Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:40 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 11нови [re: PRN]  
Автор ecv (непознат)
Публикувано11.08.14 12:07



Благодаря Ви за изчерпателния отговор!

Друго, което забелязахме е, че са назначени 6 курса само с ФЕК, а на останалите жени е включен и таксотер. Зная, че всеки случай е строго индивидуален, но ми направи впечатление, че друга пациентка, чийто показатели са абсолютно еднакви с тези на майка ми (с разлика, че е в стадий 2B и е с няколко години по-млада) има назначени 3 ФЕК и 3 таксотер. Възможно ли е нещата при нас да са по-сериозни и да не е описано в епикризата?
Предполагам е важно да се отбележи, че двете пациентки са при различни лекари и провеждат химиотерапиите на различни места.

Редактирано от ecv на 11.08.14 12:31.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 11нови [re: ecv]  
Автор PRN ()
Публикувано18.08.14 10:58



Надничането в чужди епикризи не води до нищо добро.
Такива въпроси обикновено оставям без коментар.





Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 11нови [re: PRN]  
Автор ecv (непознат)
Публикувано18.08.14 12:35



Благодаря. Просто сме притеснени.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 11нови [re: ecv]  
Автор anetoh (новак)
Публикувано09.10.14 00:04



Здравейте, докторе!
Имам нужда от съвет, от идеи, от предположения, от насочване...
Оперирана съм от карцином на гърда 2000 г с последвали лъчетерапия и поливалентна химиотерапия- FEC. До момента без рецидиви и метастази.
Отдавна ме тормозят болки в кости и стави. Всичките сцинтиграфии са с констатации "липсват данни за М в костния скелет" (последната е от този месец- в Св. Иван Рилски).
За по- малко от 2 месеца имам 4 "пристъпа" с едни и същи симптоми- лягам вечер, чувствайки се добре; събуждам се сутрин с температура 38,8, много силни болки в кости и стави (най- силно в горната част на гръбнака и раменете) и така целия ден. В следващите дни болките са доста по- търпими и температурата е около 37,5.
В началото мислех, че е вирус. Втория път взех болничен, третия път се притесних сериозно (личната ми лекарка също) и последва сцинтиграфия на кости (без данни за М в скелета). Има умерено натрупване на изотопа във всички стави; данни за дегенеративни промени и начални остеопорозни изменения (ама като са начални защо е толкова силна болката???)
Последния път (вчера и днес) болките бяха направо нетърпими (мисля, че имам висок праг на болка), температура 38,8, втрисане, гадене и безсилие. Чувствах се много зле.
Не съм правила ехография на черен дроб от 5-6 години (личната ме изпраща на гастроентеролог); преди 2 години направих бронхопневмония (най- вероятно аспирационна) и се лекувах в Пулмологията в София (оттогава не съм правила снимка на бял дроб).
Моля за Вашите препоръки към какъв специалист да се обърна.
Благодаря предварително!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 11нови [re: anetoh]  
Автор PRN ()
Публикувано14.10.14 11:08



Оплакванията са ти като за ревматолог. Аз лично бих допроверил нещата със СТ скенер на цяло тяло и ако няма никакви данни за метастази (едва ли ще се намерят такива от описанието, което ми даваш а и са минали толкова много години) - директно на ревматолог.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 11нови [re: PRN]  
Автор anetoh (новак)
Публикувано14.10.14 19:50



Благодаря Ви!
Вече имам направление за ревматолог (трябва само изследването за остеопороза да направя).
Препоръчаха ми и на хематолог да отида (но ще го направя само ако ми се случи още веднъж съчетани болка и температура).
Още веднъж благодаря за отделеното време и успокоителните думи!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 11нови [re: *jull**]  
Автор francie (непознат )
Публикувано06.11.14 21:59



Здравейте,
През 2008 година, в седми месец на бременността ми съм оперирана от тройно негативен рак на гърдата, 3 см. с ангажирани 3 лимфни възела. Лечението включваше 4 химиотерапии с ФЕК и 4 - с Таксол + 30 лъчетерапии. След това - 6 години ремисия до юни тази година, когато в другата гърда беше открит нов тумор с размери 0,9 см. Този път туморът е хирмоночувствителен, но отново G 3, отново дуктален карцином и отново с отрицателен Хер. В момента съм все още на химиотерапия, после ще бъде назначена хормонотерапия. Имам няколко въпроса към специалиста :
1. Никой не може да ми отговори категорично новият тумор метастаза ли е или е първичен тумор? Различният хормонален статус на двата тумора не е ли показателен за да се прецени това?
2. В началото на терапията бях с туморен маркер 25 при горна граница 25. В средата на лечението той се повиши до 38. Има ли нещо притеснително в това?
3. Може ли да кажете нещо за прогнозата на заболяването ми оттук нататък? Има ли шанс за пълно излекуване?
Благодаря предварително за отговора Ви!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 11нови [re: francie]  
Автор PRN ()
Публикувано11.11.14 10:45



Отговорих ти на бележката.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 11нови [re: PRN]  
Автор francie (непознат )
Публикувано11.11.14 15:08



Благодаря Ви изключително много за обнадеждаващите думи. Те са като балсам за изтерзаната ми в момента душа, като се има предвид последното развитие на нещата. Преди последното вливане туморния маркер достигна до 53 при горна граница 25 (между другото това изследване ми го назначава моя онколог, ако зависеше от мен не бих си го причинявала по време на лечението ). Странно е, защото преди химиотерапията беше в норма, направени са необходимите ехографии и ренгенови снимки - всичко в норма.
Възможно ли е да се дължи на срива на кръвната картина, който получих или на възпалението на всички лигавици ( а може би има връзка с двойната мастектомия и реконструкция, която имам от месец юни...)
Имам още няколко въпроса към Вас - да допълня характеристиката на хормоналните рецептори - Er+(с 50% шанс за отговор), Pr -; Her 2 (+) негативен. Това според Вас е по -скоро нов тумор?
Също така не ми е предписана лъчетерапия - според Вас дали е нужна в моя случай?
Изследването Ki67 не ми е правено - трябва ли да го направя за да е по- пълна картината около заболяването ми.
И последно - днес онколога ми предписа хормонално лечение, което ще включва Золадекс и Аримидекс -за мен странен избор като се има предвид, че имам яйчникова функция и цикъл. Аз не се съгласих и заменихме Аримидекса с Нолвадекс, който аз лично ще си закупувам.

Много Ви благодаря за отделеното време и изключително ценните Ви отговори!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 11нови [re: francie]  
Автор PRN ()
Публикувано21.11.14 22:08



Ако са ти направили мастектомия - лъчетерапия не е необходима. Ако е само премахната бучката - трябва лъчетарпия. Тамоксифена (новалдекс) е единственото, от което се нуждаеш на хормоналния фронт. Ки67 от тук нататък не ти трябва - той се позва само за да ре реши дали да се даде химиотерапия, а това решение май отдавна е взето.

За туморния маркер - не знам, той не е никакъв маркер в твоя случай, а напосоки пуснато изследване.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.