Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:38 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема ТАКСОЛнови  
Автор vio (непознат)
Публикувано06.09.06 21:49



Здравейте, както вероятно вече знаете майка ми беше оперирана от рак на млечната жлеза, изкара предоперативен курс с фарморубицин /червената/, след операцията направи още две вливания и сега и вливат по - силния химиотерапевтик - Таксол.
Въпросът ми е някой минавал ли е през това лечение и как се справя със страничните ефекти - майка ми има ужасни болки в костите и долу ниско в корема. Предварително ви благодаря! Поздрави и кураж на всички!

Редактирано от vio на 06.09.06 21:50.



Тема Re: ТАКСОЛнови [re: vio]  
Авторcнaxa (Нерегистриран)
Публикувано17.12.07 18:17



Гледам, че никой не е отговорил на този въпрос. А вече и мен ме интересува. След първите 4 химии на смекърва ми с по-лека химиотерапия, сега следва лъчетерапия 23 дни и след това свекърва ми я чака Таксол. Тя е с РМЖ. Много се уплаши, и сега чака на мен да я информирам каво е това. Ккакто се сещате докторките в хОнкологията нямат време за разговори. Дайте моля някой линк, ако занете.



Тема Re: ТАКСОЛнови [re: cнaxa]  
Автор *jull** (())
Публикувано17.12.07 19:23



Напиши горе - в търсачката на тази страница - думата ТАКСОЛ и ще ти излезе доста информация.
В Гугъла също можеш да откриеш, но на български почти няма (има на руски, обаче, ако не те затруднява).





Тема Re: ТАКСОЛнови [re: cнaxa]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано17.12.07 20:16



Поствам със съкращения:

TAXOL  (PACLITAXEL)
Концентрат за инфузия 30 мг, 100 мг и 300 мг (6мг/мл)
1. ТЪРГОВСКО НАИМЕНОВАНИЕ НА ЛЕКАРСТВЕНОТО СРЕДСТВО: TAXOL® ТАКСОЛ
2. КАЧЕСТВЕН И КОЛИЧЕСТВЕН СЪСТАВ
Всеки мл Taxol съдържа 6 mg paclitaxel. Препаратът е във флакони от 30 мг, 100 мг или 300 мг.
3. ЛЕКАРСТВЕНА ФОРМА Концентрат за инфузия
4. КЛИНИЧНИ ДАННИ
4.1. Терапевтични показания
Карцином на яйчниците:
За първично лечение на карцином на яйчнците, Taxol се употребява за лечение на болни с напреднал карцином на яйчниците или с остатъчен тумор (> 1 см ) след първоначална лапаротомия в комбинация с цисплатина .
Taxol се прилага за първично лечение на болни с напреднал епителен карцином на яйчниците.
За вторично лечение на карцином на яйчниците, Taxol се употребява за лечение на метастатичен карцином на яйчниците след неуспех на стандартната терапия съдържаща платина .
Карцином на гърдата: Taxol се използва за лечение на метастастатичен карцином на гърдата след неуспех на стандартната терапия.
За адювантна терапия , Taxol е показан за лечение на болни от рак на млечната жлеза с висок риск от рецидив и метастази.
Напреднал недребноклетъчен рак на белия дроб :
Taxol, в комбинация с цисплатина , е показан за лечение на недребноклетъчен рак на белия дроб /NSCLC/ при пациенти, за които не се предвижда потенциална лечебна хирургия и/или облъчване.
4.2. Дозировка и начин на приложение
Първично лечение на карцином на яйчниците
Макар, че се проучват и други дозировъчни режими, препоръчва се комбиниран режим, състоящ се от Taxol 175 мг/м 2 , въведена венозно за 3 часа, последвана от цисплатина 75 мг/м 2 , с интервал от 3 седмици между курсовете. Ако се избере 24-часова инфузия на Taxol, дозата на Taxol трябва да бъде 135 мг/м 2 последвана от цисплатина 75 мг/м 2 , с интервал от 3 седмици между курсовете /виж 4.5/.
Вторично лечение на карцином на яйчниците и на гърдата

Преди прилагането на Taxol всички пациенти трябва да се подложат на премедикация с кортикостероиди, антихистамини и Н 2 -блокери, напр.
Лекарство; Доза
Приложение преди Taxol
Dexamethanose 20 mg перорално *Приблизително 12 и 6 часа
Diphenhydramine 50 mg венозно 30 до 60 мин.
cimetidine или ranitidine 50 mg венозно 30 до 60 мин.
Taxol трябва да се въвежда през in-line филтър с микропореста мембрана не по-голяма от 0.22 μm.
4.3. Противопоказания
Taxol е противопоказан при пациенти с анамнеза за тежки реакции на свръхчувствителност към паклитаксел или някоя друга съставка на препарата, особено полиоксиетилираното рициново масло (виж 4.4 ).
Taxol е противопоказан по време на бременност и кърмене(виж 4.6 ).
Taxol не трябва да се прилага при пациенти с изходно ниво на неутрофилите < 1500/мм 3 (1,000 /мм3 за болни от Капоши саркома ).
4.4. СПЕЦИАЛНИ ПРЕДУПРЕЖДЕНИЯ И СПЕЦИАЛНИ ПРЕДПАЗНИ МЕРКИ ПРИ УПОТРЕБА

Тъй като Taxol съдържа 396 мг/мл абсолютен алкохол, трябва да се има предвид възможните ефекти от страна на ЦНС и други ефекти.
Трябва да се внимава да се избягва интраартериално прилагане на Taxol, тъй като при тестове върху животни за локална поносимост са наблюдавани тежки тъканни реакции след интраартериално прилагане.

4.8. Нежелани лекарствени реакции
Честотата и тежестта на страничните ефекти, най-общо казано, са подобни при пациентите, приемащи Taxol за лечение на яйчника, на гърдата или на белия дроб. Taxol, прилаган в препоръчаната доза и схема, се понася добре и нито един от наблюдаваните токсични ефекти не е ясно свързан с възрастта.
Пациентки с карцином на гърдата, подложени на адювантна терапия, не са имали по-чести или по-тежки нежелани лекарствени реакции от онези, които са били само на АС терапия.
При прилагането на Taxol като 3-часова инфузия за първа линия химиотерапия на рак на яйчниците, се съобщава за по-чести и тежки случаи на невротоксичност, артралгия/миалгия и свръхчувствителност при пациенти лекувани с Таксил последван от цисплатина, отколкото при пациенти, лекувани с циклофосфамид последван от цисплатина. Миелосупресията се среща по-рядко и в по-лека форма при прилагане на Таксол като 3-часова инфузия последвана от цисплатина, отколкото при циклофосфамид последван от цисплатина.

Алопеция е наблюдавана при почти всички пациенти.

Стомашно-чревните странични ефекти са били обикновено леки до умерени
ДАТА НА ПОСЛЕДНА РЕДАКЦИЯ : 22.02.2000 г.



Тема Re: ТАКСОЛнови [re: Thea]  
Авторsv3 (Нерегистриран)
Публикувано17.12.07 22:51



Същото отвратително гадене , както при червената химия ли е?



Тема Re: ТАКСОЛнови [re: sv3]  
Авторcнaxa (Нерегистриран)
Публикувано20.12.07 14:27



Много ви моля, има ли тук пациенти или ваши близка да са минавали терапията с Таксол? Моля, споделете конкретен опит!

Иначе благодаря за информацията до тук.



Тема Re: ТАКСОЛнови [re: cнaxa]  
Авторzara (Нерегистриран)
Публикувано20.12.07 17:17



Здравейте!Аз проведох 6 курса химио с таксол и цисплатина.Десетина дни след вливането ме боляха всички кости,хиляди иглички сякаш пробождаха тялото ми,гадеше ми се/е съм повръщала/.Приключих химиото на 31.08. и сутрин като стана все още чувствам ръцете и краката си изтръпнали.



Тема Re: ТАКСОЛнови [re: zara]  
Авторcнaxa (Нерегистриран)
Публикувано22.12.07 16:57



Благодаря, Зара. това, което пишеш хич не ми звучи обнадеждаващо. Свекърва ми е на 70 г. с диабет и дрболести, дали има смисъл да се трови и с това.

Ти преди това беше ли на друга по-лека химия? На колко години си?

Косата ти опада ли?



Тема Re: ТАКСОЛнови [re: cнaxa]  
Авторzara (Нерегистриран)
Публикувано22.12.07 23:31



На 37 години съм.Не съм била на друга терапия преди това.Косата разбира се окапа.Моята диагноза беше рак на яйчниците стадий 4/променен от химиотерапевтите на 3с/ и прогноза 2-3 месеца живот.Резултатът от терапията е отличен.При втората операция нямаше открити ракови клетки.





Тема Re: ТАКСОЛнови [re: zara]  
Автор pstefanov (непознат )
Публикувано23.12.07 11:52



Това ми трети път да пиша, не знам явно има проблем с постването?
И така имали нещто с което можем да помогнем на човек с терапия с Таксол и Карбо-платиниум. Въпроса ми е за страничните ефекти - усеща болки в мускулите и отпадналост. Клко време трае този процес?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.