Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:26 23.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Тема Високата температура убива раковите клетки!нови  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано14.10.13 16:13





От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Редактирано от *jull** на 17.10.13 17:50.



Тема Re: Високата температура,убива раковите клетки! [re: reni56]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано14.10.13 16:15



Бубе,активирай този линк

аз съм забравила как се правеше

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Тема Re: Високата температура,убива раковите клетки!нови [re: reni56]  
Автор Crasiva (ентусиаст)
Публикувано14.10.13 19:22



Една колежка ми го изпрати същото и ето как й отговорих за този "гениален и елегантен метод".


H, това го обсъждаме в един форум от много време. Това е направо садизъм. Упояват ги, постоянно им следят жизнените показатели, за да не умрат и ги варят живи, защото малко преди да се достигне температура, при която белтъците се денатурират като варени яйца, раковите клетки загиват. Раковите клетки са бъгнати също и в защитата си и умират по - лесно от здравите. Няма лечение на рак, което да е ефикасно и от него да ти пада косата, кожата, да ти режат карантиите, да те варят. По тези начини се постига само некроза, а не апоптоза и затова няма как да се получат трайни резултати. Аз от доста години вече пиша в един форум Клуб за борба с рака и там ника ми беше besraboten, а сега Crasiva, но не казвай на никого, че там пиша съвсем свободно и не се съобразявам с никого и с нищо. Виж даже някой в клуба е написал същото.



Тема Re: Високата температура,убива раковите клетки!нови [re: Crasiva]  
Автор dimana64 (вървяща)
Публикувано17.10.13 05:46



Мисля си, че природата е създала и свой метод в тази насока, доста по балансиран. От дълго време си мисля (след като отдавна прочетох тази информация), че жестоките топли вълни, които получавах две години (предизвикани от химиотерапевтична менопауза) са изиграли положително отношение в тази насока и са се посправили с метастазите. Е, предизвикаха други проблеми естествено (като недостатъчен и пълноценен сън), но може и е било - всяко зло - за добро.



Тема Re: Високата температура,убива раковите клетки!нови [re: Crasiva]  
Автор leonidas22 (ентусиаст)
Публикувано20.10.13 17:49



и на мен ми се струва този метод за много страшничек и опасен,може вместо да излекуват,да те уморят!



Тема Доц. Николов коментира лечението на рак с топлинанови [re: reni56]  
Автор TNBC (one woman)
Публикувано13.01.14 22:57



Онкологът доц. Николов коментира лечението на рак с топлина


Онкологичните заболявания са важен социалнозначим проблем и е естествено вниманието на обществото да е насочено към всяко ново съобщение за успехи в лечението им. Но винаги трябва да се има предвид обстоятелството, че онкологичните заболявания са много хетерогенна група и включват заболявания с различни характеристики на еволюция. Общото при всички тях е неконтролираното размножаване. Анализирайки от тази гледна точка, става ясно защо са налице толкова много и различни по своята същност методи за лечение на тези заболявания.

Хипертермията е отдавна познат метод, но, за съжаление, не се е утвърдил като стандарт за лекуване на онкологичните заболявания, така както е с оперативното, лъчевото и лекарственото лечение. В част от проведените клинични проучвания в световен мащаб се доказва, че прилагането на хипертермия преди лъче- или химиотерапия повишава ефективността им, но не променя преживяемостта. Въпреки това, като всеки нестандартен метод за лечение, той има своето място при строго определени показания, тъй като има и своите странични неблагоприятни реакции, а също така и принципни недостатъци.

Трудно е да се постигне еднаква температура във всяка една зона на човешкото тяло. Затова освен целотелесната хипертермия се прилага по различни начини и локална. Сегашните усилия на учените изследователи са насочени най-вече към прилагането на локална хипертермия конкретно само в тумора.

По този начин не се увреждат останалите тъкани. Най-новите разработки са свързани с имплантирането на специални частици в самия тумор, които след това дистанционно се активират и повишават температурата си до точно определена стойност. Но това е въпрос на бъдещето.

В момента в България се прилагат два метода за локална хипертермия. Първият използва високоенергийни радиолъчи и се нарича радиочестотна термоаблация. Под ултразвуков или компютърно-томографски контрол в центъра на тумора се поставя специален високочестотен излъчвател и се предизвиква термоаблация на клетките. Този метод от години е доказал своето място при лечението на метастази или първичен тумор в черния дроб с големина до 2 сантиметра. От няколко години у нас започна да се прилага и лечение с високоинтензивен фокусиран ултразвук (HIFU), но той е по-ефективен при някои доброкачествени заболявания.

Надявам се, че с развитието на науката и натрупването на достатъчно опит хипертермията ще се включи като рутинна практика в терапията на онкологичните заболявания.




Източник:





Тема Хипертермия със инфрачервени лъчи за рак и болканови [re: TNBC]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано28.10.14 19:02



в домашни условия





Живота е рисуване без гума за триене.


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.