Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:38 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Баница с тиквичкинови [re: N O6O6]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано29.06.14 22:57



Браво за експеримента! А с "облагородяването" ме разсмя...



"Совите не са това, което са..."

Тема Вегeтарианско Темакинови [re: *jull**]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано03.08.14 23:11






Петък е….поне за мен днес е ден за размисъл в повечето случаи какво интересно мога да забъркам в кухнята. Вероятно и за повечето от вас е такъв ден, затова може да споделите с мен какво решихте да приготвите за края на тази работна седмица.
Аз реших да направя вегетарианско темаки и за пореден път да се изненадам на какво съм способна.
Ето и рецептата, ако и вие имате желание да опитате:

Необходимите продукти:sladak-soev-sos
180 гр варен и престоял ориз за суши
30 гр червени и жълти чушки, нарязани на тънко
60 гр зелени аспержи, нарязани на тънко
6 листа от маруля
6 листа нори
Уасаби
майонеза

Как да си приготвим?

Нарязваме нори листата на правоъгълници с приблизителни размери: 15х10 см. Разделяме суши ориза на шест части. Разстиламе всяка част от суши ориза върху лявата половина на всеки лист нори. Правим улей в ориза за плънката и го разстиламе заедно с уасабито и майонезата. Поставяме пълнежа (чушки, аспержи, маруля) върху оризовите части, като разпределяме равномерно и внимателно навиваме листата нори на конус, като започваме от единия ъгъл.

И се наслаждаваме на темакито потапяйки го внимателно в любимия соев сос….ммммм…вкусно




От братовчедите на Оисшии ком

Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от kaloyana_-177704 на 03.08.14 23:12.



Тема Японска зеленчукова супа със соев соснови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано03.08.14 23:18



Японска зеленчукова супа със соев сос





След като представих 8 ястия от японската кухня за българските коледни пости, дойде ред да ви представя и цяла рецепта. Затова днес реших да предложа японска зеленчукова супа с гъби – за всички, които искат да се хранят без месо и едновременно с това – по японски :)

За рецептата не са нужни много, нито сложни продукти – сигурна съм, че всичко от списъка имате в хладилника или поне по-голямата част. Тържеството на супата е Кикоман соев сос лайт, който ще й придаде безспорен японски вкус.

Необходими продукти

1 с.л. растителна мазнина
500 г големи гъби, назярани на резени
2 глави лук, назяран
1 кг картофи, обелени и нарязани на кубчета
2 моркова, нарязани по дължина
1 ½ ч.ч. целина, нарязана на резени
7 чаши обезсолен пилешки бульон, който заради постите може да замените с водаsoev-sos-light
2 бр. дафинови листа
2 с.л. нарязан на ситно магданоз
1 с.л. назяран на ситно пресен босилек
140 г доматено пюре
½ ч.ч. Кикоман соев сос лайт (този със зелената капачка, който е безсолен)

Как да си приготвим?
Загряваме олиото в голям тиган или тенджера. Добавяме гъбите и лука. Бъркаме често.
Готвим супата на средна температура, докато лукът леко покафенее – около 15 минути. Добавяме бульона или водата, магданоза, босилека, доматената паста и Кикоман соев сос лайт.
Оставяме супата да заври, захлупваме я с капак и я варим докато зеленчуците омекнат, което става след около 30 минути.
Овкусяваме със сол и черен пипер на вкус.

Понеже рецептата е с 1 кг картофи, явно трябва да поканите приятели, с които да споделите трапезата си, но така е по-весело, нали :) Добър апетит или Itadakimasu Itadakimas!

От Братовчедите на Оисшии ком

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Лятна салата “Барселона”нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано03.08.14 23:22



Лятна салата “Барселона”




Лятото дойде официално и мнозина се замисляме вече за екскурзии и пътешествия – близки и далечни. Днес ще отпътуваме виртуално и кулинарно за Испания с прекрасната “Лятна салата “Барселона”. Основните съставки са пиле, соев сос и апетит :) Започваме.

Продукти за порции:
2 обезкостени и без кожа пилешки гърдиsoev-sos-light
3 с.л. Кикоман соев сос лайт
1 консерва нахут – около 250 г
1 консурва обезсолени царевица консерва
1 голяма червена чушка, нарязана
1/3 връзка пресен магданоз, нарязан ситно
1/4 ч.ч. червен лук, нарязан ситно
2 с.л. зехтин
1-1/2 с.л. балсамов оцет
1/4 ч.л. чесън на прах
1/4 ч.л. черен пипер смлян

Начин на приготвяне:

Задушаваме пилешкото месо в 2 ч.ч. вода, 1 с.л. Кикоман соев сос в покрит тиган от 12 до 15 минути или докато изчезне розовината в средата на месото. Отстраняваме го от водата и го охлаждаме. Накъсваме го на парчета и го поставяме в голяма, дълбока купа. Прибавяме остатналите продукти – нахута, царевицата, чушката, магданоза и черния пипер.. Покриваме с капак и слагаме в хладилника да се охлади напълно.
Междувременно смесваме 2 с.л. Кикоман соев сос, зехтина, оцета, чесъна на прах и черния пипер. Точно преди да сервираме, разбиваме отново добре дресинга и заливаме с него салатата.

Огладняхте ли, докато четохте рецептата :) С мен винаги се случва точно така. И по традиция припомням за любознателните още 1 рецепта от региона на горещата Испания:

От Братовчедите на Оисшии ком

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Зеленчукови мини "пици"нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано03.08.14 23:33







От няколко дни вкъщи сме на диета и все по-често прибягваме към здравословни рецепти, които ухаят невероятно. Опитвам се да избягвам месото, готвя предимно зеленчуци и млечни продукти. През лятото има толкова благодатни зеленчуци и плодове, че през ум не ми минава да готвя завъртяни рецепти, макар понякога да ме сърбят ръцете за това. Пазя ги обаче за десертите ;)

Обичам тиквички под всякаква форма - пържени, печени, на огретен, в комбинация с други зеленчуци, тиквени кюфтета, тиквено суфле и пица от тиквички. Някой друг път ще ви покажа как я приготвям, а тези мини "пици" както ги наричам, са невероятно предястие за горещите летни нощи и вървят прекрасно с чаша бяло вино.

Хубавото е, че можете да ги комбинирате с всякакви продукти - със сос песто, със салам пеперони, с кашкавал...Мисля, че и с маслини ще се получат прекрасно. Въобще дайте воля на въображението си или поне на това, което имате в хладилника.

Моите мини пици исках да са вегетариански и ползвах само няколко продукта - чери домати, моцарела, пармиджано и босилек.

Чери доматите са по-малко воднисти и са идеални за такъв тип предястия и хапки. Ако успеете да откриете от тъмнозелените тиквички, купете от тях. Но не е задължително, единствено контраста между червените домати, кашкавала и зелената основа ще е по-ярък и ще радва окото. На вкус разлика аз лично не откривам.

Приготвяне

Измийте тиквичките и ги нарежете на кръгове с големина около 5-7 мм, така че да не са много тънки. Запечете ги от двете страни на тиган с незалепващо покритие (тази стъпка можете да я пропуснете и да ги сложете директно във фурната). Целта е да се запечатат и да не пускат вода, както и да ги печете по-малко във фурната. В случая аз ги запекох на тигана и допълнително пекох върху решетка в тавичката.

Нарежете чери доматчетата, моцарелата, поръсете със сиренето пармезан. Ако сте ги запекли предварително нан тиган, ги запечете само отгоре на 200 С. Ако сте пропуснали тази стъпка, включете фурната да пече отгоре и отдолу на около 200-220 С.

Извадете ги, поръсете със сол, ситно нарязан босилек и можете да поръсите със сос песто, ако имате.

Въобще всякакви импровизации са позволени, така че дерзайте и действайте смело.

И хайде на здравословните мини пици ;)




От Готвене и печене ком

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Зеленчукова супанови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано03.08.14 23:40



Зеленчукова супа




Продукти:
150-200 г гъби печурки
1 средна по големина тиквичка
2 бр.средни по големина картофи
1 морков
1 глава кромид лук
3 - 4 с.л. ориз
2 жълтъка
2- 3 с.л. кисело мляко
лимонов сок
олио, сол и копър

Приготвяне:

В тенджера слагаме около 2.3 - 2.5 л вода. Щом водата заври добавяме ситно нарязания лук, моркова и картофите, нарязани на кубчета. Посоляваме, намаляваме котлона и оставяме да си ври.
В тиган (на втори котлон) нагряваме 2 с.л. олио.
Нарязваме тиквичката на кръгчета с дебелина около 1 см. Всяко кръгче разрязваме на 4.
В силно нагрятото олио слагаме парчетата тиквички и разбъркваме. Пържим за много кратко време, колкото да "тушираме" вкуса на суровата тиквичка. Не трябва да я пържим до готовност.
Добавяме ориза към супата, а 5 минути след него и тиквичката.
В същия тиган отново слагаме 1 с.л. олио и нагряваме.
Гъбите нарязваме на лентички и ги слагаме в силно нагрятия тиган. Разбъркваме и пържим на силен огън до промяна на цвета на гъбите. Пак за кратко, колкото да си пуснат аромата.
Добавяме и тях към супата.
Разбиваме жълтъците, киселото мляко и малко лимонов сок.(Ако обичате по-плътни супи може да добавите и 1 с.л. брашно)
Оризът би трябвало вече да се е сварил, ако ли не изчакваме сваряването му и отстраняваме от котлона. Картофите също са се сварили, като в зависимост от сорта им или са запазили формата си, или са се "разтворили" в супата и са и придали плътност.
Правим застройката, като от горещата супа, на тънка струйка и при непрекъснато разбиване, наливаме към жълтъците. Когато температурата на сместа с жълтъците е близка с температурата на супата в тенджерата, изсипваме яйчната застройка в супата (пак на тънка струйка и с енергично разбъркване).
Поръсваме със ситно нарязан пресен копър.

От Елти-споделено ком

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Вкусна мързелива салатанови [re: kaloyana_-177704]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.08.14 23:40



Аз нали съм по мързеливите неща, да споделя нещо, което няма да ви смае, но може да ви подсети да си го правите. Става дума за обикновена салата с домати, краставици, лук, зелена пиперка, шепа маслини, магданоз и разбира се зехтин/олио (ако искате, прибавете малко оцет или лимонов сок). До тук нищо особено, но номерът е предварително да запечете лукът и пиперката, защото придават страхотен вкус. Парче сирене допълва картинката. Между другото, ако искате печенето да стане за няколко минути, разрежете зеленчуците на две и ги сложете в тостера (моят е хоризонтален, с тефлоново покритие). Лесно и чудесно! А ако има и кой да ви направи всичко това, а вие само да давате акъл, става още по-хубаво!



"Совите не са това, което са..."

Тема Как се приготвя миш-маш на сач.нови [re: *jull**]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано03.08.14 23:44



А на мен ми се яде това, ама си нямам сач



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Как се приготвя миш-маш на сач.нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.08.14 00:14



Миш-маш-ът е едно от любимите ми неща, кактои всичко, в което има пипер! Аз нямам двор, но и да имах, като чета колко време му баят на тоя сач, си признавам, че на такъв героизъм не съм способна. Ако някой иска да ми го приготви, обаче, с удоволствие приемам!

А иначе тефлоновият тиган с много малко мазнина си върши чудесна работа. И за да стане още по-бързо, слагам чушките и лука да омекнат за няколко минути в тенджера под налягане и после ги бухвам в тигана. Забърквам всичко и съм готова за нула време. Снабдила съм се с различни електроуреди и печка не ползвам.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Как се приготвя миш-маш на сач. [re: *jull**]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано04.08.14 00:21



Май сме самички сега Джулче, та да си поговорим малко де. Приятелски съвет -махни го този тефлон, моите стоят в бараката с години, и вече им е време да ги изхвърля окончателно дори и от вкъщи. Купи си керамични тигани, не залепват също и са здравословни. Готви в керамични съдове, по-бавно става, но пък здравословно, запазват се витамините и е по-вкусно яденето. Тези тефлони такава отрова пръскат, че.... не искам да те плаша. Ползвай керамика, керамични покрития, стъкло и дърво. В най-лошия случай нераждаема стомана.



Живота е рисуване без гума за триене.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.