Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:40 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема МНОЖЕСТВЕН МИЕЛОМ - 2  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано31.08.13 23:34



Продължаваме темата.
Старата четете -



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: МНОЖЕСТВЕН МИЕЛОМ - 2нови [re: *jull**]  
Автор mama5 (непознат )
Публикувано01.09.13 12:43



Благодаря jull!
Ако някой иска да пита, моля! Ще се радвам да помогна! Сега, както казах съм на поддържащо лечение. Ходя през 15 дена и ми вливат велкейд и дексаметазон. Вероятно ще има и някоя друга вливка съз зомета. Това ще продължи мисля около година, после ще видим. След вливките се чувствам добре. Е има го дискомфорта, но не ми се налага засега да вземам нищо за стомах, черен дроб, бъбреци, високо кръвно, задържане на вода и т.н. Старая се да пия много вода, не по-малко от 2,5 -3 литра на ден, понякога и повече. Освен това периодично минавам на растителна храна. Подчертавам, че не съм вегетарианка, хапвам си от всичко, но някак си отвреме на време усещам, че трябва да мина само на растителна храна и мазнина и го правя. Сладки неща, т.е въглехидрати хапвам, но съм ги намалила до минимум, е не съм ги изключила. От велкейда получавам една невропатия в краката, подобна на диабетната невропатия - изтръпване, намаляване на чувствителността, понякога и усещане за силно вътрешно налягане, което е доста неприятно и болезнено, но както казвам аз, то е част от картинката и не обръщам внимание на тези неща повече отколкото трябва. Вземам лекарства за това, като правя периодично почивки от тях. Притеснявах се, че ефекта ще е необратим, но това не е така. В периода между вливките нещата започват да се нормализират, това означава, че когато приключа всичко ще си дойде на мястото, поне до някаква степен предполагам.
Това е засега. Ако някой има въпрос питайте, ще се опитам както казах да отговоря.



Тема Re: МНОЖЕСТВЕН МИЕЛОМ - 2нови [re: mama5]  
Автор dr.grkovski@hotmail.com (непознат )
Публикувано03.11.13 00:26



Здравейте и благодаря за хубавите постови mama5. Много нешта разбрах и се възхищавам на духа ви. На 1 Октомври направиха ми автоложна трансплантация ,която поднесох много трудно. Все още не мога нищо да хапвам,каквото и да сложам в устата ми се повърща. Вече 1 седмица съм вкъщи ,но имам непрекъснати болки в корема които се появиха след химиотерапиятя за трансплантация. Лекарите казват че засега трансплантот " проработил" и се доволни от иследваната за кървта,но аз пак съм с същата слабост,нямам сила и без коса сега. Четвъртък съм на контрола ще видим как съм. Мила mama5 моля те кажими как беше вашето възтановяване. Какво следва от тук нататък? Имам чуство че корема няма повече да ми издържи да приемам лекови. Забравих да споменам че след 6мес ще ми прават пак трансплантация ,такъв бил протокола на тази САНДВИЧ трансплантация.знаете ли нещо за това. Моля и ми кажете какво да правя сега вкъщи какво трябва да правя освен изолациятя която ми действа лошо и излизам по малко от стаята :) . На всички ви желая най доброто.



Тема Re: МНОЖЕСТВЕН МИЕЛОМ - 2нови [re: dr.grkovski@hotmail.]  
Автор mama5 (непознат )
Публикувано14.11.13 19:54



Здравейте,
Радвам се, че съм била полезна с нещо. При всеки предполагам е различно. Аз не мога да се оплача... Въпреки, че не ме подмина нищо. Имах и разстройство, и повръщане, и афти и херпеси и т.н. Но приемам, че това е част от положението и това е. Няма как да бъде иначе, колкото и да ни се иска. И аз чувствах слабост, но това ще отмине. Все пак това е такъв стрес за тялото! Косата ще порасне и то каква! Моята порасна много гъста и къдрава, а всъщност косата ми е права, права.. Бавничко ще влезеш в релси. Не приемай лекарствата като отрова, приеми, че това е нещо, което ти помага. Недей да си повтаряш колкото помагат, толкова и вредят, това не е задължително. Опитай се да влезеш в някаква рутина. Изолацията е нужна, няма как. Аз се опитвам да намирам във всичко нещо положително. Ето помисли за ситуацията по този начин, имаш шанс за трансплантация! Представяш ли си! Горе главата!
Пиши какви са резултатите ти.



Тема Re: МНОЖЕСТВЕН МИЕЛОМ - 2нови [re: *jull**]  
Автор lyusi_69 (непознат )
Публикувано17.11.13 18:59



Здравейте, искам да споделя с вас от къде купихме за мама lenalid и alkeran . Lenalid :

- доставка до България .Contact Detail

WHITE PHARMACEUTICALS
Building No-21-25,
Karampura Shopping Centre,
Near Milan Cinema,
New Delhi - 110015,
India
E-mail: info@whitepharmaceuticals.com
whitepharmaceuticals@gmail.com

Phone: 91-11-41419766
Mobile: +919899842667, +91 9268761261
Fax:91-11-47069663 Alkeran от аптека в Атина, лятото го имаше в Румъния - може да се провери дали са го пуснали отново. Надявам се да ви помогна с тази информация .

Редактирано от *jull** на 17.11.13 19:39.



Тема Re: МНОЖЕСТВЕН МИЕЛОМ - 2нови [re: mama5]  
Автор anetoh (новак)
Публикувано21.10.14 21:04



Здравейте! Има ли някой тук? Иска ми се да има четящи хора... имам много въпроси.
Хематолог в София- кой? къде?
Изследвания- какво да си изисквам (лекарите все гледат да си спестят направленията)?
Лекар гастроентеролог "изпусна" думата миелом по повод симптомите, които имам и ми се иска да проверя.
Иначе "съжителстваме" мирно с осмокракото от 14 години.
Надявам се на отговор





Тема Re: МНОЖЕСТВЕН МИЕЛОМ - 2нови [re: anetoh]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано21.10.14 21:15



Здравей, разбира се, че има.


Имам вътрешен човек в националната хематологична болница. Ще питам и утре ще ти пиша.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: МНОЖЕСТВЕН МИЕЛОМ - 2нови [re: Buba67]  
Автор anetoh (новак)
Публикувано21.10.14 23:19



Благодаря, Buba!





Тема Re: МНОЖЕСТВЕН МИЕЛОМ - 2нови [re: anetoh]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано22.10.14 09:27



Миличка, четящи има, но не всеки може да ти отговори по темата. Аз съм една от тях.

А добре, че е Бубчето, тя винаги знае къде да попита и какво да прочете!

Включвам се само да ти кажа, че дори и друг да не отговори, не си сама! Стискаме си палци взаимно!

Успех и дано притесненията се окажат напразни!



Тема Re: МНОЖЕСТВЕН МИЕЛОМ - 2нови [re: Ekna]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано22.10.14 10:36



Д-р Ганева - национална болница за хематологични заболявания. Телефона имаш на лични.
Успех и пиши!

Забравих да напиша, че днес заминава за чужбина, звъниш след 27 октомври /понеделник/.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 22.10.14 10:44.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.