Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:05 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Коремен хирург-онколог от СБАЛО-София  
Автор svetlanaas (непознат)
Публикувано04.09.13 21:11



Здравейте,
Наш близък е със сериозен проблем и ни насочват към онкологията в София. Става въпрос за тумор на ректума и моля, ако някой от форумците се е оперирал и лекувал там със същия проблем да ни препоръча, към кой от лекарите да се обърнем за консултация и за последващи действия. Не сме от София, иначе щяхме да отидем на място да поразпитаме и да се насочим към онколог. Предварително благодаря и желая здраве на всички.



Тема Re: Коремен хирург-онколог от СБАЛО-Софиянови [re: svetlanaas]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано04.09.13 21:55



Здравейте,

аз се оперирах в СБАЛО София през април т.г. (рецидив от тумор на яйчника, който се яви на дебелото черво).

Лекари ми бяха препоръчали проф. Валентин Димитров. Не ме оперира той, но консултациите си ги правя с него. Човечен и достъпен е. Наблюдава операциите и оказва съпорт, но мисля и че оперира още. На около 65 г. е.

Оперира ме д-р Вартанянов. Нямам причини да мисля, че не се е справил.

Мисля, че коремните хирурзи в СБАЛО са добри специалисти. През тях минава огромен поток пациенти от цялата страна и най-различни случаи, така че бързо се учат и трупат опит.

Успех!



Тема Re: Коремен хирург-онколог от СБАЛО-Софиянови [re: Ekna]  
Автор svetlanaas (непознат)
Публикувано05.09.13 09:17



Благодаря Ekna,

Позвъних в клиниката но казаха, че проф.Димитров е в отпуск до края на септември (нямаме късмет). Ще трябва да търсим друг за консултация. Всъщност и при него е рецидив (първичният тумор е на простатата).

Ще се радвам ако се включат и други.
Желая здраве и късмет.



Тема Re: Коремен хирург-онколог от СБАЛО-Софиянови [re: svetlanaas]  
Автор Crasiva (ентусиаст)
Публикувано05.09.13 11:58



Аз искам да се включа, но ако започна да пиша другите ще избягат и форумът ще запустее , а случаите на рак в световен мащаб се увеличават, тоест не е като да няма болни, просто ги дразня.
Във всяка болница в дадена специалност дефакто има един единствен голям специалист. Например в една общинска окръжна болница по ортопедия познавам един доцент и един на неговата възраст, но не е доцент.
Те двамата просто вършат на цялата община операциите. Например в коляното вкарват ендоскопски нещо и правят скъсан минискус на малки парченца. Показват ти го на екрана. Не ти обясняват защо не го издърпват, но после четеш, че синовиалната течност в коляното просто ще го разгради, ако е на малки частички.
Парите, които получават ги карат да стоят тук, а болницата печели от тях и има интерес да ги държи малко, но свръх опитни и универсални. Знаят всичко от всички области.
Явно твоя човек е този специалист там, но те винаги имат по един толкова стар асистент, който е добър като тях, ако не е по - добър. Но не е доцент и винаги пуши, за да намали нервите, че не го оценяват подобаващо.
Ако нямате време, тогава гледай стар хирург.
По отношение на самото лечение съм на мнение, че колкото и пари да дадеш и да се опитваш да помогнеш нещата няма да се оправят.
Това е като при раждането, богати, бедни, с голяма група зад тях, с малка група зад тях, всичките ги боли еднакво, няма лабаво.
При тоя случай мъките ще продължат до края. Болката при простатата е огромна. Преди време един си беше забил дрелка в главата и се беше самоубил.
Това не е карма, която не може в никакъв случай да се промени. Може, а всичко това е като събуждане за пациента и хората около него.
Въпросът е, че дори и при такива страшни неща повечето хора не се събуждат. В този форум идват хора, които често са неразбрани и звучат някак странно, но казват, че са се събудили и описват как.
Имам предвид Герсон терапията, макробиотичната диета, това, което ще ти пратя на лични, много движение, всичко описано как да си го направим сами, дори и от жени в моята тема Да напишем книга и да се спасим, даже биоенерголечители и машини от магазина, всичко това е промяна в досегашния начин на живот, почти прераждане при толкова нови неща и започване наново, този път по - правилно.
Това е нещо като дърпане на въже. Пациентът като се е родил не е имал рак. Постепено нещата са стигнали до рак.
Ако дърпате въжето в обратната страна първо метастазите ще изчезнат, после основният тумор ще стане доброкачествен, а накрая и той ще изчезне.
Не знам дали много хора са способни да се кажат честно, че така както я карат е невъзможно да продължат и да се променят изцяло. Повечето предпочитат да си платят шестнадесет и осемдесет на месец и да искат помощ от лекарите, които между следващия на опашката за два часа с нож трябва да оправят половин век от грешки.
Един пуши като комин, друг яде като прасе, трети не се движи изобщо в планината, четвърти е гадняр и ченге.
Лекарите в коридорите само си говорят неща от рода, на онзи кръвта му беше като олио от холестерол ти казвам, като олио гъста и мазна.
Как да му помогнат като му трябва освен байпас и образоване. Единият специалист, който знае почти всичко е в отпуск, а като дойде не започва да учи другите, а реже.
Аз не виждам шанс за този твоя познат.
Ще го режат и тровят на конвеер и толкоз. Ако не им тегли една на лекарите и тяхното изкуство няма да оцелее.
Това е



Тема Re: Коремен хирург-онколог от СБАЛО-Софиянови [re: Crasiva]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано05.09.13 20:07



Красив, колкото и да биеш камбаната, няма кой да те чуе, тук са хора които безумно вярват в неща които смятат за правилни, защото им ги е казал лекар който е двуличен, едно казва на пациентите си, друго прави и коментира с колегите си. Всички го знаем това. И аз имам много близки лекари които коментират това, хич не им пука. Ама хич. И то как само, с каква ирония, виц, абе смях. Всички са такива. И те са хора. И на това ги е учило училището на живота, практиката, контакта с болни, роднини и недоволни. От тази двуличност си изкарват хляба и живеят от болестите на пациентите си. Те, лекарите, нямат интерес болните да са здрави, нито болниците, нито останалия персонал около тях. Живота е кръговрат, парите са определящото, нали всеки е учил, за да прилага образованието си в крайна сметка, а те са точно за това, болният да отиде при тях, което пък е бизнес и означава пари.

Човек трябва да се самообразова и да бъде по-смел, по-отворен към народната медицина, но не към шарлатаните, врачки, гледачите и самозваните лечетели, а към добрите лекари специалисти които владеят алтернативната медицина. Никой неможе сега да се оправдае и да каже, че няма информация, има, има я, но ги мързи да четат или отворят сайтове, книги, и то ако случайно сбъркат та отворят, пък бързат да затворят информацията, че нямали време, или, че било измишльотина. Нещо от рода на това

. Не са единствено българите които трябва да променят мисленето си, много хора са с промити мозъци. Повсеместно е. Да, ама тук малко се обръщат нещата и бавно, бавно, много бавно се променят.

Първичния тумор е основния, някой не ви ли е казал, че към него трябва да се търси лечение. Основно. Другото е метастази. Но когато нещата са запустени и са в крайна фаза, има метастази - как мислите, че нещата ще се оправят, кой ще бъде този който може да ги оправи, лекарите също имат донякъде възможности, предел, ама им е трудно да ви кажат истината и понеже ги ругаят, че не полагат грижи за болните, се опитват да помогнат... колкото могат, това им е работата. Аз не вярвам толкова на специалисти колкото на дробрия шанс на самия болен, късмета му, за едно и също нещо - по един и същи начин лекувани - едни се стабилизират, други не. Всичко зависи от стадия на заболяването и от думичката късмет. Лекарите оперират, но гледат до къде може да се прави това и колко, да не умре пациента на масата, за да не му тръгне думата, че .... пък после - там вече е друго, той е направил каквото е трябвало, а да става каквото ще. И всеки път ще ви го натрапва това, да останете с впечатлението, че е добър и, че всичко което е трябвало го е направил правилно, точно за вас, като специални хора, защото усеща, че му вярвате и на него му трябват точно такива пациенти, да му изграждат името и да му се носи славата. Тези които ви казват обаче истината в очите и ви разтърсват раменете пък са лоши, те са много лоши хора, те ти мислят лошото и те мразят. ПРепъват те, нали така. А те искат просто да отрезвее всеки който е заблуден. Като прогледне, ще види жестоката истина, ама докато е слепец ще бъде все така.

И с тази химиотерапия, какво мислите че е, отрова която стабилизира за известно време, да, задържа за известно време заболяването, но трови и тялото. Всички органи. После отключва нови огнища и нови заболявания. На който му е светнала червената лампичка и е разбрал, че това е затишие пред буря не се отпуска, а при първа възможност сменя рязко начина си на живот и започва нов, не прави нищо от стария, прилага нови методи, започва от храната, от водата, от алтернативните методи, прави всичко по много, интерисува се, чете, разсъждава. Много алтернативни лекари, които са също традиционни, но са разбрали, че това не е правилния път, работят в тази област и ограмотяват хората, вече пускат видеота, филми, сайтове, книги, много доброволци пък превеждат и ги правят достъпни до всеки който иска промяна и нов метод на лечение. ВСичко е за нас, за тези които имат нужда от това, отварят ни очите, но хората не са дорасли да разберат, че трябва промяна.

Химията има смисъл само за определени заболявания от 3 до 5% помага, доказано. Останалото е задържане, и всеки път по-силна химия докато човек издържи. Докато тялото издържи. Понякога се искат отговори от лекари които се чудят как да отговорят, те не са магьосници, и те са хора, не го ли разбрахте, и те имат предел за лечение, възможности и знаят много, но се чудят как по деликатен начин да го кажат, така, че да не е грубо и страшно, за да ги обичате, а по един дипломатичен, умен начин казват истината, абе полуистината, или част от истината. Самите те когато се разболеят не правят химия, а търсят алтернативни лекари и се лекуват по тяхни методи. Ама на пациентите си нямат право да прилагат, а да изписват само химия за която ги задължават, нали разбирате, че те не са виновни, системата е такава.

Рака е коварна болест и трябва сериозно отношение към него, на война като на война, никакво отпускане, никакви изключения, никакви волности, никакви заблуди когато той спи, дори и да се чувства човек добре и да си мисли, че го е победил, той е в тялото и се взривява като заря след време. Не го ли разбрахте до сега това, колко хора си отидоха от клуба - нещата се повтарят ритмично и примерите са очевадни. Който го е пренебрегнал рака се е върнал след известно време. Много е неравностойна борбата, но идва момент в който нещата стават сериозни и тогава блесва истината кой кого е надхитрил.

Не съм против химията, но да е с мярка и докато тя "помага" човек трябва да прекрои живота си из основи много бързо и да търси други възможности, пропиляното време е за негова сметка. Е, ако иска разбира се, то е въпрос на желание и осъзнаване, стъпване на друго ниво. А като си стои на същото и вярва сляпо на човек който му управлява живота, който го лекува по силата на задължението, колкото може, без да дава гаранции за оздравяване, все така ще бъде, нещата ще се повтарят до безкрай, докато се плесне по челото и разбере, че е изигран... Красивите думи ще свършат, розовите очила ще паднат и става - ами сега...

МНого хора се лекуват с алтернативи, с органична храна, традиционна медицина, хомеопатия, билки, комбинация от много методи, но не смеят да пишат, или си четат, но си траят, не споделят, не коментират, дори не се регистрират, не искат да ги нападат заради различното им мислене, спестяват си много от нападките, за да не взривяват форума, че тук много хора са "чувствителни" на темата алтернативи и не търпят хора с друго мнение. Ама никак. Щото те са лошите хора на форума и будят духовете и съвестта, ровят в истината която никой не иска да осъзнае. Те се обръщат към тях когато лекарите им кажат - ние сме до тук, толкова може традиционната медицина.

Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от Kaлoянa на 05.09.13 20:59.



Тема Re: Коремен хирург-онколог от СБАЛО-Софиянови [re: svetlanaas]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано07.09.13 22:36



Svetlanaas, края на септември не е толкова далече - 20-тина дни. Докато се направят изследванията и ще минат. Ако нещата не търпят отлагане, можете да потърсите хирург и в друга болница, напр. проф. Виолета Димитрова в Александровска

. В СБАЛО, можете да се консултирате с доц. Куртев . Аз от него лични впечетления като хирург нямам, но сме разговаряли и ми се вижда човечен и начетен.
Много помага, когато отивате при някой специалист за консултация, друг негов колега да ви препоръча.
Успех!



Тема Re: Коремен хирург-онколог от СБАЛО-Софиянови [re: MamaD]  
Автор svetlanaas (непознат)
Публикувано08.09.13 14:22



Благодаря на MamaD и на всички, които се включиха в темата.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.