Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:40 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Как се чувствате? [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано20.09.13 10:17



Хм, любопитно! Ееех, да бяха се обединили вече около някаква теория всички ... Но, както и в статията се казва "Всяко следващо откритие създава нови възможности, но също така увеличава и броят въпросите."

Но не мога да не се съглася с теорията за хиперкомуникацията! Ето и нашите групови молитви, които сме правили понякога тук също са на този принцип...



Тема Re: Как се чувствате? [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано20.09.13 10:23



Да много правилно и мъдро мислиш миличка. Възхищавам се на твоята борбеност и вяра. Даже и да сме пред прага на смърта - трябва да я посрещнем достойно и с уважение. Толкова много хора здрави и то млади си отидоха преди мен през тези години откакто се разболях....Болеста не е смърт а предупреждение. Да обърнеш на 360 или на 180 градуса начина си на живот и най-вече на мислене за живота.
И понеже темата е за как се чувстваш - ще опиша един случай с мен,който се повтори. Преди години започнах да режа дървени изрезки за пебката на дърводелска машина. Резах,резах и накрая останаха само три дълги дръвчета.И тогава се разконцентрирах и хоп средния ми пръс от нокъта до среда се разреза на половина. рукна кръв. Не се уплаших а се ядосах,че не си свърших работата.Отидох в къщи превързах го стегнато,върнах се и си дорезох трите дръвчета. тогава отидох на лекар,инжекции,шиене на пръста....Всичко мина и замина,защото не се паникьасах и не му отдадох толкова голямо значение. Трябвало да се случи,да съм вничавала и толкоз. Миналата седмица направих същия сценарий но по лек. На друга дърв.-машина си порязох по-малко на другата ръка показалеца. И пак същото инжекции,лекар но си свъших работата на машината. Ето слава богу минава пръста,още е чуствителен на пипане но и това ще мине. винаги след неприятни случки чакам нещо хубаво да ми се случи и това ме крепи и ми дава сили да превъзмогна случилото се.И онзи ден научих една радостна новина - ще става пак баба за пети път.Бог ме възнагради за смелото ми поведение. Бъдете винаги позитивни хора. В това е рецептата за спокоен и хубав живот.АХ и ОХ не помагат.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re:Re: Как се чувствате? [re: flora bg]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано20.09.13 11:22



Лелееее Фло, ти си щастливка, да си жива и здрава - и ти и голямото ти семейство!!!!

Редактирано от Ekna на 20.09.13 11:25.



Тема Re: Как се чувствате? [re: strangeangel]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано20.09.13 11:24



Напълно си прав.
Съзнанието ми е твърде услужливо и при силен стрес изключва.
За физическа болка никак не съм убедена / аз не мога да издържам на физическа болка и съм твърде чувствителна към нея/.
Да отбележа, че физически нищо не ме болеше до операцията.



Тема Re: Как се чувствате? [re: Ekna]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано20.09.13 11:41



Всички се държаха странно. Едни не казваха нищо, други говореха за болестта като нещо съвсем обикновено, даже обсъждаха държанието на хората в стаята, трети говореха за незначителни неща, четвърти за планове.

Това, мила, не е странно поведение. Това е ежедневния живот, макар под сянката на гръмотевичните болестни облаци.

Странното е как намираха тези хора сили за това. Повечето хора се променят при такива ситуации, но външно като че ли нещата вървяха в нормален ритъм. Напрежението се усещаше по скоро в близките и случайните хора отколкото в болните. Те като, че ли бяха вече решили, че това е живота.А, може би бяха запазили своята надежда и желание за живот.

Винаги има значение как си! Именно това изпълва или изпразва животът от съдържание, според мен.

Да, винаги има значение. Странното е когато си добре и същевременно нещо много не е наред.
Раковите заболявания в начален стадии не болят. Трудно се възприема и осъзнава нещо само чрез разума.



Тема Re: Как се чувствате? [re: Ekna]  
Автор viara67 (минаващ)
Публикувано20.09.13 17:00



Изписали сте цяла страница, а аз не можех да вляза в профила си. Екна, когато водим разговор така дистанционно, винаги има опасност от неточно разбиране. Явно съм се изразира прекалено рязко, черно-бяло и затова съм разбрана погрешно относно това как се съотнася разума и съответно сърцето към вярата. Копнежът по Бог е вложен в сърцата ни, заложен е вътре в нас, в този смисъл вярата в Бог е ирационална разбира се. Ще цитирам след малко точното определение за това що е то вяра, според Божието слово. Обаче, Господ не ни е оставил да се лутаме и да се догаждаме какъв е Той, кой е Той, какво очаква от нас и т.н. , т.е. ние вярваме със сърцето си, но за да издържи тази вяра на изпитанията и трудностите, които са неизбежни в живота ни, трябва да имаме осъзната, базирана вяра, казано простичко да знаем в какво и в Кого сме повярвали. Тук има елемент на избор /свободна воля/ - човек избира сам в какво да вярва /по този въпрос има теологичен спор - настина ли избираме в какво да вярваме или Бог се открива на едни, на други - не, някъде в по-горните ми постове го загатнах това/ Повечето деноминации приемат, че имаме свободна воля - т.е. ние избираме. Ако се заблуди човек и не направи верния избор- губи, ако е на верния път - печели. Ако вярваме само емоционално, еуфорично, вероятността при всяко изпитание да се сгромолясваме е голяма, тогава когато сме добре - сме вярващи, когато сме зле - обвиняваме Бог, това имах предвид, когато казах, че вярата не би следвало да се свежда до емоция. Емоция казвам, а не сърце :) Сърцето е нещо друго, то е символ на най -съкровеното в нас, на живота в нас. В потвърждение ще дам няколко цитата, няколко мноооого известни цитата. И едно уточнение - Библията е еднаква за католици, православни, протестанти, в православната и католическата има няколко книги от Стария завет, които са в повече /Макавейските книги например/, които протестантите не включват, т.е. разликата е в броя на включените текстове, всичко друго е еднакво. Ако цитатите, които пиша не съвпадат абсолютно точно с вашите Библии - това е от превода, но разликите са незначителни и не се отразяват на цялостния смисъл.



Тема Re: Как се чувствате? [re: viara67]  
Автор viara67 (минаващ)
Публикувано20.09.13 17:37



"Исус му каза: Аз съм пътят и истината, и животът; никой не идва при Отца освен чрез Мен." / Йоан 14:6/

"А вярата е даване на твърда увереност в онези неща, за които се надяваме, убеждения за неща, които не се виждат." /Евреи 11:1/

"Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине нито един, който вярва в Него, но да има вечен живот." /Йоан 3:16/

"Тези хора се приближават до Мене с устата си и Ме почитат с устните си;
но сърцето им стои далеч от Мен."/Матей 15:8/

"Добрият човек от доброто съкровище на сърцето си изнася доброто; а злият човек от злото си съкровище изнася злото; защото от онова, което препълва сърцето, говори устата му."/Лука 6:45/

„ ...не се срамувам от благовестието Христово; понеже е Божия сила за спасение на всеки, който вярва - първо на юдеина, а после и на езичника.
Защото в него се открива правдата, която е от Бога чрез вяра към вяра, както е писано: “Праведният чрез вяра ще живее.”
Защото Божият гняв се открива от небето против всяко нечестие и неправда на човеците, които ограждат истината с неправда.
Понеже това, което е възможно да се знае за Бога, им е известно, защото Бог им го изяви.
Понеже от създаването на света това, което е невидимо у Него, вечната Му сила и божественост, се вижда ясно, разбираемо чрез творенията; така че човеците остават без извинение.
Защото, като познаха Бога, не Го прославиха като Бог, нито Му благодариха; но се извратиха чрез своите мъдрувания и несмисленото им сърце се помрачи.
Представяха се за мъдри, а станаха глупци.” /Римляни1:16-23/

"Защото, понеже в Божията мъдра наредба светът с мъдростта си не позна Бога, благоволи Бог чрез глупостта на това, което се проповядва, да спаси вярващите" / 1 Коринтяни 1:21/



Тема Re: Как се чувствате? [re: viara67]  
Автор viara67 (минаващ)
Публикувано20.09.13 17:42



Екна, а ето и няколко стиха с Божии обещания и насърчения, свързани със страха и които донякъде отговарят и на въпроса за вината :

Исая 41:10 не бой се, защото Аз съм с тебе;
не се ужасявай, защото Аз съм твой Бог;
ще те укрепя, да! Ще ти помогна.
Да! Ще те подкрепя с праведната Си десница.

Исая 41:13 Защото Аз, Господ, твоят Бог, съм, Който подкрепям десницата ти
и ти казвам: Не бой се, Аз ще ти помогна.

Исая 43:1
А сега така казва Господ, Творецът ти, Якове,
и Създателят ти, Израелю:
Не бой се, защото Аз те изкупих.
Призовах те по име; Мой си ти.
Изличих като гъста мъгла престъпленията ти
и като облак - греховете ти;
върни се при мене, защото Аз те изкупих.

Исая 49:15-16
Може ли жена да забрави сучещото си дете,
за да не се смили над детето на утробата си?
Обаче те, дори и да забравят,
Аз все пак няма да те забравя.



Тема Re: Как се чувствате? [re: *jull**]  
Автор viara67 (минаващ)
Публикувано20.09.13 17:45



Джул, да това е, но аз го четох в много по-съкратен вариант и разбира се мисля, че учените ще открият толкова колкото на тях им бъде открито :)



Тема Re: Как се чувствате? [re: viara67]  
Автор viara67 (минаващ)
Публикувано20.09.13 19:03



Еремия 29:11 " Защото Аз зная мислите, които мисля за вас, казва Господ, мисля за мир, а не за зло, за да ви дам бъдеще и надежда."




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.