Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:06 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Агнешки глави на фурна.нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано05.05.14 14:33



Измиваш хубаво главичките от слузта и нечистотиите. Слагаш ги в дълбок съд посоленки и поляти с разтопено масло.Наливаш течност половината вода,полови4ната бяло вино.

Печеш.Като разбереш, че вече са почти готови ате стават бързо поръсваш главичките с червен пипер,чер пипер,куркума,малко джинджифил...абе каквито подправки обичаш.Още съвсем малко да се поизпече,но гледайте винаги да има течност/вода,вино/ Като се изпекат ги остгаваш във фурната да се задушават на изключен ток. Всяка лавичка съдържа месо за една порция гарнирана със зелена салата от краставици,,,,,,,,марули,репички,зелен лук и чесън. Може бира,може бяло вино по вкус за пиене.Да ви е сладко.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема добра храна - рецептинови [re: flora bg]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано13.05.14 03:32








Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Зелено смути - рецептинови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано15.05.14 03:30



рецепта

- 2 големи замразени обелени и нарязани на филийски мангота
- 1 шепа спанак
- 1 супена лъжица мака на прах - може и без него защото е екзотична ряпа
- 1 ч.л. зелена храна, може и на прах, може и сурова
- 2 супени лъжици супер храна протеини - конопените семена, обелени, готово приготвени за консумация са протеини - растителни и са много подходящи за случая
- 1 1/2 чаши кокосово мляко

ВСичко се миксва и ..... наздраве!


Фло, ето как изглежда мака

[image]https://scontent-a-dfw.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/v/t1.0-9/s403x403/1621799_690506710972325_138961706_n.jpg?oh=e6ae0bb456f3b02f1d167b41a5e44cad&oe=53E962E3[/image]


И сега още една рецепта пак от същия ФБ

- 1 малка краставица, на дребно нарязана
- една четвърт ананас
- една втора лайм, това са зелените лимони, може и жълти
- 1 шепа спанак
- 6 кубчета от лед, хммммммммммм, може и без него
- една четвърт пролетна вода, дрън, дрън, дрън, каквато имате, само да е чиста
- половин обелено авакадо
- 2 чаени лъжички прах от спирулина

ВСичко това се бледва и .... готово, ето как изглежда




Тук в един ФБ намирам рецепта, учат хората как да си правят домашно кисело мляко, та .... вие му мислете, американците започнаха да си квасят млякото, а българите ядат със желатина и нишестето, дето няма и грам полезни бактерии....




може и с плодове




Фло, ако не ти се хване селарито не се притеснявай, за догодина ще ти изпратя ново, само ми дай знак. Сега мисли как да си засадиш този картоф, той е много хубав и не става много много за готвене, знам само една рецепта за него, но пък се вари и после се запича малко и е..... страхотен - слага се малко масло, аз слагам кокосово масло докато е топъл, може и без него, то си е вкусен всякак. Както е така с кората леко се разрязва отгоре, в процепа се слага маслото и се затваря, после се яде сладко, сладко...ммммм, вкусно.Много е здравословен и има ниска захарност. Няма нищо общо с картофите дето си ги знаем, това е див сладък картоф. Тук индианците са си го яли векове и е много популярен.




Тъй, понеже съм на тази вълна, ще ви кажа, че тук учат хората как да си направят кисело зеле с ферментация, та ми става смешно, та смешно. Аз правя непрекъснато кисело зеле, целогодишно и то с много малко сол, почти не се усеща. А това е добро, защото има ензими и полезни бактерии, та такива работи мили хора, пък вие яжте храната от ресторантите като ви е сладка, забелязвам, че неща които тук ги изхвърлят или отричат, като че ли идват с пълна сила в България като мода, но какво да се прави, това е положението. А вие мислете и не правете като тях.




Голяма част от хората са се обърнали към натуралните храни и полезните бактерии, учат се, след като са забравили или не са знаели изобщо сега издирват всичко полезно и качествено и го разпространяват в здравословните списания, ФБ, и .... така. Шарен свят.




Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Зелено смути - рецептинови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано15.05.14 04:12



мака



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Зелено смути - рецептинови [re: kaloyana_-177704]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано15.05.14 12:51



Кали мисля, че ще се хване силърито....но ще видим. А тези картофки, за които съм чувала и преди от къде семе бе душко а? Тук надали има.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Родопси пататник!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано16.05.14 12:35



Днес съм на това кулинарно произведение. Току що го извадих от печката и чакам да изстине.

За първи път го правя Аз иначе съм го опитвала у приятелки в Родопите.Особенно в Широка Лъка - прочутите им катми,баница с ориз и тези пататници.... Та ще видя какво съм направила като го опитам.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема За Флорчето - сладък картофнови [re: flora bg]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано19.05.14 02:38



ето от къде ще си купиши разсад за сладък картоф, обади се и питай за всичко което те интерисува. Батати и сладък картоф е едно и също









земната ябълка е друго, но останалото е вярно










http://nenasfoody.blogspot.com/2012/12/blog-post_5426.html














Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: За Флорчето - сладък картофнови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано19.05.14 02:42








[urlhttp://www.health.com/health/gallery/0,,20600272,00.html][/url]


..............






Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: За Флорчето - сладък картофнови [re: kaloyana_-177704]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано19.05.14 12:35



Кали, благодаря за информацията, запазих си я .Но тази година няма да стане защото нямам място за тях.Засадила съм пресни наши картофи. Но догодина ще имам предвид, имам информация а и не са скъпи разсадите. Запазих си и рецептите, само живот и здраве да е.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Как да си отгледаме джинджифил в домашни условиянови [re: flora bg]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано20.05.14 03:20



Как да си отгледаме джинджифил в домашни условия

Джинджифилът е страшно полезен за здравето

Хубаво е да си имате джинджифил у дома, тъй като е много полезен за здравето. Това растение-чудо се бори активно срещу всякакви тумори. Също така е добър източник на калий, магнезий, мед, манган и витамин Б6.

За да отгледате джинджифил у дома, трябва да си купите пресен корен, който да е здрав и с колкото се може повече „пръсти“. За да получите повече растения, нарежете или счупете „пръстите“ встрани от главния корен. Преди да ги засадите във влажна почва, бъдете сигурни, че отрязаните повърхности са изсъхнали.




Засаждането е лесно. Просто вземете една саксия, която е 2 пъти по-голяма от вашия корен. Напълнете я с обикновена почва. Засаждането е повърхностно – почвата трябва да покрие 1/3 от всеки корен. За да расте джинджифилът, трябва да държите почвата влажна през цялото време.

Поставете растението на топло място. Няма нужда да е на слънце. Вашият джинджифил действително ще расте много по-добре без пряка слънчева светлина. Ако засадите джинджифила в саксия през зимата, в края на пролетта, след като се затопли времето, трябва да го преместите в градината. Когато местите джинджифила във вашата градина, изберете място с богата, рохкава почва, като не забравяйте да го поливате редовно.

С подходящи грижи вашият джинджифил може да достигне до 2-4 метра височина. Ще има тесни, лъскави и зелени листа. Трябва да оставите растението да расте най-малко 3-4 месеца, след което ще имате пресен джинджифил по всяко време. След това просто си отрежете толкова, колкото ви трябва, а останалата част оставете да


http://www.d-rmario.com/?p=2438

Живота е рисуване без гума за триене.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.