Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:46 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.02.19 23:38



Палци и от мен!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано24.02.19 16:50



Благодаря, мили хора! Дано всичко се нареди!

Прегръдчици и целуфани!





Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Ekna]  
Автор viara67 (член)
Публикувано05.03.19 23:34



О, колко обнадеждаващи новини. Проф.Юлианов е отличен лекар, малкото на които имам доверие. Отдавна не съм ходила при него, но ако се сетиш поздрави го специално, мисля че ще се сети коя съм. А на теб - кураж! Не че го нямаш, но в тази ситуация никога не е излишен. Обичам те и ти се възхищавам!



Тема HIPEC,PIPEC, etc.нови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано16.03.19 10:43



Здравейте,

жива съм и съм добре.



До колкото разбрах към момента от тук от там:

Попитах професора какво е показал погледът отвътре. Как е положението? Усмихна се, поклати положително глава и каза "Добре е. Ще се справим." Толкова.

Чаровната му асистентка д-р Сароглу споделии малко повече. Индексът ми бил много нисък, което е много добре. По време на лапароскопията са изрязали едната лезия, от който материал явно ще изготвят нова хистология. Няма лошо.

Малко се страхувам от факта, че понякога ръчкането в лезиите може да доведе до нови, но се надявам, че това зависи от опита и професионализма, за които тук не се съмняваме. Няма да го мисля.

По време на лапарото са впръскали аерозолно цисплатина. Все още не знам концентрациите и количествата. Ще ги видя в епикризата.

На втория ден от лапарото, през един дрен в корема, вляха паклитаксел в течно състояние. Течността беше литър мисля, концентрацията не знам. Тя престоя в корема ми до следващия ден. След това беше отворен дрена за да може остатъчната течност да изтече навън. Обичайно почти нищо не изтича, освен ако няма асцит. На тази процедура д-р Сароглу казва ЕПЕК. Не съм го видяла как се изписва, вероятно EPEC.

Като странични ефекти от химията за сега съвсем минимално ги усещам. Но, знаете, че при венозната химия страничните ефекти се засилват няколко дни по-късно, та не знам. От таксола е минал ден и малко, та може да ги усетя повече утре, вдругиден.

Минимизирането на страничните ефекти при тези методи, разбира се, е за сметка на дискомфорта от операцията. Но пък се надявам резултатът да е много по-добър.

Трябва да си запиша консултация за професора за след 3 седмици. По всяка вероятност професорът ще препоръча след месец да направим голяма операция с цел по-решително и окончателно справяне с метите. По време на тази операция вече, ще се приложи HIPEC. Честно казано не ми се иска голяма операция. Но... ще видим.

Маркерът не ми го замериха там. Ще изчакам 2-3 седмици да стане месец от предишния път, когато го мерих и ще си пусна един.

Болницата е до страхотния парк Аязмото. Успях да се разходя в деня преди приемането. Но наблизо няма никакви магазини, закусвални или подобно. В болницата има само кафене, в което продават пакетирани сладки и солени неща.

Храната в болницата е отвратителна. Особено ме възмути храната в следоперативния период - три пъти подред ми поднасят едно и също меню - каша от брашно с пасирано пилешко и крем Малиби.


И аз понеже не мога да си трая вече, толкова години по болници, всичко си казвам, протестирам, та сестрите, явно нямат опит с такива Претенции Великолепни, и се държаха като ощипани моми. Явно ги озадачих лекинко, хи. Не че много ми помогна това. Да е жива и здрава съкилийничката ми, която накара съпруга си да ми донесе от града картофена крем супичка. Иначе нямаше и да ям. Санитарката, милата, от ромски произход, миловидна топчеста жена, го отнесе най-много, когато за трети път ми донесе тоя буламач.

Емиии.... това е положението. Осъзнавам как изглежда отстрани. И все си викам, че трябва да съм малко смирена. Обаче не ми харесва и как троснато ми отговарят. Не се стараят да ме успокоят и да ми намерят подход, а се държат с мен като с бяла мишка.

Възстановяването върви добре. Всеки ден болката избледнява все повече. Най-неприятното ми е захранването и диетата. Хич ме няма по диети. Пък апетит има, за разлика от венозната химия. Вчера цял ден се чудя какво да ям и едва се удържам да не ям още. Но не бива.

Това за сега, скъпи мои. Целувам ви.



Тема Re: HIPEC,PIPEC, etc.нови [re: Ekna]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано16.03.19 11:19



Както винаги се справяш чудесно. Прегръдка и пиши.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: HIPEC,PIPEC, etc.нови [re: Ekna]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано16.03.19 12:54



Браво, момиче! Нещата вървят добре

.



Тема Re: HIPEC,PIPEC, etc.нови [re: Ekna]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано16.03.19 17:46



Милича, прегръдки, ти си невероятно смела и борбена душа! Целувки и леко възстановяване!



Тема Re: HIPEC,PIPEC, etc.нови [re: feniks_m]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано16.03.19 22:33



Гушкам те ,Кати ,желая ти бързо възстановяване и окончателно справяне с гадината !



Тема Re: HIPEC,PIPEC, etc.нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано17.03.19 01:34



Според мен вече можеш да запишеш медицина с направление "Психотерапия и лечение на онкологични заболявания."


Бъди сигурна, че знаеш много повече, сравнено с лекари от други специалности. Чувала съм от лекар-кардиолог да признава,
че няма никаква представа от проблемите на диабета, например. А те са толкова свързани! И други случаи мога да разкажа...
Това беше малко извън темата. Радвам се, че си в добри ръце и ако съм разбрала правилно, че говориш за MD, бях чувала,
че здраво държи персонала си и всички са много любезни и старателни. Но това беше преди години, сега май нещата са се
променили. Както и да е, важна е крайната цел, а другото просто преминава и се забравя. Вярвам, че чувството ти за хумор
ще ти помогне, така че го дръж здраво! Чакаме още добри новини, а дотогава - стискаме палци за късмет!
Силни прегръдки, слънчице!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: HIPEC,PIPEC, etc.нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано17.03.19 11:06



Пък аз си мислех, че спокойно могат да ми плащат като на тези, които оценяват ресторантите за категория. Таен клиент по болниците

Предстои да си напиша рецензията в блога и за тази болница В главата ми снощи се въртя сравнителен анализ между три групи болници: Сити Клиник, Тракия Парк и държавните болници

Да, Джулче, за МД става дума.

Ами ... не знам до колко опира до тях, до колко до мен. Щото и аз съм станала една... В Банката най-ги обичам такива като мен. Все за нещо имат претенции и сякаш живеят само заради скандала. Та... малко ми е трудно да преценя дали съм права или пък съм прекалено фокусирана в негативното. Всекии от нас си мисли, че е Шефът

Уф... да, преминава и се забравя. Ама сега като ми минаха всякаквите му упойки и тази нощ съм си припомняла защо не искам голяма операция. Съответно не можах да спя.

Обаче обобщих три основни неща, които смятам да споделя на професора на следващата консултация:

Спомените от двете предишни операции ми се сливат. Но ярко си спомням след една от тях ужасяващата болка, докато бях в интензивното. От тази дето те кара да крещиш, все едно друг го прави. Нямаше никой при нас, оперираните. Трябваше да викам силно за още обезболяващо. Уж ме обезболяваха, а болката утихваше едва забелижимо и за кратко. Беше като че искат да узнаят всичките ми тайни. Начи искам добър контрол на болката постоперативно.

Второ, повръщането на упойката... Безкрайни спазми и напъни за повръщане, които, освен че ме задушаваха, предизвикваха зверска болка в пресните рани на корема. Начи, добре да се прецени колко време да ме оставят да повръщам упойката и кога да ми бият зофран. Ясно ми е, че чрез повръщането тя по-бързо ще излезе от тялото, но не искам да си мисля, че съм в зала за мъчения.

Трето - интубационната тръба... и всякаквите му тръби. Ясно ми е, че тя е поставена в гърлото ми най-малкото, за да предотврати задавяне при повръщане. Обаче като кажа, че съм готова да бъде премахната, искам някой да ме чуе и да обмисли желанието ми. При втората операция виках, молих. И все така ме игнорират сестрите, лекари рядко минават... Побеснях, хванах я с ръце, изтеглих я сама от гърлото си и я захвърлих в другия край на стаята, докато майка ми умираше от ужас заради това и тичкаше напред - назад да търси помощ.

Сега с катетъра беше подобна драма. Аз станах от леглото привечер след операцията. Внимателно, бавно и постепенно. На другия ден се придвижвах на собствен ход без проблем. Помолих да махнат катетъра. За какво ми е. Ако ми се пикае - отивам и пикая. Игнорират ме. Не можело. Лекар трябвало да каже. Ми къде е тоя лекар бе? Айде да го намерите, аз ли да ходя да го диря с дренове и катетри. И като застъпих в коридора на караул, тъкмо разхождам корема като превенция от сраствания, и докато не срещнах лекар не спрях. Ама разбира се, няма проблем. Сестри, махнете катетъра. Ееее, божеее, алелуяяя.

Та така. Но - стъпка по стъпка. Сега да продължавам със захранването (забравила съм колко време трябва да я спазвам диетата след лапаро, а и никой не се погрижи да ми припомни...) Да махна конците и да взема истински хубав душ

А и мъжлето ми да си дойде идната седмица, да му се жалвам малко на рамото и да му се радвам.

Че после ще го мислим какво ще идва.

Благодаря на всички момиченца-кокиченца, че сте с мен.

Фениксче, ба! (както казваме в Пз), силна съм. Умирам си от бъз, хаха. Много неща могат да се объркат по време на операция. Но трябва да се справяме някак със страха, защото пречи да видим правилните решения и ни побърква. Но като се обърна назад повечето решения, които е трябвало да взимам се оказват правилни. И това ми дава сили да вярвам, че и сега е така.

Обичам ви! Слънчево и уханно да ви е!

Редактирано от Ekna на 17.03.19 13:24.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.