Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:35 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Астроцитом втора степеннови  
Автор utrots (непознат )
Публикувано05.02.12 15:58



Здравейте, от 19 януари брат ми е с диагнозата Дифузен фибриларен астроцетом 2-ра степен по СЗО. Той е само на 33 години, но не смятам да остане на толкова. Предстои ни тежка борба. Наясно съм, че няма да спечеля войната, но искам като всички вас, колкото се може по-дълго да я водим и колкото се може по-дълго да удържам спечелените битки. Заради него и 7-годишната му дъщеричка. Първата е спечелена. На 23-ти януари претърпя операция в ИСУЛ. Все още чакаме хистологичното изследване, искаме да го повторим. Не защото не вярваме на лекарите, а защото по български "три пъти мечка играе". Посъветвайте ме къде да го направим и при кого. Споделете и какво следва нататък. Искам да вървя по утъпкани пътеки, не да откривам топлата вода. Както се казва питай патило, а не старило. До тук чета и слушам от приятели за лъчетерапия съчетана с темодал, но на братлето ми май няма да му се полага темодал заради ниската степен на тумора. Посъветвайте ме! Не знам дали пиша на правилното място и дали се справих с темата, за което моля за извинение! Моля, само за съдействие и споделен опит! Публикувах в две теми питанията си, но до сега нямам отговор на нито едно. Може би съм нетърпелива и леко изнервена, но това е от неизвестността и чувството, че незнам какво да правим. Утре ни предстои среща с лекуващия неврохирург на брат ми в ИСУЛ, но в главата ми е пълна каша. Пиша по един тефтер какво трябва да питам и да консултирам, но всичко ми е толкова непознато и объркано. Все пак се надявам на някакъв съвет от вас и насоки, с които да ми помогнете. Диагнозата е Дифузен фибриларен астроцетом 2-ра степен по СЗО. Къде да направим втората хистология и при кого? За какво лечение да питам и къде? Само лъчетерапия ли или в комбинация с химио? Какви лекарства да пие? Какви имуностимуланти? Мисля, че пак имаше лек епилептичен гърч? Моля ви, дайте съвет!!!Благодаря ви!



Тема Re: Астроцитом втора степеннови [re: utrots]  
Автор vedda ()
Публикувано06.02.12 09:10



Здравей, utrots! Синът ми е на 30 год. със същата диагноза. Вече четвърта година водим битка. Когато влязох в клуба през 2009, нямаше отделна тема за астроцитом, затова цялата ни история е в темата "Борба с глиобластом", можеш да прочетеш там. Моят съвет за хистологията - доц.Каменова в "Пирогов". Помолете я да Ви пише трета степен, за да Ви изпишат темодал. На сина ми също го отказаха, отпуснаха го след цяла година, едва когато се появи рецидив. На лични ще ти изпиша скайп и телефон, ако имаш въпроси. Естествено е да си изплашена, но се въоръжи със сила и търпение, ще бъдеш нужна на брат си. Желая Ви много късмет.



Тема Re: Астроцитом втора степеннови [re: vedda]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано06.02.12 10:24



Здравей utrots!Моята дъщеря също е с астроцитом втора степен.И ние като Ведда водим упорита борба.Правилен й е съвета за доц.Каменова от Пирогов,благодарение на нея успяхме да получим още в самото начало Темодал и да направим лъчетерапията с него,което според европейските стандарти е най-доброто.След това продължихме монотерапия с Темодал.Сигурно ще се включат в темата някои противници на лечението с Темодал ,изчели доста дебели книги и може би отчасти ще имат право,но ето ние сме един жив пример,че при нас това лечение е подействало.Година и половина след тази терапия остатъчния тумор се беше свил с около половин см и до ден днешен ,дано и занапред да е така ,няма рецидив.
Пиши ми на лични ако се интересуваш от някои неща,ще ти напиша и какви добавки съм давала.Това можеш да го прочетеш в темата Борба с глиобластом.Там влизаме и пишем всички с мозъчни тумори,но за да не се ровиш ,темите станаха доста и доста обемни ,а за да не се повтарям пиши ми на лични.Първоо трябва да се успокоиш,паниката и страхът не са добри съветници.Ако ти си решила да се бориш за живота на брат ти трябва да се въоръжиш с търпение и много сила,да приемаш нещата от действителната им страна ,да прецениш какво трябва да знае той и какво не.Трябва да му се спестят някои истини за да може да е спокоен .Това ще помогне на неговото лечение.Желая ти много успех.Непременно пиши как се развиват нещата при вас.Попаднала си на точното място.Тук ще срещнеш не само съвети но и топла дума и необходимата помощ!Прегръщам те и ти желая много сили и успех!



От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Тема Re: Астроцитом втора степеннови [re: reni56]  
Автор ana8 (член)
Публикувано06.02.12 10:42



Рени и Веда вече са ти отговорили. Както казваш питай патило, и повярвай ми това са изстрадали хора. Няма какво по различно да ти кажа освен да потвърда техните думи. Сега най-важното е колкото се можеш да се успокоиш, за да си полезна на брат ти. Желая ти успех.



Тема Re: Астроцитом втора степеннови [re: reni56]  
Автор utrots (непознат )
Публикувано07.02.12 07:42



Пак благодаря за съветите! От срещата ни вчера стана ясно, че комисията е подписала протокола само с препоръка за лъчетерапия, но без темодал. От всички мнения тук, а и от опит на приятели, които са се сблъскали "челно" с болестта останах с убеждението, че само в комбинация с темодал се свеждат до минимум случаите на рецидив. Въпросите ми са страхуват се да го изписват за ниските степени лекарите ли, икономии на МЗ ли правят или не са убедени в това лечение? Името ми е Цветелина.



Тема Re: Астроцитом втора степеннови [re: reni56]  
Автор utrots (непознат )
Публикувано07.02.12 07:51



Имейлът ми е utro@abv.bg

Редактирано от utrots на 07.02.12 07:51.



Тема Re: Астроцитом втора степеннови [re: utrots]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано25.05.13 23:02



Постингът е на karpacheva:

"Здравей Рени, радвам се, че намирам сходни души тук. На 36 г. съм и няма да обяснявам, че се чувствам още объркана и невярваща от случващото се с мен. Всичко си беше наред до края на миналата година, когато изтече майчинството ми, малката тръгна на ясла, а аз съответно тръгнах на работа. Чувствах се в добро здраве. Един ден се озовах на земята с на дъвкан език и никаква представа какво се е случило с мен, цяла седмица едва можех да говоря. Отидох на резонанс и веднага излезе тумора, а аз влязох в Пирогов за операция. Време не съм губила много, оперира ме проф. Габровски, за жалост не може да се отстрани целия тумор. От седмица започнах лъчетерапия и химиотерапия с Темодал към Онкологията. Уви се оказа, че ужаса към Онкологията е голям и е свързан с много нерви и ходене по мъките.... Дано поне всичко това си струва и даде резултат. Това е моята история!"

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Астроцитом втора степеннови [re: *jull**]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано26.05.13 21:45



Здравей мило момиче, съжалявам, че по този начин се запознаваме, но понякога живота ни подлага на изпитания и е хубаво в такъв момент да имаш до себе си хора минали по този път.Тук в този клуб ще срещнеш точно такива хора, които са готови винаги да ти подадат ръка и да те посъветват.
Преди четири години аз бях в твоето положение,уплашена, не знаех към кого да се обърна за съвет,цялото семейство беше вперило поглед в мен и чакаше аз да кажа какво трябва да се направи/аз съм здравен работник/.Тогава на помощ ми дойде точно този клуб.Всичко което моята дъщеря е приемала съм го споделила в темата "Борба с глиобластом", защото тогаванямаше обособена тема за астроцитом.Порови в темите, ще намериш много полезни неща.Що се отнася до това дали правилно си постъпила, аз мисля,че при тези заболявания на първо място трябва да стои класическата медицина /хирургия,химио и лъчетерапия/ и от там нататък,паралелно с нея да се прилагат други алтернативни методи, които да засилят имунната система.
Нямам много време да пиша, затова ще помоля модераторите да ми разрешат да си напиша телефонния номер на който можеш да ми се обадиш.Обещавам, че няма да ти казвам нищо ново , което не съм споделяла тук в клуба


08*********. Обади ми се когато имаш възможност.
Поздрави и ще направя всичко възможно да дойда на срещата .

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Редактирано от Buba67 на 27.05.13 15:30.



Тема Re: Астроцитом втора степеннови [re: reni56]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано27.05.13 15:31



Изтрих Красивата, защото и Бан не го лови

.
Ако не си записала телефона на reni56, пиши и на лични да ти го даде.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Астроцитом втора степеннови [re: Buba67]  
Автор Samtpfoten (усмихната )
Публикувано06.03.14 12:09



Здравейте,

ето ни и нас в редиците ви. Моя близка приятелка е дифузен астроцитом ІІ степен. Оперира я преди 10 дни в св.Иван Рилски проф.Маринов, лекуващ лекар е Асен Хаджиянев. В епикризата пише - туморна формация с неясна генеза в дясната хемисфера с изразен оток. Хистологията излезе преди 3 дни, пише - дифузен астроцитом ІІ степен.

От болницата са я изписали с терапия - Депакин хроно 3х500мг, Дексаметазон 3х4мг и Фамултран 3х1т. Препоръчали са ЯМР след 2 месеца и да си я поема личния лекар. Насочили са я към химиотерапия и лъчетерапия, но не са казали нито къде, нито при кого.

Приятелката ми е от провинцията (Монтана), в момента е при сестра си в София като ще остане там докато се възстанови. Моля живеещите в София да ни насочат оттук накъде да поемем. Много се притесняваме да не пропуснем нещо важно. Искаме да я заведем при истински добрите специалисти, да направим най-доброто възможно за нея. Приемаме всякакви мнения и съвети, които могат да подобрят състоянието й и да помогнат да оздравее.

Благодаря ви!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.