Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:40 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Как да помогна на съпруга  
Автор Neli Kacarova (непознат )
Публикувано28.06.13 17:51



Преди десет дни съпруга ми беше опериран изрязан тумор който стопираше нормалния процес на работа на дебелото черво. А лекарите ми казаха че процеса е започнал преди половин година и са тръгнали разсейки към пикочния мехур. Благодарение на вашия сайт аз имам надежда и започнах да правя следното: Кленов сироп със сода, Сироп от бъз, жен-шен, coxamin ,екстракт от нар , хлорела и спиролина. Предържам се към съветите за храна без месо, яйца и млечни продукти, но той е непрекъснато гладен и от днес започвам с диетата на д-р Ласкин. Искам да попитам за доктор който може да ми помогне да организирам правилно хранителните добавки и диетата, защотото се страхувам да не би да греша в самолечението.Очаквам писмо от онкокомисия която най-вероятно ще назначи химиотерапия и облъчване. Моля за съвет и информация която може да организира правилното му лечение. Аз живея в Казанлък и не познавам лекар който поткрепя алтернативни методи. Забравих да добавя че съпругът ми е диабетик и след операцията приема Диапрел. Благодаря!

Редактирано от Neli Kacarova на 28.06.13 17:54.



Тема Re: Как да помогна на съпруганови [re: Neli Kacarova]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано29.06.13 09:50



Здравей, Нели, от онова, което прочетох, разбирам, че търсиш фитотерапевт/билкар. Има доста дипломирани специалисти и народни лечители. Известни имена са д-р Атанас Михайлов (който е и хомеопат), д-р Димитър Пашкулев, д-р Васил Канисков (автор на книга за лечение на рак с български билки:

.
Нямам лични впечатления от тях, освен че съм ползвала схеми за различни неразположения от книгата за хомеопатия на д-р Михайлов и съм имала отлични резултати.
Хора от Клуба ни са посещавали лечителя Георги Петров от с. Радуил и са доволни.
Надявам се да попаднете на точния човек и моля те да ни държиш в течение. Личният опит е много ценен за всички! УСПЕХ!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Как да помогна на съпруганови [re: *jull**]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано30.06.13 07:45



Аз пък, от личен опит, бих препоръчала да не го ограничавате крайно от нищо. Щом е гладен - да си хапва. Билки да, но глад - не приемам. Аз живея 11-та година след операция и нито ден не съм прекарала без нещо сладичко. Това е моята слабост, това иска организмът ми - това му давам. Да, в общи линии се стремя да се храня здравословно, но не и да изпадам в крайности.
Желая ви успех в борбата !



Тема Re: Как да помогна на съпруганови [re: diana1OO]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано30.06.13 16:58



Абсолютно съм съгласна с Дианчето. Организмът си показва сам от какво има нужда. Всеки трябва да избере свой начин на хранене, едновременно да бъде разнообразен и здравословен, но в никакъв случай да не се стига до крайности - по този начин организмасе стресира. Когато съм питала лекари за това как е препоръчително да се храня с тази диагноза, препоръките им са били същите. Преди няколко месеца в Онкологията имаше беседа на тази тема, лектор беше д-р Таушанова, ако не бъркам името, наша клубарка я беше посетила, беше си задала въпроси, в общи линии препоръките й баха същите. Разбира се избягване до минимум на мазни, тлъсти, пържени неща, и храни с консерванти, за сладкото -да не се прекалява, но не се изключва съвсем. Така че всеки сам може да си направи някакъв балансиран режим на хранене.
Към авторката на темата: ако ви предстои химио и лъчетерапия, необходимо е да се приема силна храна, в частност месо, със салати и плодови сокове няма да стане. Химиите са агресивни, имунната система отслабва и освен с всички други средства, трябва да му се помага със силна храна. А когато мине това лечение, може и да си експериментирате с организма както намерите за добре. Всичко това, което ви написах е на база личен опит. Успех ви желая!



Тема Re: Как да помогна на съпруганови [re: nadia_O6O6]  
Автор Neli Kacarova (непознат )
Публикувано01.07.13 17:30



Благодаря ти Надя за отговора и аз самата съм объркана и незнам какво да правя. Информацията която получих от вашия клуб ми вдъхна надежда ,но аз сама не мога да преценя кое е най-добро за него. Може ли да ми отговориш какъв ти беше хранителния режим преди химио и лъчетерапията. Аз все още не съм му казала че има рак за да не се притесни понеже има и диабет. Все още не са му свалени конците и искам да дам малко време да се укрепне. Истината е че има апетит много му се хапва месо и млечни продукти. Благодаря на всички които ми отговориха и се надявам да подържаме връзка .



Тема Re: Как да помогна на съпруганови [re: Neli Kacarova]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано01.07.13 18:44



Лечение със сода за хляб и кленов сироп:



Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от *jull** на 01.07.13 19:23.



Тема Re: Как да помогна на съпруганови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано01.07.13 18:45





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Как да помогна на съпруганови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано01.07.13 18:48





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Как да помогна на съпруганови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано01.07.13 18:52





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Как да помогна на съпруганови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано01.07.13 18:57





Живота е рисуване без гума за триене.


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.