Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:29 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема "Рискови фактори" при ХТнови  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано10.12.13 08:54



Пиша от телефона и не намерих темата странични ефекти при ХТ.

Въпросът ми е:

Понеже още бях леко настинала и дозата на платината ми е висока лекарката ми препоръча да бием като противодействие т.нар. растежни фактори превантивно. Целта била да се избегнат евентуарни сривове баш по празниците. Бият се подкожно след вливка в три последователни дни.

Странични ефекти на "растежните фактори" са неприятни болки в кръста и краката и скок на левкоцитите до 20 000 единици.

Днес съм доста по-добре (по отношение на настинката). Предстои вливката.

Силно се колебая дали да ги бия! Дори по-скоро искам да ги откажа. Самото име "растежни фактори" ме плаши. Моля споделете инфо и опит! Няма много време. До утре трябва да реша.

Благодаря предварително! Целувам ви!

Редактирано от *jull** на 10.12.13 17:13.



Тема Re: "?искови фактори" при ХТнови [re: Ekna]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано10.12.13 09:48



Екна ,ето темата . С друго не мога да помогна. Дано се включи някой.

Редактирано от Tia maria на 10.12.13 10:09.



Тема Re: "?искови фактори" при ХТнови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано10.12.13 12:25



Ето тук още :





Тема Re: "?искови фактори" при ХТнови [re: Ekna]  
Автор TNBC (one woman)
Публикувано10.12.13 15:11



Екна, докато бях на химио на мен също ми бяха казали, че след вливките може да се наложи да ми сложат растежни фактори, причина за това беше прекаленото падане на показателите ми след вливките, и също така много трудното понасяне на химиотерапията от моя страна, но и аз като теб се бях притеснила какъв страничен ефект може да има от тези “растежни фактори“, по-скоро дали нямаше да попречат или да намалят ефекта от лечението, и въпреки, че ме бяха предупредили, ако показателите ми паднат отново толкова ниско да отида да ми сложат от тези растежни фактори – аз не отидох (въпреки, че до следващите вливки особено след доцетаксела (отцелих и една калпава партида от това лекарство)) бях простряна на легло, буквално по 2-3 седмици - разбира се това е риск, който всеки преценява за себе си, кофти е, че понякога се налага да преценяваме с много малко информация относно плюсовете и минусите от дадено лечение или липсата на такова.

Защо не попиташ лекуващия ти химиотерапевт, дали не може да ти сложат тези растежни фактори, ако има нужда след вливката?

Екна, не мога и не смея да ти дам никакъв съвет, а и на чужд гръб знаеш лесно се дават съвети, съвсем друго е, когато човек е притеснен и трябва да вземе решение за себе си, но ти изпращам на лични телефона на химиотерапевтката, на която аз лично имам най-голямо доверие и която винаги ми е помагала, ако искаш звънни й да я попиташ за второ мнение - вярвам, че ще ти даде добър съвет.
Търсих в интернет нещо повече за тези растежни фактори, но не намерих някаква по-конкретна информация, дано още някой прочете темата и да се включи.
Надявам се, макар и минимално да съм ти била от полза.

Стискам палци всичко да мине наред, желая ти успех. Прегръдки!



Тема Re:Re: [re: TNBC]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано10.12.13 15:46



Благодаря ти! Тя и сестра ми се зае. Ще видим.



Тема Re:Re:нови [re: Tia maria]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано10.12.13 15:48



Тийче ми нещо не ги отварям през телефона тези теми...



Тема Re:Re:нови [re: Ekna]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано10.12.13 15:52



Те са подтеми на голямата Химиотерапия ,която е в Справочника. Прегледах ги ,но като че няма нещо по твоя въпрос. Питай и Mark Matador ,който ни помага тук ,той е клиничен биолог.



Тема Re: "?искови фактори" при ХТнови [re: Ekna]  
Автор PerEm ()
Публикувано10.12.13 16:53



Здравей Кате,
Растежните фактори влияят само върху костния мозък т.е. производството на кръвни клетки. Те са няколко вида самият медикамент "растежен Фактор" се избира по преценка от лекуващия лекар в зависимост от резултатите на кръвната картина-еритроцити, левкоцити и тромбоцити.
За съжаление има такива странични ефекти, за които пишеш и повечето хора ги получават-без да те плаша, това е истината!
За мой късмет аз не стигнах до употребата на такива " растежни фактори", благодарение на добавката Маоло, за която ти говорих.
Дано да ти се размине и да се оправиш без тях!
Успех!





Тема Re:Re:нови [re: PerEm]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано10.12.13 19:10



Благодаря ти, ПерЕм! В интерес на истината и аз така съв решила. Ще си взема ампулите за всеки случай; но ще си подновя редовния прием на маоло.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.