Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:43 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Рак на бял дроб  
Автор semahat (непознат )
Публикувано27.04.13 21:56



Здравейте!Чета ви от 3 месеца,откакто откриха рак на белия дроб на баща ми, но едва сега се регистрирах и пиша.Нямам думи да опиша колко неща научих от клуба и как вие давате надежда на хора като нас,които не знаят какво да правят след като чуят страшната диагноза.Благодаря,че Ви има!



Тема Re: Рак на бял дробнови [re: semahat]  
Автор Красавица (неземна, де)
Публикувано28.04.13 08:02



Най-доброто, което помага за рак на белия дроб е Pau D'Arco. Cat's claw, също е против рак има свойството да поправя клетките в организма и да унищожава раковите най-просто казано.



Тема Re: Рак на бял дробнови [re: Красавица]  
Автор sem77 (непознат)
Публикувано28.04.13 09:02



Много благодаря за отговора ще опитаме и Pau D Arco,ако не се лъжа това е кора от мравчено дърво.А за другото не съм чела ще потърся в Google,а ние сега му даваме кленов сироп и сода и още много други билки и добавки,които да го поддържат.Пожелавам много здраве на всички!



Тема Re: Рак на бял дробнови [re: sem77]  
Автор Crasiva (член)
Публикувано28.04.13 18:05



Според мен лекарите са му открили рак на белия дроб. При рака на гърдата най-често се открива от любовника. На белите дробове най-често се открива от лекарите. Пък и рака на гърдата при мъже е много рядко явление.
След диагнозата се правят опити да се лекува с операция или химиотерапия или лъчи.
Ако няма ефект, чак тогава опитвате други неща. Не казвам, че успоредно с лечението не трябва да разпитвате за мнения, но прилагате чак после, след като лекарите го отпишат.
Аз за белите дробове не мога да кажа много, защото нямам практически опит. Знам само, че всеки човек е уникален. Например, аз трябваше да извадя един бял дроб и за по-лесно си избрах ляв, защото е с два лоба, а десния е с три. Левия е по-малък заради сърцето. И се оказа, че човекът не е бил пушач. При пушачите белия дроб е по-черен от черния. Но въпреки това си имаше петна от нещо черно. Петната бяха към един сантим в диаметър и около петдесет на брой. Имаше и черни нишки. Това е заради мръсния въздух.
В съседната зала на една жена цепки между лобовете на нейния десен бял дроб нямаше. Лобовете се бяха срастнали и няма нормалната цепка.
Тоест, всеки си е уникален.
Но ако аз бях болен от рак на белия дроб и лекарите ми бяха казали, че точно този вид рак химиотерапия не го лови щях да постъпя по наистина алтернативен начин, а не да заменя химиото с домашно химио от билки. Билки, които даже може би се преработват и пакетират от същата фармацевтична компания, която прави и химиото. Даже и цвета може да е сящия. Червена химиотерапия и червена алтернатива от супербилката от някое екзотично място, която прави чудеса.
Щях да си събера последните пари. Например петстотин лева и щях да си купя, например от продавалник дот ком или от иибей дот ком една машина за Браунов газ. Например бих написал "водородна клетка" или "водородна батерия" или "суха водородна клетка" или "суха водородна батерия".
Ако бях много богат и можех да събера пет хиляди долара, например, бих си взел цял генератор за Браунов газ.
После бих му налял вода донесена същия ден от някой от някоя чиста и бистра река в планината и бих го включил в електрическата мрежа, като прекарам токо да минава през една ябълка на всяка от двете жици. Тоест жиците прекусват и пак тръгват от ябълка.
По този начин и тока и водата ще са заредени с ефир. После бих запалил газа, който се произвежда от купения уред, бих охладил парата, която е единствения отпаден продукт при горене на смес от водород и кислород, и биъ дишал охладената до стайна температира пара. Ако рака е в горната крайна част на белите дробове, бих се старал да дишам на рядко, но много дълбоко, защото там не се разгъва много.
При разделено състояниена молекулите водород и кислород всяка от тях ими обвивка от ефир. Когато се съберат, обаче, пак има обвивка, но тя е с площ по-малка отколкото сбора от двете предишни обвивки. Артисалият ефир е за мен и убива грешкшти в раковите клетки, които виждат, че са излишни и сами се затриват чрез апоптоза.



Тема Re: Рак на бял дробнови [re: Crasiva]  
Автор strange_angel (непознат )
Публикувано28.04.13 21:41



Съветите на лудия "доктор"


Пази Боже като завършиш.....



Тема Re: Рак на бял дробнови [re: strange_angel]  
Автор Красавица (неземна, де)
Публикувано29.04.13 03:57



Не бъди толкова сигурен(нa), че е луд, напротив може пък да е прав. Изобщо не се научихме ние, че трябва да бъдем малко по-умерени във всичко.

[image]\\Pictures\\P1010573.JPG[/image]


Тема Re: Рак на бял дробнови [re: Красавица]  
Автор Crasiva (член)
Публикувано29.04.13 23:22



Ейнджъл, това като го видях и щях да се напикая от смях. Сигурно така изглеждам отстрани.
Но, ако оставим майтапа на страна, вчера гледах по някакво ефирна телевизия, по която все пускат научно-популярни филми, един филм за Бел и телефона му.
Създал го е само преди сто и трийсет години, а направо се скъсах да се смея. Мембрана от свински черва. А на Голямото американско изложение по случай сто годишнината от създаването на САЩ още по-голям майтап.


Идва шефът на Мексико да даде златен медал на най-доброто изобретение и води със себе си за комисия Лорд Келвин. Бел демонстрира телефона на една жица дълга петнайсетина метра. Лорд Келвин слуша и чува гласа на Бел, но не вярва и мисли, че е трик, че е някакъв фокус. Казва му да каже от Хамлет "Да бъда или да не бъда", че да не е нещо запис или някой да не се е скрил в слушалката.

За мен в този момент Лорд Келвин не беше гений, а болен човек.
Не ме разбирай погрешно. Просто е предсказано, че след сто и двадесет години ще гледат на теб като на луда, която не е вярвала в елементарни неща, които се продават за един лев с програма във всички магазини. И пак никой не ги купува, защото вече си има по няколко.
Аз току що прочетах книгата на двамата Тихоплав за Грабавой и мисля, че когато казва, че при него дошла една жена и му казала, че се наложило при операция да отстранят и матката й, той казал, че ще я възстанови. Така и станало. Не звучи правдоподобно, но и на жената Тихоплав й възстановил жлъчката. Това съзнателно и редовно никой не ме учи да го правя. Най-много да стана хирург и да ги режа, пък после да се оправят.
То не, че не е възможно някой да се е скрил в слушалката, ама.
Пък и в случая сигурно има метастази навсякъде. Ти какво предлагаш.
Според мен има хас да му се повярва на човека в случая, като казва, че здравата клетка е изначалната, базовата клетка и просто трябва да се върне положението назад.
Потърси в нета как Ванга месеци преди да почине го посреща на крака и говори часове с него. Като, че ли на камерите казва, на нас да го четем и гледаме.
А професорите гледат и се чудят къде е фокусът и кой се е скрил в главата на Ванга или дали има шпиони, които й донасят информация за хората.
Човекът няма много време. Рака на белия дроб е от лошите локации на рак.

Редактирано от Crasiva на 29.04.13 23:31.



Тема Re: Рак на бял дробнови [re: semahat]  
Автор sem77 (непознат)
Публикувано04.05.13 21:11



След последната ХТ с гемзар баща ми получи силни болки,може ли някой да сподели, ако има опит дали това се дължи на гемзара.Той е с плоскоклетъчен централен белодробен карцином ,неоперабилен,стадий IIIБ Т4 N2 M0.Ще бъда много благодарна,ако някой може да ми отговори!



Тема Re: Рак на бял дробнови [re: sem77]  
Автор Crasiva (член)
Публикувано05.05.13 16:55



Не познавам химиопрепарата и страничните му ефекти, но болката е дадена от да кажем Бога, за да ни покаже къде е най-острия проблем. По този начин можем да си насочим натам вниманието. Явно химиотерапията е ПРОБЛЕМ.
Лично в болница съм говорил с опериран от рак на белия дроб и каза, че на скенера метастази и рецидив няма, но там където е рязано много го боли постоянно. Чувства стягане и болка.
Най-добре не се учи на наука върху баща ти и зарежете химиотерапевтичните боклуци.
Вижте какво съм написал до сега и действайте. Иначе от трета фаза ще стане четвърта, а пета няма. И както много, които пишат тук вместо да говориш за химиотерапевтици много скоро ще питаш за аналгетици. Само дето ще си се научила на онкология в ускорен курс.

Белият дроб е много важен орган, а рака на белия дроб е от най-смъртоносните. Щом е неоперабилен значи, че химиотерапията е само, за да се каже, че се правят някакви усилия за борба с рака.
Борбата с рака в половината случаи е кауза пердута. Вместо антиракови средства или антибиотични средства, или антивсякакви средства бъдещето е на пролайф средствата като пробиотиците или други неща, които утвърждават живота, а това веднага и автоматично изключва болестите, включително и рака.
В конкретния случай изключва и болката още



Тема Re: Рак на бял дробнови [re: Красавица]  
Автор strange_angel (непознат )
Публикувано06.05.13 18:53



Красавице ако може да бъдем и малко по-тактични и малко по-малко цинични (визирам Красива) еша няма да ни има на хаиван пазар.

Красива щом ме питаш аз какво предлагам ше ти кажа за начало спешна помош с традиционна медициная с цел прескачане на кризисния момент И после скоропостижна пълна промяна душевна,личностна, начин на живот и т.н Защото досегашния начин на мислене- деиствие- поведение е довел до онкото тоест това не е правилния път За това образно казано смяна на посоката по наи-бързия начин заедно с традиционното лечение...... И.....човек предполага Бог разполага....<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от strange_angel на 06.05.13 19:00.</EM></FONT></P>

Редактирано от strange_angel на 06.05.13 19:01.



Тема Re: Рак на бял дробнови [re: sem77]  
Автор sem77 (непознат)
Публикувано14.05.13 17:32



Здравейте!При баща ми има сериозно промяна в гласа,което много ни притеснява.След третия курс с гемзар ,той още е много отпаднал почти не се храни,а вече минаха 2 седмици от тогава.Много ме е страх,че нещата може би се влошават или просто самата ХТ се натрупа повечко в организма.Ако някой е имал подобен проблем с гласа моля да ми пише на какво може да се дължи.Многооо съм притеснена.Баща ми е с плоскоклетъчен,умеренодифиренциран карцином на бял дроб.



Тема Re: Рак на бял дробнови [re: sem77]  
Автор Crasiva (член)
Публикувано15.05.13 12:56




Никога не е късно да смениш посоката и да се спасиш или да спасиш някой друг. И да разбереш от какво е проблема каква полза освен, че си се научила на гърба на баща си.
Вихровите ефирни технологии премахват причините за рака, раковите клетки и техните токсични продукти ЕДНОВРЕМЕННО.
Във филма горе е показан само един пример за такава технология. Има десетки машини на този принцип.
За хората, които не се отклоняват от пътя, който е поел като лечение баща ти нещата и изходът е ясен. Ако, пък, искаш да излезеш от този коловоз има начин почти до последно, но колкото по-късно, толкова повече мощност ще ти трябва.
Всъщност затова никой не ти отговаря освен мен. На другите им е ясно накъде отива човека, а ти продължаваш да се интересуваш как и от какво са причинени поредните симптоми без да искаш и да чуеш за лечение на основния проблем.
Симптомите само ще се увеличават като брой и по сила. Следващото, ако не вземеш мерки сега ще е да питаш за кислородна бутилка, а не за проблеми с гласа.



Тема Re: Рак на бял дробнови [re: Crasiva]  
Автор deizy13 (непознат )
Публикувано15.11.13 15:09



Здравейте, за съжаление днес потвърдиха диагнозата на баща ми- рак на белия дроб. Потвърдено от скенер. Нямаме още хистология. Незнам какво се прави, 1/3 от десния му дроб е петно. Огромно. Какъв е реда и какви документи, болници. Ако можете да ме посъветвате моля ви, направете го. Объркана, разстроена и уплашена съм ужасно много. На него казаха да не му казваме. Как да крия от него такова страшно нещо?
Баща му(дядо) почина от същото. Моля ви кажете какво се прави. Изписват го във вторник, а после?



Тема Re: Рак на бял дробнови [re: deizy13]  
Автор sem77 (непознат)
Публикувано15.11.13 20:13



Здравей,много съжалявам за баща ти и знам много добре какво усещаш.Баща ми е със същата диагноза от януари и шока беше голям.Първото,което трябва да се направи е да вземе биопсия за да се установи типа на тумора,за да може да се прецени дали става за операция или не и съответно да се определи каква ХТ ще се прави.След като са готови всички изследвания трябва да се регистрирате в най- близкия онкодиспансер.Знам,че каквото и да ти кажа няма да те успокои,защото минахме през този ад.Надявам се нещата при вас да са хванати в началото.Трябва да бъдете много силни и да сте до баща ти,защото те имат голяма нужда от нас.Ние продължаваме борбата,колкото и да е трудна тя и нямаме никакво намерение да се дадем без бой.В този клуб научих много неща и благодарение на всички тук ние сме все още на крака.Кураж и успех в борбата и трябва да вярваме, че винаги има надежда!



Тема Re: Рак на бял дробнови [re: Crasiva]  
Автор Crasiva (ентусиаст)
Публикувано17.11.13 08:06




Никога не е късно да смениш посоката и да се спасиш или да спасиш някой друг. И да разбереш от какво е проблема каква полза освен, че си се научила на гърба на баща си.
Вихровите ефирни технологии премахват причините за рака, раковите клетки и техните токсични продукти ЕДНОВРЕМЕННО.
Във филма горе е показан само един пример за такава технология. Има десетки машини на този принцип.
За хората, които не се отклоняват от пътя, който е поел като лечение баща ти нещата и изходът е ясен. Ако, пък, искаш да излезеш от този коловоз има начин почти до последно, но колкото по-късно, толкова повече мощност ще ти трябва.
Всъщност затова никой не ти отговаря освен мен. На другите им е ясно накъде отива човека, а ти продължаваш да се интересуваш как и от какво са причинени поредните симптоми без да искаш и да чуеш за лечение на основния проблем.
Симптомите само ще се увеличават като брой и по сила. Следващото, ако не вземеш мерки сега ще е да питаш за кислородна бутилка, а не за проблеми с гласа.





Това съм ти го казал преди шест месеца. Дали след шест месеца да не ти го кажа същото пак или ще се брои за повторение или обида към нещастието на хората.
Купи се една крушка с отрицателни кислородни йони, купи си един генератор за Браунов газ, който работи само на вода, направи си един торсионен генератор, лесен и евтин снимките, на който ще кача като линк да си ги свалиш в темата Файлове на клубарите или в Да напишем книга и да се спасим.
Може и да запиша и видео.
Въздухът от лампата може да се диша, Брауновият газ може да се диша, а водата от торсионния генерато след като й изпробваш ефекта върху скоростта на разтежа на бобчета в памук може да се пие, а самият генератор да стои под леглото под тумора денонощно пуснат.
Или ако искаш я по - добре събери десет папки със всякакви епикризи, изследвания и други неща и виж дали му помогнат. Ти преценяваш.
И най - вече кажи му да спре да пуши. Това е

Редактирано от Crasiva на 17.11.13 08:08.



Тема Рак на белия дроб - уроци, изводи, излекуване ...нови [re: Crasiva]  
Автор TNBC (one woman)
Публикувано06.12.13 18:35



Орлин Баев, който е бил диагностициран с рак на бял дроб и е оцелял. В неговият сайт

може да прочете цялата му история, изводи и др. полезни неща.



Тема Re: Рак на белия дроб - уроци, изводи, излекуване ...нови [re: TNBC]  
Автор Crasiva (ентусиаст)
Публикувано08.12.13 09:43



А как да прочета какво е написал за рака на белия дроб. Трябва ли и аз да имам акаунт, за да прочета. Може ли да си създам акаунт без да им пращам телефона си.



Тема Природната химиотерапия при рак на белите дробовенови [re: TNBC]  
Автор TNBC (one woman)
Публикувано09.12.13 14:23



Природната химиотерапия при рак на белите дробове

Когато говорим за рак, няма по-страшен от рака на белите дробове.

Но сега една билка показва, че не само спира растежа на раковите клетки, но също така предотвратява и формирането на още тумори.

Изследването идва от Колорадо, където учените експериментират с билката върху мишки. Те инжектират 90 мишки с химикал, причиняващ рак на белите дробове. Две седмици по-късно те разделят мишките и им дават редовно различни количества от билката.

След четири и половина месеца учените изследват мишките за възпаление, растеж на ракови клетки и смърт. Консумиралите билката мишки се справяли значително по-добре. Колко значително? С удивителните 93 процента по-малко големи тумори на белите дробове.

Но действието на билката не спряло дотук.

Към 27та седмица процентът на раковия растеж се запазил, но мишките, които яли билката също така имали по-малко нови кръвоносни съдове в белодробните си тумори и по-ниски нива на химикалите, подсилващи рака. Билката всъщност спряла рака на белия дроб! И то без странични ефекти. Такива резултати не се наблюдават при използването нан химиотерапия и лекарства.

Коя е тази предотвратяваща рака билка?

Бял трън.


Белият трън се използва от повече от 2000 години. Може да сте чували за нея във връзка със заболявания на черния дроб. Тя съдържа флаваноид в семената си, наречен силимарин. Силимаринът е активно съединение, което спомага за прочистването на черния дроб от токсини. А сега откриваме, че той може да помогне и за предпазване от рак на белите дробове.

Изследователите от Колорадо продължиха да изследват въздействието на белия трън върху белодробните ракови клетки при мишки и публикуваха още едно изследване в списанието Molecular Carcinogenesis. И отново билката спира разпространението на рака на белия дроб.

Те откиват, че белият трън спира възпалението, което ускорява растежа на туморите. И го прави като прекъсва връзка във веригата от сигнали, водеща до възпалителните ензими, които подсилват увреждането на тъканите.

Така чрез прекъсване на клетъчните сигнали билката спира растежа на туморите

Изследователите продължават да изследват белия трън като химиопревантивно лечение.

И за момента изследванията показват обещаващи резултати. Билката е безопасна. Така че човек няма какво да губи. Добавете естествен бял трън към ежедневните хранителни добавки, които взимате, за да отблъснете най-смъртоносните видове рак. Това може просто да ви спаси живота.


Източник:





Тема Re: Природната химиотерапия при рак на белите дробовенови [re: TNBC]  
Автор deizy13 (непознат )
Публикувано13.12.13 11:31



Откриха на баща ми рак на белия дроб както съм описала по-горе, оказа се, че има разсейки навсякъде...от скоро се съмнявам, че има и в мозъка. В момента е в белодробната " Св. София". Нямаме още резултата от хистологията. От снощи се поти обилно, не може да пази развновесие и забравя. Опасявам се, че много сме закъснели. Не по наша вина, а на JP. Бясна съм. Опитвам се да го убедя да пие билки, но той се отказва с глупави доводи. Не мога да го убедя. Още приема всичко което му се случва за нещо временно, което ще му мине. Смятам го за оптимизъм, но как да го накарам да се лекува щом не приема нещата на сериозно.
Отслабва всекидневно. Лекуват го за някакво възпаление с антибиотици и кортикостероиди, които смятам, че го съсипват по-бързо. Много е жълт и на клепачите му излязоха две топчета. Лекарката го погледна и каза, че ще го наблюдават.
Кажете какво да очаквам. Кажете колко остава.



Тема Re: Природната химиотерапия при рак на белите дробовенови [re: deizy13]  
Автор Crasiva (ентусиаст)
Публикувано16.12.13 15:35



Не може да се приеме за успокоение, но в спешното един от специалистите от линейка каза на дъщерята на един не много стар, че не е както джипито казва някаква тъпня като напримен невръстения в сърцето с пробождания, а инфаркт и то масивен.
При джипито не е много по - различно от болница. Плаща се такса от два лева на посещение, а държавата му плаща още няколко лева на година на записан пациент и лентата за ЕКГ е по - скъпа от тази субсидия.
В този случай и въобще се започва от задължителен ренген на гръден кош, защото е най - евтино и при съмнение се прави диференциране на диагнозата с компютърен томограф.
Джипито гледа да не направи преразход с направления или нещо друго и да излезе на печалба. Но скенер на всяка изтинка нямя как да се направи. Фамилната обремененост е много голям коз в ръцете на джипитата.



Тема Re: Природната химиотерапия при рак на белите дробовенови [re: Crasiva]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано16.12.13 21:24



Отминавам бля, бля то на Crasiva - та по същество.
Изчакайте хистологията, за да сте наясно точно с какво си имате работа. Така ще има база за започване на лечение.
При всички случаи трябва да се направят допълнителни изследвания щом има признаци на мети в мозъка.
Какво да очаквате - задължително трябва да намерите онколог, който да ви дава наставления и да помага, а на последния въпрос никой не може да отговори.
Сили и кураж в борбата.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Иновации в борбата с рака на белия дроб...нови [re: Buba67]  
Автор TNBC (one woman)
Публикувано22.01.14 14:36



Иновации в борбата с рака на белия дроб в български онкоклиники






Тема Re: Иновации в борбата с рака на белия дроб...нови [re: TNBC]  
Автор TNBC (one woman)
Публикувано22.01.14 14:43



Нов метод за лечение щади болните от рак

Лекарствата атакуват само туморните клетки, без да вредят на другите органи



Нов метод за лечение на рак. Мишенната терапия се прилага при пациенти с тумори на белия дроб и бъбреците. Тя е базирана на генетични изследвания и щади болните, защото лекарствата атакуват само туморните клетки, без да вредят на другите органи.

Водещи специалисти от три онкологични болници обсъждаха новата терапия чрез видеоконферентна връзка. Оказа се, че мишенната терапия може да се прилага след предварителни генетични изследвания при определена група пациенти.

"Аденокарциноми или плоскоклетъчен карцином. Това са най-подходяшите пациенти за този анализ", обяснява Стоян Бичев – биолог от Национална генетична лаборатория.

Тестът е скъп и не се заплаща от Здравната каса. За 3 години фармацевтични компании са платили изследванията на 2000 души. 200 от тях са започнали да се лекуват по новия метод.

Терапията позволява на хората в напреднал стадий на рак да се лекуват у дома. Според специалистите в бъдеше всички онкологични заболявания ще се лекуват само с медикаменти на генетична основа.

"Може би с откриването на все повече и повече генетични дефекти, върху които действат мишенните лекарства и тяхното комбиниране, в бъдеще ракът ще придобива все повече една хронично протичаща форма", обяснява проф. Асен Дудов от УМБАЛ "Царица Йоанна".

Според статистиката в София през миналата година са регистрирани над 480 нови случая на болни от рак на белия дроб.



Източник: news7.bg



Тема НЕТОКСИЧНА терапия в онколоичните центровенови [re: TNBC]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано22.01.14 20:12



индивидуална, заплаща се от здравната каса. Тя се прилага при хора които отказват токсичната химиотерапия.








и краткото съобщение в бългаски сайт за нея




Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от kaloyana_-177704 на 22.01.14 20:13.



Тема Рак на бял дробнови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано16.12.14 19:20



Лечение с натурални продукти и индивидуална програмата

СПОДЕЛЕТЕ НАДЕЖДАТА СЪС СВЕТА


SHARE THE HOPE WITH THE WORLD
We have recently experienced great success in designing protocols to address breast cancer and other cancers as well. We are further experiencing great strides in our protocols for metastasized cancers.
Please share this message of HOPE to those who would otherwise be hopeless.


електронен превод


РАК НА БЕЛИЯ ДРОБ
Какво е рак на белия дроб?

Рак на белия дроб се появява, когато клетки в белите дробове започват да растат бързо по неконтролируем начин. Рак на белия дроб може да започне навсякъде в белите дробове и да засегне всяка част на дихателната система. Тя е водеща причина за смъртните случаи от рак при мъжете, така и жените. Някои добре установени рискови фактори са свързани с рак на белия дроб. Промяна в начина на живот могат, с течение на времето, постепенно намаляване на някои от вашите рискови фактори за развитие на рак на белия дроб.

Какви са причините за рак на белия дроб?

Изследователите са идентифицирани няколко причини за рак на белия дроб. Повечето белодробен рак са свързани с използването на тютюн. Вредните вещества, наречени канцерогени, в тютюневия дим увреждат клетките в белите дробове. Експертите смятат, че 85% до 90% от белодробен рак са причинени от тютюневия дим. 1 , 2 Около 1 на всеки 4-ма възрастни пушат цигари, значително увеличава риска от рак на белия дроб при тези хора. Дори и втора ръка тютюнев дим е рисков фактор за рак на белия дроб.

Освен употребата на тютюневи изделия, излагането на вредни вещества, като арсеник, азбест, радиоактивни прах, или радон може да увеличи риска от рак на белите дробове. Като комбинация от рискови фактори, например, да си пушач, който е изложена на азбест-значително увеличава риска от развитие на рак на белия дроб. Експозиция Радиация от професионални, медицински, или екологични източници също може да увеличи риска от рак на белия дроб.

Най-важната превантивна мярка е да не се използва тютюн. Ако все пак използвате тютюн, можете да намалите риска от рак на белите дробове, като отказване. Вашият риск постепенно ще намалява в продължение на 10 до 15 години, както дробовете ви се възстановят. 3 Отказ на тютюнопушенето намалява риска от развитие на рак и риска продължава да намалява, стига да не се пуши. Ползата от отказването от тютюнопушенето е по-голяма, ако се случи най-ранна възраст.

Какви видове рак на белия дроб са там?

Има два основни вида рак на белия дроб: не-дребноклетъчен белодробен рак и недребноклетъчен белодробен рак. Раковите клетки на тези два вида рак на белия дроб изглеждат различно под микроскоп, расте и се разпространява по различни начини, и се третират по различен начин.

Non-дребноклетъчен белодробен рак е по-често, отколкото недребноклетъчен белодробен рак. Над 80% от всички ракови заболявания на белия дроб са не-малко клетъчен рак. 4 Това обикновено израства и се разпространява по-бавно от недребноклетъчен белодробен рак. Видовете недребноклетъчен рак на белия дроб са:

Аденокарцином. Около 35% до 40% от недребноклетъчен белодробен рак са аденокарцином. 5 Този тип често започва в близост до външната повърхност на белия дроб и могат да се различават както по размер, и колко бързо се разраства. Аденокарцином е вероятно да се разпространят в лимфните възли и други органи. Този тип е по-често в сравнение с други видове рак на белия дроб при жени, непушачки, или бивши пушачи.

Плоскоклетъчен карцином, наричан също епидермоиден карцином. Около 25% до 35% от всички белодробни ракови заболявания са сквамозните клетки. 5 Този тип обикновено започва в един от по-големи тръби на дихателните пътища (бронхи), обикновено нараства по-бавно от другите видове не-малко клетъчен рак, и може да варира в размер от много малки до много голям. Сквамозен клетъчен може да се разпространи към близките лимфни възли или в други органи.

Едроклетъчен карцином. Около 5% до 10% от всички белодробни ракови заболявания са големи клетки. 5 Този тип често започва в близост до повърхността на белия дроб и обикновено е голяма, когато се диагностицира. Едроклетъчен е вероятно да се разпространят в лимфните възли и други органи.

Аденокарцином с други, по-редки подтипове, като чиста клетка или муцинозен аденокарцином. Това се случва по-рядко. 4

Недребноклетъчен белодробен рак, който се използва, за да се нарече рак овесени клетка, е по-рядко от недребноклетъчен рак на белия дроб, което представлява около 20% от рак на белия дроб. 4 Този вид рак се развива много бързо и в над 80% от случаите вече се е разпространил към други органи в тялото от момента, в който се диагностицира. 4 Дребноклетъчен белодробен карцином е по-силно свързани с пушенето, отколкото недребноклетъчен рак на белия. 4

Как ще знам, че има рак на белия дроб?

Може би не знаете. Рак на белия дроб Early рядко причинява симптоми. В напреднал стадий, ракът може да попречи на нормалната функция на белите дробове. Респираторни проблеми, като кашлица, хрипове, или недостиг на въздух, могат да бъдат първите симптоми на рак на белия дроб.

Рак на белия дроб евентуално се разпростира (метастазира) до близките лимфни възли или други тъкани в гръдния кош, като лигавицата на белите дробове (плеврата) или около сърцето ( перикарда ) или друга белия дроб. В много случаи на рак на белия дроб може да се разпространи и в други органи, като например на мозъка, черния дроб, надбъбречните жлези , или кости-и да причини други симптоми, които ви подканят да се потърси медицинска оценка.

Как се диагностицира рак на белия дроб?

Здравен специалист оценява вашите симптоми, медицинска история, историята на тютюнопушенето и излагането на околната среда и професионални вещества и вашето семейство анамнеза за рак, за да определи дали рак на белия дроб може да бъде причина за вашите респираторни симптоми.

Рак на белия дроб е обикновено първият открит с рентгеново изследване. Тестове за диагностика на недребноклетъчен или дребноклетъчен белодробен карцином може да помогне да се определи на сцената на рака-дали това се отнася само до белия дроб или се е разпространил в други части на тялото си.

Какви са конвенционални възможности за лечение ?

Лечение на рак на белия дроб зависи от стадия на рака и може да включва хирургия (премахване на рак), лъчева терапия (като се използва висока доза рентгенови лъчи или други високо енергийни лъчи да убиват раковите клетки), или химиотерапия (като се използва лекарства, за да убие ракови клетки). Може също да се използва и комбинация от лечение.

Вашият избор за лечение и дългосрочните резултати (прогноза) зависи от:

Типът на рака на белия дроб. Лечение на недребноклетъчен рак на белия дроб може да бъде по-успешно, отколкото тази на дребноклетъчен белодробен рак, тъй като рак на не-малките клетки на белия дроб обикновено расте и се разпространява по-бавно и могат да бъдат открити в ранен стадий, когато лечението е най-ефективен.

Етапът на рака. 4 Лечение в ранните стадии на болестта може да бъде по-успешна, отколкото след като заболяването е по-напреднали.

Вашата възраст и общото здравословно състояние. Изследванията показват, че дългосрочното оцеляване е по-добре, ако:

Са в състояние да ходи и да се придвижват в сравнение с хората, които не са в състояние да ходи.

Не са загубили повече от 10% от телесното си тегло в 3 до 6 месеца преди диагнозата. Колкото по-голяма загуба на тегло, преди диагнозата, толкова по-лошо за дългосрочната прогноза. 4

Lung лечение на рак може да бъде умерен успех в ранен стадий на болестта, но само около 15% от рак на белия дроб са открити в ранен стадий. 6 Лечението не е много успешно, ако ракът на белия дроб се придвижва към момента на поставяне на диагнозата. Общият процент на оцеляване на 1 година е около 42%. На 5 години, степента на преживяемост е около 15%. 6



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Рак на бял дробнови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано06.02.15 01:57





Живота е рисуване без гума за триене.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.