Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:00 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Как се чувствате? [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано12.09.13 22:38



А Красивия искам да попитам има ли си гадже ? Май там е драмата .

Редактирано от Tia maria на 12.09.13 22:39.



Тема Re: Как се чувствате? [re: Tia maria]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано13.09.13 17:04



браво, Екничке!
особенно ме привлече тази тема, чета с интерес, и все чакам още хора да се включат

а писаници на "красивия"- просто го игнорирам, дори не си давам труд да прочета и това, за което другите говорят, че се е изказал добре

и за това как се чувствам аз - когато успея да си реша здравословните проблеми и да не ми пречат всекидневно, то тогава съм супер-ОК



преди време се опитвах да повдигна тема по "душевните мъки", но тогава все още бях зле и телом и духом, и не направих достатъчно за широко обсъждане
а сега усещам, че ми липсва образование и по психология, щях да се профилирам за да помагам на "онките" в борбата не само с бича-рака, но и в борбата със себе си и със своите нови душевни мъки...

но стига съм ги колекционирала тези образования

през тези дълги години се научих на търпение - първо ден за ден, после помесечно, и вече година след година... ура!

и душата ми е все още някъде на 25, и иска да лети, а не да пълзи...




Тема Re: Как се чувствате? [re: Tia maria]  
Автор viara67 (минаващ)
Публикувано13.09.13 21:37



Преди ден-два видях темата и си казах :"Ето нещо хубаво и полезно, точно като за клуб за взаимопомощ". Тия Мария, въпросът, който поставяш за свободната воля и предопределеността много често съм си задавала и аз, дискутирала съм го с близки и с недотам близки хора, с теолози, чела съм... Тъй като ние искаме по човешки да достигнем до знание, което е много по-голямо и сложно от това, което можем да проумеем, нещата стават сложни. Жан Калвин например проповядва пълно отричане на свободната воля и пълно определяне на съдбата на човек единствено и само от Бог. Наистина много съм мислила по този въпрос, разсъждавала съм и върху конкретни житейски случаи и стигнах до извода, че да - Бог определя и решава, той знае краят от началото, но все пак има един момент на желание за следване на Бога, за опознаването му, има едно волево усилие от страна на човек...т.е. има и наше участие, изявена воля да се приближим до Бог, да се променяме, т.е.свободната воля се свежда до желанието ни какви да бъдем и до осъзнатия от нас път, по който трябва да вървим, от там насетне всичко е дар от Бог - Той дава Духа, Той дава силата, Той дава мира, всичко е по Негова милост и любов, сами не можем да сторим нищо. Някой ще каже - красиви думи, истината е ,че съм го преживяла това. Имало е моменти, в които съм се чувствала много отделена от Бог, изоставена, тогава никакви техники на позитивно мислене, самовнушение и др.подобни не действат. И обратното увереността,че Бог е с мен ми дава сила, каквато никой и нищо не може да ми даде. Въпросът е откъде идва тази уверености защо понякога я има,понякога не. Може много да се пише по въпроса, нека някой друг се включи.



Тема Re: Как се чувствате? [re: Bиkи999]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.09.13 22:01



Докато бях в София четях, но не ми се пишеше през телефона. И ето ме на линия.

Благодаря за хубавите думи, Вики! Стайнбек ... не бих дръзнала и да си помисля, че мога да се сравня с него. Много висока чест е за мен да сравниш усещанията си между моите писания и неговите творения



Но ти също пишеш добре! Ето този ти постинг - толкова е искрен и истински, благодаря ти!

Тревогите са много човешка емоция! Ако успеем да се оттървем от тях, вероятно ще загубим и част от човешкия си облик. Човек се тревожи предимно от любов! И тя е най-важното нещо, което се крие в нея! Хубаво е по-често да си го припомняме!

Мислено съм с теб за изследванията! Знам, че не спираш да вярваш!

Мила Вики, за близката ти ... мога да споделя, че аз лично, когато бях изправена пред подобна мъка просто се въздържах от емоции. Всички ми казваха, че е по-добре така. И на мен така ми се струваше. Беше ми много мъчно, когато настъпи часа. Страдах, че не съм си взела сбогом приживе. Но от позиция на времето си мисля, че съм постъпила правилно... Последното сбогом беше всичко, което можех да сторя. С цялата си любов към Ембадем, но и с грижата и мисълта за собствената си крехкост. Споделям опита си. Това не е съвет. Но ако това не може да бъде твой избор, то по-тежкото е да се поставиш на нейното място и, познавайки я, да си представиш какво би желала тя. Трудно е. Няма вярно решение. Но чудеса наистина съществуват! Вярата ни в тях ги прави възможни!

Чудесно е, че можеш да медитираш! Аз опитвам, но не винаги ми се получава. Когато се получи, обаче, се изпълвам с покой и това е чудесно усещане!

Добре те разбирам - за срещите с малки чаровници винаги съм готова! Лелината любов и бабината са някак по-осъзнати. Ама да не се обиждат маметата. То си е друг тип любов

Нее, не живееш живот на заем. Това си е твоят подарен от родителите и Бога, пълноценен, изпълнен с любов живот!



Тема Re: Смирението и Търпението [re: strangeangel]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.09.13 22:10



strangeangel, благодаря ти, че споделяш опита си. Много полезно, да, с малки стъпки! Животът ни е като тъмен тунел. Държим малко фенерче в ръката си и, стъпка по стъпка, осветяваме пътя си. И аз така. Не се опитвам да правя далечни планове. Не заставам с големи и остри нокти над стъкленото кълбо, не се опитвам да видя бъдещето. Така съм далеч по-спокойна, научих се да живея Сега.

Всъщност, този урок не беше безболезнен. Не веднъж плаках на собственото си погребение, от както се появи рецидива, не веднъж се питах догодина тук ли ще съм за да се уча на сноуборд. През цялото време драпах на горе, но не стана отведнъж. Помогнахте ми вие, и приятели от другия клуб, в който пиша, както и много приятели и близки в реала. Не на последно място ми помогна и психотерапевтката от Онкологията. Всъщност крайната заслуга за урокът на настоящето и урокът за стъпките дойде от нея, за което съм й много благодарна!



Тема Re: Смирението и Търпението [re: strangeangel]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.09.13 22:24



Така ли го разбираш Смирението?

Убягва ми все още. Ще се опитам да го извадя на листа и да проверя какво мисля всъщност:

Да не се бориш по донкихотовски, а първо да приемеш, да разбереш, да обикнеш. Преклонение, уважение. Да не бъдеш горделив, а да си състрадателен. Смирението е доста религиозно понятие, но има своите морални и духовни устои, толкова нужни на нас, човеците.

Попитах Гугълчо и ето на какво попаднах:



Редактирано от Ekna на 13.09.13 22:25.



Тема Re: Как се чувствате? [re: Tia maria]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.09.13 22:40



Кратка, но изчерпателна статия, Тиа! Струва си да се прочете няколко пъти, а след това да се предизвика честността пред себе си.

Хареса ми това:



Дънов е мъдър човек. Да, чувала съм неговото "определение", хубаво е. Чести си казвам, че се придържам към златната среда, но дали е така ...

Оо, аз направо не искам да си призная какво правех По едно време застанах на стълбите, облегнах се на стената и препречих крак, хаха Доста време никой не се престраши, а после как се разсеях и се шмугна една девойка, мани, мани. Аз книга не нося, но все ръчка в телефона. Обаче съм установила, че когато съм толкова погълната и търпелива всички ме вземат за благородната балама и така си оставам последна. Абе организацията им накуцва. То че много сме, много сме. Не им е леко и на тях.



Тема Re: Как се чувствате? [re: feniks_m]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.09.13 22:51



Радвам се да те "видя" Фениксче!

Знаеш, че този клуб е различен. Познаваш ни. Повечето от нас са научили все пак доста уроци по толерантност и съпричастност. Остави ги страховете. До някъде са здравословни, но не трябва да им позволяваме да ни правят затворници. Не живеем за другите, нали?

Напоследък си организирам супер инцидентни, леко случайни и странни срещи. При една от тях една жена сподели това: "Майко, какво те интересува какво ще си кажат хората? Да са дошли да ти отворят вратата да те попитат как си? Да са дошли да ти сменят памперса?"

Не те карам да споделяш, но така ми прозвуча, че те интересува какво ще говорят зад гърба ти.

Пък на теб ли да обяснявам, че ние тук сме си второ семейство. Вярно е, позамря клуба, но това се случва с много от клубовете в дира напоследък, убедих се. А нашият е един от най-смислените, задружните и реално взаимопомощни клубове.

Така, че, ако искаш само: отпусни душата си и излей всичко на белия лист. Ако не искаш съвети, просто пиши, че не искаш. Ще те изслушаме, ще ти олекне. А може и друго да се случи - да осъзнаеш някои неща и да ги промениш. Човек понякога има нужда да се чуе отстрани. Така казва психотерапевтката ми.

Обичам те!





Тема Re: Как се чувствате? [re: Bиkи999]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.09.13 22:53



В София съм, Вики. Миналата година ги правих в Пловдив. Но се оперирах в София и там продължих с химиото. Смятам, че там са най-добрите специалисти, защото имат много голям поток от цялата страна и всякакви казуси, а и лекарствата първо за там се отделят.



Тема Re: Как се чувствате? [re: Tia maria]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.09.13 23:01



Искам да ви попитам какво мислите? Всичко ли е предопределено или имаме свободна воля?

Тази тема много се е дискутирала в клуб Психоанализа и психотерапия. Имаше много добри мнения. Присъщо ми е нищо да не отричам, но и да не изпадам в крайности във вярванията си. Мисля, че имаме свободна воля в рамките на някакво предопределение. А ти как мислиш?

,- А какво сме ние - бикове или матадори ?
- Винаги бикове. Но си мислим ,че сме матадори ."


Самозаблудите са ни много присъщи. Понякога само те ни държат, макар да не е здравословно. А какво представлява бикът? А какво матадорът? И двамата са убийци. Хм, ужасен пример

Малко като яйцето и кокошката...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.