Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:43 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Баница с готови кори в кексова форманови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано29.10.14 19:10



Баница с готови кори в кексова форма




Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Захаринки (Корекомки, Балеринки)нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано29.10.14 19:14



Захаринки (Корекомки, Балеринки)



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Тортила със спанак и беконнови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано29.10.14 22:30



Тортила със спанак и бекон





Много обичам зеленолистни зеленчуци. Ям всичко без коприва. В последно време, новата ми мания е спанакът. Затова реших да ви предложа една рецепта за тортила със спанак, яйца и бекон. Ето как да я приготвите. Ще се радвам в коментарите да споделите вашите любими рецепти със спанак.

Необходими продукти:

6 цели яйца, разбити

2 белтъка, разбити на пяна

1 лук- нарязан на ситно

500 грама нарязан пащърнак

500 гр. спанак

1 с.л. масло

1/2 ч.л. сол

150гр. бекон

Начин на приготвяне:

Сложете маслото в тиган и за 3-4 минути задушете лука, докато омекне.

Добавете пащарнака и задушете за още 10 минути, докато зеленчукът стане по-мек.

Междувременно разбийте яйцата в купа, като добавите 1/2ч.л. морска ол.

Разбийте белтъците на пяна в друга купа.

Когато пащърнака е готов, добавете го към яйцата.

Добавете нарязания спанак.

След това добавете белтъците и нарязания бекон.

Разбъркайте добре.

Изсипете в тигана и печете от двете страни




От inspiredfitstrong.com

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Тортила със спанак и беконнови [re: kaloyana_-177704]  
Автор Viktoria 999 (минаващ)
Публикувано30.10.14 10:34



Мирише вкусно!
Аз изобщо не трябва да влизам в тази тема, а ми една от любимите...
Станала съм над 80... Ужас!!!

А, как хапвам вечер, само да ме видите! Това, което ям е съобразено с диета против рак, но количеството е проблем...
Покрай заболяването, близките ми се въздържат от забележки и коментари, долавям само как се споглеждат.
Трябва да взема мерки!



Тема Re: Баница с готови кори в кексова форманови [re: kaloyana_-177704]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано30.10.14 11:22



Кали, благодаря за хубавата рецепта и сайт.Пробвах и съм доволна. ще пробвам и с юфка да видим...



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Тортила със спанак и беконнови [re: Viktoria 999]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано30.10.14 11:34



Знаеш ли какво ще ти отговори радио Ереван?: не разваляйте хубава жена....

Хич да не ти пука яж си и това е. Не се лишавай от малкото удоволствия, които имаме. Въпроса е да е здравословно а количеството не е важно. Освен това ти не си дебела а толкова приятно закръгленка, че да те схруска човек.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Тортила със спанак и беконнови [re: flora bg]  
Автор Viktoria 999 (минаващ)
Публикувано30.10.14 13:00



Ха-ха ха!
По арабските стандарти ставам!



Тема Флорче, Вики, пробвайте и тованови [re: flora bg]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано31.10.14 22:13



Оригинално се прави в чугунен тиган, но ако нямате, не е задължително да имате, може да се използва керамика от рода на сач, или друго, в краен случай кой каквото има.




Рецепта, но всеки може да си я приспособи както му се хареса

1 лъжичка масло, чаена
3 скелидки чесън, смачкани, нарязани
около 250 грама пресни гъби, пробвала съм с различни видове и все става
половин килограм пресен спанак, ако е едър малко го нарязвате
около 125 грама мляко или течна сметана, кой каквото има
сол на вкус
черен пипер на вкус
4 яйца
малко пармезиан, ако нямате, каквото имате

Аз какво променям - не слагам масло, а авакадо олио, слагам кокосово мляко, не слагам никакъв кашкавал а магданоз, домабявм си лъжичка куркума и малко лютив червен пипер за апетит.

Спанака го попарвам с вряла вода и го изцеждам после, това се прави за всяко ядене със спанак, без значение какво е то, защото той съдържа една киселина която образува камъни в органите. Ако се попари спанака, тази киселина изчезва.

Започва се с мазнината, към нея чесъна, към него гъбите - цели, нарязани, за около 3 минути.Прибавя се спанака, млякото, сол, пипер и другите подправки, обърква се и се готви около 2-3 минути още, маха се капака.
Прибавят се яйцата, с лъжицата се правят малки дупки в сместта, така, че яйцата като ги чукна да си влязат в грездото на сместта, похлупва се за още малко, докато станат яйцата готови. После се прибавя кашкавала, ако нямате слагате на самите айца малко сол и черен пипер, добавяте и магзаноз. Сервирайте направо с тигана. Да ви е сладко. Аз често го правя в къщи това и бързо става.

Оригинал southernboydishes.com

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Флорче, Вики, пробвайте и тованови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано31.10.14 22:43



Още една рецепта - фритатта




Продукти
2 лъжици зехтин
около 200 грама нарязани пресни гъби
1 скелидка чесън, може и няколко, смачкани или нарязани
около 400-500 грама спанак, предварително попарен с вряла вода и отцедн
3 резенчета бекон, предварително изпържен или изпечен и нарязан на парчета
около 500 грама домати на парчета от консерва, или пресни, една люта чужка който обича
сол на вкус
черен пипер на вкус
по рецептата е 12 яйца, но аз слагам винаги по 5, разбивам ги и прибавям малко кокосово мляко, става също и прясно мляко
също добавят се пресни зелени билки като магданоз, кориандър, целина, копър, кой каквото има и колкото обича

Рецептата е дадена в чугунен тиган, но ако нямате ползвате това което имате, ще стане добре във сач или друга керамика. Започва се с олиото, към него него се добавя чесъна, после пресните гъби за около 2-3 минути.
Добавя се спанака за около 1 минута и се разбърква.
Прибавят се - бекона на парчета, доматите, лютата чушка, черния пипер, солта, похлупва се и се оставя след като заври 3-6 минути. Добавят се яйцата на слаб огън и билките-подправки ако искате, оставя се на ниска температура да се стегнат яйцата. Да ви е сладко. Аз прибавям и куркума, не слагам лютива чушка а лютив червен пипер.


оригинал southernboydishes.com

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема още рецепти ПИЛЕ ПО ТЮСКАНСКИнови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано31.10.14 23:10



Тъй като чугуна е вечен, тук почти във всяко семейство има такива съдове за готвене, тенджери, тигани различни видове, и са удобни, въпреки, че са малко тежки на ръцете, защото не се чупят, не се драскат, не са капризни, вечни са на практика.

ПИЛЕ ПО ТЮСКАНСКИ, ЗНАЧИ ИТАЛИНСки




2 супени лъжици екстра олио от маслини
сол и черен пипер на вкус
8 порции пиле, или колкото си прецените
6 скелидки чесън, нарязан
1 глава здрял лук нарязан на едро
1 чаша бяло вино - 200-250 гр
около 400-500 грама чери домати или нарязани на филийки пресни, ако нямате и консерва става
1 пакет замразен артичок-глави, ние не обичаме и слагам прясно броколи, ако нямате, изислете нещо.
около 200 грама черни маслинки
около 200 грама зелени маслинки
2 чаени лъжички орегано, сушена подправка, ако нямате слагате по ваш избор това което обичате.

Аз добавям лъжичка куркума, лютив червен пипер и когато има прясна червена чушка на парчета, арпажик - малки гави цели лук, или ситно нарязан на парцета като за мусака картофчета. Някой от продуктите ги измествам и добавям по свой вкус други които не са оригинални в рецептата

Приготвяне
Чугунения тиган на средна температура заедно с олиото, и се слагат пилешките порции предварително овкусени със солта и черния пипер. Леко се задушават от двете страни, за да сменят цвета си, после се изваждат в друг съд и се оставят настрана. В същия тиган се слага чесъна, лука, за около 3-4 минути. Добавя се чашата бяло вино и веднага се слагат зеленчуците кой каквото има, сол, черен пипер и се похлупва за около 3-4 минути, добавя се орегана, или други подправки-билки. Добавят се пилешките парчета и се слага тигана във фурната да се изпече на средна температура. Хубавото на тези съдове, чугунените е, че в тях освен на котлон може да се слагат и във фурната без притеснение. Тези съдове стават за туризъм, за планина, къмпинг, на кой както му е удобно, намат грешка, всичко може да се прави в тях, дори и десерт, ще ви пусна и такива рецепти. В тенджерите от чугун се правят и много хубави кънтри супи, и такива рецепти ще ви пусна. Да ви е сладко. Бързо се готви и храната е вкусна. Да ви е сладко. Да не се повтарям, ама аз слагам и куркума и лютив червен пипер в яденето.

Живота е рисуване без гума за триене.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.