Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:06 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Красивия [re: rumikad]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.09.13 23:03



го бях помолила да се въздържа. И той сам предложи да си пише само в неговата тема и известно време го спазваше. Но май се намери някой да го поощри и той явно промени мнението си.



Тема Re: Как се чувствате? [re: LlDlru]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.09.13 23:08



Ехеей, давай, не е нужно да сме спецове. Човек споделя собствения си опит, пък някой може нещичко да си хареса и пробва.

и душата ми е все още някъде на 25, и иска да лети, а не да пълзи...


А не ти ли се иска да си вържеш две плитки и да си сложиш панделки

Щото на мен това ми минава през акъла

Ех, Лиде, Лидее, ти си наш герой! Радвам се, че те има!



Тема Re: Как се чувствате? [re: viara67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.09.13 23:11



По този въпрос не мога така компетентно да се включа. Благодаря ти, Вяра67 за споделянето!



Тема Re: Смирението и Търпението [re: Ekna]  
Автор sem77 (непознат)
Публикувано13.09.13 23:16



Прекрасна тема!Искам толкова много да пиша за това как се чувствам от 9 месеца насам след поставената диагноза на баща ми, как от този ден целият ни живот се преобърна,забравих за детето си за себе си,за съпруга си.Толкова сте силни всички тук,такава енергия черпя от вас,че ви се прекланям дълбоко!Всеки ден се събуждам с мисълта дали днес баща ми ще е по-добре от вчера,дали ще дойде ден в който той отново ще играе с внуците си,които обожава...,LIDIru, това което сте писали за търпението страшно ми хареса-първо ден за ден,после месечно и дай боже за всички година след година.Когато преминаваш през всички врати на ада,както казва милия ми татко,явно се научаваш да бъдеш смирен и търпелив,защото просто нямаме друг избор освен да се борим и да не падаме духом.Радвам се на всеки миг в който баща ми е с нас,но изпитвам страх от неизвесността, от утрото, а може би трябва да се научим да живеем Сега,както казва Екна.Благодаря,че ви има!



Тема Re: Смирението и Търпението [re: sem77]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.09.13 23:25



Благодаря ти, мила sem77, за искреното ти споделяне! Наистина не гледай много напред в бъдещето - това отчайва и ни вкарва в едни други филми, които не бихме искали да гледаме. Опитай се да не се питаш дали ще дойде този хубав ден. Просто правим това, което трябва сега. Радваме се на мъничкото радостно макар, което се случва в този момент. И вярваме. Не е лесно, но съмнението не трябва да го оставяме да върлува в душите ни.

А щом искаш - пиши. Пиши всичко, излей душата си. Ние сме тук за да си помагаме! Как минава денят ти - не взимаш дъх сигурно. Съпрузите са малко по-назад, но детенце навярно си търси неговото. И колкото и да си изморена то те поглежда и иска да си до него. Пиши. А тате как се чувства? Споделя ли? В София ли се лекува?

Дори и да не виждаме Слънцето:
Above the clouds the sun always shines!

Редактирано от Ekna на 13.09.13 23:28.



Тема Re: Смирението и Търпението [re: Ekna]  
Автор sem77 (непознат)
Публикувано14.09.13 00:27



Мила Екна,та аз не усетих как дойде есента.Всеки ден се събуждаш и чакаш да чуеш нещо хубаво и започваш с въпроси-изпи ли си добавките и сока от цвекло...А дъщеря ми всеки ден ме пита -мамо, кога ще бъдеш както преди усмихната и с добро настроение?Баща ми беше диагностициран в София в онкото. ХТ прави в Хасково понеже ни е близо ,а преди месец правихме 10 ЛТ в Токуда.Много е отпаднал не се чувства добре,но ние продължаваме борбата и с алтернативи и нямаме никакво намерение да се отказваме.Много и искрено се надявам някой ден да видим светлинка в тунела.Спокойна нощ!



Тема Re: Смирението и Търпението [re: Ekna]  
Автор viara67 (минаващ)
Публикувано14.09.13 08:54



Екна, тъй като съм преживяла рецидив знам колко огромен е шокът, знам че не можеш да мислиш повече от няколко месеца напред, че думата бъдеще губи смисъл. И тогава идва въпросът и мисълта за смъртта и можем ли да повлияем върху това колко да са дните ни на тази земя или не - въпросната предопределеност. Говорила съм с мой близък лекар - анестезиолог в кардиологични операции, и той ми казва следното : "Има случаи,в които ние сме направили всичко както трябва и има всички изгледи човекът да се оправи, но стане нещо, усложни се и човекът умира, това е голям шок за нас лекарите, а има други, едва се крепи, по всички правила на медицината трябва да си отиде, но става обратното - вземе че се закрепи,вдигне се и живее години наред. Медицината не е точна наука, Господ има последната дума и всеки лекар знае това." Така, че аз вярвам, че дните на всеки човек са определени от самото му раждане, че както не определяме денят на раждането си, не определяме и не можем да влияем и на деня на смъртта си. С грижи за тялото можем да подобрим качеството си на живот, но не и продължителността му. Знаете, че има хора, които живеят като живи трупове години наред, но живеят. Говорила съм с човек, който е правил няколко опита за самоубийство, единят почти успешен. Нагълтал се с две опаковки диазепам плюс едно шише ракия на екс и легнал да мре, през нощта, по малките часове се слючва това. Обаче майка му взела,че влязла в стаята му, защото се събудила и нещо я накарало да влезе при сина си. Линейки, Пирогов, обаче докато стигнат, лекарите само констатирали смъртта му, сложили го на количка и го покрили с бял чаршаф. Сестра му повдигнала чаршафа и й се сторило, че брат й леко мръднал едната си вежда, развикала се, вкарали го в шокова зала и го свестлили, лежал в реанимация няколко дни. Това става преди 15 години и повече, сега е жив и здрав човекът и слави Бога. Когато осъзнаем, че имаме един отрязък от време за живот тук, тогава започваме да приемаме по-спокойно всичко което става с нас, в противен случай винаги мислим, че нещо ние или някой друг не е направил както трябва, обвиняваме, сърдим се на хората, включително и на Бог.
Въпросът за смъртта е изключително интересен и за нашето отношение към нея. Не съм съгласна, че тя е нещо нормално. Не е и затова се бунтуваме, не я приемаме и не искаме да свикнем с мисълта за нея.Обяснението е просто - създадени сме за вечен живот и вечността е положена в сърцата ни, копнежът по красивото и доброто е заложен също в сърцата ни, правим толкова ирационални неща, изкуството например е ирационално :)...Уви, за съжаление реалността е друга - смъртни сме!Това трябва да го осъзнаем, приемем и да повдигнем очи нагоре, защото животът ни не само тук и сега, не сме тук, за да "пием и ядем, защото утре ще умрем" /Исая 22:13/.



Тема Re: Смирението и Търпението [re: sem77]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано14.09.13 11:10



мила sem77, радвам се, че с нещо полезно допринесох за разговора

но съвсем нямах предвид "смирението",
защото и след толкова години все още съм ядосана на случилото се с мене и не мисля, че като наведа глава и приема това като неизбежната воля на който и да е - дали Всевишния, дали Бог, дали Съдба, ще избегна и другите удари,
напротив - мисля, че благодарение на моят неспокоен и борбен дух се дължи както разболяването ми, така и оживяването
ей, Рак, мен няма да ме вземеш с голи ръце - умирам трудно


приех го като урок, опит в живота, необходимото зло по пътя ми
и на търпението се научих и подложих моят неспокоен и нетърпелив дух да свикне да следва тялото :
първите дни след като ме прибраха след операцията, и хирурзите са заръчали постепенно увеличаващи се разходки, а духът ми все със същата набрана инерция за бягане ме караше да се движа бързо както и преди, което носеше адски болки на скъпоценното ми тяло, то се наложи аз да си направя програма за търпеливост
до близкия квартален магазин за едно сапунче, на следващия ден до следващия за хляб, и така нататък стигнах и до центъра пеша и си купих чанта - наградих се
беше адски трудно да се прибирам, защото нашия квартал е на хълма - та на парчета взимах стръмния път, сядах направо по бордюрите, но успявах да се прибера сама, без да викам мъжа ми с колата,
научих се търпеливо да обуздавам духа си да слуша изпорязаното и изтерзано тяло...
някой може да помисли, че това моето е симптом на раздвояване и психозаболяване, нека , но на мен ми помага да търпя физическите несъвършенства на моята телесна обвивка

из просторите на и-нета намерих шеговито обяснение за Живота, което много ми харесва :
Животът е заразна болест, предава се по полов път и неизбежно води до летален изход

майтап бе, Уили

Редактирано от LlDlru на 14.09.13 11:14.



Тема Re: Как се чувствате? [re: Ekna]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано14.09.13 11:27



Екничке, и панделки да си вържа и близалка /от онези от моето детство - захарното червеното петле/ да засмуча и да скачам по тротуара, подритвайки металната кутийката от бонбонки



много харесвам морето, а откакто оживях на морето /бях оперирана във Варна/, все си мислех, че си спомням дори времената откакто бях някое земноводно, но тази година се убедих, че съм от онези лебеди, та затова и ми се лети и то над морето
/снимката е моя/




Тема Re: Как се чувствате? [re: Ekna]  
Автор Bиkи999 (новак)
Публикувано14.09.13 14:09



Екна, извън темата съм, но ... само няколко изречения.
В Пловдив направих целия курс от химиотерапии в клиниката на Жанет Грудева - Клиника по онкология и хематология (KOX), тя е в двора на УМБАЛ "Св. Георги", но е отделно. Бях потресена от някои неща!
Там работи мед. сестра Цариградска. Това беше единственият член от т. н. медицински персонал, който прояви към мен, човешко отношение. Обичам тази жена! В трудни за мен дни тя ми дадете и надежда, и съвети, най-вече много кураж.
Иначе беше едно чакане, едно бутане, едно криене пред кабинета на лекуващия лекар! Не с часове, буквално с дни! И никаква информация - никой нищо не ти обяснява. Не ми се ще да си спомням за жената, която се водеше лекуващ лекар ...
След това отидох в онкодиспансера - там така и не ми стана ясно "кой кум, кой сват", пълна какафония! Повече от година сама си се наблюдавах

- плащах изследванията в добра лаборатория.
От пролетта на тази година съм в Медлайн - частна клиника, която работи със ЗК. С две думи - доволна съм - квалифициран медицински персонал, човешко отношение. Лекарят, който ме наблюдава, д-р Чалъкова, ми отдели повече от половин час преди да ме изпишат. Аз такова чудо не бях виждала!
Има ред, не ти поставят търпението и смирението на изпитание.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.