Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:26 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Как се чувствате? [re: Tia maria]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано08.12.13 17:23



Отвори прозореца и започни да биеш матрака

Аз съм го пробвала, ползата е двуяка!

А ето и едно упражнение (към края на статията):





Тема Re: Как се чувствате? [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.12.13 19:22



Ама като налагаш матрака, казваш ли му какво мислиш за него?


И викаш ли така, че цялата улица да те чуе? Щото иначе ще остане в теб...

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Как се чувствате? [re: *jull**]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано08.12.13 20:25



няма опасност да остане в мен, но след половин час гневът се завръща... Шиене...помагаше ми да бодуцкам гоблени ,но сега няма начин с тези вкъщи дето ми висят на шията...чета примери от една книга, до какви болести може да доведе - това го правя от днес ,защото преди не гледах на тези неща сериозно. Казва се ,че ставаш податлив на настинки ,най -малко. За другото не зная ,но за настинките -така е, почти през месец съм. На онези вкъщи не съм им гневна -така са намерили. Ако не беше лимфедема щях да имам собствен живот.



Тема Re: Как се чувствате? [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано08.12.13 21:44



Ма той матрака само актьор го играе. Казвам му, как няма да му казвам, там каквото на когото имам да казвам. Пък кат се налага и викам. Ама си го бива като спаринг партньор и оставам без дъх. Та кото съм му викнала в началото на "срещата" туй е



Тема Re: Как се чувствате? [re: Tia maria]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано08.12.13 21:46



Абее то е ясно, че ще доведе някакви неприятности, какво да го четеш това... Но ако виждаш там и техники за справяне с него, мисля, че ще бъде полезно да споделиш.



Тема Re: Как се чувствате? [re: Tia maria]  
Автор strange_angel (дъждовна фея)
Публикувано09.12.13 08:24



Представям си човека,които ме е разгневил .Ако не мога в момента си слагам снимката му на лаптопа Гледам го право и лицемерно и започвам да го нареждам Ти такъв и онакъв мамка ти дето ме изкара от кожата за това и онова ,понякога и псувам като хамалка ( нали няма никой покрай мен да ме чуе)След като си изкажа гнева и яда прощавам и пускам ....Прощавам ей така "Прощавам ти че не си бил(била) такъв (такава) каквато(какъвто) аз бих искала да бъдеш и те освобождавам с любов и светлина ."Ако става въпрос за ситуация конфликтна си представям ситуацията ( тя и без това се върти на кадро в главата ми щом ме е ядосала) и малко променям думите например- прощавам ти че не се държа така както аз очаквах от тебе или че не ме подкрепи както очаквах или ако е институция - че не направихте това ли онова за мене ......Правя тази гимнастика докато освободя човека или ситуацията напълно а се усеща когато това стане много ясно с особено свиване или потрепване в областта на слънчевия сплит или с голямо реване с два реда сълзи и сополи ако обидата и гнева са били много на дълбоко.Аааа и да не забравя наи - напред започвам със себе си да си простя за това че съм се издразнила относно човека или ситуацията по същия начин .Не е добре да препоръчвам втората си тактика но като за първа помощ на гнева действа :)Една дълга сочна нашенска псувня веднага на място на ум разбира се :)Само като си представя кака дразнителя ме гледа умно и не може да ми прочете мислите докато аз пращам поздрави на майка му и баба му наум ......и ми става смешно вместо гневно :)

[img]http://lenagold.ru/fon/clipart/f/feja/fairy41.gif[/img]


Тема Re: Отдавна не бях плакаланови [re: strange_angel]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано10.02.14 13:09



Мислех, че съм закостеняла и закоравяла, но явно не съм.
Днес ми се обади майката на една дружка от Сливен, с която се лекувахме преди години и която за жалост загуби борбата с карцином на белия дроб.
Сетила се за мен, да ме чуе, много се зарадва най-искрено, че съм добре. Сълзите ми тръгнаха, първо, че ми стана много мъчно за Ваня, и после, че тази жена я е грижа жива ли съм или не, с най-добри чувства. Наколко месеца след случилото се с Ваня, тя ми се обади да ми изпрати останал Искадор и други добавки. Самата Ваня много ми помогна в един тежък момент, когато получих М в черния дроб след неуспешно клинично изпитание. Тя тогава каза – хайде да пробваме Искадор, племенника ми учи в Швейцария, ще донася и за мен и за теб. В последствие тя го спря по разни причини, а момчето продължава да ме снабдява, въпреки, че Ваня си отиде, а аз не съм му никаква. Сигурно му е доста ангажиращо, едва ли съм единствената, но винаги се отзовава на мига, с голямо желание. Понякога полета му е през Румъния, изобщо не идва в София, тогава ми го изпраща по някого или с куриер, я аз му привеждам парите по сметка. Много е ангажиращо, но когато някой иска да ти направи услуга, винаги има начин.
Толкова добри хора, не знам как мога да им се отблагодаря, дано добрината им се върне стократно!
А аз съм късметлийка, че съдбата ме среща с толкова свестни хора, които ме подкрепят и помагат, това е щастие в нещастието! От сърце благодаря на всички!



Тема Re: Отдавна не бях плакаланови [re: N O6O6]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано10.02.14 13:13



Наде, добрите хора намират добри хора... Прегръдки





Тема Re: Отдавна не бях плакаланови [re: nelly_83]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.02.14 14:59



Не е за вярване колко човечност и мъдрост ни дава срещата с тази болест! Имахме преди години тема за това как ни е променила диагнозата. Тогава всички отчетохме своята личностна промяна към по-добро. Може би именно в това е Божият промисъл...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Отдавна не бях плакаланови [re: *jull**]  
Автор viara67 (минаващ)
Публикувано10.02.14 21:26



Така е Джул, тази болест наистина ни прави много съчувствителни към чуждата болка и нещастие. Забелязвам че покрай всичко, което е преживял с мен, мъжът ми също се е променил и е станал много по-чувствителен и отзивчив към другите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.