Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:30 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: рак на панкреасанови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано17.12.13 21:26



Намери начин да си преведеш тази статия



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: рак на панкреасанови [re: vanesawww]  
Автор TNBC (one woman)
Публикувано17.12.13 22:52



Здравей vanesawww, има много статии за маслото от черен кимион (Нигела Сатива) при лечението на рак (може да прочетеш за това в гугъл), твърдят, че е ефикасно при рак на панкреаса.

Цитирам :
“.....Проведено е проучването в Раков Център Кимел в Джеферсън и изследователите са открили, че чрез добавяне на Нигела Сатива, 80 процента от панкреатичните ракови клетки са били унищожени.... “ (цялата статия може да прочетеш тук

)


Не знам дали може да се приема по време на химиотерапия, за това може да се посъветвате с химиотерапевта, който ще назначи и следи лечението.


Това е протокола за лечение на рак с черен кимион :

Протоколът Нигела Сатива за рак е много прост и много ефективен. Вземайте три супени лъжици от маслото на ден, смесено с половин чаена лъжичка мед или прясно изцеден сок. Вземайте първата доза половин час преди закуска, втората в следобедните часове, а третата доза преди лягане.

Един алтернативен протокол е да се използват смляни, загряти семена веднъж на ден и маслото два пъти на ден. Просто смесете смлените семена със суров мед и яжте сместа.



Тема Re: рак на панкреасанови [re: TNBC]  
Автор Crasiva (ентусиаст)
Публикувано19.12.13 17:19




Защо ми се струва, че нещо се повтаряме и като дойде някой нов с прясно диагностициран труднолечим рак и почваме със съвети за билки, а накрая като получи оток го пращаме на хирург и казваме на роднините му да бъдат много силни, а накрая ако имат сили пишат в ИЗПОВЕДАЛНЯ.
Казвам го това не за да им отнема и последната надежда, а за да ви кажа, че нищо се повтаряме, а не би трябвало ако резултатите не са добри. Ако изходът е добър тогава да, но при нас не е много добър с този вид рак.
Аз току що излизам от лекция на един много интелигентен патофизиолог с разностранни интереси. Това, което ни каза е, че онкогените са архаични структури, които влияят на цели групи други гени и са блокирани от хистоновите белтъци в ДНК.

При някаква причина, коато може да е от различно естество, те се откачат от тази блокировка и дават много древна команда и клетката става ракова. Раковата клетка конкурира здравите за глюкоза и нуклеинови киселини и то много успешно, а и освен това отделя много отпадъчни токсини и отново уврежда останалите здрави клетки.
Вие всичките тука пишете в Гугъл ключови думи и пейдтвате линковете, а не загрявате, че убиването на раковата клетка е тъпа тактика, защото винаги остават някои живи, а и се създават нови, даже от същия вид рак.
Единствената печаливша тактика е да се блокират тези онкогени, а това не става с билки или химиотерапия, а с "образоване" на ДНК на клетките.
Знам, че и този роднина на болен няма пари за машина за концентрация на ефира, който носи информацията във Вселената. Знам, че и този път ще заложи на "сигурното", тоест на алое и на сок от черен бъз.
Но ви казвам, че с химиотерапия може да се ограничи разтежа, даже да се свие тумора, но при рака на панкреаса има много кръвоносни магистрали около него и е трудно да се свие дотолкова, че да се оперира.
Обикновено така се удължава живота като се правят курсове на химиотерапия с покачваща се степен на токсичност.
Виждал съм пациент с тумор около панкреаса в страхотно общо състояние, който е правил множество курсове, но тумора си е там, макар и да се е забавил като разтеж.
Химиотерапията няма и да спести някои евентуални храносмилателни и ендокринни проблеми.
Не знам дали това е инсулином, но на които и клетки да е има много голяма вероятност да е генетично улеснено и последващата диета да е претоварила клетките, които произвеждат инсулин или съседните клетки.
Ако е диабетик от много време е ясно.
А може и да е от какво ли не. Затова професори казват, че в рака няма логика, защото е резултат на какво ли не пък.



Тема Re: рак на панкреасанови [re: Crasiva]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано19.12.13 18:48



Жената иска помощ и не поставя условия, и кой каквото знае изпраща информация, а крайното решение е нейно дали ще се събрази или не. Това е форум за взаимопомощ, а не медицински сайт за безплатно лечение по интернет. Има и лекар който отговаря на въпроси, но тя не се е обърнала към него, а към форумците, които не са медицински лица, а съчувстват и имат добро сърце за помощ. Само напомням, че не давам като теб разсъждения, чул или му казали, или да си правя изводи от типа "една жена казала", а реални статии които съм чела и ги имам в архива си, а дали ще помогнат нямам идея, но са писани от лекари. Това имам - с това помагам, за някой е нищо, за други е полезна информация. От слушане на лекции до реалност и практика има огромна разлика и не всичко което се казва по учебник е точно така когато дойде практиката или хирурга отвори за операция. Немога да нося отговорност за лечението на който и да било, но мога да помогна с инфо, което не е малко след като човек незнае нищо или се лута в мнения. Всеки носи глава на раменете си и може да взима най-правилното решение за себе си, за близките си, и да носи отговорност все пак. Лично решение е кой на какво лечение ще заложи живота си, в какво ще повярва, и къде ще се лекува. Като правило мнението на лекуващия лекар е най-тежко, и би трябвало човек да се съобрази с него, но лекаря да носи отговорност върху лечението на болния, а не после да каже - до тук може медицината, хайде сега вкъщи, или в хоспис... И най-лесно е да напишеш на всеки човек който се обръща към форума от рода - слушай си лекуващия лекар, тук не сме лекари, и да го изпратиш там - пак при лекарите, - но защо тогава търси още инфо и още мнения, според мен, защото искаме да чуем и разберем повече, да прочетем още, и още и още. Защото лекарите не дават достатъчно инфо и не носят отговорност за крайния изход на заболяването, защото доверието в медицината и лекарите не е достатъчно. И защото всеки се страхува за живота си и търси различни възможности за лечение, и защото рака е болест много разнородна и трудно лечима и защото медицината няма точни отговори на много въпроси. И защото сме 21 век и рака трябваше да бъде лечим, отдавна победен, според гръмките обещания, а сме на практика на етап - опити, ремисия, статистика, бизнес, печелбарство.... За това става въпрос, да отидеш при лекар който да направи лечение и да те излекува, и да нямаш нужда от нищо повече, дори и от форум...

Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от kaloyana_-177704 на 19.12.13 18:52.



Тема Re: рак на панкреасанови [re: kaloyana_-177704]  
Автор TNBC (one woman)
Публикувано19.12.13 23:42



Напълно съм съгласна с мнението на Калояна и я подкрепям на 300%.

Предварително се извинявам, на всички, които ще прочетат постинга ми, може би щеше да е по-добре ако бях решила да напиша мнението си утре - със сигурност щеше да звучи по-меко , но така го чувствам в момента - така го пиша.


Лесно ти е на теб Crasiv, защото си страничен наблюдател, да се криеш за някакъв измислен ник, да развиваш теории, седейки пред компютъра, да съдиш хората за едно или друго решение или мнение.
Кой си ти всъщност Красив? Твърдиш че си студент по медицина – наистина ли е така?
Какво предлагаш никой да не изказва мнение и да не копира тук нищо, което е прочел и счита, че може да е полезно за някого, а да се пише само за някакъв въображаем ефир ли?
Развиваш разни теории за машина за концентрация на ефира , който носи информацията във Вселената. След като не си болен от рак и нямаш близък с такова заболяване - каква е твоята реална причина да пишеш тук? Може би с времето да убедиш някой изстрадал терминално болен човек да ти се довери и да си вложи парите в една такава въображаема машина, за да може да се убедиш накрая, че и това не действа?!?
Ти способен ли си да понесеш отговорност за един човешки живот?
Имаш ли си изобщо на идея какво огромно отчаяние изпитва човек, когато чуе тази диагноза, под какво огромно напрежение е преди да предприеме някакво лечение? Наясно ли ли със силния страх, който всеки изпитва дали това или онова лечение ще подейства - не, ти просто предполагаш това или онова.......всеки иска да живее, всеки иска да направи най-доброто за себе си или за свой близък, никой на никого не може да гарантира кое ще е това нещо, което ще подейства.
Crasiv, то няма тема напоследък дето да се отвори и ти да не си се изакал в нея, а това ми се струва, че не е проблем от сега - еми стига вече де! Защо след като си толкова сигурен в твърденията и толкова си вярваш - не запознаеш с тях своите преподаватели и да престанеш да тероризираш всички тук с разсъжденията си? Имаш си тема пиши си в нея, ама ти не, та не, като никой не ти обръща внимание там - вземеш та плъзнеш по всички възможни теми да объркаш допълнително и без това ошашавените хорица влезли във форума за съвет и попаднали на Красивия и неговите разсъждения.

Crasiv, дано да ме разбереш правилно, наистина нямам нищо лично против теб, но хайде прояви малко разбиране и човечност, доколкото ти е възможно! Не всичко е ефир – тук става въпрос за реални хора влезли във форума със сериозни проблеми, и повярвай ми, никой няма нужда от черни хроники и прогнози като твоите въображаеми фантасмагории. Достатъчно търпение проявяват хората тук във форума спрямо теб, надявам се, че можеш да го оцениш и за в бъдеще ще си малко по-пестелив в изказванията си и в прогнозите си.











П.С. Много се извинявам, но наистина не разбирам защо всички си мълчат и не се вземе някакво по-сериозно отношение към човека пишещ под ник Crasiva, еми извинявайте, ама, влиза някой във форума споделя проблемите си и очаква някакво разбиране и помощ - а едно от първите неща, с които се сблъсква е неразбираемите бръщолевеници на Карсивия. Не всеки разполага с достатъчно време, за да прегледа целия форум, за си даде сметка, че Красивия просто така си пише. Аз определено не разбирам, защо всички си мълчат, и наистина не мисля, че това е правилно.



Тема Re: рак на панкреасанови [re: vanesawww]  
Автор vanesawww (непознат )
Публикувано27.12.13 17:03



Благодаря Ви !Благодаря Ви от сърце!Моля да ме извините ,че чак сега, но по разбираеми причини ми е трудно да влизам!Запознах се с материалите ,който сте ми изпратили. Мисля да пробвам с Нигела Сатива Актив, стига да намеря защото май не внасят маслото.Започнах и лечебните гъби на Др Биомасер. Благодаря на всички за отзива от сърце!Доскоро.



Тема Re: рак на панкреасанови [re: vanesawww]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано27.12.13 17:17



Аз го откривам тук ,дано не бъркам нещо !


Успех и когато можеш пиши какъв е резултата !

Редактирано от Tia maria на 27.12.13 17:18.



Тема Re: рак на панкреасанови [re: Tia maria]  
Автор vanesawww (непознат )
Публикувано27.12.13 17:41



Благодаря Тиа Мария,имат го и утре мога да го закупя!Много ти благодаря!



Тема Re: рак на панкреасанови [re: vanesawww]  
Автор TNBC (one woman)
Публикувано27.12.13 19:22



Много видове масла от черен кимион има, които се продават в био магазините и в различни сайтове в интернет - въпрос на личен избор е от кое масло човек да си купи. Аз от известно време използвам масло от черен кимион от това

тъй като ми се стори най-приемливо като качество и цена, от същата фирма си купих и семена от черен кимион.

семена от черен кимион има и тук





П.С. Разбира се никого не ангажирам с мнението си просто споделям аз какво ползвам



Тема Re: рак на панкреасанови [re: vanesawww]  
Автор lampion ()
Публикувано08.01.14 00:54



Прости за неудобните въпроси Ванеса.Но какви точно бяха симптомите на мъжа ви, за да установят болестта?Питам понеже и аз им известения съмнения, за същата коварна болест, а това би помогнало - много.Болките в гърдите предполагам, лявата част, но ниско долу под ребрено както и около сърцето?Тоест, не добре локализирана болка, която да е на само на едно точно определено място!!.А на скенер ли ви прегледаха за да поставят диагнозата?Благодаря много.И разбира се, искрено ви желая успех в борбата.Бог да е с вас и ви помага.

" смятам всичко за измет, само Христос да придобия "



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.