Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:41 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: рак на панкреасанови [re: lampion]  
Автор irinaandreewa@abv.bg (непознат )
Публикувано08.01.14 17:10



Моят съпруг беше опериран на 06.12.2013 г. във ВМА от тумор на главата на панкреаса. Бяха му отстранени главата на панкреаса, двадесетопръсника, жлъчния мехур. Диагнозата му е аденомокарценом с 20 мм. Хистологията за сега показва, че в отстранените лимфни възли има само лимфодемит. От 16.12.2013 г. съпруга ми се лекува в домашна обстановка. Предписака му Креон 40000 единици, инжекции против съсиреци за 14 дена и те свършиха вече. Предписано му беше и лекарство за разстройство за пет дена. За съжаление метеоризма на червата и разстройството ( течно като вода ), които имаше и преди операцията продължава. Това ни притеснява, а не знаем дали е нормално това. Вече стана месец откакто е опериран. Иначе съм му купила капсули от масло от черен кимион и сутрин с лъжица мед пие една капсула и след обяд с чаша прясно изцеден сок от червено цвекло, моркови и ябълки още една капсула. Вечер понякога и трета капсула с лъжица мед. Пие и по една таблетка пектин. Единствено метеоризма му спира след изпиването на сока въпреки, че отново ходи до тоалетната. Продължава да взема и сутрин и вечер по една таблетка Спазмомен за разстройството. Благодарение на сока и хапчето против разсройство вечер няма проблем и сутрин ходи до тоалетната що годе, ако може да се каже нормално. Дайте ми някакъв съвет. Това нормално състояние ли е и до кога може да продължава? Преди операцията имаше същите симтоми, но заедно придружени от гадене и непоносимост към повечето храни и беше отслабнал около 25 кг. В момента е 62 кг. Има апетит, но не наддава поради това разстройство. Забравих да ви кажа, че му правя и отвара от жълт и червен кантарион, бял имел, невен и корени от здравец и преди трите основни ядения пие по една чаша ( около 200 мл ).



Тема Re: рак на панкреасанови [re: irinaandreewa@abv.bg]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано08.01.14 18:31



Не ви се меся в лечението, но виждам, че давате билки. Освен това пишете във форума по темата, където отговарят хора НЕ медицински лица, ако искате медицинско лице да ви отговори пишете в темата ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ, закована на първа линия. Защо не опитате с корен от аир, по книгата и метода на Мария Требен заедно с оригинална шведска горчивка - освен, че се пие по схема се правят и компреси, дебело подчетарвам оригинална от доверена аптека. Корен от аир има в билковите аптеки. Ако се прилага правилно - помага.










за рак на панкреаса алтернативна медицина от Китай





предполагам, че ще ви е трудно да разберете китайски, въпреки че сайта предлага 7 езика, но може да прочетете от електронната книга която е на английски език, ако не знаете езика, работете с електронен превод.





На лични ще ви пусна историята на човек който има същото заболяване. При рак на панкреаса - никаква захар, мед и се спазва хранителна диета на заболяването. Успех в лечението.

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема В тази електронна книга на български езикнови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано08.01.14 19:02



има различни методи за лечение на рак, включително и на панкреаса, можете да си я принтирате и подвържите като книжка, безплатна е.



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Джак Андрака: Обещаващ тест за рак на панкреаса...нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано08.01.14 19:10



Джак Андрака: Обещаващ тест за рак на панкреаса... от един тинейджър.

Кратко видео - 10 минути, преведено на български език




Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Джак Андрака: Обещаващ тест за рак на панкреаса...нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор Crasiva (ентусиаст)
Публикувано08.01.14 21:54



Не ви се меся в лечението, но виждам, че давате билки. Освен това пишете във форума по темата, където отговарят хора НЕ медицински лица, ако искате медицинско лице да ви отговори пишете в темата ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ, закована на първа линия.
Д-р Чарлс Мате, френски онколог, твърди: „Ако се разболея от рак, никога не бих отишъл в център за съвременно лечение. Само онкоболните, които живеят далеч от такива центрове, имат шанс да оцелеят”.
Цитатът е от книгата на Калояна, но Калояна няма талант да се заяжда въпреки, че се учи.
Затова нека аз да опитам, а знаете, че в това съм ненадминат.
Значи, виждам, че лекувате съпруга си за едно заболяване с множество лекарства и то неуспешно.
Моля, кажете защо тези шарлатани лекуват множество видове рак с едно лекарство (вода) и то успешно.





Тема Re: рак на панкреасанови [re: lampion]  
Автор vanesawww (непознат )
Публикувано09.01.14 13:42



до LAMPION извинете ме ,че чак сега отговарям .Симптомите при нас са леко отслабване 5 кг от 6 месеца бяха болки в гърба ,по цялата дължина. Пожълтя и това ни изпрати в гастроентерологията на ВМА .Лекарят е доктор Дунков- тук е момента да му благодаря ,човечен и добър специалист.Благодаря ти Д-р Дунков!Проблемът ни е лошото място и няма как да се прави операция,защото ракът е обхванал и вената.Химио пак не става.Затова почнах гъбите на Биомастер,гравиола която също взех от там ,масло от черен кимион от АРГАНИЯ БУЛ дОНДУКОВ 66 безистена.Лекар онколог ми каза да намеря LENTINAN ампули имало го само в Щатите.Неговото мнение е че летинан най много ще ни помогне.Той не отрече гъбите ,но каза че има смисъл от всичките, да се взема Имюн модолатора който е много добър и да потърся Лентинан .Това е за сега .Благодаря на всички за помоща Ви!
П.С.- по въпроса за разстройството мисля но не съм сигурна ябълката -сок и на блендер.Давам и ядки бадем,орехи,кайсия(6-10)на ден,но ги кисна във вода една нощ и след това ги обелвам и на блендера с малко вода.Не трябва обаче да прекалявате с количеството ядки.Онколога ми каза да приготвям храната с оризово олио или от гроздови семки ,да не ползва захар а подсладители -био.



Тема Re: рак на панкреасанови [re: vanesawww]  
Автор bilyana.decheva-191211 (ентусиаст)
Публикувано09.01.14 13:55



Здравейте Ванеса,

пожелавам Ви сили и да победите рака! Господ Ви е изпратил д- р Дунков, дръжте се за него, той е най- най- най!



Тема Re: рак на панкреасанови [re: vanesawww]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано09.01.14 14:36



Намерете арабски магазин или индийски, или турски.


В исляма (Курана) е споменато че Найджела е лекарство за всяка болест и че лекува всичко, с иззключение на смъртта.


Затова мислимите са луди на темата и го имат за насъщна необходимост - много здрав разум имат, признавам.


Аз бях любопитна да разбера какво е и си купих от тукашен арански магазин - имат го в изобилие на много ниски цени - бутилка от 100 мл е 3 паунда.


Опитах го - и това се случи оня ден, веднага след покупката. Бях любопитна какво точно рекламирате тука в тоя клуб и реших, че няма лошо да опитам - просто защото чувам такива невероятни отзиви, плюс препратката към Курана.



Еми, 1 час по-късно повръщах както малко пъти в живота си. При мен се оказа, че ме детоксикира - неведнъж съм споменавала че миналата година имах проблем с множество амалгамени пломби.


Явно при работата не са ме почистили добре - и изповръщах множенство малки метални частици, които ми разраниха гърлото до кръв. Отделно стомашния сок беше ужасно киселинен (предполагам, че стомаха се е мъчил да асимилира тези твърди метални частици) и изповръщах само течност - никаква храна.


Предполагам, че амалгамените частици са се залепили по стените на стомаха ми и са стояли така дълго време. От юли насам. Пък усилено се детоксикирам - уж де.


Е, взимането на 1 супена лъжижа само веднъж от Найджела Сатива накара стомаха ми да се изгърчи и да изхвърли тези амалгамени частици. Не съм сигурна, че изхвърлих всичко - защото по гърлото ми още стържеха малки такива, знаете, при повръщане все пак някакво количество полепва по вътрешните канали.


Но голямото количество беше изхвърлено и то след няколко само спазъма.



Отделно след това направих висока температура и спах малко нервозно - предполагам случилото се е раздразнило нервната ми система.



Сега обаче се чувствам отлично и смятам да взема още една супена лъжица - вчера още бях отпаднала и слаба. Даже ми се виеше свят.


Такива моменти с температура и слабост са нормални - значи, че тялото работи да възстанови баланса. Отдава енергия за което. Не бойте се.


Ще следя нещата - тук научих толкова много. Трябва да призная, че съм дълбоко благодарна за знанието, което се събира тук. Благодаря ви от сърце






Не се отчайвате - докато има искрица живот - все е ваша. Бог да е с вас!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: рак на панкреасанови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор Crasiva (ентусиаст)
Публикувано09.01.14 22:32




Няма да убеждавам никого, че безкръво отстраняване на тумор на главата на панкреаса е и премахване на част от стомаха, дванадесетопръстника и цялата жлъчка, а перспективете са пак съмнителни.
За това "удоволствие" се доплаща пет хиляди лева.
Не е ли по - добре ходене до Атина и пиене на свръхподредена вода от SCOAN Church.

Нека всеки сам да си прецени.



Тема ДИАГНОЗАТА, ЛЕЧЕНИЕТО И ПРОСЛЕДЯВАНЕТО ...нови [re: lampion]  
Автор TNBC (one woman)
Публикувано09.01.14 23:00



ДИАГНОЗАТА, ЛЕЧЕНИЕТО И ПРОСЛЕДЯВАНЕТО НА БОЛНИ С РАК НА ПАНКРЕАСА

1.Честота и социална значимост на панкреасния рак
В световен мащаб панкреасният рак показва трайна тенденция към зачестяване
Рискови групи: при тютюнопушене, работещи в химичната индустрия, жени с диабет, хередитарен
панкреатит, хроничен панкреатит, алкохолизъм?

2.Морфологични стадии на панкреасния рак
В клиничната практика се прилага т. нар. TNM-класификационна система, съгласно която стадият на
заболяването се определя в зависимост от големината и разпространението на тумора (Т), наличието на метастази
в лимфните възли (N) и метастази в далечни органи (М).
Стадиите на рака на панкреаса са:
I стадии - Т N0 M0 (Тумор, ограничен в панкреаса)
II стадии - Т3 N0 М0 (Засегнати са перипанкреасните тъкани)
III стадии - Tj 2 3 Nj M0 (Ангажирани са регион. лимфни възли)
IV стадии - Т123 N0 1 M.l
(Наличие на далечни метастази)

3. Диагностика на рака на панкреаса
3.1. Диагнозата се поставя въз основа на:
Клинична симптоматика:
Ранният стадий на панкреасния карцином протича почти безсимптомно. Наличието на неспецифична
симптоматика (коремен дискомфорт, лесна умора, намален апетит, консумация на тегло) не трябва да се
подценява от общопрактикуващия лекар. В хода на заболяването се появява характерната епигастрална опасваща
болка - дълбаеща, постоянна или флуктуираща, намаляваща в определено свито положение на тялото
Прогресивно нарастващият иктер е основният сипмтпом при карцином на главата на панкреаса. Установяването
на нарушен глюкозен толеранс при възрастни в съчетание с коремен дискомфорт налага изключване на
панкреасен карцином. Други по-редки симптоми са: мигриращ тромбофлебит, кръвоизливи от
гастроинтестиналния тракт (еродиране на съдове в стомаха и дуоденума, руптура на варици при при тромбоза
на v.lienalis), психози, поява на стенотично повръщане или илеус при малигнена инфилтрация на дуоденум,
антрум, колон.
• Физикално изследване:
Зависи от стадия на заболяването и локализацията на тумора. Обичайно се установява редуцирана телесна
маса, спонтанна и палпаторна болка в епигастриума, иктер, увеличен жлъчен мехур (симптом на Courvoisier).
Лабораторни показатели:
Често се открива ускорена СУЕ, повишен фибриноген, високи а2-глобулини, лимфоцитопения, нарушен
глюкозен толеранс. При иктер е налице холестатична констелация - повишен директен билирубин, алкална
фосфагаза, g-ГТП. Има умерено повишение на аминотрансферазите, предимно на АсАТ.
Туморни маркери: повишение на СЕА, СА 19-9, СА-50, ТРА (тьканен полипептиден антиген) и др.
Подходящи са за постооперативен контрол на рецидивите.
• Изобразителни методи:
Ехография
Диагностичната точност зависи от големината на тумора. Трудно се откриват тумори под 2cm. C
тънкоиглената аспирационна биопсия под ехографски или ендоехографски контрол се поставя точна
морфологична диагноза на тумора, необходима при иноперабилните и болните с висок оперативен риск,
кандидати за палиативна радиохимиотерапия. Доплеровата ехография спомага в диагностиката на съдовата
инвазия и тромбозирането на лиеналната и портална вени. Горно-ендоскопската ехография и интрадукталната
ехография с минисонда имат предимство при малките лезии и са метод на избор за стадиране на тумора.
КТ, спирален КТ с контрастно усилване - прецизира резектабилността на панкреасния карцином.
ЕРХП - Откриват се типични промени в панкреасния канал,евентуално неравномерна стеноза на
d.choledochus. Методът може да се съчетае с взимане на чист панкреасен сок за цитологичен анализ и с
трансдуоденална биопсия на главата на панкреаса. БЪЛГАРСКА ХЕПАТОГАСТРОЕНТЕРОЛОГИ Я Г.2006 - КН. 1 СТР.67
Перкутанна трансхепатална холангиография - визуализира стенотичните промени в d.choledochus.
Може да се комбинира с перкутанен външен жлъчен дренаж.
Ангио-КТ, Селективна ангиография цьолиакография, евентуално спленопортография за преценка
операбилността на тумора.
Лапароскопия и лапароскопска ехография - за стадиране на тумора. ЯМР - диагностичните
възможности не се различават съществено от тези на ехографията и КТ
3.2. Основни принципи при диагностициране на заболяването:
• Ранна диагностика на панкреасния рак
Стадиране на заболяването
Преценка за лечение: оперативен риск, резектабилност на тумора, консервативно лечение —
симптоматично лечение, химиотерапия

4. Основни терапевтични принципи при болни с рак на панкреаса
• Оперативно лечение:
Радикално отстраняване на тумора - при I, II и при част от пациентите в Ш-ти стадий на заболяването.
В зависимост от локализацията на тумора се прилагат: панкреатодуоденектомия (Whipple), частична
панкреатектомия, тотална панкреатектомия, панкреатодуоденална резекция със запазване на пилора. 68 СТР. КН. 1 - Г.2006 БЪЛГАРСК А ХЕПАТОГАСТРОЕНТЕРОЛОГИ Я
Палиативно оперативно лечение - при болни с иноперабилен карцином и изразен механичен иктер
или дуоденална стеноза. Осъществява се билиодигестивна анастомоза и гастроентероанастомоза. Днес се
предпочита ендоскопското протезиране на d.choledochus c метален стенд.
• Химио- и лъчетерапия - Показани са пациентите в Ш-ти и IV-ти стадий.
• Симптоматично лечение
- За овладяване на болковия синдром: Analgin (Metamizol), наркотични аналгетици: Droperidol 2,5mg,
Fentanyl 0,05mg, Lydol 50-100mg i.m., при необходимост Codein, морфинови препарати; перкутанна инфилтрация
на pl.coeliacus с алкохол или фенол под ултразвуков или КТ контрол.
- Заместително лечение на панкреасната екзокринна недостатъчност - ензимни препарати в
микросферична лекарствена форма с ентеросолвентно покритие (Creon, Panzytrat, Pangrol)
- Заместително лечение на панкреасната ендокринна недостатъчност - диетичен режим, орални
противодиабетни средства или малки дози инсулин

5. Звена, отговорни за диагнозата, лечението и наблюдението на болните с рак на панкреаса
5.1. Задължения на обшопрактикувашия лекар
• Да осъществи първичния преглед на пациента.
• Да изключи друга причина за постоянната или рецидивираща нетипична коремна болка (пептична
язва, жлъчнокаменна болест)
• Да предположи диагнозата рак на панкреаса като не пренебрегва неспецифичната клинична
симптоматика. Общопрактикуващият лекар има решаващо значение за предотваратяване забавянето на
диагностичния процес при рак на панкреаса.
• Да назначи кръвни изследвания - ПКК с хематокрит, биохимични изследвания - амилаза, кръвна
захар, билирубин, трансаминази, АФ, ГГТП, протромбиново време.
• Да осъществи или организира провеждането на абдоминална ехография.
При подозрение за рак на панкреаса да насочи болния към специалист-гастроентеролог или направо
към специализирана гастроентерологична клиника/отделение за уточняване диагнозата и лечението.
• След изписване на болния от гастроентерологичната или хирургична клиника да продължи
симптоматичното лечение за овладяване на болковия синдром, панкреасната екзокринна и ендокринна
не до статъчно ст.
5.2. Задължения на специалиста гастроентеролог от ДБП
• Да потвърди или отхвърли диагнозата рак на панкреаса чрез прилагането на допълнителни методи за
диагностика: разширяване на лабораторните изследвания, провеждане на абдоминална ехография, КТ,
фиброгастроскопия.
Да насочи за диагностично уточняване, стадиране и определяне на лечението всички болни с уточнена
диагноза - рак на панкреаса или болните със сериозни подозрения за заболяването към специализирана
гастроентерологична клиника.
• След изписване на болния от гастроентерологичната или хирургична клиника да осъществява
динамичното наблюдение и евентуално симптоматичната терапия съвместно с хирурга от ДБП.
5.3. Задължения на гастроентеролога от специализираната гастроентерологична клиника/отделение
Да установи диагнозата рак на панкреаса.
Да уточни операбилността и резектабилността на тумора чрез прилагане и на допълнителни образни
методи - ЕРХП, ангио - КТ Doppler ехография, ендоскопска ехография.
Да осъществи подготовката на болния за ендоскопско или хирургично лечение, при нужда с прилагане
на парентерално хранене, хемотрансфузии, витамин К.
Да организира превеждането на болния в хирургична клиника за оперативно лечение.
• При неоперабилните случаи след ТАБ под ехографски контрол и консултация с химиотерапевт и
радиолог да назначи симптоматично лечение.

Редактирано от TNBC на 09.01.14 23:17.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.