Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:54 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Полипи на шийката на маткатанови  
Автор Dobi-5O (непознат)
Публикувано10.12.08 11:45



Снаха ми е на 38г.Преди повече от 3г.я оперираха от рак на гърдата.Първо тя си напипа малка бучка,на мамографа не показа нищо.След отстраняване и изследване на бучката,доктора каза че има ракови клетки.Оперираха я в София,като отстраниха част от гърдата и част от лимфните възли.Изследванията показаха ,че няма ракови клетки.Направиха и 25 дена лъчетерапия.Следващите 2г.беше на золадекс и тамоксифен.След това продължи само тамоксифена,а сега нолвадекс,което мисля че е също като тамоксифена.Тези 3г.всички изследвания бяха добри и нямаше рецидиви.3г.след операцията,месец септември и откриха,че има полипи на шийката на матката.Отстраниха ги,но само 3м.след това се появиха отново.Направиха консултация с една доцентка,която е категорична,че трябва да се отстрани матката.Иначе рака щял да се появи отново.След консултация с друга доцентка,която казва че такава операция не е необходима,снаха ми е отчаяна и уплашена и не знае как да постъпи.От това което прочетох,разбирам,че полипите може да са от тамоксифена.Къде е гаранцията,че след отстраняването на матката, ако продължава да го пие до 5г.рака няма да се появи някъде другаде?Полипите са изследвани и в тях няма ракови клетки.Моля ако някой е бил в същото положение да пише как се е справил.



Тема Re: Полипи на шийката на маткатанови [re: Dobi-5O]  
Автордъждoвнa (Нерегистриран)
Публикувано10.12.08 15:44



Здравей,
по принцип и без хормонални препарати полипите могат да се появят отново.
Аз бих ти препоръчала да потърсите и трето мнение. Аз лично съм правила хистероскопия при доц. Славчев в София и не искам да звучи като реклама, но човекът наистина е много добър специалист. Може би да се свържете с него и да се косултирате?



Тема Re: Полипи на шийката на маткатанови [re: дъждoвнa]  
Автор Dobi-5O (непознат)
Публикувано10.12.08 16:55



На 12 декември ще махнат полипите и ще ги изследват.Ако пак се появят ще направим консултация и с д-р Славчев и снаха ми ще реши какво да правим по-нататък.Благодаря!



Тема Re: Полипи на шийката на маткатанови [re: Dobi-5O]  
Автордъждoвнa (Нерегистриран)
Публикувано10.12.08 20:19



Стискам и палци, дано всичко да е наред.
Предполагам какво ви е на всички.
Пиши след това!



Тема Re: Полипи на шийката на маткатанови [re: дъждoвнa]  
Автор LlDl_ru ()
Публикувано10.12.08 21:29



цял живот се занимавам с моите полипи и кисти - все ги режа където и да се появят : щитовидната жлеза, гърдата, яичниците, след операцията по повод рака на дебелото черво вече два пъти отстранявах полипи в червото... По-добре да се премахнат / ако ще и заедно с органа ако може да се живее без него / отколкото да им се позволи на тези гадинки да се развият и да се преродят в ракови ...

Смисъла на Живота ? - В самият ЖИВОТ !!!

Тема Re: Полипи на шийката на маткатанови [re: LlDl_ru]  
Автор Dobi-5O (непознат)
Публикувано10.12.08 21:56



На 12 декември ще махнат полипите и след това ще ги изследват.В зависимост от това какви ще са резултатите,след консултация с поне 3-ма доктори,снаха ми ще има последната дума.



Тема Re: Полип на на матката [re: Dobi-5O]  
Автор kykлeнcka пиpaня (ентусиаст)
Публикувано18.11.13 09:42



Дружина мила,


в четвъртък ми предстои хистероскопия заради полип на матката, избрах д-р Янчо Делчев, лекар на годината за 2012, но най- вече го избирам заради вашите препоръки.
Няма да ме е страх .
Всяко доброжелание е добре дошло



Тема Re: Полип на на маткатанови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано18.11.13 10:58



Пиранче, няма да се предаваш на страха. Всичко ще бъде наред. Знаеш, че през много изпитания сме минали и още ни предстоят, но ние сме силни и винаги побеждаваме.
Успех, миличка, ние сме с теб! Целувки!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Полип на на маткатанови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.11.13 15:22



Разбира се, че няма да те е страх! От добър лекар и хубав мъж защо да те е страх?

От нас са палците, от теб - добрия резултат и бързото възстановяване. И дай инфо при пръв удобен случай, за да не питаме лично доктора! Успех, миличка и много прегръдки!

"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 18.11.13 15:23.



Тема Re: Полип на на маткатанови [re: *jull**]  
Автор kykлeнcka пиpaня (ентусиаст)
Публикувано21.11.13 17:13



Ето меее,

излишни бяха страховете по повод заспиването и събуждането от упойка, при хистероскопия тя е венозна, и лека, общо манипулацията траеше 30 минути заедно със събуждането. Док каза, че не е видял нищо страшно, даже не е и полип, а удебелена лигавица? Сега и хистологията ми като е добра, и се заемам сериозно с въпроса за репродукция

, хохохо.
Докторът вдъхва спокойствие, след процедурата мина да обясни на всяка пациентка, какво е видял, какво е мнението му.

А сега отивам на прием в Унгарското посолство- 30 години от основаване на катедра Унгарска Филология, свежа съм, нали днес си дремнах

Благодаря Ви за всичко, мили дами, приятели, за информацията, за протегнатата ръка, за чувството, че съм удома.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.