Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:49 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Център за лечение на рани/ Пироговнови [re: kras4o_k]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.01.15 22:31



Наде, присъединявам се към мненията на Теа, Екна и Красчо! Когато имунната система е отслабнала, тялото има нужда от почивка, за да работи главно за себе си. Неслучайно Петър Димков препоръчва целодневен режим на лечение, за да се постигне лечебен ефект. Освен рецепти, той включва начин на хранене, физически и дихателни упражнения, медитация и пр. Това не е случайно. Не бива да се изцеждат до последна капка резервите на организма.
Обикновено към своите нужди сме доста по-нехайни, затова си представи, че полагаш грижи за някой много близък човек. Тогава ще видиш колко много дължиш на себе си.
Прегръщам те, мила, и се опитай да послушаш "умниците" в Клуба! Много сме!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Кожни метастазинови [re: *jull**]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано24.01.15 15:38



Момичета, толкова сте мили, много ме развълнувахте и много ценни съвети сте ми дали, от сърце благодаря и много ви обичам!
Другата седмица ще имам яснота за евентуалното лечение и мисля да посетя този център в Пирогов.
По отношение на работата – много ми е важно да работя, да се чувствам пълноценна, нужна и да съм сред хора. И въобще не ми е натоварено, работя на бюро, рядко излизам по работа, за вливания нямам проблем с излизането. Минимално натоварена съм и съм най-привилигирования служител – имам невероятни работодатели!
Не ме изморява работата, а общо физически съм много отслабнала / не на кг

/, един етаж да изкача и се задъхвам, ако клекна, не мога да стана, без да се опра някъде. Задминала съм старите баби и това много ме плаши.
Ако си остана в къщи дори малко да си почина, се опасявам, че има други фактори дразнители, които ще ми повлияят зле.
Иначе домашните трудно ще ги превъзпитам, те си знаят, че открай време аз си имам мои задължения и си ги изпълнявам. Пък и те са по цял ден на работа, и те са уморени. Ако ги помоля за нещо, ще го направят, но аз имам един голям недостатък – не обичам да моля или нареждам на никого, чакам да се сети някой, ама рядко се получава. То човек трябва да е и малко егоист, ама тепърва едва ли ще се променя.
Спирам да се оплаквам, в заключение само ще кажа, че аз съм щастлив човек, имам добро семейство, приятели и имам вас – всички мислите за мен име подкрепяте – щом промрънкам и сте на линия, какво повече може да иска човек!



Тема Re: Кожни метастазинови [re: N O6O6]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано24.01.15 18:05



Ти си знаеш най-добре, Наденце! Ние се хванахме за думата каталясала... но можем само да те подкрепяме, та ако щеш да си мрънкаш нон-стоп!

Гуш! Дръж ни в течение!



Тема Re: Кожни метастазинови [re: Ekna]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано24.01.15 19:32



Да, Екна, права си, силно съм се изразила, но имам навик да използвам тази дума, заменям я с уморена.
Май е време да ме изритате от тази тема и да ме пратите в Мрънкалника!


Прегръщам ви всички!



Тема Re: Кожни метастазинови [re: N O6O6]  
Автор MamaD (пристрастен)
Публикувано25.01.15 08:04



Наде, много дълго продължава лечението и понякога имуносупресирания организъм може да реагира с кожни проблеми. Моето дете напр. от 2 години увеличи дневната доза и миналото лято се разви херпес зостер, който започна като малки пъпчици, после малки мехурчета, които с времето се обединиха в обща сълзяща рана. Класически херпес зостер си беше и като локализация и като начин на протичане. Не казвам, че и при теб е така, просто споделям и то във връзка с поста на Биляна и Иленка.
За лечение, предписаха някакви хапчета които тя отказа да взима и мазахме с нещо, не помня с какво. Премина за около 2 седмици.
Колкото до работата и грижите за близките, напълно разбирам желанието ти да се чувстваш полезна и необходима - вкъщи е същото и си мисля, че щом можеш и искаш, значи така трябва.
Обичам те и те прегръщам и много, много ти се възхищавам!



Тема Re: Кожни метастазинови [re: N O6O6]  
Автор ilenkako-188816 (минаващ)
Публикувано25.01.15 17:34



Моето мнение, продължава да е малко по-различно.
Ако приемем, че не е нужна биопсия защото е открит метастатичен процес в други органи това не е добре. В цял бял свят всяка лезия се ДОКАЗВА хистологично и оттам се взема решение за по-нататъчното поведение.
Категорично съм против разни мехлеми, билки и лекарства без това да е съгласувано с лекуващия онколог.
Няма да навлизам в повече потробности за да се обосновавам.
Наде ти си знаеш. Прегръщам те мила :)

Редактирано от ilenkako-188816 на 25.01.15 17:36.



Тема Re: Кожни метастазинови [re: ilenkako-188816]  
Автор anetoh (новак)
Публикувано27.01.15 22:05



N0606, прегръдки и от мен! И пожелания лекарите да вземат най- правилното решение и да приложат най- подходящото лечение! Бог да е с теб!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: *jull**]  
Автор zvpetkova@yahoo.com (непознат )
Публикувано29.01.15 15:49



Здравейте! Моля и за вашата помощ. Моята майка е с диагноза рак на маточната шийка /оперирана е, мина химио, лъчетерапия/. Междувременно заради раничка на зърното на гърдата посети хирург, направиха и мамография. Макар, че аз зададох въпроса си и на лекар в съответната тема, не мога да спра да се взирам в изследването, вече 4 дена го разнищавам дума по дума, търся някаква информация. Резултатът от изследването е лош без всяко съмнение: "ТУ маме дек. мултицентричен, с давност. Дясна млечна жлеза горно, централно и латерално на 0.49 см. от повърхността на кожата се представи масивен туморен процес с размери 1,61 на 1,62 и строеж от ехограмите. центърът на лезията е изграден от силно конвергирала фиброза като находката има отношение към локалните структури". Най-много ме притеснява изразът има отношение към локалните структури. Дали означава, че е засегната гръдната кост? Защо са й казали, че биопсия ще й вземат само от раничката на зърното? Не мога и да спра да се питам това два различни вида рак ли са? Или са метастази?



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: zvpetkova@yahoo.com]  
Автор ilenkako-188816 (минаващ)
Публикувано30.01.15 21:52



Едно време когато не бях чела учебника по анатомията на проф. Гълъбов си мислих, че има лимфни възли в/у гръдната кост. Не те съветвам да четеш учебници по медицина, обаче.
Зная, че чакането е ужасно, но в случая е необходимо.
Необходимо е да изчакаш биопсията. Тя ще даде отговор за процесите на клетъчно и тъканно ниво.
Ще последват образни изседвания, те ще дадът отговор за разпространението на процеса в тялото. (Наличие или отсъствие)
Сцинтиграфията ще отговори дали процеса е анагажирал костите.
Но преди тези изследвания, можем само да гадаем, да се притесняваме.
и още веднъж, приятелски съвет, не се опитвай да влизаш в детайлите и терминологията.
Информацията от интернет и немедицински лица при по- слаба психика може да доведе до нервен срив, точно тогава, когато ще ни е необходимо да бъдем най-силни.

Редактирано от ilenkako-188816 на 30.01.15 22:05.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: ilenkako-188816]  
Автор veselin.tonev-215432 (непознат )
Публикувано02.02.15 18:54



Здравейте и от мен.
Бъдете силни,много силни и борбени,само така имаме шанс да оцелеем в тези вълчи времена. Вчера попаднах на един филм ,който е много показателен за начина ни на живот,начина ни на хранене. Изгледайте го ,няма да съжалявате и си направете своите изводи преди да е станало късно. Поздрави!



Редактирано от *jull** на 03.02.15 01:26.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.