Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:06 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Вкусни "Пеперудки" от маслено тестонови [re: TNBC]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано24.06.14 20:39







Тема Палачинкова торта "Костенурка"нови [re: TNBC]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано24.06.14 20:41







Тема Пилешки бутчета с гъби в тестена торбичканови [re: TNBC]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано24.06.14 20:42







Тема Царевична питка с месо и кашкавалнови [re: TNBC]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано24.06.14 20:44







Тема "Птичи гнезда"нови [re: TNBC]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано24.06.14 20:45







Тема Пълнени картофинови [re: TNBC]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано24.06.14 20:46







Тема "Крокодил" от тесто с плънканови [re: TNBC]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано24.06.14 20:51







Тема Re: Баница с тиквичкинови [re: TNBC]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано29.06.14 14:19



Здравейте,
Вчера бях в една баничарница и ядох баница с тиквички и копър! Много ми хареса. Не знам каква е рецептата, но идеята е много добра





Тема Re: Баница с тиквичкинови [re: marggoto]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано29.06.14 15:47



Продукти:
3 ч.чаши нарязани кори за баница /около ½ опаковка/
2 ч.чаши тиквички, настъргани
2 яйца
½ ч. чаша олио
¼ ч.чаша кисело мляко
½ кафяна л. сода бикарбонат
1 ч.чаша извара или сирене
½ ч.чаша пресен копър и магданоз (ситно нарязани)
сол и черен пипер на вкус
½ ч.чаша настърган кашкавал за поръване


1 ч.чаша = 240 мл.

Приготвяне::
Фурната се затопля на 175С.
Нарязват се корите за баница на ивици около 1,5 см или произволно и запичат се леко, до изсъхване в предварително загрятата фурна и охлаждат.
В дълбока купа се смесват другите съставки, с изключение на кашкавала. Обединяват се с натрошените и запечени кори за баница. Сместа се излива в намазнена тава /20х20 см/ за печене или хартия за печене и се пече в предварително загрятата фурна
След 20 мин се поръсва с настъргания кашкавал и запича до готовност, още 15-на минути.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Баница с тиквичкинови [re: flora bg]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано29.06.14 21:29



Интересна е, ще пробвам, сигурно от тиквичките ще бъде сочна.
Вижте какво ми се наложи да правя тази седмица, в у-щето на сина ми трябваше да представят ястия от различни области на света, на него се падна от Южна Африка. Царевичен хляб беше избрал той. В рецептата пишеше 500 г брашно, 1` ч.л. захар и сол, 1 бакпулвер и едно яйце и 1 кутия сладка царевица. Никъде не пишеше колко течност, добре че ми показа снимка в интернет на неизпечен такъв хляб, та го догодих. Нямах по-тясна форма, да стане като хляб. Ето го.


Поръчах го да донесе малко от него да го опитаме, интересен беше, наподобяваше содена питка с вкус на царевица. Нарязах го на филии и го "облагородих" с майонеза и луканка и стана чудесна закуска!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.