Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:46 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Тема Лимфом на Ходжкиннови  
Автор Monica123 (старо куче)
Публикувано02.08.13 18:49



Мой близък се разболя от Лимфом на Ходжкин.Мъж на 39 години.Хванаха го сравнително рано - 2-ри стадий.В момента се прави химеотерапия.

Въпросът ми е какви са му шансовете.Прочетох, че леченията като цяло са успещни.Възможно ли напълно да се излекува?



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: Monica123]  
Автор Ру ()
Публикувано03.08.13 12:50



Здравей, този тип лимфом е напълно лечим в огромен процент случаи - за втори стадий е над 90%. Лечението обикновено е около 4-8 месеца химиотерапия и после лъчетерапия. Не се провежда поддържащо лечение след това. Важно е лъчетерапията, ако се стигне до такава, да е на добър, максимално щадящ апарат. Влизането в ремисия в този случай, както споменах, е лесно, но задържането на ремисията иска известни усилия от страна на самия човек - ако начинът на живот не му се промени, болестта често се връща (просто причините за първоначалното и появяване си остават налични и след това).

На мен ми откриха Ходжкин преди повече от 3г, в пълна ремисия съм от над 2г.

Happiness is a state of mind.


Тема Re: Лимфом на Ходжкин [re: Ру]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.08.13 13:38



Моят съпруг също премина през Ходжкин преди много години и се излекува. Всичко
зависи от стадия на заболяването. Добрият изход, разбира се, е в ранните стадии.
Цитирам част от медицинска статия по въпроса:

"Еволюция и прогноза. В резултат от лечението може да настъпи:
1. Пълна ремисия – най-често при болни в І и ІІ стадий. Изчезват всички белези на болестта.
2. Непълна ремисия – най-често при болни в ІІВ и ІІІА стадий. Част от симптомите персистират."

Тук е целият материал:



УСПЕХ!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: Ру]  
Автор Гaби9 (свободна)
Публикувано05.08.13 11:16



Здравей. Четейки за симптомите на това заболяване реших да попитам - как си го откри? Случайно ли? С подуване на възлите ли?





Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: Гaби9]  
Автор Ру ()
Публикувано07.08.13 21:44



Здравей, симптомите ми бяха много измислени. Лек сърбеж по кожата, после лека кашлица, след това се включи и лека температура.. постепенно се засилиха, започнах и да се задушавам на моменти. Минах около 9-10 лекаря в рамките на малко повече от месец, докато накрая един от тях ме прати на рентгенова снимка на гръден кош, където всъщност се видяха лимфните възли. Бе подмолна работа си беше от страна на Ходжкина...

Happiness is a state of mind.


Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: Monica123]  
Автор Monica123 (старо куче)
Публикувано08.08.13 20:51



Благодаря на всички писали по темата.
Ру, как смяташ , че трябва дас е промени начина на живот за да няма се задържи ремисията?
Не се знае етимиологията на заболяването.Предполага се вирус.



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: Monica123]  
Автор Ру ()
Публикувано09.08.13 01:33



Една от възможностите е вирус, да - на Епщайн-Бар. Останалите потенциални причини са стандартни за нехормонално зависимите ракови заболявания, които не са възрастово определени. Конкретната причина за болестта при всеки човек е различна - затлъстяване, вредни хранителни навици, липса на спорт, лоши условия на работа/живот, малък % генетична предразположеност, психологически фактори... Ракът не е случайна болест, появяваща се от нищото, а обикновено си има до голяма ясни причини за поява и често е резултат от пренебрегвано здраве за дълъг период от време. Не всеки може да се разболее от рак, както и не всеки може да се излекува (или да остане здрав), защото както разболяването, така и излекуването са комплексни и продължителни процеси, зависещи от много фактори.

Накратко възможните промени, които са в сферата на влияние на човек в подобна ситуация, са - в средата, в храненето, във физическата активност, психологически (емоционална интелигентност и пр). Това е мнооого обширна тема обаче... Някой от клубарите може ли да прикачи съществуваща тема с по-подробни разяснения? Сигурна съм, че има подробно обсъдени такива...

Happiness is a state of mind.


Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: Ру]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.08.13 09:22



В справочника има теми за хранене, добавки и други интересни неща.

Ето една от тях:




Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 09.08.13 09:22.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.