Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:01 03.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема скенер - къде?нови  
АвторZaza (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 13:55



Майка я оперираха от рак на дебелото черво юли 2007 и до сега направи 6 вливки химиотерапия с платина, но преди да продължи с химиото лекарите казаха да направи скенер на корем и малък таз. Моля Ви препоръчайте къде и при кой доктор, защото сама по себе си модерната апаратура нищо не показва без правилно тълкование.



Тема Re: скенер - къде?нови [re: Zaza]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано28.02.08 14:09



Токуда - д-р Кирова или д-р Иванов, но той понякога пренебрегва дребните неща, като например някоя микролезийка, която за него е "нищо работа" и не я отчита в заключението, а за мен е много важно. Но пък от друга страна досега е бил в Онкологията и има много опитно око.



Нема начин да нема начин!


Тема Re: скенер - къде?нови [re: vesela.bg]  
АвторZaza (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 14:12



Много благодаря за информация!



Тема Re: скенер - къде?нови [re: Zaza]  
Авторket1234 (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 15:28



"Света Екатерина" - доц. Стойкова.
За момента е най-добрия спец по разчитане на скенер.



Тема Re: скенер след РМЖ - къде?нови [re: Zaza]  
Авторcнaxa (Нерегистриран)
Публикувано03.03.08 14:28



А бихте ли препорачли и за свекърва ми къде да отидем на скенер след като свърши лъчетерапията другата седмица.

Тя е опирерана от рак на млечната жлеза на 24 юли 2007 и до сега никога никой не й е казвал да прави скенер.

Направен й е някакъв вид скенер, преди лъчетерапията, който очевидно не е конвенционалния скенер, а нещо свързано само с лъчетерапията.

Т.е. въпросът ми е къде да идем на скенер (ако имате и телефон ми дайте да се запишем) и кои органи да искаме да й гледат и колко би струвало?

Благодаря.



Тема Re: скенер - къде?нови [re: Zaza]  
АвторZaza (Нерегистриран)
Публикувано18.03.08 11:33



Здравейте, отново се включвам с въпрос. Направихме скенер на майка и заключението е 2 кисти и 2 лезии на черен дроб, но 2-ма доктори онколози и 1 хирург казаха да направим Ядрено-магнитен резононс, защото те не са на мнение че това са категорично разсейки. Моля помагайте къде да отидем сега за ЯМГ?



Тема Re: скенер след РМЖ - къде?нови [re: cнaxa]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано18.03.08 12:10



Скенерът е скъпо изследване и се препоръчва да се прави само когато при някакви изследвания - рентгенови снимки или ехографии е установено нещо съмнително и трябва да се уточни с по-прецизна апаратура. Щом като никой не е насочил свекърва ти за него, значи всичко при нея е ОК.

Преди месец ми се наложи да направя скенер на бял дроб. С талон от специалист се обадих по тел. в ИСУЛ, казаха ми да дойда на следващия ден, не съм плащала нищо за контрастно в/во или потр.такса /имам ТЕЛК/, резултатът беше готов след 2 часа.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от N_O6O6 на 18.03.08 12:13.</EM></FONT></P>

Редактирано от N_O6O6 на 18.03.08 12:15.



Тема Re: скенер - къде?нови [re: Zaza]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано18.03.08 12:25



Ако скенерът е правен с венозно контрастиране, както е редно би трябвало да могат да Ви отговорят на въпроса дали са метастази или не. Освен това тези лезии вероятно са нови, след като не са открити преди дебелочревната операция. Препоръчвам Ви самите снимки от скенера да консултирате с някой чернодробен хирург. От опит знам, че погледът е различен. Има детайли, с които другите специалисти не са толкова запознати, да речем. Аз лично никога не съм правил резонанс след качествен скенер на черния дроб.



Тема Re: скенер - къде?нови [re: MD]  
АвторZaza (Нерегистриран)
Публикувано18.03.08 14:58



Блгодаря MD, консултирахме се с доцент /хирург/ от II-ра хирургия на Медицинска академия, според него не са мета, но едното образование е на много "лошо, ниско" място и за него не е 100% сигурен иначе скенера е от Токуда с контрастно в-во. Все пак ни насочиха за ЯМГ резонанс и скенер едновременно за другата седмица, но в Медицинска академия. Още веднъж ти благодаря за мнението.



Тема Re: скенер - къде?нови [re: Zaza]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано18.03.08 16:26



Май не ме разбрахте, затова ще повторя: консултирайте се с опитен чернодробен хирург. Като човек с опит в тази хирургия Ви съветвам. Над 99% от хирурзите в България нямат опит в сериозната резекционна чернодробна хирургия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.