повечето от тези токсични зъби се чувстват и изглеждат добре за много години, които правят тяхната роля в системно заболяване още по-трудно да се проследи.

Повечето от зъболекарите не си дават сметка за възможните рискове за здравето на пациентите. Американската стоматологична асоциация е заявила, че кореновите канали са доказано безопасни, но те нямат публикувани доказателства от данни или действителни изследвания в подкрепа на това твърдение.

Д-р Том Стоун и д-р Дъглас Кук са запознати с по-ранни изследвания по въпроса за кореновите канали преди около още 20 години. В тези изследвания е доказано, че основната причина за повечето заболявания включително и рака на гърдата и други видове рак и образуването на тумори. Това твърдение е потискано от повечето лекари стоматолози в продължение на много години и твърдят, че тази опасност от вредата от кореновите канали на зъбите е мит.

Бактериите в наше време могат да бъдат идентифицирани с помощта на ДНК анализ, това важи както за живите, така и за мъртвите бактерии. Германският лекар д-р Йозеф Иселс обяснява, че по време на 40-годишната му работа над болни от рак пациенти, 97% от тях са имали предварително патология с кореновите канали. Болестите причинени от тези коренови канали се получават, след като имунната система отслабне, обясняват специалистите.

Интересното в случая е, че тази опасност от инфекция от кореновите канали се прикрива и оборва от водещи учени сякаш с цел да има повече болни и оттам печалби то лечението на болести като рака на гърдата, други видове рак, ревматизъм, артрит, сърдечни, бъбречни заболявания и други.

Източник: Лечител.нет

Редактирано от *jull** на 23.01.15 22:39.



Тема Re: Подкожен Хецептиннови [re: TNBC]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано19.09.14 13:32



Да направя малко уточнения за подкожния Херцептин.
Миналата седмица моят онколог ми каза, че вече е поставил първата инжекция в КОЦ Пловдив. Това е новото, което научих от него относно Новости при рака на гърдата. Инжекцията измества вливката и се поставя бавно и подкожно. Дано има и други новости и улеснения скоро относно лечението.



Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: Подкожен Хецептиннови [re: kras4o_k]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано19.09.14 15:48



Краси благодаря ти, че уточни, че за херцептина става на въпрос. Че то от тези статии дето бях копирала не се разбираше за кое конкретно лекарство се отнася информацията.


"Дано има и други новости и улеснения скоро относно лечението."
Дано!





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: veselin.tonev]  
Автор veselin.tonev-215432 (непознат )
Публикувано30.09.14 16:07



Здравейте,
Не съм писал от дълго време,но имах и Аз проблеми.
Съпругата ми в момента е на лъчетерапия,останаха и още 9 облъчвания. През това време и изписаха да пие Нолвадек и на всеки 28 дни ще и слагат някаква подкожна инжекция в корема. Продължаваме да се стремим да живеем по здравословно,изключихме от менюто си доста храни като: Захар,пшенично брашно и производните му, нат.сокове,газирани напитки ,консерви , колбаси.
Наблягаме на Фрешове ежедневно, салати, бобови храни/фасул,леща,нахут и др./
От м.Март сутрин пие почити ежедненво с изклщчение на дните в които имаше вливки сок от Цвекло,морков и ябълки. Колко време може да се пие този тип сок.
вече минаха почити 6 м. дали ще е проблем ,ако продължи да го пие.
Иначе се чувства добре , химиотерапията я прие добре , всички изследвания след нея бяха ОК , Кръвни, скенери ,ехограф.
Та такива му работи. Успех на всички!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: veselin.tonev-215432]  
Автор anetoh (новак)
Публикувано05.10.14 19:54



Браво! Обичам добрите новини!

Всичко ще бъде наред!
Надявам се, че и твоите проблеми вече са в миналото!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: anetoh]  
Автор veselin.tonev-215432 (непознат )
Публикувано22.11.14 15:42



Здравейте на всички.
Оня ден във Вторник ни беше първата профилактика /1м./след дългото лечение.Минахме на Хирург ,после кръвни изследвания и ренген.Всичко слаба богу беше ОК.Съпругата ми вече има и коса ,ходи даже на фризьор.Вече сме без перука ,но с доста къса коса за жена,всички я гледат доста странно/но на нея хич вече не и пука за хорското мнение/.
Пожелавам на всички здраве и пак здраве ,колкото и да е тревиално това пожелание,но има хора които знаят как да го оценят.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: veselin.tonev-215432]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано22.11.14 16:10



Браво на вас! От тук нататък всичко ще е наред. А косата бързо расте. Направо това си е за "Добрата новина". Здраве и успех!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: mammita63]  
Автор Веско (непознат )
Публикувано07.12.14 20:30



Косата и в момента е точно като когато е била бебе. Доста къдрава!
Чак тя не може да повярва. Но всеки който я види с къса коса,казва недей си пуска повече дълга !?!



Тема Нутришън 2000нови [re: TNBC]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано16.12.14 18:37



Лечение на рак с природни продукти и индивидуална програма, дори и метастазирал рак.

СПОДЕЛЕТЕ НАДЕЖДАТА СЪС СВЕТА

SHARE THE HOPE WITH THE WORLD
We have recently experienced great success in designing protocols to address breast cancer and other cancers as well. We are further experiencing great strides in our protocols for metastasized cancers.
Please share this message of HOPE to those who would otherwise be hopeless.





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Кожни метастазинови [re: kaloyana_-177704]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано20.01.15 13:41



Вече имам и кожни метастази. Бях ви писала, че лятото получих ново образувание на гр.стена, което беше по-различно – по-прозрачно, като балон, пълен с течност и опасенията ми, че ще протече се оправдаха. Казах на онколога, питах го как да третираме тази рана, той каза с пудричка „Немибацин” /между другото тя не се произвежда вече и взехме производна/. Съпругът ми прави превръзки, той настояваше да ме види специалист – хирург, за да ми каже как да се третира, защото залепва марлята. Ами хора – никой не иска да го погледне! Медицински лица ми дават различни препоръки – с йодасепт, с кислородна вода, ама никой не иска да го види. Накрая приятелка ме заведе при близък хирург, който го погледна много бегло, като леко открехна превръзката и беше много директен – както и да го третирате няма да се оправи. Ами то и аз това го знам, че локално лечение в случая не е ефективно, ама все пак как да действаме да не се инфектира например. Преди около месец по-надолу, на мястото на операцията се получи лек обрив, малки пъпчици, също така прозрачни и твърди, които бързо нараснаха и се сляха – т.е. образува се още една кожна мета. Скоро двете образувания ще се слеят. Междувременно, още преди празниците, д-р изказа предположение – така и не ме погледна, че това са кожни мети и трябва да сменим лечението. От началото на месеца чакам да ме разгледат, професора беше месец и половина в болнични, събрали са се много пациенти за разглеждане, а моя случай е с дълга ИЗ и съвсем се е лесен за разрешаване. В другия вторник ще ходя за Херцептин и тогава трябва да са ми оформени протоколите за новото лечение, много бързо се развиват нещата и излизат извън контрол! От ежедневните превръзки, използваме антиалергични лепенки, специални уж незалепващи марли, но кожата наоколо се възпалява, сърби, боли и не мога място да си намеря.
Съпругът ми все ме ръчка да търся информация вкл. и тук от вас, от някой, минал през това, но около мен няма никой с толкова „дълъг стаж” на лечение, 6 г. нон стоп на химиотерапии, с почивки от Зомета и Херцептин – няма друго такова животно!
Между другото, преди 2 м. си направих ехокардиография, поради кардиотоксичността на херцептина /6 г. си е много време/ - сърцето ми е много добре. Понякога ми се иска да получа някой инфаркт и да се свърши с всичко, ама де тоз късмет!
Извинете за мрънкането, но друго си е човек като сподели, може пък някой да има някаква идея, дано не ви натоварвам много.



Тема Re: Кожни метастазинови [re: N O6O6]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано20.01.15 14:11



Наде, резюмирай историята на заболяването /доколкото е възможно/ и пейст в темата Въпроси към лекарите. PRN влиза редовно, силно се надявам да измисли нещо.
Прегръдка от мен.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Кожни метастазинови [re: N O6O6]  
Автор Viktoria 999 (член)
Публикувано20.01.15 15:14



Наде, миличка,
Знаеш колко много те обичаме всички!
Веднага ще поровя в нета за лечение на кожни метастази.
Аз съм на вълна "ароматна кализия" - билка, която дава добри резултати при рак на гърдата, кожни проблеми и мн. др. Чета книга за кализията. Ще проверя дали не пише нещо и за кожни метастази.
Жената, от която купих кализия в саксия ми даде телефон на лекарка с голям опит в прилагането на рецепти с кализия. Ще попитам и нея.
Искам да те чуя на телефон, ако не възразяваш. Изпрати ми номера си.
Прегръщам те!



Тема Re: Кожни метастазинови [re: Buba67]  
Автор TheaO5 (другата аз)
Публикувано21.01.15 08:25



Наде, мила!
Говорили сме си доста, сега ако с нещо мога да помогна, само се обади. Прегръщам те!



Тема Re: Кожни метастазинови [re: Viktoria 999]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано21.01.15 10:23



Не знам вече как да го систематизирам и какво точно да питам.
Както казах, лекуващия лекар така и не ме погледна, но съм склонна да вярвам на „хипотезата му”, че това е кожна мета, защото изглежда по друг начин и от нея изтича течност. Първоначално нещо като лимфа с гадна миризма, после започна само да кърви, в резултат на залепването на марлята, образувала се е частично някаква кора с най-различни цветове. А за новообразувалата се от малки пъпчици, се „консултирах” с една клубарка – Руми, това също се обособи като образувание и започна да залепва, което значи, че и от него изтича и ще стане пак на рана.
Мисля, че както ми каза хирурга, на проблема локално не може да се повлияе, единствено ако евентуално назначената ХТ ми подейства, т.е. да се да се въздейства на причината, а не на следствието.
Да пиша и за превързочните материали, които използваме. Дезинфекцираме с Йодасептадон и отгоре пудричка, след това лепенка Sterimed Algo, която е с цел да не залепва, напоена е с нещо мазно, като восък, после стерилни марли, които ги прикрепяме с лепенки Sanplast – citofix. Това са много добри противоалергични лепенки на ролка се продават, но след 3 месечна ежедневна употреба получих зачервявания и ужасен сърбеж. С голямо усилие се въздържам да не се чеша, че сигурно няма да мога да спра! Вчера свърши Йодасепта и съпруга ми искаше да вземе по-голяма разфасовка и се зачел в листовката, където прочел, че след по-дълготрайна употреба, в областта около третираното място се получава сърбеж. По това съдим, че сърбежа може и да не е от лепенките, а от Йодасепта, сега ще промиваме с физиологичен разтвор и ще се види резултата.
Никое медицинско лице не ни каза какво точно да правим, а и за първи път усещам, че започват да гледат на мен като на отписана, но какво да правя, като още съм на крака!
Споделям това, ако някой друг се сблъска с нещо подобно – дано няма такива случаи, но си е споделен опит.
Благодаря ви за съпричастието и подкрепата – това означава много за мен!





Тема Re: Кожни метастазинови [re: N O6O6]  
Автор ilenkako-188816 (минаващ)
Публикувано21.01.15 11:08



Наде мила, хипотези в онкологията не може да има.
Тази лезия или е метастаза или не е. Това само и единствено, може да докаже или отхвърли хистологията.
Настоявай за биопсия. Ако, мога с друго нещо да помогна знаеш телефона ми звънни.



Тема Re: Кожни метастазинови [re: N O6O6]  
Автор rumikad (четяща)
Публикувано21.01.15 17:04



Наде, говорихме с теб, но реших да напиша тук, както казваш, може да е полезно и за други. Аз продължавам химиотерапията в клиника "Надежда". Въпреки че аз съм с много по-малък стаж от теб, мен също в Русе са ме отписали и не ме поглеждат, не ме пращат на скенер, за сцинтиграфия само съм чувала. Оперирана съм през май 2012г. Веднага след 8 химии се появиха подкожни зрънца, като ориз. Смея да кажа, че понамаляха. Вчера ми беше четвъртото вливане-Ерибулин. Аз отидох там заради лимфедема на ръката. Тя също намали обема си, но преди 3 дни пак се наду. Искам да ти кажа нещо за раните - преди няколко години ми махаха мастно образувание на другата гърда и се оказа много дълбоко. Аз имам тежък диабет и трудно ми зарастват раните. Тогава поръчвах някакви марли и мехлем със сребро. Препоръча ми ги позната лекар-хирург. Много добър резултат! Обаче не помня как се казват. Ако искаш ще питам.



Тема Re: Кожни метастазинови [re: rumikad]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано22.01.15 10:06



Благодаря ви, момичета!
Биопсията би имала смисъл, ако съм в абсолютна ремисия и се появи някакво образувание. Но при мен чрез биопсия е установено, че метите са от основния тумор, а те вече са много и в много органи и л.в. Нямам съмнение, че са мети, а по-скоро ми се иска някак да се затворят и да не изтича нищо, защото ежедневно превързване е много ангажиращо. Руми, напиши ако не ти представлява трудност за това лекарство, ще бъде полезно. Само не ми предлагайте някакви компреси с отвари или лапи, изискващи време и труд – не мога да ги правя, защото все още съм на работа и се връщам каталясала, много се уморявам по стълби напр., мислех да нямам проблем със сърцето, но ето че се оказа, че си е натоварване от тези дълги години токсикация. Установих, че в почивен ден все нещо ме тегли да си полегна, отлагам или въобще не върша някои неща, а когато знам, че съм на работа не си позволявам да се отпускам, това ме държи.



Тема Re: Кожни метастазинови [re: N O6O6]  
Автор rumikad (четяща)
Публикувано22.01.15 13:02



Наде, виж в Гугъл "мехлем със сребро" и "марля със сребро". Има доста информация. Лекарството, което ми прилагаха за бързо зарастване на раната е ГРАНУФЛЕКС крем и ГРАНУФЛЕКС ХИДРОКОЛОИДНА ПРЕВРЪЗКА 10 см. / 10 см. * 1. Виж и това Aquacel. Дано да ти помогне!



Тема Re: Кожни метастазинови [re: rumikad]  
Автор TheaO5 (другата аз)
Публикувано22.01.15 18:56



Наденце мила,
С риск да ми се разсърдят всички твои близки, смятам, че е крайно време сами да се грижат за себе си, да не говорим, че те трябва да се грижат за теб. Вярно е, че като работим се мобилизираме, но това е до време. Умората изяжда защитните сили и отслабва имунната система!!
Моля те, направи нещо в това отнощение! С обич!



Тема Re: Кожни метастазинови [re: N O6O6]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано22.01.15 21:33



Наденце, ако са само двете не може ли оперативно да се отстранят? Може би е тъп въпрос, а може и да си писала.. Опасно ли е да се оперират?

Стискам палци, мила, на всичките си крайници!

За работата.. не знам... Наистина не е хубаво да каталясваш, но ако мислиш, че така подсържаш някакъв тонус... Все пак ще е добре да не се товариш много. Няма ли начин за по-лека работа? То и до пари опира понякога...

Прегръщам те, обичам те!



Тема Център за лечение на рани/ Пироговнови [re: Ekna]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано23.01.15 19:00



Здравейте на всички, Наде,

Искам само да изразя обичта си към теб, мислих много тия дни, та измислих само две неща:

Защо не се обадите в този Център за лечение на рани към Медицински център Пирогов, според гугъл телефонът е: 02/9154 574. Мисля, че съм мяркала в улицата, която води към Пирогов, срещу бензиностанцията, такъв център.

Обичайно рак на гърдата не дава метастази по кожата? От все сърце желая най- бързо да ти назначат нова комплексна терапия.

Гуш!



Тема Re: Център за лечение на рани/ Пироговнови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано23.01.15 19:49



Наденце, аз също тези дни си мисля за теб, поразтърсих се из амриканските сайтове да видя хората как се лекуват и намерих това, в сайта виж и жените как се справят на картинките и отделно ти пускам сайтове от където може да се закупи продукта, доколкото разбирам е крем. Има го и в България.

















Сега, има го крема и в България, но прочети листовката първо.









Дано съм ти била полезна

Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от *jull** на 23.01.15 22:41.



Тема Re: Център за лечение на рани/ Пироговнови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано23.01.15 20:12



Ей, Наденце, искам да те прегърна толкова силно. Четох, четох темата и реших, че макар и другите да са ти дали толкова подкрепа и съвети, никога не е късно за още един съвет. За раните не мога да кажа нищо, но относно работата ти- намали темпото . И аз като Екна и Теа, смятам, че почивката или по -малкото натоварване биха помогнали за по-добър имунитет! Не искам да натрапвам мнението си, но просто при мен винаги се усложняват нещата като съм под стрес, дори след едно недоспиване съм се разболявала.
Обичам те!

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: Център за лечение на рани/ Пироговнови [re: kras4o_k]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.01.15 22:31



Наде, присъединявам се към мненията на Теа, Екна и Красчо! Когато имунната система е отслабнала, тялото има нужда от почивка, за да работи главно за себе си. Неслучайно Петър Димков препоръчва целодневен режим на лечение, за да се постигне лечебен ефект. Освен рецепти, той включва начин на хранене, физически и дихателни упражнения, медитация и пр. Това не е случайно. Не бива да се изцеждат до последна капка резервите на организма.
Обикновено към своите нужди сме доста по-нехайни, затова си представи, че полагаш грижи за някой много близък човек. Тогава ще видиш колко много дължиш на себе си.
Прегръщам те, мила, и се опитай да послушаш "умниците" в Клуба! Много сме!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Кожни метастазинови [re: *jull**]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано24.01.15 15:38



Момичета, толкова сте мили, много ме развълнувахте и много ценни съвети сте ми дали, от сърце благодаря и много ви обичам!
Другата седмица ще имам яснота за евентуалното лечение и мисля да посетя този център в Пирогов.
По отношение на работата – много ми е важно да работя, да се чувствам пълноценна, нужна и да съм сред хора. И въобще не ми е натоварено, работя на бюро, рядко излизам по работа, за вливания нямам проблем с излизането. Минимално натоварена съм и съм най-привилигирования служител – имам невероятни работодатели!
Не ме изморява работата, а общо физически съм много отслабнала / не на кг

/, един етаж да изкача и се задъхвам, ако клекна, не мога да стана, без да се опра някъде. Задминала съм старите баби и това много ме плаши.
Ако си остана в къщи дори малко да си почина, се опасявам, че има други фактори дразнители, които ще ми повлияят зле.
Иначе домашните трудно ще ги превъзпитам, те си знаят, че открай време аз си имам мои задължения и си ги изпълнявам. Пък и те са по цял ден на работа, и те са уморени. Ако ги помоля за нещо, ще го направят, но аз имам един голям недостатък – не обичам да моля или нареждам на никого, чакам да се сети някой, ама рядко се получава. То човек трябва да е и малко егоист, ама тепърва едва ли ще се променя.
Спирам да се оплаквам, в заключение само ще кажа, че аз съм щастлив човек, имам добро семейство, приятели и имам вас – всички мислите за мен име подкрепяте – щом промрънкам и сте на линия, какво повече може да иска човек!



Тема Re: Кожни метастазинови [re: N O6O6]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано24.01.15 18:05



Ти си знаеш най-добре, Наденце! Ние се хванахме за думата каталясала... но можем само да те подкрепяме, та ако щеш да си мрънкаш нон-стоп!

Гуш! Дръж ни в течение!



Тема Re: Кожни метастазинови [re: Ekna]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано24.01.15 19:32



Да, Екна, права си, силно съм се изразила, но имам навик да използвам тази дума, заменям я с уморена.
Май е време да ме изритате от тази тема и да ме пратите в Мрънкалника!


Прегръщам ви всички!



Тема Re: Кожни метастазинови [re: N O6O6]  
Автор MamaD (пристрастен)
Публикувано25.01.15 08:04



Наде, много дълго продължава лечението и понякога имуносупресирания организъм може да реагира с кожни проблеми. Моето дете напр. от 2 години увеличи дневната доза и миналото лято се разви херпес зостер, който започна като малки пъпчици, после малки мехурчета, които с времето се обединиха в обща сълзяща рана. Класически херпес зостер си беше и като локализация и като начин на протичане. Не казвам, че и при теб е така, просто споделям и то във връзка с поста на Биляна и Иленка.
За лечение, предписаха някакви хапчета които тя отказа да взима и мазахме с нещо, не помня с какво. Премина за около 2 седмици.
Колкото до работата и грижите за близките, напълно разбирам желанието ти да се чувстваш полезна и необходима - вкъщи е същото и си мисля, че щом можеш и искаш, значи така трябва.
Обичам те и те прегръщам и много, много ти се възхищавам!



Тема Re: Кожни метастазинови [re: N O6O6]  
Автор ilenkako-188816 (минаващ)
Публикувано25.01.15 17:34



Моето мнение, продължава да е малко по-различно.
Ако приемем, че не е нужна биопсия защото е открит метастатичен процес в други органи това не е добре. В цял бял свят всяка лезия се ДОКАЗВА хистологично и оттам се взема решение за по-нататъчното поведение.
Категорично съм против разни мехлеми, билки и лекарства без това да е съгласувано с лекуващия онколог.
Няма да навлизам в повече потробности за да се обосновавам.
Наде ти си знаеш. Прегръщам те мила :)

Редактирано от ilenkako-188816 на 25.01.15 17:36.



Тема Re: Кожни метастазинови [re: ilenkako-188816]  
Автор anetoh (новак)
Публикувано27.01.15 22:05



N0606, прегръдки и от мен! И пожелания лекарите да вземат най- правилното решение и да приложат най- подходящото лечение! Бог да е с теб!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: *jull**]  
Автор zvpetkova@yahoo.com (непознат )
Публикувано29.01.15 15:49



Здравейте! Моля и за вашата помощ. Моята майка е с диагноза рак на маточната шийка /оперирана е, мина химио, лъчетерапия/. Междувременно заради раничка на зърното на гърдата посети хирург, направиха и мамография. Макар, че аз зададох въпроса си и на лекар в съответната тема, не мога да спра да се взирам в изследването, вече 4 дена го разнищавам дума по дума, търся някаква информация. Резултатът от изследването е лош без всяко съмнение: "ТУ маме дек. мултицентричен, с давност. Дясна млечна жлеза горно, централно и латерално на 0.49 см. от повърхността на кожата се представи масивен туморен процес с размери 1,61 на 1,62 и строеж от ехограмите. центърът на лезията е изграден от силно конвергирала фиброза като находката има отношение към локалните структури". Най-много ме притеснява изразът има отношение към локалните структури. Дали означава, че е засегната гръдната кост? Защо са й казали, че биопсия ще й вземат само от раничката на зърното? Не мога и да спра да се питам това два различни вида рак ли са? Или са метастази?



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: zvpetkova@yahoo.com]  
Автор ilenkako-188816 (минаващ)
Публикувано30.01.15 21:52



Едно време когато не бях чела учебника по анатомията на проф. Гълъбов си мислих, че има лимфни възли в/у гръдната кост. Не те съветвам да четеш учебници по медицина, обаче.
Зная, че чакането е ужасно, но в случая е необходимо.
Необходимо е да изчакаш биопсията. Тя ще даде отговор за процесите на клетъчно и тъканно ниво.
Ще последват образни изседвания, те ще дадът отговор за разпространението на процеса в тялото. (Наличие или отсъствие)
Сцинтиграфията ще отговори дали процеса е анагажирал костите.
Но преди тези изследвания, можем само да гадаем, да се притесняваме.
и още веднъж, приятелски съвет, не се опитвай да влизаш в детайлите и терминологията.
Информацията от интернет и немедицински лица при по- слаба психика може да доведе до нервен срив, точно тогава, когато ще ни е необходимо да бъдем най-силни.

Редактирано от ilenkako-188816 на 30.01.15 22:05.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: ilenkako-188816]  
Автор veselin.tonev-215432 (непознат )
Публикувано02.02.15 18:54



Здравейте и от мен.
Бъдете силни,много силни и борбени,само така имаме шанс да оцелеем в тези вълчи времена. Вчера попаднах на един филм ,който е много показателен за начина ни на живот,начина ни на хранене. Изгледайте го ,няма да съжалявате и си направете своите изводи преди да е станало късно. Поздрави!



Редактирано от *jull** на 03.02.15 01:26.



Тема Re: Кожни метастазинови [re: N O6O6]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано02.02.15 22:18



Наденце, изпращам ти обич. Споделяй тук, споделяй, не трупай в себе си, изкарвай и болка и страх и гняв. Мълчанието и задържането в себе си тежи ужасно.
Моляте направи консултация с Тимчева в Надежда. Тя не отказва помощ и съвет, вярвам, че няма да остане безучастна към теб, а все пак тя е тясно специализирана с РМЖ. Може да те насочи нанякъде.
Прегръщам те



Тема Re: Кожни метастазинови [re: nelly_83]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано03.02.15 10:51



Обич, слънце ! Ако мога да помогна с нещо... колкото и да е дребно.



Тема Re: Малко отчет от меннови [re: veselin.tonev-215432]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано05.02.15 14:27



Започнах Доцетаксел, решиха го след дълго мъдрувяне. Правила съм го 3 пъти досега - през 2008 г. без никакъв ефект, през 2011 и 2012 с добър ефект, сега ще ми е четвърти път, косата ми ще опада за шести път. Но много се проточиха нещата във времето, цял месец съм без назначено лечение и нещата бързо прогресират. Това, което започна като обрив е вече по-голямо от яйце и се сля със старото. Горкият ми мъж се чуди как вече да ме превръзва. Лошото е, че започва да се разпространява и към подмишницата. Питах д-ра за някои от медикаментите, които тук ми препоръчахте, той каза да не прилагам нищо.
Доцетакса е тежко лечение, но поне е на 21 дни и се надявам да имам и „светли периоди”

. За центъра за лечение на рани се записах за 29.02., дано там ми дадат съвет специалисти.
Начина на записване ще опиша начина в отделен постинг.



Тема Re: Център за лечение на рани/ Пироговнови [re: *jull**]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано05.02.15 14:30



На телефона, посочен в сайта никой не ми вдигна. Вчера отидох на място. Центърът се намира на булеварда /не се сещам името му/, вдясно от Детско спешно отделение. Жената на рецепцията ми каза, че консултациите стават със записване, но тя не може да ме запише, трябва по тел. от 10 до 12 ч. Самите специалисти консултират в Центъра вторник и четвъртък от 8-12 ч., те са от Гнойно-септичното на V ет.
Отново днес звъня на този тел, най-накрая ми се обади една жена и ми каза друг тел. за записване – 0878253321, от 10-12 ч. отговарят на него. Записаха ме за по-следващата седмица, искат талон № 3 – код 25 хирургия и да се носят епикризи и всякаква мед.документация. В медицинския център за лечение на рани каб. № 4.



Тема Re: Център за лечение на рани/ Пироговнови [re: N O6O6]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано05.02.15 21:18



Наде, много си мисля за теб, искам искренно да ти помогна с каквото мога. Прочети това, пък и всеки който се интерисува от алтернативна медицина която работи.


Моля те, намери начин да си купиш този лаптоп в който е инсталирана резонансната програма на д-р Райф. Има програми за различни видове рак, също и много други заболявания, 800 вида заболявания, и никога не забравяй, че лекарите лекуват симптомите, а не причината за заболяването. Това е вълшебна машина която ние ползваме вкъщи и виждаме ефекта й. Това което разказваше дядо Владо Бошнаков е на принципа на този метод, но той го прави много сложно и по неговия си начин, тук всичко е съвременно и единственото което правиш е да си избереш болест която искаш да лекуваш и да включиш копчето което автоматично ти прехвърля резонансите необходими за дадена програма. Имат различно време, от няколко минути до един час. Можеш с малка почивка от 10 минути да правиш по две различни вида терапия на ден. Ефекта е впечатляващ.

Ето на български език всичко което трябва да прочетеш



и повече инфо



цената

това е най-ниската цена на основния компютър, има далеч по скъпи с допълнителни уреди за лечение, приспособления, иначе на всеки компютър инсталираната програма е една и съща. Цената е 661,51 щатски долара. Доставката се заплаща отделно, в зависимост каква поръчка искаш. Препоръчвам ти и сутиен, който се заплаща допълнително, той е специален за рак на гърдата, прави се терапия с него. Може и магнити да си поръчаш, въпрос на собствени виждания и разбирания.

Conductive Breast Electrodes (1 pair)
NZ$19.95
Approx USD$14.75

ето и цената на компютъра:

Rife/Crane Pro Mark 9 Basic
NZ$895.00
Approx USD$661.51



Като приятел ти казвам, подреди приоритетите си и инвестирай в здравето си. Извинението, че нямаш финансови средства тук не важи, само пиша, не съм казала, че си го казвала някъде, здравето е най-важно, то е безценно и никакви сравнения не може да има когато става въпрос за него. Дай шанс с друга терапия на измъченото си тяло, не виждаш ли, че по пътя, по който си тръгнала медицината е безсилна да ти помогне и ти се луташ в лабиринти, от които няма излизане. Ако това те успокоява и ти дава надежда прави го, но не пропускай и това, което истински работи за теб. Не ти знам стадия и подробности от заболяването, но никога не е късно човек да опита доказани методи за лечение дори и в последен стадий, ако тялото все още има добри жизнени сили и показатели, за да се справи, не чакай да рухнеш. Ако се чувстваш объркана, може да споделиш това с алтернативната си лекарка и да работите заедно в метода.

Само искам да добавя, че се лекуват и много други заболявания свързани с вируси, микроби, паразити, инфекции, грипове различни щампове, за поддържане на здравето има програма за детокс, за чакрите, безкрайно много комбинации... В този период се помага на тялото да се отърси от токсините чрез лека храна с много течности, като смутита и салатки, чайове от джиндър или друго, ядково мляко с куркума, органични бульони... и ежедневна клизма с кафе, иначе токсините се задържат в тялото и тровят допълнително и без това отровеното тяло. Ако тези токсини не се изхвърлят ежедневно могат да те убият. Минава се и през лечебна криза изразена по различен начин за всеки. Не знам при теб след толкова години химия и токсичност какво ще стане, какво ще предизвика, страхувам се, че си прекалено натъпкана с отрови, за това си помисли как и колко ще натиснеш тялото да се чисти, че и бързото чистене не е препоръчително, винаги съм казвала, че малкото е по-добре и тук важи с пълна сила. За теб специално трябва да има консултант лекарско лице, присъствие, ежедневно, да те наблюдава, ако трябва през ден да се прави терапията, ако трябва по разредено, или ускорено, това вече е въпрос за преценка според мен. Знам, че хората избягват да ти дават съвети, защото е рисково, че даже и лекарите стоят с наведена глава пред теб, безсилни са, същото го правя и аз - страхувам се, но с мълчанието си нищо не допринасям, можеше и да не го правя, но искам искрено да споделя това, което правим ние вкъщи и виждам добрия ефект. Прецени сама, ти най-добре си знаеш. Аз само пиша, че съществуват и други методи на лечение за всички, които четат тук, иначе решението за живота си го взима всеки. Аз винаги съм била дива и смела и залагам на алтернативите, но вие не правете като мен, ако не сте убедени, че това е вашия път. Винаги залагам според ситуацията на момента, но ползвам и традиционната медицина без нея не може, в повечето случаи за изясняване на диагнозата.

И да уточня, че не съм дистрибутор, нито имам някакъв финансов интерес да ви го предлагам, само искам да помогна на хора които вярват, че съществуват и други методи на лечение и сами, вкъщи могат да положат усилия да се лекуват. Иначе си ходете при лекарите, правете си тестове, това не пречи, дори помага, за да се лекува човек по-качествено.

Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от *jull** на 06.02.15 08:46.



Тема продължениенови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано05.02.15 21:21



на български език




виждам, че автоматично си отива на оригинала, но горе в ляво има копче ЛЕНГУИЧ - език - и кликни на български, автоматично се обръща и четеш спокойно, и това за всички които немогат самостоятелно да се справят с чужди езици.

Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от kaloyana_-177704 на 05.02.15 21:25.



Тема рмжнови [re: Tia maria]  
Автор veras (непознат )
Публикувано06.02.15 20:09



Някой може ли да ми каже защо не може да се правят вливания във вените на ръката от страната на проблемната гърда? Дори кръв за изследванията не вземат от тази ръка, а и не дават смислен отговор.
Пожелавам на всички здраве.



Тема Re: Център за лечение на рани/ Пироговнови [re: N O6O6]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано20.02.15 16:29



Момичета, нямам възможност много да пиша, само да кажа за посещението ми в Център Пирогов. Ами то и за там точно не съм, но поне ми дадоха някои препоръки. Препоръчаха ми марлите със сребро, за които Руми е писала по-горе, да се поставят директно върху раната и отгоре други абсорбиращи като дамски превръзки. Сребърната марля сама по себе си дезинфекцира мястото, така че не е нужно да се използва друго. Също ми казаха, че мога не само да го мокря, но и лекичко със сапунче да измивам мястото преди превръзка. Досега имах противоречиви мнения и за това.
Когато мога пак ще пиша. Прегръщам ви!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: *jull**]  
Автор panayota (новак)
Публикувано25.03.15 08:28



Здравейте на всички,
Включвам се да обновя информацията за състоянието на майка ми - за съжаление асцитът се увеличи отново, вдигнаха и дозата кселода и общо взето казаха, че не могат нищо да променят - докато издържи. Чудя се дали има следваща линия лечение?


Основният проблем е страничният ефект от кселодата - рани по ходилата, а от скоро и по ръцете. Каза ми, че болката е непоносима, почти не може да стъпва. Ходилата й са лилави в момента. Мазала ги е с много неща - антибиотични пасти, масло от ший, родопско чудо, дефламол и не знам още какво, но не помагат. Някой има ли опит с подобна ситуация?
На 2 април прави точно 3 години на постоянна химиотерапя :(

Моля ако някой има идея с какво да се третират ходилата, да сподели.

Поздрави на всички!



Тема Re: Център за лечение на рани/ Пироговнови [re: N O6O6]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано04.04.15 23:55



Наде, мила, как си?



Тема Въпрос за Ki-67нови [re: panayota]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано09.06.15 23:27



Моля, ако някой има инфо относно маркера Ki-67. От материала ли се прави изследването или чрез кръвна проба. Къде се прави в България, в Пловдив има ли такава лаборатория? Нещо което да не пропусна, за определяне на тумора?

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: Въпрос за Ki-67нови [re: kras4o_k]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.06.15 23:38



Ето клиника в София:



В събота ще ти дам телефона на проф. Тончева - работи в лабораторията, ще ти каже цени, как се прави и всичко, което те интересува.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Въпрос за Ki-67нови [re: Buba67]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано10.06.15 00:34



Мерси много Бубе. Ще звънна още утре и дано да успея да се свържа.

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: Въпрос за Ki-67нови [re: kras4o_k]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано10.06.15 17:21



Краси, моляте сподели после какво са ти казали.
Аз мисля, че по време на самата операция трябва да се изследва. Взима се парче от туморните клетки, но не става от тези, които са вече в парафините, обработени....
Може и да греша, отдавна съм чела по темата. Затова ме интересува какво ще ти кажат.



Тема Re: Въпрос за Ki-67нови [re: nelly_83]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано10.06.15 18:37



Сутринта говорихме с проф. Драга Тончева и каза, че при тях в Малинов този маркер е част от комплексен пакет и по-скоро имал превантивна цел -така наречените панели, включващи изследването на много гени. Прави се когато се съберат повече хора - мин. 9 човека, защото било много скъпо. Цена така и не ми каза. Насочи ме към Генетика.
Там не сме звъняли. Утре мога да отправя запитване в Генетика.
Не разбрах точно от какъв материал се прави. Уклончиво каза, че можело от материал и от кръв. ?? Ама нещо и аз не разбрах категорично.
При мен нямало смисъл от този пакет, защото включва и др. неща, показващо дали си предразположен.

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: Въпрос за Ki-67нови [re: kras4o_k]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано10.06.15 18:58



Момичета, с молба към вас. Спешно ми е. Ако някой има друга информация да споделя. Скоро съм на операция и искам да знам какво мога да направя. Спомням си, че при първата операция не ми стигна или ми бяха изгубили материала от блокчетата. И явно нещо се е объркало с хистологията.

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: Въпрос за Ki-67нови [re: kras4o_k]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.06.15 21:31



Другата възможност е тази:



Началник клиника Проф. д-р Светлана Христова, дмн

Тел.:02/9230 831 между 12 и 30 и 13 и 30 часа
E-mail:dr_svetlahristova@yahoo.com

Звъни утре и питай. Това е най-голямата лаборатория в страната. Поне ще имат информация.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 10.06.15 21:32.



Тема Re: Въпрос за Ki-67нови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.06.15 21:38



Още една възможност да питаш, има го в имунохистохимия:



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Въпрос за Ki-67нови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.06.15 21:42



Ако е вярно описанието в линка, изследването се прави с венозна кръв.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Въпрос за Ki-67нови [re: kras4o_k]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано11.06.15 01:09



Здравей Краси, този маркер може да се направи и от материал от операцията, може и после от парафиновите блокчета.
Чела съм, че и от кръв може да се изследва.

На мен ми е правен този маркер ki67 във ВМА(София), от материала от операцията. После повторих хистологията в Турция(Анадолу), пращах парафиновите блокчета там, пуснаха доста показатели, потвърдиха всичко, което беше писано тук. Споделям това, понеже и те правиха ki67, та от там съдя, че може и от парафинови блокчета да се изследва ki67.

ki67 е един от маркерите, който показва агресивността на рака, също така е от значение и за прогнозата за преживяемост и вероятност от рецидив. Съобразяват се с него и когато назначават химио(поне при мен беше така). Моя ki67 беше повече(по-голям) от 90%, което говори за един много агресивен рак, и другите ми маркери показваха това.

Колкото е по-висок ki67 - толкова по-агресивен е рака и по-лоша прогнозата, и обратното - колкото е по-нисък ki67, по-малко агресивен е рака(по-добра прогнозата), но може би всичко това е относително. Като цяло имат значение няколко показателя, не само този.

Някъде бях чела, че тези, които са с по-висок ki67 по-добре се повлияват от химио, понеже клетките при тях се делят мн.по-бързо, а нали химиото действа на бързо делящите се клетки.

Не мога да се сетя дали ми бяха пускали този маркер и при втората ми операция(в СБАЛО), но след това давах материала във МА София, мисля, че там бяха изследвали освен другите и този показател, но не съм сигурна, трябва да си погледна хистологиите.


Краси, потърси някой патолог в МА София, видях, че Бубето ти е дала координати, попитай и там. Също така, ако искаш, може да пробваш да се свържеш с д-р Начев от патологията във ВМА София(телефоните сигурно ги има в нета). Колкото повече инфо получиш - толкова по-добре.

Понеже пишеш, че ти предстои операция - може да попиташ в патологията към болницата, където ще те оперират, дали при тях изследват този маркер ki67.


Желая ти всичко най-най-добро! Бъди здрава! Успех!





Тема Re: Въпрос за Ki-67нови [re: TNBC]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано12.06.15 09:06



Здравейте, искам да споделя какво проучих и благодаря много на Бубето за координатите.
Свързах се с лабораторията на Александровска /Тел.: 02/ 9230 396/, където една много мила и начетена лаборантка ми обясни следното:
Там правят маркера Ki 67 от материала от парафиновите блокчета, заедно обаче със стъклата. Първо трябва да се срещна с проф. Христова, тя да избере блокчетата, после се изследва и след това професорката ми обяснява резултата. Искаха ми материала от първата операция, но при мен липсват- от Пловдивската онкология. Решихме да мине втората операция и да занеса материала. Става за 2-3 дни максимум.
Цената е 32 лв. за изследването и 60 лв. консултацията с професорката или общо 92 лв.

И така: първо ще изчакам резултата от операцията другата седмица и все пак не спирам да се надявам, че може да е нещо добро :) После ще действам !!!

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: Въпрос за Ki-67нови [re: kras4o_k]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано12.06.15 10:09



Здравей Краси!
Аз съм правила преди години изследване на Ки67 при д-р Ст.Алексов, писано е ето тук

, но виждам, че момичетата са ти дали вече информация.
Съжалявам за възникналите проблеми при теб и ти желая всичко да се реши бързо и благоприятно, стискам ти палци много и ти желая много късмет!



Тема Re: ВЪПРОС-ЦИСПЛАТИНАнови [re: *jull**]  
Автор rumikad (четяща)
Публикувано26.06.15 10:18



Здравейте, момичета! Изчетох старите теми за химиотерапия, но не намерих отговор на въпроса ми. Вчера бях на поредна трета химия в клиника "Надежда" при проф.Тимчева. Тъй като след две вливания доцетаксел нямам никакво подобрение на лимфедема на ръката, за което се борим, сега ми добавиха и цисплатина. Лекарката каза, че се понася по-тежко, най-вече с повръщане. Аз до сега от предишни химии не съм имала повръщане, само силно разстройство след няколко дни. Сега въпросът ми - искам в неделя да си ходя в Русе, но не зная какво да очаквам и дали ще издържа 4-5 часа път. Моля ако някой е бил на цисплатина да пише какви са били страничните последствия!



Тема Просто да споделянови [re: N O6O6]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано07.07.15 21:38



Момичета,
другата седмица ще започвам химиотерапия и изпадам в ужас. Знам, че много от вас са минали по този път, но не мога да се успокоя. Ами ако и там нещо объркат? Нямам вече доверие . Утре отивам в Плевен при доц. Поповска за изследване на ХЕР 2 по КИШ. Най- после вчера химиотерапевта ми/Новия!!!/ д-р Петров от втора база Пловдив, ми обясни защо може да се получи разлика, но това си е престъпление да не си свършиш работата докрай! След първата вливка и резултатите от Плевен, ще пращам запитвания в още няколко клиники в Европа /Франция, благодаря на Ивчето и в Италия в Милано-Европейски онкологичен център при проф. Арон/. Започвам с 4 курса червена и после разбрах, че при отново полож. ХЕР 2 4 круса бяла/може би таксол/ +Херцептин. Еми това е! Нещо много съм се "сдухала"


Забравих да кажа, че и Кi 67 e висок 25%

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от kras4o_k на 07.07.15 21:39.</EM></FONT></P>

Редактирано от kras4o_k на 07.07.15 22:10.



Тема Re: Въпрос за Ki-67нови [re: kras4o_k]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано07.07.15 22:09



Красчо, не се сдухвай! Аз точно така съм се лекувала-червена химия, таксол и херцептин. Това е най-добрата терапия за Хер3+ и Киш- позитивна. Както виждаш на мен ми помогна. Отвратително е, но няма начин. Нали е за наше добро. Успех и целувки!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Просто да споделянови [re: kras4o_k]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано07.07.15 23:18



"... д-р Петров от втора база Пловдив ми обясни защо може да се получи разлика, но това си е престъпление да не си свършиш работата докрай!"

Мило Красенце, какво по-точно ти обясниха и кое не е довършено? Защото ти едва ли си и ще бъдеш единственият случай. Безобразие!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Просто да споделянови [re: kras4o_k]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано07.07.15 23:51



Красинко, не се плаши от химията. Гадничко е, дискомфортно е, но ще мине и тя! И всичко после ще си дойде на място! Ето, Мамми и тя е била така, пък я я виж сега каква е баба-сладурана



Между другото, като стана дума за химия, във връзка с падането на окосмяването ... влезе ми една муха.... Да си направя перманентна очна линия. Ровнах малко в нета и попаднах на



Тема Re: Просто да споделянови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.07.15 07:08



Екна, вместо да ровиш по интернет, вдигни поглед към темите на главната ни страница. Бубето е пуснала точно такова съобщение.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Просто да споделянови [re: *jull**]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано08.07.15 08:42



Екна, обадиха ми се от Нова тв за перманентния грим, търсят дами, но искат да заснемат репортаж, ако искаш да ти дам телефони и да питаш.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Просто да споделянови [re: Buba67]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано08.07.15 17:00



Може да ,,прескочиш " тези от Ноеа. Ще ти пратя адреса на салона във Фейса. Момичето иска да помогне - никакви условия и за никакеи репортажи не е е ставало дума. Не на всеки му е приятна публичността.



Тема Re: Просто да споделянови [re: Tia maria]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано08.07.15 18:00



Видях и аз страницата във ФБ, но към нея ме насочи репортер от Нова, нямам идея дали ако се попита за такъв грим, мацката да каже, да, ама искам да ви снимат.
Не пречи да питате.


А колкото до публичността, всеки не е готов да го дават по телевизора. Имам случаи, "ние крием от съседите, че тате е болен...." нямам обяснение.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 08.07.15 18:01.



Тема Re: Просто да споделянови [re: Buba67]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано08.07.15 21:18



А, з чувах друго - ,,Казаха ми ,че си болна ,знаеш ли кой ми го каза " / една фелдшерка ,работеща там ,обща позната /. Манталитет ,какво да правиш
Но понякока човек иска да опази личния си свят. Много е индивидуално.

А момичето заслужава и репортаж и аплодисменти.Промение във външния вид се отразяват и на психиката, машко или много.

А аз за плевенските лекари се въздържам да говоря ,че на ум ми идват само цинизми.

Редактирано от Tia maria на 08.07.15 22:38.



Тема Re: Просто да споделянови [re: Buba67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано08.07.15 22:52



Ама, Бубенце, аз в момента нали не се лекувам и си имам вежди та не знам дали съм подходящ пример...



Тема Re: Просто да споделянови [re: Ekna]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано08.07.15 23:45



А,ти всъщност сама си го открила..
.Сега видях
Не ми забелязвайте - прибрах се боса от масаж на крака / не мижах да закопчея сандала ,а превръзката е важна ,не трябва да се разваля /.И Антония омазала къщата с тесто за фигурки ,че и ново правих ,защото объркала рецдптата. После пържихкартофи ,правох дюнери ,мих и чистих и ...поредния омаен ден приключи. Дали ?


..



Тема Утре първа химиотерапиянови [re: Tia maria]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано16.07.15 17:48



Момичета, аз приключих с всички изследвания и ходене по лаборатории из цяла България. Резултатът за ХЕР2 положителен е потвърден и по КИШ от доц. Поповска/Всъщност вече Професор от миналата седмица/. Така има съвпадение с този от доц. Милев в Онкологията в Дървеница/Имунохистохимично изследване/.
Утре ми е първата химиотерапия. След разговор с д-р Петров Втора база в Пловдив, ще бъде следното: 4 курса ФЕК и 4 Таксотер. Херцептина може да е с последните или след като приключи целия курс химиотерапия.
Признавам си много се разстроих и макар да звучи лошо -Страх ме е. Това е. Притеснява ме, че питах няколко пъти няма ли да ме тестват за алергии, има ли премедикация...е не получих отговори. Освен това и не знам аз ли трябва да си взема предварително нещо против повръщане?

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: kras4o_k]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано16.07.15 19:45



Красинце, нормално е да те е страх, миличко! Не го мисли как звучи... Просто си припомняй, че е за добро! Че избираш да се лекуваш за да оздравееш!

Това с премедикациите също не го мисли! Не при всяка схема и лекарство се прави, както ти казах. При таксола се прави задължително. За ФЕК момичетата ще кажат изобщо при някой дали е правена такава.

За лекарствата против повръщане - принципно има ли го като страничен ефект на лекарството, те би трябвало да си бият Зофран там. Може да ти го влеят без да разбереш даже, ако не питаш на всяка манипулация. Но ако те тревожи това вземи си Деган и/или Зофран. Деганът е слабичък, но ти ще видиш как се чувстваш. Зофранът се прилага стандартно в болниците в течен вид, но го има в апеките на хапчета. Има и по-силни, но са скъпи и първо виж как ще си. Анцемет и Китрил си спомням, което съм пила 2006 г. и бяха към 50 лв. При рецидива си изкарах със Зофран и Деган, но, както знаеш, аз съм с друга диагноза и, съответно, лекарства.


Консумирай и много джинджър против повръщането. Може да си го правиш на чай от пресен корен. Джинджифилът на прах, който ти казах, че имам и е много, е с изтекъл срок, малко е изветрял, но ако искаш ще ти го донеса.

Ето и една статия с препоръки против гадене и повръщане, която ми хареса:



Това за протокола, а сега ще ти звънна.

Целувам те!



Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: kras4o_k]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано16.07.15 19:48



Красчо, спокойно! И аз съм минала тези терапии, само,че с Таксол. След 8-те започнах с Херцептина-1година. Лекарството за повръщане ми го слагаха в болницата с другите лекарства. И това ще мине-както казват. Успех, миличка и без излишни притеснения. Целувки!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: Ekna]  
Автор TheaO5 (същата)
Публикувано17.07.15 07:16



Красчо миличка,
Не съм запозната с твоите лекарства, но ето какво е писано в нашия Клуб от скъпата ни Весела преди години:

EC - съставки - Флуорацил, Ендоксан, Циклофосфамид.
На цвят - червена течност, затова я наричаме червената химиотерапия.
Вливането е около час и половина. Най-гадното е гаденето и повръщането.
А то се преодолява с лекарства против повръщане /писано е в темата за тях/. При вземане на достатъчно лекарства, много течности и сокове, повръщането се избягва съвсем. Косата пада в много голям процент от жените, но има случаи, когато и не пада съвсем.
Като човек, който е правил три химиотерапии и сега продължавам с четвърта, мога да кажа, че червената химия е доста поносима и не е от най-тежките. Неприятните усещания отшумяват за 3-4 дни.
Всички химиотерапии са с превантивна цел, да унищожат останали туморни клетки след операция или при рецидив.

Затова:
Първо, успокой се и се информирай от лекарите, където ще правиш химиото, за премедикацията.
Второ – за гаденето и повръщането – каквото и да бъде (Зофран или Китрил), трябва да бъде венозно ПРЕДИ вливане; за след това си приготви хапчета Зофран, които да вземаш на определен интервал ПРЕДИ да ти стана зле, че после повръщането трудно се овладява. Следи всичко, което правят!
А за косата, хич не го мисли!

Целувки, мила, ще се справиш, по-трудното е минало!



Тема По-точнонови [re: TheaO5]  
Автор Phillip (Швайнщайгер)
Публикувано17.07.15 08:25



Теа О пета> EC - съставки - Флуорацил, Ендоксан, Циклофосфамид.

Не, Ендоксан е търговското име на фармацевтичното име Циклофосфамид и е едно и също.
Съкращението ФЕК е Флуороурацил, Епирубицин, Циклофосфамид.
Като Епирубицин е известно на широките маси като една от червените гадости. Та така.


Искъра е замърсен! Даже ухае неприятно понякога!
(екоактивист по радиото)


Тема Re: По-точнонови [re: Phillip]  
Автор TheaO5 (същата)
Публикувано17.07.15 08:41



Благодаря за корекцията – това беше цитат от Весето, което не ме извинява.
Бързах да отговоря на Красчо...

Ако си сигурен, моля Бубето или Джулчето да ми коригират постинга, за да не се случи грешката да се повтори отново.



Тема Моля. Е, чак пък и корекция.нови [re: TheaO5]  
Автор Phillip (Швайнщайгер)
Публикувано17.07.15 08:48



Доколкото видях Красчо се е консултирала с добри специалисти и съм сигурен, че ще и дадат точните лекарства в точните дози. Няма да се объркат от форума, я!
Пък после ще видим ...


Искъра е замърсен! Даже ухае неприятно понякога!
(екоактивист по радиото)


Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: kras4o_k]  
Автор anetoh (минаващ)
Публикувано17.07.15 09:20



Ще се справиш, мила! Прегръщам те.
Мисля те днес- сподели как се чувстваш като мине (то първите пъти е поносимо, с натрупването на химиотерапевтиците става по- гадно). Но и това ще остане зад гърба ти след няколко месеца.



Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: kras4o_k]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано17.07.15 10:14



Крас4о, слънчице, всички ти стискаме палци и мислим с най-добро към теб. Така че всичко ще е наред!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: *jull**]  
Автор viara67 (член)
Публикувано17.07.15 11:46



Крас4о, ще минеш и през това миличка. Нормално е да те е страх. Хубаво ти е писала Джул - наистина мислим за теб с най-добри чувства и мисли.



Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: kras4o_k]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано17.07.15 18:38



Красчо, не се страхувай,всяка химия се преодолява.
Аз имам 9 курса FEC, вливаха ми против повръщане със системата или ми даваха половин час преди нея хапче против повръщане. След това 2-3 дни пиех Зофран ако ми се гади.Пиех много течности, и газирана вода с лимон. Косата пада след 15-тия ден,не съм видяла за 13 години някой на тая химия да си е запазил косата. Ядях много лешници и орехи,плодове и зеленчуци.Ядките поддържат левкоцитите,които падат. Аз съм алергична и със всяка система ми вливаха и урбазон. Стискам палци, мила. Ако имаш въпроси - питай,не се притеснявай.
За косата - избери си перука,ако искаш две,и си свиркай.После пораства гъста и къдрава.При мен даже беше черна и след две-три години стана кестенява,каквато всъщност е.
Успех ,мила!



Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: feniks_m]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано18.07.15 22:40



Толкова искам да ви прегърна всички и най-сърдечно да ви благодаря. Вече съм си вкъщи, беше страшничко в началото, но премина само с много замайване и главоболие. Не ми се гадеше, само умора. Дано продължи така и занапред!
Тази вечер даже дойдоха да ме видят и гостите ни от Америка и успяха да ме отвлечат от мислите ...

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: kras4o_k]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.07.15 23:01



Браво, миличка, трудното начало е зад гърба ти! А сега е подходящото време да опиташ най-резултатното и ефективно "лекарство" - смехотерапията. Натрупай около себе си комедии под всякаква форма - книги, филми, разговори... много смях и добро настроение. Успехът е гарантиран!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: kras4o_k]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано19.07.15 17:17



Браво, Красинко! Страшен е самият страх! Целувам те, мила! Когато решиш звънни.



Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: kras4o_k]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано22.07.15 00:39



Красчо, ти си боец, ще се справиш. Няколко месеца и после всичко ще остане назад. По-хубавото скоро предстои.
Един съвет, ако позволиш. Настоявай Херцептина да се започне успоредно с Таксотера. Всички изследвания сочат, че тогава успеваемостта на лечението е най-голяма.
Прегръдки и горе главата!



Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: nelly_83]  
Автор EFO75 ()
Публикувано23.07.15 06:50



Горе главата


Гадничко е всичко което ти се случва,но ще мине и това......
Успех



Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: EFO75]  
Автор veselin.tonev-215432 (непознат )
Публикувано13.08.15 22:24



Здравейте,
Днес(1г и 6м) след операцията и 1г след приключването на Лъчетерапията на съпругата ми,минахме консултативен преглед при хирург,слава Богу всичко е наред!
ехограф,рентген и кръвни изследвания.
Поздрави и успех на всички!!!



Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: veselin.tonev-215432]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано20.08.15 14:01



Безплатни прегледи за рак на гърдата до края на Август.





Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Преглеждат безплатно за рак на гърдатанови [re: rumikad]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано11.09.15 12:54





Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: Преглеждат безплатно за рак на гърдатанови [re: kras4o_k]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано30.10.15 21:14



Здравейте, май само аз си пиша в тази тема последните месеци . Днес ПКК и биохимията бяха екстра. Но предвид реакциите от предишната химия доктора взе решения:
1. Намалява дозата на Доцетаксела /таксотера/ с 10%
2. Херцептина го отложи за следващия път, предвид късната алергична реакция
3. До 24 ч. след утрешната вливка , ще ми сложат подкожна инжекция Lonquex за неутропенията с продължително действие до 28 дни.

Доколкото се разрових в нет-а това е сравнително ново лекарство, видях, че на другите са им изписали Неуласта и едно друго подобно лекарство. Да се надявам,че и моето е ОК, защото всички те са растежен фактор.

Еми на 6-та химия стигнах до нуждата от това, независимо, че днес кръвните са супер, само хемоглобин под нормата???
Някой ползвал ли го е Lonquex-а?

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Маркери при рак на гърдатанови [re: kras4o_k]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано02.12.15 17:14



Намерих информация за серумен HER 2 neu. Оказа се, че се прави в Пловдив КОЦ, имам назначено изследване другата седмица.
Преди години си бях правила във Варна и тогава нивата бяха в норма.

От статията разбирам, че проследяване се прави само при позитивен ХЕР2 статус.




Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Маркери при рак на гърдатанови [re: kras4o_k]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано25.01.16 20:58





Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Естествения прогестирон може да помогне при рак нанови [re: kras4o_k]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано27.01.16 16:09



Естествения прогестирон може да помогне при рак на гърдата





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Естествения прогестирон може да помогне при рак нанови [re: kaloyana1777O4]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано27.01.16 16:19



Естествения прогестирон може да помогне при рак на гърдата, втора част







Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Доктор Ви, д-р Вероникнови [re: kaloyana1777O4]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано27.01.16 16:38



Доктор Ви, д-р Вероник, с рак на гърдата, лекувала се по натурален начин








ФБ на д-р Ви

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Доктор Ви, д-р Вероникнови [re: kaloyana1777O4]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано01.02.16 13:09



Момичета ,моята клошарка.,Румито...Гърда ,потвърдено е...Някаква жена я уредила за преглед ,нали имаше по едно време безплатни и така....
Доста напреднало ,тя ми обяснява ,че гърдата към рамото й и рамото са сини ,почти черни.Боли я ,особено на студа... ръката й се схваща.
Питам за някакъв компрес ,средство ,нещо което да се приложи...поне да го ,,изтегли " ,както тя каза.Аз се сещам за компресите с рициново масло

Иначе не се отчайва ,каквото - такова.



Тема Проф.д-р Иван Гаврилов -видеонови [re: Tia maria]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано11.02.16 23:01





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор vladimir.v.gatev@abv.bg (непознат)
Публикувано10.03.16 22:43



Лечението с хума преместено в Алтернативи.

Редактирано от Buba67 на 11.03.16 08:51.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: *jull**]  
Автор panayota (новак)
Публикувано21.05.16 07:35



Не съм писала почти от една година :(
Искам само да споделя, че на мама и правихме тази година март месец
Хипертермална интраперитонеална химиотерапия в Пловдив и мисля, че имаше подобрение относно увеличаване времето за набиране на асцит. За съжаление тогава ни казаха, че е изключително напреднало заболяването, но поне последните 2 месеца не я измъчваше този асцит. Не знам дали е писано в клуба за тази технология, но е нова и се прави в Пловдив.

Много здраве на всички желая!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: panayota]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.05.16 08:42



Благодаря за споделения опит. Писано е, но само като информация. Ако не ти е трудно и имаш време,
разкажи по-подробно - каква е процедурата, колко време се прави, как се понася, плаща ли се. Само
веднъж ли може да се прилага и ако е повече, през какъв период. Къде точно се прави?
Още веднъж благодаря за постинга!

"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 21.05.16 08:57.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: *jull**]  
Автор panayota (новак)
Публикувано01.06.16 22:28



Съжалявам, че толкова късно пиша, но нека има в архивите информация.
Правихме процедурата в ето тази клиника

сайтът им дава доста подробна информация.
При майка ми интервенцията беше лапароскопска, защото перитонеум не се реже. Ако ракът е на място, което позволява отрязване на засегнат орган, може да се направи и операция с разрез. "Измили" са перитонеума с червена химия FEC , което при нея увеличи времето за набиране на асцит и реално последните 2 месеца нямаше това неразположение. След интервенцията ни пратиха снимки на перитонеума, за да покажат колко е напреднало заболяването :(
Правят изследвания на пациента като го приемат и тогава решават как да действат. За съжаление цената не е малка, 6000 лв струваше, но според нас, ако го бяхме открили и направили по-рано, можеше да има по-осезаем ефект, просто при нея заболяването беше в много напреднала фаза.
Съжалявам за повторенията, не ми вървят думите нещо

Редактирано от *jull** на 01.06.16 22:56.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: panayota]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано02.06.16 13:59



Изключително! За пръв път чувам хипертермална интраперитонеална химиотерапия (ХИХТ).
На теб желая утеха!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано26.12.16 19:37



Както писа една жена във Фейса ,,Божр ,направи да е истина !''





Тема Въпрос?нови [re: Tia maria]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано06.01.17 15:01



Здравейте, искам да попитам и да споделя. Декември ми дойде цикъл, което отново ме шокира.
Да припомня, че от януари 2010 не бях имала, защото бях на Золадекс. После миналата година след първата химия ми дойде и имах още един път и спря след третата химия. И така до Декември. Лятото правих изследвания - FSH и LH и показаха завишени нива, което говори за менопауза.
Сега пак ли да си пусна тези хормонални изследвания , не съм отишла и на гинеколог, защото не ми се ходеше по празниците.

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: Въпрос?нови [re: kras4o_k]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано08.01.17 14:58



Така, вече мога да си формулирам въпроса.
Тъй като твърдо съм решила, че няма да се подлагам на Хистеректомия, някой може ли да ми цитира стандарта за прилагането на Золадекс и може ли да се прилага с друга хормонална терапия освен с Тамоксифен. От всичко, което съм изчела, разбрах, че добрата практика е двете заедно с клинично доказани резултати.
Аз съм била 5 години на Нолвадекс /Тамоксифен/ и Золадекс.
След втората ми операцията 2015 онкологичната комисия реши: химия, Херцептин и втора линия хормонотерапия.
А по принцип полага ли ми Золадекс се по каса за още 5 години???
Ох, много ми е объркано и пак нещо се филмирах сега като ми дойде цикъл, а другия месец съм на комисия за лекарства.
Въобще още един проблем с този цикъл, та нали това провокира моите тумори???

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Редактирано от kras4o_k на 08.01.17 15:03.



Тема ИСТИНАТА ЗА РАКА Медицината в моя случай – успехнови [re: kras4o_k]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано06.03.17 22:40



ИСТИНАТА ЗА РАКА

Медицината в моя случай – успех или провал?

ЛИЧНАТА ИСТОРИЯ на Ани Арсова

--------------------------------------

Да обесня - Ани Арсова превежда интервютата на Тай Болинджър, включва и други теми, всичко което е преценила за себе си, че й помага за борбата с рак на гърдата. . Аз пускам една по една темите в резюме, но във ФБ група. Тук ще започна от първи епизод да публикувам нейната работа в темата Какво лекарите НЕ ви казват. Много полезна информация.

----------------------------------------



Преди няколко дни трябваше да подготвя резюме на моя случай, заради посещението ми в една Аюрведична клиника. Оказа се полезно да погледнеш да фактите след време, когато си далеч от първоначалните емоции и от позицията на знанията, които си натрупал с годините.
Препрочитайки и изваждайки сухите факти, изведнъж ми проблесна, че моят случай е идеален пример за това, че вероятно терапиите за лечение на рак не винаги работят по начина, който се очаква от тях или изобщо не работят.

Преди няколко месеца се срещнах по друга тема с лекар, специализирал онкология в Русия. Той беше първият, който ми каза, че типът рак, който съм имала (инвазивен дуктален аденокарцином) е един от много бавно развиващите се видове рак и според него този тип тумори рядко местастазират. Не съм лекар, не оспорвах. Чух, замислих се, забравих.

Ето и фактите: през 1999 г. при биопсия на фиброаденом бяха открити клетки на инвазивен дуктален аденокарцином. Последва частична операция, премахваща част от гърдата и целия млечен канал. Беше открит тумор с размери 2.3 мм, капсулован. Бяха премахнати 18 чисти лимфни възела. Последва лъчетерапия и хормонална терапия с „Нолвадекс“ за период от две години. Прегледи на всеки 3, а после на 6 месеца и така 14 години;

4 месеца преди откриването на рецидива ме накараха (защото ми се полагала) да направя мамография, която показа, че всичко, ама всичко е чисто и няма нито следа от тумор или възпалителен процес!? Не съм пропускала преглед и изследване. Всеки път стресът беше огромен. Някой път ще разкажа за разликата между преди и сега, но ще бъде в отделна статия, защото не искам да разводнявам настоящата.

Изведнъж през март месец 2013 г., 14 години след операцията се възпали старият белег. Същата гърда. Белег, който е бил спокоен 14 години. На следващия ден бях при лекаря ми, онколог с дълги години практика, който ме прегледа с ехограф и ме успокои, че не вижда никакви сенки (кръвоносната система изграждана от туморите се вижда като сянка), че под възпалението е уплътнението от старата операция и е възможно нещо старо да е останало там и организмът да е решил да го изхвърли през кожата. Лекарят ме посъветва да изчакам 2 седмици, защото беше сигурен, че е обикновено кожно възпаление и ще премине само.

Нямаше промяна в зачервяването за този период и му се обадих с молба да ме оперира в първия възможен момент. След 3 дни уплътнението беше премахнато амбулаторно и изпратено за изследване. Никой не очакваше неприятни изненади освен мен. Нещо отвътре ме човъркаше, че нещо не е наред. Здравият ми разум не можеше да приеме, че нещо стояло мирно 14 години, ще се възпали без сериозна причина.

За съжаление бях права. Диагнозата отново беше инвазивен дуктален аденокарцином, ХЕР2 отрицателен, силно хормонално зависим. Все едно бях блъсната от товарен влак летящ в пълна скорост.

Лекарите бяха в потрес, защото при първата операция преди години млечният канал (ductus) е бил премахнат и не би трябвало да имам точно такъв вид тумор. Както каза един лекар, мъж: „Това е все едно аз да имам рак на матката.“

Чудеха се, защо, как. Даже се чудеха дали не е грешка, дали не е друг вид рак, примерно на кожата появил се вследствие на лъчетерапията, дали е рецидив или нов вид рак. В целия този хаос реших да не правя нищо и да изпратя блокчетата за изследване в Белгия, в специализирана онкологична болница. Диагнозата бе потвърдена. Лечението, което ми предложиха оттам беше мастектомия на болната гърда, пълен курс химиотерапия (можело с нея, можело и без нея, ама понеже нямали опит със случаи като моя, нека се застраховали) и хормонална терапия с „Нолвадекс“. Казаха ми, че ако не направя химиотерапията предложена ми от тях, следващото откриване на рака ще означава откриване на метастази и лоша прогноза за мен.

Заради логистични причини, реших да направя операцията в България, при лекаря на когото имах доверие и после стъпка по стъпка да търся пътя си. Операцията направена. Хистологията не показа други находки в болната, нито в здравата гърда. Явно туморът пак си стоеше концентриран на едно и също място, мястото на първия тумор от 1999 г. Дотук добре. Започна едно чудене, трябва ли да имам химиотерапия или не. „То може и без нея, ама нека за да сме сигурни да я направим.“

Толкова несигурна не съм се чувствала никога! Тогава не знаех нещата, които знам сега и следвах съветите на лекарите. Чаках някой от тях да ми каже какво да правя. Бях поставена в позиция аз самата да решавам дали трябва да направя химиотерапия или не. С тогавашните си знания избрах да се застраховам и да правя химиотерапия.

Случайно се видяхме с наш познат лекар, капацитет в своята област, на когото разказах за избора пред който съм поставена. Той ме посъветва да направя консулт за лечението си някъде извън България и ако се наложи да правя химиотерапия, да я направя също извън България. Озовах се във Виена при професор Гант, онколог. Той поиска изследване в тяхна лаборатория на туморните блокчета и поиска блокчетата от преди 14 години. Какво беше учудването ми, когато разбрах, че старите ми блокчета са унищожени. Пазели ги 10 години и без изобщо да те предупредят ги унищожават. Е, да де, ама кой да знае, че след 14 години ще ми потрябват за сравнение. Беше важно да се знае това нов тумор ли е или е рецидив на стария. Съвет от мен, вземете си блокчетата у вас и си ги пазете. Колкото и да ви убеждават, че трябва да ги върнете, съгласете се, не се обяснявайте, вземете си ги и си ги пазете в случай, че потрябват. На никой не му пука за вашите блокчета, както е видно от моя случай.

Диагнозата отново беше потвърдена. Лекарят във Виена, беше човекът, който за първи път каза нещо различно. Според него при мен най-важното лечение е хормоналната терапия, заради типа на тумора (силна хормонална зависимост, ХЕР2 отрицателен), а химиотерапията е безсмислена. Тя само щяла да изтощи организма ми, без да има съществена полза от нея. Примерът, който даде много ми хареса: „Това е все едно да се застраховаш срещу всички възможни рискове. Сключваш застраховки за всичко. Обаче идва един момент, в който сумата, която плащаш ежемесечно или годишно за застраховки става непосилна за теб. Нямаш пари да плащаш за ежедневните си нужди, камо ли за застраховки. Тогава с какво ти помагат сключените застраховки?“ Същото е с тялото ни. Когато лекарите се презастраховат посредством химиотерапия, те постигат срив в имунната система на болния, което намалява шансовете му за оцеляване. Целта на лекарите трябва да бъде да изградят силна имунна система.

Беше ми назначено 3 годишно лечение със „Золадекс“ и „Фемара“, защото „Нолвадекс“ вече е бил използван при мен и нямаше да бъде ефективен. За първи път някой помисли за това!

На изпращане проф. Гант ми каза: „Щастливи болни хора няма!“ Много беше прав и често цитирам тези му думи. Благодаря на Господ, че ме изпрати при него! В последствие говорих и с други лекари в чужбина относно лечението, което провеждах и те бяха напълно съгласни.

Друг въпрос, който задавах на всички лекари е: „Щом като при мен със стандартните методи на профилактика: мамография и ехография, не беше открит тумор с размер 1,4 см, кой е правилният начин за ранна диагностика на рак на гърдата? Всички лекари казваха: „Това са стандартните методи за преглед, няма други.“ За мен ЯМР (ядрено-магнитния резонанс) е най-щадящият метод за по-сериозен преглед, при който липсва облъчване. Разбира се, той е по-скъп и със сигурност, никой лекар няма да ви даде направление за него. Със сигурност на повечето лекари на които кажете това, моментално без да се замислят ще отговорят: „Това са глупости.“, но аз знам, че съм права! Говорила съм с доста лекари успяващи да мислят и те са напълно съгласни с горното.

Сега запознавайки ви с пълната картина, мога да се върна на проблясъка за моя случай. За да достигне размер от 1 см на ракът са му нужни 7-10 години. Знаем, че моят вид рак се развива доста бавно. През 1999 г. са махнали малкото туморче от 2.3 мм, но според мен е останало нещо, дори една клетка да е била, е останало нещо там, което не е било унищожено, нито от лъчетерапията, нито от хормоналната терапия. Припомням, че новият тумор беше в уплътнението на старата операция, беше същият вид рак според старата епикриза (дуктален аденокарцином), беше дуктален (клетка от млечен канал), т.е. от тъкан, която реално не съществуваше в тази гърда. Това абсолютно потвърждава предположението ми, че се е развил от клетка останала от предишния тумор. Тази клетка не е била унищожена от нито една от приложените ми терапии, което потвърждава тяхната неефективност!

Четейки в последните месеци, книги, блогове на лекари и хора преборили рака, осъзнах колко важно за мен е да направя пълна промяна на начина си на хранене, на мислене и на живот, защото те са в основата на заболяването ми. Колкото и лекарства да пия, ако не променя тях, винаги ще създавам предпоставки за за връщането на болестта. Храната лекува! Стресът разболява!

Животът ме срещна и с хора от реалността, които са се преборили с рака посредством гладолечение – Емануил Ангелов, Ади и Милен Цветкови. В статиите „Истината за рака“, които се надявам да преведа някой ден има множество случаи на излекувани пациенти, които лекарите наричат „спонтанна“ ремисия. Вярвам, че вървя по правилния път и че този път научих уроците си!





край

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: panayota]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано21.06.17 21:39



Пуснах го във Фейса, но нека го има и тук.
Мехлем от живовлек
Млади листа и по възможност без семена - 470 гр. Може да се измери с чашка -
листата да не са натъпкани.
Прясна сметана 470 гр. Вари се, докато се получи гъста смес. Да не загаря!
Съдът да бъде емайлиран или стъклен, никакъв друг. Не дай Боже алуминиев !

Това е ЧАСТ от лечението на Кейси за рак на гърдата.
Може да се употребява и при кисти, травми и доброкачествени тумори. Също при бенки и брадавици.

Редактирано от *jull** на 22.06.17 18:13.



Тема Адювантното лечение на HER2+нови [re: Tia maria]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано11.07.17 16:21



По време на годишната среща на Американското дружество по клинична онкология (ASCO) бяха съобщени резултатите:



Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Магдалена Данчева: Аз се страхувах повече от бюрокнови [re: kras4o_k]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано12.07.17 01:51





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Има ли щадящ подход при лечението на рака на гърданови [re: kaloyana1777O4]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано12.07.17 01:58





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Ново лечение за ХЕР 2нови [re: kaloyana1777O4]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано25.10.17 22:17



Попаднах на това лекарство в един американски форум. Разбрах, че е подходящо, За лечение след Херцептин, ако не действа. Добри проценти за бъдеща прогноза.



Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: Ново лечение за ХЕР 2нови [re: kras4o_k]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано25.10.17 22:46



Красчо, за това лекарство не знам, но в момента химията ми включва ново лекарство Pergeta, което заедно с Херцептин и Таксотер дават добри прогнози. Ще ви държа в течение за лечението. Медицината се развива.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: *jull**]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано02.11.17 13:03



Вече имам резултат, но още не мога да осмисля всичко....
Според обясненията на разчитащия скенери доктор съм много зле... а пък аз се чувствам отлично!
Не знам какво да мисля!





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: feniks_m]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано02.11.17 15:04



Кога ще носиш скенера на онколога? Виж той какво ще каже.
Силна прегръдка.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: Buba67]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано02.11.17 15:53



Мила fenix, нека чуеш мнението на онколога, пък тогава мисли, не бързай с притесненията. Важна е общата картина на организма. Понякога в разчитанията на скенера описват даже повече и излишни неща, отколкото например в ПЕТ скенера??

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.11.17 16:06



Мила, много е важно как се чувстваш. По-лошо е, когато си зле,
а ти казват, че нищо ти няма. Кога ще имаш мнение на онколога?
Прегръщам те!

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: *jull**]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано04.11.17 11:46



Ще занеса скенера за още едно разчитане и след това при онколога, ако се доредя...
Откриха ми хидронефроза на бъбреците, камъни нямам, няма тумор който да притиска. Има стеснение на пикочопроводите. Ще се занимавам и с това.


Пегръдки и от мен.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: kras4o_k]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано04.11.17 11:47



Благодаря мила



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: feniks_m]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано04.11.17 12:43



За успокоение, Ефо от години е с изкуствени уретри точно заради хидронефроза. Спокойно, ще се справиш.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: Buba67]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано04.11.17 13:14



Четох за нея, дано се справя. Целувки!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: feniks_m]  
Автор viara6767 (минаващ)
Публикувано04.11.17 21:53



Непременно трябва да го види още един образен диагностик. Ако имаш стари скенери ги занеси, те служат като база за сравнение. В образната диагностика имат специална компютърна програма и слагат на монитора двете изображения и сравняват. Много често допускат грешки при разчитането. Не бързай със заключенията. Хидронефрозата се вижда и на обикновен ехограф, абсолютно съм сигурна. Аз съм с един бъбрек от осем години и знам някои неща покрай това. Като второ мнение за разчитането на скенера препоръчвам д-р Веселка Стойнова от Сити клиник - София, на Цариградско шосе. И направи един обикновен ехограф, без да казваш за този скенер, да видим какво ще ти кажат.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: viara6767]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано05.11.17 13:36



Направих три ехографа преди скенера. Така откриха хидронефрозата. Скенера правих за да видят има ли уратни камъни/ други няма/ или какво притиска за да има хидронефроза. И понеже ще се облъчвам направих скенер и на гр.кош едновременно и там има притеснителни неща. Камъни няма, тумор там няма има удебелени стени на пикочопроводите.
При д-р Стойнева съм ходила така за второ мнение със скенери - направи го, но с неохота и ми обясни че не обича да прави такива неща.
Може би сега да е на друго мнение, ще опитам
Благодаря за инфото и вниманието!
Прегръдки.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.11.17 22:01



Какво не обича, да дава второ мнение ли? Ами практиката им е пълна с грешки, може ли да го отрече?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: feniks_m]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано07.11.17 15:35



Вече имам и второ мнение от скенера, на проф. Кирова от Токуда.
Второто мнение е по-лошо от първото....
Уплаших се много, въпреки че се чуваствам добре.
Толкова ме е страх....



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано07.11.17 16:57



Мила Феникс, какво видя проф. Кирова? Напиши, ако ти е удобно! Тук има много момичета, врели и кипели в сложни ситуации. Ще измислим нещо, ще
те насочим. Възстановителните възможности на човека са огромни, важното е да не пада духом. Нормално е да се уплашиш, но един плюс за теб е, че се чувстваш добре. Значи организмът ти има сили да се бори. Не го оставяй сам, въоръжи и духа си със сила! През толкова изпитания си минала, ще се справиш и с това!
Прегръщам те силно!

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: feniks_m]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано07.11.17 16:59



Но ти си Феникс! И аз те обичам и стискам палци да е възможно по-лек вариант!

Защо се е получило това стеснение, някой казва ли или тепърва ще се консултираш с нефролог и онколог?



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: feniks_m]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано07.11.17 17:12



От кой край са ти корените Феникс?


Я ми припомни, и внимавай в картинката, защото съм готова за наритване. Изкуствените уретри се поставят на три години, лапароскопски. Хидронефрозата се овладява.
Между другото много помогна на Ефи Георги Петров от Радуил.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: *jull**]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано07.11.17 17:52



професорката видя уголемяване на лимфни възли доста в сравнение с предния скенер, видя лезии в костите, лезии в гръдната стена, някакви нодули по плеврата....
ужас





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: Ekna]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано07.11.17 17:53



Не се знае защо имам стеснение на пикоч.пътища,. Предстои ми консултация с нефролог и после с всички резултати при онколога.





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: Buba67]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано07.11.17 17:56



Корените ми са от Врачанския край. Не се страхувам от поставянето на уретрите, страх ме е от другите неща и от предстоящи диагнози, лечения и т.н.





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: feniks_m]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано07.11.17 18:35



Феникс, знаеш, че и аз от скоро съм в твоето положение. Трябва да приемаме нещата по-спокойно. Аз вече започнах терапия, сега пък го няма още новото лекарство, постоянно притеснения за нещо. Ще се справим и с тези препятствия! Успех и целувки!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: mammita63]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано07.11.17 18:47







Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.11.17 23:10





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано15.11.17 11:21



Момичета много ви обичам и искрено ви желая пълна и окончателна победа над гадината !Позволявам си да напомня...аз това зная ,това си бая.Имайте предвид ,че не е необходимо да вярвате в прераждането за да бъде лечението резултатно.Достатъчно е да сте откъм светлата страна.
Обърнете внимание на мехлема от живовлек.Преди месец се засякохме с една млада жена във Фейса - същата рецепта ,на нея дадена от билкарка ,а аз съм я чела при Кейси.Подобно нещо открих за рецептата с алое на падре Заго ,която препоръчва и нашия лечител П.Димков.





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.11.17 01:54



Фениксче, нещо ново покрай теб? Мисля те, мила, и ти стискам палци!

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: *jull**]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано21.11.17 11:28



Благодаря ти че мислиш за мен!
За сега още нищо... Не съм ходила при онколога защото нещо ми се защипа на гръбнака и не съм много подвижна и болката е голяма. Мисля утре вече да мога да отида.





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.11.17 23:03



Ох, на всичкото отгоре и това!

Може би е от рязката промяна на времето и сега като се стабилизира, да отмине. Като се изясните с онколога какво ще правите, погледни пак споделения опит на жената от Варна, който бях качила преди няколко поста. За лечителя от Пловдив какво реши, ще го търсиш ли?
Силни прегръдки от нас, скъпа!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.11.17 16:51



Темата продължава



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: feniks_m]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано02.02.18 20:33



Ако има някой ооръчал си билки от Айдън Мустафов да знаете ,че името на леонтайса е сходно с това на билката цариче и да внимаеате да не се набутате. Разбрах за скандал във Фейсгрупата за рак на гърдата не мога да кажа кой крив кой прав, а и не съм в тази група. Между двете билки визуално има разлика.
Аз мислех да си поръчвам за лимфедема, действало... но понеже все съм без пари, това ме спаси.

Редактирано от *jull** на 03.02.18 07:45.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.