Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:31 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Тотална гастректомия и хранененови  
Автор kalined (непознат )
Публикувано23.07.13 11:26



Мили хора, обръщам към всички, които имат този проблем или са се докоснали до него чрез свой близък - ТОТАЛНА ГАСТРЕКТОМИЯ.
Майка ми е оперирана през ноември и няма стомах вече няколко месеца. Много отслабна, но основният проблем е, че не може да се храни нормално, за да напълнее. Пасираме храната, която приема, но въпреки всичко получава рефлукс, спазми, изпотяване и други неприятни симптоми. Допитахме се до много лекари и пробвахме различни медикаменти за облекчаване на симптомите, но почти нищо не помага. Всички казват: "Какво искате, това е сложна операция. Ще ги има тези симптоми!".
Мисля, че е най-добре да получа съвети от някой, който се е сблъскал с този проблем, който е търсил отговора на тези въпроси.
Мили хора, нужно ми е да се свържа с някой, който е преминал през това изпитание, защото личният опит ми е много необходим дори само за подкрепа. Ако не желаете да пишете във форума, мога до оставя и е-мейл за връзка.
Очаквам вашата подкрепа и информация по темата, ако имате такава...



Тема Re: Тотална гастректомия и хранененови [re: kalined]  
Автор Crasiva (ентусиаст)
Публикувано23.07.13 12:36



Да, дай имейл.
Целият стомах е махнат заради рак предполагам. Аз мога да ти кажа някои неща, но ще излезе така, че все едно ти се подигравам и те обиждам. Ама аз говоря съвсем сериозно. В такова положение шегите са неуместни и извратени.
През Втората световна война в лондонският зоопарк сърце не им е дало да приспят лъва и са го хранили няколко години само със зеленчуци и плодове. Просто месото е било трудно за намиране. Лъвът се е нагодил и е отслабнал. Слоновете и хипопотамите в огромната си част ядат зелено и кора от дърветата и плодове въпреки, че хипопотамите ядат тайно и месо, пък не се забелязва да са много слаби.
Без стомах е много лошо и ако от мен зависише бих рязал тумора само до гладка стена. В стената не бих пипал. Раковите клетки в нея могат да се заменят със здрави.

За регенериране на органи съм чувал да говори Гаряев и неговата Вълнова генетика, и Грабовой. Но да превърнеш раковите клетки в здрави е по - лесно отколкото да регенерираш нов орган.
Просто в стомаха стои дълго храната, която има нужда от много киселинна среда. Това е месо, хляб, всичко, даже и банан, ако е топлинно обработено. Ако соковете от стомаха отидат надолу направо ще разградят храносмелателния тракт. Ще стопят панкреаса, така да се каже. Толкова са кисели, че биха разградили и самия стомах ако нямаше защитна слуз.
Затова просто трябва да направите нещо, което е трябвало да стане още преди да се отключи рака. Дори и след гастроскопията да бяха казали, че няма рак и да не се притеснява, пак трябваше да го направите.
Прескачате тези храни, които се разграждат в стомаха. Понякога стоят там с часове, за да се обработят. От сега нататъка е като онзи лъв. Само на храна, която остава в стомаха от пет до двайсет минути и отива надолу. Така няма нужда от стомах, защото обработката на храната няма нужда от кисела среда за разграждане. Самата храна си е опакована със съответните нужни ензими и пести енергията на човека за производството на нужните ензими. Ако се загрее дори такава храна, ензимите, които са белтъци се денатурират като варено яйце и човека трябва сам да си ги произвежда. А това е разход на енергия.
Колкото и да отслабне сила няма да й липства. Тоест не са важни килограмите, а енергията.
И все пак винаги е по - добре човек да е толкова зле, че да е вече късно да го лекуват със съвременните средства на онкологията и да се излекува по интелигентен начин.
А лекарите не можеш да ги пипнеш, защото винаги ще кажат, че така удължават живота на хората.
Забравих да кажа, че с тази диета и рецедив няма да има, а ако има метастази няма да разтат. Ако бяхте използвали и торсионни полета в добавка нямаше да има нужда от операция. Това е



Тема Crasivaнови [re: Crasiva]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.07.13 13:24



Предварително се извинявам на авторката на темата. Не мога да споделя нищо по нея конкретно. Включвам се заради друго.

Красива, понякога имаш невероятни проблясъци и чувство за хумор, но в повечето случаи стряскаш хората. Започваш от толкова далече, че хората, които са паникьосани и уплашени, едва ли могат да видят пряка връзка с въпроса им. И много хора спряха да влизат тук до голяма степен заради теб, държа да ти го кажа!!! Ти си на всяка манджа една абстрактна мерудия, която до един момент ни провокираше да ти се караме, а после просто се отчаяхме и те оставихме да си върлуваш по темите, както ти дойде

Какво толкова ти хареса този клуб, не разбирам?! Нямаш ли си по-важна работа - да учиш, да изобретяваш машини, да се видиш с приятели?! Има и ФБ има и n на брой други форуми. Виждаш, че присъствието ти не е особено желано тук. Най-толерантните ли сме, най-големите балами ли?! Моля те да се ограничаваш в отговорите си по същество, щом смяташ, че имаш какво да кажеш. Ето в този пост какви са тези лъвове, какво е това регенериране на органи?! Ами пиши простичко, бе човек! Пиши, че според теб, следва да консумира сурови и лесно смилаеми храни за да не хаби енергия.

"И все пак винаги е по - добре човек да е толкова зле, че да е вече късно да го лекуват със съвременните средства..."

Абе ти чуваш ли се?! Съвсем ще се газирам след малко, но това ще си остане за моя сметка, за съжаление! И какви са тия торсионни полета, ох, ако знаеш какви усилия полагам да не те нагрубявам .....

МОЛЯ ТЕ, МОЛЯ ТЕ, МОЛЯ ТЕ!!!! ПРЕСТАНИ ДА ПИШЕШ ГЛУПОСТИ! ИМАЙ МИЛОСТ!



Тема Re: Crasivaнови [re: Ekna]  
Автор Crasiva (ентусиаст)
Публикувано23.07.13 22:28



Предварително се извинявам на авторката на темата. Не мога да споделя нищо по нея конкретно. Включвам се заради друго.

Аз само тук пиша, а ти се интересуваш от по - широк кръг теми. За Фейсбуук нямам рам памет. Компютъра ми е от деветдесетте. Ако ми купиш нов компютър значи, че много ме обичаш, а не че искаш да се махна.
Просто наистина си права. Забелязал съм, че в която тема има поредица от мнения, нещо като диалог и аз напиша нещо, моето мнение е последното за много дълго време. Просто разговорът спира. После като мине месец два и темата се забрави пак се пише, докато аз не кажа нещо.
А, че има много малко мнения на последък е очевидно. Надали раково болните намалямат.
Друго интересно е, че истината направо разкарва хората. Започне ли някой да говори истини и настава тишина, защото не се знае какво ще лъсне на показ, нещо като при врачка.
Но също така е истина и, че например в конкретния случай нямаш какво конкретно да кажеш на жената, а аз имам. Ако напише и имейл ще й пратя важни за нея неща. А ти можеш да я успокоиш и да й съчувстваш, което също е важно, но не е единственото важно нещо.
Ето например преди малко какво написах. Всички говорят в близък тон, а аз говоря нестандартни неща. Даже предварително й казах на жената, че ще си помисли, че й се подигравам, а това което й го казах всичкото го пише в една книга Сила за живот, първа част. Даже и това последното изречение като го пиша имам като основно идея, че ако жената не пише, но чете, тогава нека да спомена заглавието на книгата, пък тя може и да си я потърси сама.


Ако сега гледаш някой турски сериал, като например Златният век значи, че си нормален човек и в ненормални ситуации като тази от темата няма какво да помогнеш. Но ако си като мене и гледаш осем часа нонстоп как един също като мен не особено приет като мнения и идеи обръща химията с главата надолу, тогава може би би помогнала с идеи, но другите нормални хора няма да те разберат за какво им говориш, защото и те сега гледат Златният век. Ще им изглеждаш странна или направо луда.
Права си за форума, че опустя напоследък, но главната му цел е да носи пари от кликове или да дава съвети по темата рак. Е, вече ги няма дългите разговори от доброто старо време за рецепта от къртица печена на жар при онкологични заболявания, но какво да се прави.
Да кажем, че и аз имам същите права като всички и не е възможно да ме банват без да обиждам другите, но наистина преча и не е възможно и аз да пиша, и другите да се чувстват уютно и да не бягат. А да се чувстват уютно и да не бягат също е част от лечението на пациентите, което даже може би е най - важния елемент.
Тоест, ако искам да помагам трябва да намеря начин хем да си казвам мнението на конкретния човек, хем да не гоня хората. Модераторите и да не могат да ме банват без да им дам повод, но да искат, няма как да се спавят с мен.
Затова, обещавам вече да пиша само в моята тема, а на конкретните хора, като на тази жена да им пиша съобщения, пък те ако искат да ги отварят. Така става ли. В смисъл така всички ще сме доволни пак.



Тема Re: Crasivaнови [re: Crasiva]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.07.13 23:39



"Тоест, ако искам да помагам трябва да намеря начин хем да си казвам мнението на конкретния човек, хем да не гоня хората."

Много ти благодаря за това изречение и за целия постинг! Прав си за повечето неща! Радвам се, че и ти разбираш и приемаш това, което аз казах! Смятам, че предложението ти е разумно и е за доброто на клуба и всички, които го посещават!

Поздрави!





Тема Re: Тотална гастректомия и хранененови [re: kalined]  
Автор kalined (непознат )
Публикувано25.07.13 22:18



Благодаря за предходните постове, но все пак се надявам да се включат хора, които познават от близо проблема и могат да споделят своя личен опит.



Тема Re: Crasivaнови [re: Crasiva]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано26.07.13 08:36



Знаеш ли, нещо относно това?
R18 - Асцит
C80 - Злокачествено новообразование с неуточнена локализация



Тема Re: Crasivaнови [re: Hothead]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано26.07.13 10:02



Здравей Hothhead, не се радвам да те видя в този клуб, за който и за става дума... Закачила си постинга за Красива, него ли питаш?

Ще ти кажа аз каквото знам:
Латинските букви и цифите са класификатора по МКБ. Асцитът е свободноподвижна течност в коремната кухина, която не трябва да е там и обикновено говори за сериозен проблем (не винаги е заради рак). Принципно се лекува първо с диуретици, може и да се източи. Но по-важното е да се установи причината за него и да се лекува основното заболяване.

А за второто какво да кажа ... Не са успяли да намерят първичния тумор къде е. Това е много важно! Без установяване на локализацията няма точна диагноза и не може да се започне адекватно лечение. А всяка минута без диагноза може да коства много.

Ако искаш сподели повече - скенери, ехографи, други симптоми и т.н. Може с момичетата нещо да успеем да те посъветваме.



Тема Re: Тотална гастректомия и хранененови [re: kalined]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано26.07.13 10:12



Здравей, виждам, че никой не се включва за сега. Не го приемай лично. Всеки влиза, когато може и иска. Дано някой, който знае нещо по въпроса да се включи по-скоро.

Аз исках само да те насоча къде в клуба да четеш темите, касаещи тази диагноза. Нашите модератори са се постарали да подредят и класифицират изписаното до момента за да се ползва по-лесно в бъдеще.

На първа страница има закована тема

. Като влезеш в темата ще видиш линк Рак на хранопровода и стомаха. Кликни там и ще ти се отворят всички теми, в които други клубари са задавали въпросите си и са споделяли информация. Аз погледнах заглавията на темите и за съжаление има само една тема, която касае храненето, но ти ги разгледай всички, защото сигурно е ставало дума и в другите теми за това. Пиши в тях за напред за да може да остане писаното там за бъдещо ползване.

Може да се опиташ да се свържеш с някои от клубарите, писали в тези теми. Кликай върху никовете им, може да има някъде посочен мейл.

Пожелавам успех в борбата!



Тема Re: Crasivaнови [re: Ekna]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано26.07.13 10:20



Просто се закачих.

Да за мен става на въпрос. Изненада! Не съм боледувала от нищо до сега и всички органи са ми в норма.
Към второто се насочиха защото не откриват причината за това в функционирането на определен орган.
Може би, ще приема предложението за София за пункция.
Пуснаха туморни маркери, но резултатите ще са готови на 2 август.
Лятно затишие е. Време на отпуски.

Проблемът е, че не съм си "уредила /не виждам и начин да ги уредя/ сметките на този свят/.
Последното беше черен хумор.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.