Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:08 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Ekna]  
Автор TheaO5 (другата аз)
Публикувано24.05.14 08:14



Миличка Екна!
Сигурно трябва да дадеш малко почивка на организма от химиите...
Не мисля, обаче, че трябва да се правиш общи диети. Добрите диетолози са добри, но за един здравословен живот. А на твоята имунна система й трябват сили, за да се пребори именно с туморните клетки. Важни са специфичните показатели – знаеш, че NK-клетките и другите от категорията Т- правят точно това – разпознават и унищожават тези клетки.
Специфични добавки помагат за това – има достатъчно научни изследвания или такива, доказани от живота: – някои билки - котешки нокът (Саменто и други продукти), имел, гъбени комплекси – например от аптеките „Здраве от изтока“ продават Майтаке бета фактор на д-р Нанба – специално за тези клетки; друга група са пчелните продукти – специално пчелен прашец и пчелно млечице. С тях много добре се съчетават лененото масло и други. Да подчертая и чесновия продукт – Натанал – той също е защитен с патент, има доказан добър лечебен! ефект. Ти споменаваш и Имунофан – не съм запозната, но давай по-смело! За тези неща лекарите не могат да ти дадат съвети и конкретни препоръки, но ти ще се ориентираш. Не се колебай дълго!
Целувам те, мила!



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: TheaO5]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.05.14 08:34



Да уточня позицията си. Не говоря за обща идея, а за методи за лечение. Имаме доста от
тях, описани в Справочника. Знаем, че има клиники, които лекуват само с такива методи.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: MD за ph-тонови [re: *jull**]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано28.05.14 07:06



"Най-вероятно питате за рh на урината. Спокойно, то варира в твърде широки граници дори в рамките на едно денонощие в зависимост от това какво яде и пие човек. Не е необходимо да го коригирате, защото самото то е израз на корекциите в рН на кръвта и тъканите, които бъбреците реализират. Забравете го този параметър."

Навремето тук много ни помагаше MD. Горното го е казал той. Аз като се поровя из архивите на темата с лекарстките мнения, успявам да намеря отговор на доста мои въпроси.

Колкото до подсилването на организма, на мен Доц. Жасмина Михайлова ми каза, че когато става дума за организъм в който има активни ракови клетки, те са тези които се възползват от него - просто те така са устроени, генетичните промени в тях са ги направили такива.

Екипът в "Сердика" - дъщеря ми 5 години беше лекувана от тези лекари. Имала съм контакти и съм доволна от Д-р Койнов и Д-р Кръстева - намирам ги за ангажирани и мислещи лекари.

Редактирано от MamaD на 28.05.14 07:25.



Тема Re: MD за ph-тонови [re: MamaD]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано28.05.14 07:40



Благодаря, MamaD, много полезно напомняне!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: MD за ph-тонови [re: *jull**]  
Автор TheaO5 (другата аз)
Публикувано28.05.14 11:58



МамаD – с уважение и симпатии към теб, но най-напред съм подчертала, че не става дума за общо подсилване на организма, а за целенасочено приемане на определени добавки, които са извлечени от природни продукти.
Говоря за научни изследвания и доказан антитуморен ефект.
Ще дам пример с Iscador, който слагам вече 7 години, той се прави на базата на имел - поне за него ефектът е доказан. Друг пример са билковите рецепти на д-р Димков.



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Ekna]  
Автор faith5 (непознат )
Публикувано28.05.14 21:36



Мила Екна, да, възможно е да са свързани Сердика и Надежда. И на мен ми се мярна някъде името на проф. Тимчева в сайта на Сердика. Както и да е, вече имаме записан ден за първото химио там - от д-р Кръстева.

Прегръщам те, Екна! :) Ти си силна жена, недей да се паникьосваш и да се разпиляваш, търсейки други мнения. Все пак проф. Тимчева е доказан и уважаван специалист.

Редактирано от faith5 на 28.05.14 22:01.



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: TheaO5]  
Автор faith5 (непознат )
Публикувано28.05.14 21:57



Теа, към коя тема би ме насочила, за да прочета повече за тези добавки? Предполагам, че не пречат на, ами подпомагат химиотерапията?

В момента леля приема всеки ден по 1 с.л. смляно ленено семе, пие чай от сушени цветове от черен бъз (от изчетеното за плодовете ме хвана страх, че може да уцелим някой неузрял/отровен и се отказах

), по малко чесън и повечко плодове/зеленчуци. От ровенето в темите съм си копирала и изказване за общоукрепващ чай против метастази, който съдържал невен, блатен тъжник и други билки, и се купувал от аптека на поп Богомил, но сега не мога да го открия с търсачката...

От инжекциите за разреждане на кръвта и антибиотика, който приемаше 10 дни след операцията, й се появиха огромни синини по ръцете между лакътя и мишницата. Също така чувства ръцете си в тази част силно отмалели. Днес беше на преглед при невролог заради оплакванията, който казал, че това е ефект от инжекциите и антибиотика и щяло да отмине. Предписал й е течен аналигн за болката, вит. C и милгамма Н, но последното съдържа и вит. Б12 и не мисля, че трябва да го приема...

Редактирано от faith5 на 28.05.14 22:38.



Тема Re: MD за ph-тонови [re: MamaD]  
Автор faith5 (непознат )
Публикувано28.05.14 21:59



Благодаря за мнението относно д-р Койнов и д-р Кръстева, MamaD!



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: faith5]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано28.05.14 23:14



Благодаря ти за подкрепата, мила feight5

!

Да, така ще бъде!

Прегръдки и от мен и успех! Бързо да се възстановява леля ти, да минават болките на ръцете и възможно най-леко да минава химията!

Ще се радвам ако успееш да наминеш за малко на клубната среща на 14.06.



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: TheaO5]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано28.05.14 23:31



Да, мила Теа. Аз все си пия по нещо. Редувам Саменто, ленено масло, алое вера, маоло и други. Доста джинджър в различни варианти, бъз, сода с лимон, сега и зелени орехчета си накиснах. Имам и домашен мед от глухарчета, не съм го започнала.

Натанал отдавна не съм взимала, добре ме подсещаш.

Трябва да си припомня и този Искадор...

Скоро и годжи бери не съм си взимала, поне го има вече навсякъде. Но се сещам и за чая Лапачо. Ако може някой, който знае он къде да го вземе да ми донесе едно пакетче на срещата... Аз този чай много си го харесвах, но май не е много популярен и трудно се намира.

Какво още... ми добавки бол, но и храненето малко коригирам и по-често йога трябва -мтого добре ми действа.

Между другото отхвърлиха съмненията за възел на щитовидната. Било хранопровода това, което видяха в Надежда.

Целувки на всички и доскоро виждане!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.