Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:20 24.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Вижте,интересно...нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано03.03.14 14:41



Стийв Бекоу: Повикване на експертите, 26 февруари 2014

(от Стийв Бекоу, от сайта “Златната епоха на Гая”)

Сега се налага да се справя с някои трудни истини в живота ми, много от които касаят нашата роля като наземен екип.
Казвал съм, че съм смутен от дългото чакане, което преживяваме. Виждам, как и другите се измъчват. Мнозина изглеждат уморени. Но моето вътрешно чувство ми казва, че това е, в което сме се записали да участваме.
То ми казва, че сме се съгласили да останем спокойни, когато старите структури се рушат пред очите ни. То ми казва, че сме се съгласили да покажем търпение и сила на духа пред лицето на лишенията, които това може да изисква. Каква трудна задача!
То ми казва, че някой трябва да поддържа планетата стабилна и балансирана пред лицето на колапса във всички институции – свещеници се оказват педофили, банкери се оказват хищници, правителствени лидери се оказва, че са склонни към съсипването на техните хора с всякакви възможни средства - обедняване, задлъжнялост, химически следи, HAARP, отравяне на храните, генетично модифицирани култури, предизвикани от човека пандемии, токсични ваксини, световна война, и пр. и пр.
Някой трябва да държи главата си изправена, докато всички около нас губят главите си. И ние доброволно сме се съгласили да свършим тази работа.
Забавно е. Когато гледам това, идвам на себе си. Аз разбирам, че съм се съгласил да свърша тази работа. И това ми дава нова решителност да остана спокоен, точно, защото знам, какво се случва.
И аз трябва да остана спокоен пред лицето на хора, които ми казват настоятелно, че президентът Обама е корумпиран, че Фукушима определено ни довършва, че нищо не се е променило с кабалистите, и че си оставаме точно с това ... нищо.
Знам, че това не е вярно, но също така работим за компания (Компанията на Небето), която може понякога да е много секретна, така че аз може да нямам информацията, която ми трябва, за да опровергая другите. Това може да е разстройващо.
Но това е естеството на работата. Това е нашата работа - да останем спокойни и уверени в крайния резултат. Това е нашата роля - да намерим наградите за нашата работа по-скоро вътре в себе си, а не навън. Засега е това. По-късно ще има и двете, но това време все още предстои.
Във всеки случай, всеки духовен текст ни казва, че истинската награда е вътре в нас. Истинската награда е усъвършенстването на нашите вибрации, което е вътрешно нещо и постепенно ще ни даде възможността да създадем това, което ни трябва. Тя ще направи външните награди ненужни. Така че във всяко едно отношение, през това следващо кратко време, реалните награди са вътре в нас.
Трябва да намерим начин да преминем през това следващо кратко време. За нас това е най-важното време, през което трябва да преминем, обединени, в сътрудничество, креативно. Това е времето, за което сме дошли - за изграждането на обединено общество, което да издържи падането на старите и корумпирани институции и да започне създаването на нови и некорумпирани такива.
И докато винаги казвах на Архангел Михаил да ни даде инструментите, а ние ще довършим работата, истинската мисия е да се свърши работата преди да пристигнат инструментите, точно в това време на творчески хаос и трайна оскъдица. Затова са изпратили своите експерти.
Превод: Лусесита

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Вижте,интересно...нови [re: flora bg]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано07.03.14 12:55



Пускам някои мисли на Едгар Кейси ,които много ми допаднаха:

,,Моли се така, сякаш всичко зависи от Бог, но работи така, сякаш всичко зависи от теб.“

„Защото, докато не станеш спасител, докато не помогнеш на някоя душа, загубила надежда, загубила пътя си, значи не разбираш напълно Господа в теб, Господа извън теб."



Тема ~Избирам да съм щастлива~нови [re: Tia maria]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано11.03.14 17:19





"Тя е на 92 години, дребничка, перфектно облечена като за възрастта си с благ поглед, макар, че очите и не виждат. Тя търпеливо чака във фоайето на старчески дом. От днес това ще бъде нейният дом.
Когато най-накрая тя пристъпва в новата си стая, възкликва:
„Прекрасна е тази стая, обожавам я. Щастлива съм, че ще живея тук“.
Служителят знаейки, че тя е сляпа, не деликатно, спонтанно възразява:
-Но как я харесвате, като не можете да я видите?
Това, което му отговаря възрастната дама, го поразява.
-Щастието няма нищо общо с вида на стаята. Щастието е въпрос на решение. Дали ще ми харесва моята стая или не, зависи не от подредбата на мебелите, а от мен. От подредбата, организирането на моите мисли в тази стая. Това е решение, което всяка сутрин аз вземам: Дали да прекарам деня в леглото пъшкайки над болежките си и недоволствайки от живота, или да живея, да правя каквото мога, да съм благодарна, че съм жива. Всеки ден е подарък и на всеки подарен ми ден, аз ще му се радвам. Моята старост е като добре направена инвестиция, като пълна банкова сметка, пълна с безброй, добре изживени щастливи дни.
Затова, аз харесвам новата си стая. В нея аз ще бъда щастлива."

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема ПРочетете--нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано12.03.14 22:22





Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Прочетете...нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.03.14 16:10



”Дезидерата” или мъдростта на живота в 30 реда
Древен текст с магическа сила вдъхва енергия и успокоява




"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Прочетете...нови [re: *jull**]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано25.03.14 16:44





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Храни против раканови [re: kaloyana_-177704]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано01.04.14 11:13





Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема ..........нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано12.04.14 22:10





Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: ..........нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано14.04.14 19:58



на духовното усъвършенстване - Пирамидата на Дилтс - защо имате това, което имате

Пирамидата на Дилтс - защо имате това, което имате

Признайте си, че понякога си задавате въпроса "Защо живея така, както живея" или "Защо имам това, което имам?".
Ако е така, днес ще споделя отговора на този въпрос и ще ви разкажа за пирамидата на Далтс - поне това, как я приемам и използвам за себе си и за клиентите си. Робърт Дилтс е един от най-известните експерти-разработчици в невролингвистичното програмиране (лично аз обичам разработката му за писатели и журналисти) и е предложил удобен за описване на живота ви модел под формата на пирамида.
Особеността на модела е в това, че за всяко от нивата на пирамидата отговора на въпроса "Защо това е така?" е на следващото ниво. По-ниското ниво на пирамидата е нивото на бита ви, на ежедневието ви и отговаря на въпроса "Какво имам?" Той засяга и финансите ви, и работата или бизнеса ви, и дома ви, семейството ви, кръга ви на общуване и т.н.
Ако си зададете въпроса "Защо имам това, което имам", ще се наложи да потърсите отговора на второ ниво, където са вашите действия. Това ниво отговаря на въпроса "Какво правя?" и е очевидно, че от това, какво правите ден след ден, ще зависи силно това, което ще имате в крайна сметка.
Ако си зададете въпроса "Защо правя това, което правя", отговорът ще е на трето ниво - нивото на стратегиите. Това ниво отговаря на въпроса "Как избирам" и според това как взимате решения, как правите избора си, каква стратегия ви води (стремите се към повече или не се напрягате, живеете за деня или планирате за години напред и т.н.) зависи, как ще действате във всяка конкретна ситуация.
- Например, дали ще четете специална литература, ще спортувате след работа или ще пиете бира пред телевизора. Дали на работата си ще предлагате нови проекти и ще поемате отговорност за тях или ще се стараете със всичките си сили да вършите само ясната и привична ви работа.
Ако се питате "Защо избирам това, което избирам", ще се наложи да се качите ниво по-нагоре в пирамидата на Дилтс, за да получите отговора. На четвъртия етаж се намират вашите убеждения, той отговаря на въпроса "В какво вярвам?". Тук вече ще ви е ясно, че добра работа може да се намери само за хамали, няма да сте упорити в ученето. Ако сте убедени, че настойчивостта побеждава всяко препятствие, е очевидно, че ако нещата не вървят, за вас ще е естествено да повтаряте опитите си отново и отново.
А ако си задавате въпроса "Защо вярвам в това, в което вярвам?", петото ниво на пирамидата ще ви помогне в това, защото отговаря за самосъзнанието и самоидентификацията. То отговаря на въпроса "Какъв съм аз?" и отговора му зависи от повечето ви убеждения. Ясно е, че за човека, който казва "Аз съм бездарник и никому ненужен неудачник" и за човека, който казва "Аз съм гений и съм роден, за да постигна успехи", картината за света ще бъде съвсем различна.
Накрая и последното ниво на пирамидата - то е ниво на мисията, на смисъла на живота. Отговаря, както не е трудно да се досетите, на въпроса "Защо живея". Според мен, това ниво е достъпно само за религиозни хора, защото то предполага, че смисъла на живота ви е извън самия живот и ви се спуска от някой, отстрани, а не от вас.
Защо ви е да знаете за пирамидата на Дилтс? Най-напред, защото ще ви позволи да разберете по-добре, защо живеете така, както живеете, и защо имате това, което имате, ще ви позволи да направите експресен анализ на собствения си живот. Второ, тя ще ви позволи да разберете, какво точно трябва да промените в живота си, за да получите на изхода друг, по-радващ ви резултат, а за това трябва да се изкачите на ниво (или повече) нагоре по пирамидата.
- Както гласи един от принципите на системния анализ "Обикновено проблема не може да бъде решен на нивото, на което е възникнал".
Ако сте недоволни от това, което имате - било то обкръжение или финанси, моделът на Дилтс ще ви покаже, че трябва да промените действията си. Ако уж правилните действия не водят до нужния резултат, трябва да промените стратегията като цяло. Ако не ви е ясно, къде да промените стратегията, значи трябва да преровите убежденията си - нещо с тях не е наред. И т.н.
А сега след като приложихте модела на Дилтс към себе си, видяхте ли, къде боксува живота ви, и какво трябва да направите, за да спре да боксува?
Превод и предложение: Анита

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: ..........нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано17.04.14 12:12



"Колкото до майката, всичките и врати и прозорци трябва да са широко отворени и сутрин, и вечер, и зиме, и лете. Децата й могат да влязат през който вход решат и да си се разхождат вътре на воля. Майката няма тайни кътчета."
Е.Шафак


"Трябваше да остарея, момчето ми, за да науча какво е щастие.
Щастието, в крайна сметка, е в две женски ръце. Тия, които ще те прегръщат, които ще те държaт, ще те приспиват, ще ти готвят, ще те милват, и накрая, когато му дойде времето, ще ти затворят очите. Многото ръце те объркват. Загубено време. Само две са ти нужни. Ще видиш и ще разбереш, когато остарееш и ти."
Т. Вегос

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.