Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:10 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Роботът Да Винчи в Плевеннови  
Автор Гaби9 (свободна)
Публикувано05.06.13 00:00



Моля ви, ако някой има познати, оперирани с този робот - хистеректомия - пишете ми за отзиви - трябва бързо да реша дали да го ползвам...Благодаря!

Редактирано от Гaби9 на 05.06.13 00:01.



Тема Re: Роботът Да Винчи в Плевеннови [re: Гaби9]  
Автор Crasiva (член)
Публикувано05.06.13 23:00



Да Винчи е просто едно дистанционно устройство. Управлява го човек, който вместо да стои до масата до пациента е в ъгъла на стаята. Може и да е на Марс, но това не се практикува заради закъснението на сигнала, който е с електромагнитна природа и се движи само със скоростта на светлината.
Всяко движение на хирурга от десет сантиметър може да даде движение на робота от един сантиметър или един милиметър. Тоест е много по-прецизно. Може и да се проиграе предварително цялата операция на демо с данни от скенера.
Операцията прилича на безкръвните, тоес ти продупчват под упойка дупки и оттам вкарват инструментите, а не правят големи разрези. Тоест лесно възстановяване.
Минусите са, че е като всеки хирург, но има вътрешно осветление и всичко се вижда. Много по-прецизно е всичко.
Но само реже и нищо не добавя. Зависи на колко си години. Едно отгледано и образовано дете струва като абсулвент в Канада един милион. Ако си под петдесет се замисли и виж какво съм написал в КАК СТАВА ФОКУСЪТ НА ВИДЕОТО НА 2SMART4ALL.
Репродуктивните функции могат да се събудят и да се роди здраво силно дете до към тази възраст, но не и при такава операция. Това е



Тема Re: Роботът Да Винчи в Плевен [re: Crasiva]  
Автор krista_69 (непознат )
Публикувано08.06.13 16:27



Аз съм оперирана с робота,пиши на лични,ако искаш.



Тема Re: Роботът Да Винчи в Плевеннови [re: krista_69]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.06.13 21:14



Моля ви, момичета, споделяйте тук! Информацията интересува много хора.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Роботът Да Винчи в Плевеннови [re: *jull**]  
Автор krista_69 (непознат )
Публикувано15.06.13 16:59



Аз съм доволна от операцията с Да винчи,оператор е проф.Горчев,който за мен е невероятен Човек!Възстановяването след това е в пъти по-бързо в сравнение с отворена операция.



Тема Re: Роботът Да Винчи в Плевеннови [re: krista_69]  
Автор PerEm ()
Публикувано15.06.13 19:11



Здравей, krista_69!
Моля те, дай малко повече информация относно-как се постъпва в клиниката, операцията плаща ли се и колко струва,може ли по мое желание да си направя хистеректомия... и въобще как се случват нещата?
Аз съм с рак на гърдата и в момента съм на Золадекс и Нолвадекс.В момента нямам гинекологични проблеми, но мисля да си направя хистеректомия по мое желание, за да се спре Золадексда.
Всички във форума ще са благодарни за инфото!
Аз ти благодаря предварително! Прегръдки!!!





Тема Re: Роботът Да Винчи в Плевеннови [re: PerEm]  
Автор Гaби9 (свободна)
Публикувано15.06.13 22:53



Като човек, на когото това предстои ВЪВ ВТОРНИК - мога да ти кажа следното. Обади се на тел.064 805 666, за да не ходиш до Плевен ако не е необходимо, кажи от какво боледуваш и какво искаш, момичето или ще ти отговори, или ще те свърже с професора или някоя от неговите асистентки. Оттук нататък ще решиш, в зависимост от отговора им.


Ако приемат диагнозата ти - ще те опирерат срещу 900 лева за избор на екип. Ако не - струва някакви много хиляди . 10,12,15 - не знам точно. Също и не знам дали ще те оперират ей така, по твое желание. Ще се наложи да отидеш вече до Плевен на преглед за 60 лева и там лично професорът ще ти обясни всичко, ако прецениш.



Тема Re: Роботът Да Винчи в Плевеннови [re: Гaби9]  
Автор PerEm ()
Публикувано16.06.13 09:51



Габи9,

Много благодаря за иформацията!
Бъди жива и здрава! Успех на операцията!





Тема Re: Роботът Да Винчи в Плевеннови [re: PerEm]  
Автор Гaби9 (свободна)
Публикувано16.06.13 10:00



Благодаря! Имам нужда от стискане на палци!



Редактирано от Гaби9 на 16.06.13 10:00.



Тема Re: Роботът Да Винчи в Плевеннови [re: Гaби9]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.06.13 10:12



Стискаме палци, мила Габи, и очакваме добри новини!



"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.