Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:40 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Как се чувствате?нови [re: Ekna]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано10.03.14 17:21



Чакай ,че аз нещо се омотах - нали отново в Библията е казано : ,,Не хвърляйте бисери на свинете ,защото те ще ги стъпчат и ще изядат и вас " Противоречие ли има ? Ще питам Вяра ! / в нейната тема /


Ха -ха ,спомняте ли си как Красивия ни беше оприличил на свине ,а себе си на оня с бисерите !


Екне ,не натрапваш нищо. И аз в момента се занимавам с тези въпроси. И аз не съм готова за лектор. Нека си обещаем ,че пак ще разискваме -кой като лектор ,кой като слушател...

И само да добавя ,че на мен най ми допада отговора на Жана д Арк на процеса.

,, -Жана , мразите ли враговете си ?
- Не зная. Единственото ,което зная е ,че те ще бъдат изгонени от Франция "



Тема Re: Как се чувствате?нови [re: Ekna]  
Автор anetoh (непознат )
Публикувано10.03.14 21:55



Страхотно, Еknа!
Толкова малко доброта има около нас, като че ли...
Направо си представям колко радост и положителни емоции си донесла в безрадостните дни на тези женици...
Да ти се върне многократно доброто, което сторваш!



Тема Re: Как се чувствате?нови [re: Ekna]  
Автор viara67 (минаващ)
Публикувано10.03.14 22:44



Екна, толкова е хубаво всичко което ти се е случило и много се радвам, че си го споделила. По въпроса за егото :))) От личен опит ще ти кажа, че това се усеща със сърцето - просто много добре усещаш кога правиш нещо от щестлавие и кога го правиш просто от добро сърце.
Ето и аз да се похваля в този ред на мисли :) От известно време ходя в едни дом за деца без родителски грижи, но не държавен, а частен - организиран е от една фондация. И в къщата, защото това е една къща, има шест бебенца на възраст от 3 до 5 месеца. Невероятно е усещането да се грижиш за тези дечица. Помощта е взаимна - наистина се смея с глас когато малките човечета се смеят, усещането е невероятно.



Тема Re: Как се чувствате?нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.03.14 22:49



Екна, в моето детство имахме "тимуровски команди" за вършене на добри дела. Състезавахме се и си водихме дневници. Помагахме на възрастни хора - пазаряхме им, прекосявахме с тях улиците, носехме им пазарските чанти... всеки според силите си. Този почин беше много разпространен по модел на книгата "Тимур и неговата команда" от Аркадий Гайдар. Вероятно трябваше да замести скаутското движение, обявено за "упадъчно и прозападно", но както и да е - важното е, че са ни учили на добро.

Браво на теб, че си се вдигнала да свършиш нещо реално! Да внесеш топлина и надежда в няколко самотни и тъжни души...

Прегръдки!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Как се чувствате?нови [re: Tia maria]  
Автор viara67 (минаващ)
Публикувано10.03.14 23:11



Тия Мария, наистина човек може да се обърка. Не можем да одобряваме и приемаме поведение, което явно противоречи на Божията воля, това е абсурд. Смисълът е да не се впускаме в препирни, спорове, караници, да се въздържим от съдене. Има един много хубав израз в Римляни 21:12 "Не се оставяй да те побеждава злото; а ти побеждавай злото чрез добро." Утре ще се помъча да напиша повече, има много хубави текстове, които казват много. Това със свинете и бисерите се отнася до духовните неща, но и там нещата са много деликатни, защото много често хора, които са заявявали, че са заклети атеисти в последствие стават най-ревностни вярващи. Има една поговорка "Насила можеш да вземеш, но насила не можеш да дадеш" - ето това е случаят за свинете и бисерите. Ще пиша утре няколко реда в другата тема :)



Тема Re: Как се чувствате?нови [re: *jull**]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано10.03.14 23:14



Екна, това, което си направила е много мило и си стоплила сърцата на бедните жени, едва ли често им се случва някой да им отделя такова внимание! Вяра, това което правиш е невероятно, възхищавам ви се!
Джул, по повод твоя постинг: скоро гледах предаването на Наталия Симеонова, беше помолила група деца да направят дневник на добрите дела, явно с уговорката след време да провери какво са написали в дневника. Горките деца, беше им ужасно трудно, чувстваха се задължени да напишат нещо. Със сигурност са вършели добри неща, например да купиш хляб за семейството или да помогнеш на мама да измие чиниите, но явно не знаеха какви са критериите за добро на Наталия и бяха много притеснени какво да напишат в дневника.
Добротата е спонтанно нещо, независимо дали ще помогнеш на човек в нужда или ще му подариш малък жест, за да му доставиш удоволствие,това извира от душата на човека и е много хубаво, че го има!





Тема Re: Как се чувствате?нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано11.03.14 10:47



Да, знам ги тимуровските команди. Пък и аз съм била чавдарче и пионерче





Тема Re: Как се чувствате?нови [re: viara67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано11.03.14 10:54



Благодаря ти, че и ти сподели

Дори може да последвам примера ти

Така е, просто исках да зарадвам някого.

Обаче защо така въпреки това съжалих, че се "похвалих"... Момичетата казват "браво", а аз колкото пъти го прочета, толкова повече съжалявам, че го споделих ... малко е шантаво... Сигурно, защото много се колебаех дали е редно...



Тема Re: Как се чувствате?нови [re: Ekna]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано11.03.14 11:23



Eкна, не разбирам защо съжаляваш?


Освен че си доставила удоволствие на тези възрастни дами, като го споделяш, радваш и нас, още веднъж ти казвам, че съм щастлива, че те познавам!



Тема Re: Как се чувствате?нови [re: N O6O6]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано11.03.14 11:30



То и аз не разбирам съвсем Не е заради вас. Просто, не знам как и кога, но ми се е набило в главата, че гордостта е излишна и погрешна, исках да се въздържа, а не успях. Нещо такова...

Иначе ти благодаря Наденце за хубавите думи! От цялото си сърце мога да го кажа за теб, за вас!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.