Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:56 18.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема HER 2  
Автор PerEm ()
Публикувано04.05.13 13:26



Здравейте приятели!

Оперирана съм от РМЖ .

Първата хистология е от Пирогов-доц.Каменова
Резултатите са следните:

HER2 1+ /негативна реакция/ ER 5+3=8 PR 5+3=8-добър шанс за отговор 75%

/ Не знам по какви методи са работени/

Повторих същите неща в МА при доц. Светлана Христова
Резултатите са следните:

HER 2 1+ /негативна реакция / ER 50 % шанс за отговор PR 75% шанс за отговор
/ Не знам по какви методи са работени/.

Въпросът ми е:

??? При HER2-1+негативна реакция необходимо ли е да се направи CISH и FISH за допълнително доуточняване ?
Обръщам се тук към Вас, защото никой нищо не казва и не знам какво да правя!!!!
Моля Ви! Ако някой може да ми помогне!!!
Много Ви моля, ако някой може да ми отговори,
Ще бъда безкрайно благодарна!

Много съм притеснена!!!



Пожелавам здраве и успехи на всички!



Тема Re: HER 2нови [re: PerEm]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.05.13 22:56



Здравей, не знам дали по празниците ще влязат онези, които имат опит с РМЖ, за да ти отговорят, но те съветвам да копираш въпроса си и да го поставиш в темата "Въпроси към лекарите". Прочела ли си темите за РМЖ в архива на Клуба ни? Ако не си, можеш да ги намериш в Справочник на темите - постоянна тема на първата страница горе. В нея има много информация, която сигурно ще ти е от полза. Това можеш да направиш, докато чакаш отговор. Надявам се това да стане скоро.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: HER 2нови [re: *jull**]  
Автор PerEm ()
Публикувано05.05.13 08:30



Благодаря, Джул за бързия отговор и желанието ти да ме успокоиш!
Ще послушам съвета ти!
Искам и друго да те попитам- за колко време лекарите тук в клуба отговарят на нашите въпроси?
Хубав ден! И Светли празници!





Тема Re: HER 2нови [re: PerEm]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.05.13 09:01



Не мога да кажа със сигурност в какъв срок ще получиш отговор на въпроса си,
но обикновено е до дни. Благодаря за пожеланията, светли празници и за теб!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: HER 2нови [re: PerEm]  
Автор konstantin20 (непознат )
Публикувано06.05.13 11:04



Направи си по CISH - ICH e по-малко точен. Мисля че той се поема от здравната каса!

Успех!



Тема Re: HER 2нови [re: PerEm]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано06.05.13 11:39



Здравей,
При два еднакви резултата най-вероятно и третият резултат за Хер няма да е по-различен.
Дали да повториш ще прецениш най-добре ти- въпрос е на личен избор, финанси, нерви и време. За твое успокоение можеш да направиш изследване при Светлана Христова по CISH - много по-точен метод и понякога дава различни резултати от стандартното изследване.
Резултатите от ХЕР са изключително важни и променят цялата схема на лечение, според мен е важно човек да положи необходимите усилия и средства, но да има точни резултати от хистологията!! За мама бяхме правили стандарното изследване по доц.Милев в Онкологията, Cish в МА - доц. Христова и ФИШ- в Майчин дом./ последното е най-точно, съгласяват се да го правят на малко хора при изключително спорни резултати. За нас се съгласиха след дълги молби и настоявания и не са ни взели нито лев, нямахме направление./ Резултатът от трите изследвания при нас беше един и същ - ХЕР3+.
За изследването при Светлана Христова за да е по CiSH е необходимо водещия ви онколог/химиотерапевт да ви даде една бланка/ заявление изследването да бъде направено по CISH. Ако няма такова поне преди 4год. доц. Христова гледаше хистологията по стандартния метод.
Надявам се да съм била полезна.
Хубави и спокойни празници!



Тема Re: HER 2нови [re: nelly_83]  
Автор PerEm ()
Публикувано06.05.13 20:06



Здравей!
Много ти благодаря за отговора!
Аз съ мправила при Христова в МА, както съм писала, т.нар имунохистохимично изследване, и двата резултата са с еднакъв - ХЕР 1+
На мен никакъв онколог не ми беше дал бележка, приеха резултата от епикризата на прима виста и никой дума не обели за това/от онколозите имам предвид/, а го правих платено на своя глава м.август 2012г / оперирана съм м.юни2012г/
Но наскоро преглеждайки темите в клуба попаднах на някои постинги и ме загложди и мен мисълта дали моите резултати са верни?
Затова се обърнах към всички клубари.
Безкрайно съм благодарна, че откликна толкова бързо!
При това положение да го правя ли пак по т. нар cish?
Моля те, кажи ми за тази лаборатория в Майчин дом-къде се намира и какъв е реда да се направи по по-точния начин FISH?В тази лаборатория само ХЕР ли се прави или и Ер и ПР?
Бих помолила за малко повече информация!!!!
На твоята майка скоро ли ги правихте и защо и в трите лаборатории? При нея потвърдиха ли се нивата на Ер и Пр? Какво не беше наред?
Благодаря предварително! Пожелавам здраве и късмет! Приятна вечер!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.