Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:22 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Моля ви за помощ!!!нови  
Автор nadeto191 (непознат )
Публикувано15.04.13 15:01



Това е поредната тъжна съдба с главно действащо лице АЗ.
Казвам се Надежда Райкова Георгиева на 30 години от София,със страшната диагноза Рак на гърдата.
Историята ми на кратко:
Оперираха ме от Фиброаденом 2007г.,които в последствие се оказа злокачествен тумор и през 2008г. отново легнах на операционната маса оказасе, че имам метастази (разсейки) лимфните вазли които същто са отстранили.
Предприех лечение с химио и лъчетерапия
Година по късно лечението приклучи и нямаше повод за притеснения,етапните изследвания който провеждах бяха добри.
Живота ми протичаше като на всеки нормален човек.
Всичко това продължи до началото на 2012г. когато получих ГЪРЧ, след приемането ми в болница "Пирогов" по спешност откриха наличието на 2 образувания в мозака ми 2- 2,8 см. и няколко в белия дроб с различни размери. Независимо от големите ми страхове от операцията на главата, тя беше неизбежна. На 24.01 2012г. бях оперирана за 3-ти път,оказаха се разсейки от гърдата.
Започнах отново с химиотерапия, като с нея се целеше намаляване на образованията в белият дроб и появата на нови метастази. За съжаление 6 месеца по-късно терапията не даваше добри резултати и образованията се бяха увеличили. Смениха ми химиотерапията,на следващите контролни прегледи бяха нараснали още повече,но не спирах да вярвам и да се боря. До края на годината нямаше положителна промяна. Следващото разочарование бе появата на ново образование в главата,което бе последвано от нов Гърч които получих на 06.01.2013г. и започнах отново да ходя по мъките.
Повтори се миналогодишният сценарий ,а именно операция на главата, но този път бе последвана от друга хирургична интервенция а именно на белият дроб. За мен наи-тежката и кошмарна от всички до сега, туморите бяха достигнали 5 - 8 см. и операцията бе единственият вариант за мен. Признавам възстановяването не беше никак леко а по-скоро мъчително и болезнено.
Непаднах духом дори и след 5-та операция,вече бях ветеран в тази битка.
Независимо че,минах през всички етапи на коварната болест: от първоначалния шок,през химио и лъчетерапия,опадване на косата(което за една жена без значение млада или не е голям шок),частина и временна загуба на памет.
На 20.03.2013г. бе поредният удар за мен, едва 58 дни след операцията на главата, откриха две нови метастази в мозъка. Неврохирургът непрепорачва оперативна намеса,лечението подходящо в този случай е Кибер или Гаманож. За съжаление нашата държава не разполага с нужната апаратура.
Интервенцията може да се проведе в Турция, за което са ми нужни 7000 Е. сумата е непосилна за мен и близките ми, за това отправям молба за помощ към всички вас. Времето ми е ограничено поради естесвеният етап на болеста. Номера на дарителската сметка е: IBAN:BG28 PIRB 9170 4604 4522 45
банка: ПИРЕОС БАЛГАРИЯ АД
валута: BGN
Nadezhda Raykova Georgieva
Към описаното от мен по горе мога да предсдавя епикризи.




Тема Re: Моля ви за помощ!!!нови [re: nadeto191]  
Автор Crasiva (член)
Публикувано16.04.13 15:34



Nade, това вече съм го коментирал, но ще ти го кажа още веднъж.
Не мисля, че нещо си измисляш, дори напротив, като че ли омаловажаваш стреса.
Съвременната онкология е така измислена, че да прави точно това, което става с тебе. Тоест, хирурзите си играят на гоненица с метастазите. Но това е до един момент. После се отказват и дават на онколозите-химиотерапевти, които също вдигат дозата и прилагат все по-агресивни препарати. Накрая и те се отказват. Между тях идват онколозите-лъчетерапевти, които действат докато на даденото място дозата стане максимално възможната. После им е забранено повече да облъчват и спират.
По този начин хора като тебе на този етап са обрани откъм спестявания, не са трайно излекувани, не им се предлагат ефективни други методи. Подобно на противопехотните мини, които са направени да не убиват, а да осакатяват, за да може ранения да е в тежест на врага, докато го носят, така и тук ти започваш да молиш за помощ, за да живееш, защото ти се живее и другите ти помагат. Обаче, гаманожа също е направен по същата логика. Просто е по-усъвършенстван и това принципно си е лъчетерапия.
Освен това гаманожа ще ти удължи живота с много малко, защото метастазите в мозъка ти не са единствените метастази в твоето тяло. А, като са насити областта с пределно допустимата доза и при следващата метастаза даже и няма да имат право да облъчват.
Затова, ако искаш да живееш, прочети всичко което съм писал като кликнеш на ника ми и после долу и дай един имейл, за да ти изпратя какво казах на една тука, на която баща й в момента е много зле в Италия. Имал е токсоплазмоза и от някакви клетки в окото тръгват за един или два месеца метастази навсякъде. Той поне има пари. Не вярва естествено нито тя, нито той. Ти даже и пари нямаш. Сама виждаш, че нещата стават все по-зле и заедно с това все по-скъпи. В един момент ще трябва целия свят да ти помага без даже и най-малкия шанс за пълно оздравяване.
Помисли си, оздравя ли някой от известните личности, за който правиха кампании и организираха благотворителни мега неща. Ами, не.
Днеска извадихме сърцето на един умрял. Сърцето в геометрията е с форма на обемна каротидиида. Уравнението, с което се решава четириизмерна сфера, а това е сфера с три измерения плюс четвъртото измерение вътре в самата сфера, е такова, че описва обемна каротидиида.
Освен това, големите кръвоносни съдове така излизат от сърцето, че са като Земята и всички обекти, които се въртят, а всичко се върти.
Гледам му гръбначния стълб, но откъм корема и много ми прилича на GEET Generator или по-точно, че точно в средата по дължината на гръбнака, точно там където е Синусовият възел, който пък е пейсмейкъра на сърцето посоката на въртене, както при генератора се сменя. Нещо като при магнита в средата му, точно където се срещат двата полюса, точно там е безтегловност, вакуум, не знам какво друго, но в мозъка това е пространството между двете полукълба, в празното просторанство. Оттам идва информацията.
А пък, точно оттам идва и ритъма на сърцето.
Като направили кондензатор със същата форма и като го свързали с осцилоскоп и се появили линии като ЕКГ.
Освен това, къде си спала последните години. На едно и също място и с глава обърната на къде.



Тема Re: Моля ви за помощ!!! [re: Crasiva]  
Автор vedda ()
Публикувано17.04.13 09:15



Като не можеш да помогнеш, поне не отчайвай момичето още повече.



Тема Re: Моля ви за помощ!!!нови [re: vedda]  
Автор m1ma (непознат)
Публикувано17.04.13 11:25



Добре,де,не сте ли се замисляли,че в мненията на Crasiva има и доста истина.
това,че не пише в стила на форума си го обяснявам,че е мъж и разсъждава по-прагматично и не толкова емоционално и състрадателно.
В началото поустовете му бяха по-стряскащи ,но сега виждам логика и малко по-различен поглед на нещата.



Тема Re: Моля ви за помощ!!!нови [re: nadeto191]  
Автор dimana64 (вървяща)
Публикувано19.04.13 00:11



Момиче, забрави за гаманожа и не тръгвай по спиралата на унищожението. Погледни към алтернативните методи. Попитай сърцето си какво ще те излекува. Пълно възстановяване е напълно възможно и без целия този ад през който са те "прекарали" (буквално). Искай да живееш и търси и собствени начини, а не тези към които те тласкат и които до сега не са дали никакъв съществен резултат. Гаманожът също не може да спре образуването на нови метастази, а е поредното лекуване на следствието, не на причината за появата му. Съзнателно не давам конкретни съвети, защото ако не си готова да тръгнеш сама в тази посока ще са напълно излишни.

http://www.rc.net/stcloud/ctk/doveleft.gif


Тема Re: Моля ви за помощ!!!нови [re: dimana64]  
Автор Crasiva (член)
Публикувано20.04.13 02:01



Аз нямам право да отнемам надеждата на хората и никога не бих го направил, ако не мога да им кажа нещо по-перспективно. Но те не правят следващата стъпка, защото искат помощ за точно конкретно нещо. Надето сега иска помощ за Турция, а не да се излекува . Съзнанието й вече не може и да допусне такава възможност. Още не ми е дала имейл. Нищо друго не я интересува.
На съзнанието му трябва най-много време да се измени. То се изменя най-бавно Казва Тихоплав и Грабавой.



Тема Re: Моля ви за помощ!!!нови [re: Crasiva]  
Автор dimana64 (вървяща)
Публикувано21.04.13 05:58



Напълно права си Красива. Не искам поста ми да се тълкува като "отнемане на последна надежда", това е по-скоро даване на надежда - излекуването е възможно. А не давам вече конкретни съвети, защото на едни помага едно, на други - друго и наистина най-доброто, което в момента мога да кажа е - "попитай себе си". В клуба има много информация за алтернативно лечение - и рецептите с газ, и диетите на Будвиг и Герсон терапия и комбинация на много други. Има и съмнителни (поне за мен) неща. Под "алтернативно лечение" се слагат и действащи неща и шарлатания. За мен си остава най-доброто комбинация на две-три неща, но най-напред изчистване на организма от токсини, засилване на имунната система, настройка на - "здрава съм" вълна. За това най-добре помага ежедневното мантруване или западната му алтернатива - положителни утвърждения. Но както и ти отбелязваш - това е най-трудното. Аз като почнах с тях в началото един дявол в главата ми постоянно шепнеше - "не си здрава, лъжеш като го казваш", но после този глас изчезна. Това е само част, елемент. Пиша в клуба повече от 8 години и съм наблюдавала много случаи. В началото давах конкретни съвети, но после разбрах, че наистина всеки сам трябва да прецени кое е най-добро за него. За едни едно работи до пълно оздравяване за друг - друго. Има и други моменти, които съм коментирала, но сега съзнателно вече отбягвам да коментирам - и то е - какъв е пътят на всеки един от нас. Не намеквам, че случая с Надето е такъв, но понякога хората се обръщат към алтернативните методи твърде късно и после обвиняват тях за липсата на резултати. То е все едно да се хвълиш от прозореца и като осъзнаеш до какво води това, да поискаш да летиш за да спреш падането...

http://www.rc.net/stcloud/ctk/doveleft.gif


Тема Re: Моля ви за помощ!!!нови [re: dimana64]  
Автор Crasiva (член)
Публикувано22.04.13 15:31



Не само ти, а никой не трябва и няма право да отнема надеждата на човек. Даже в учебниците пише, че всяка консултация трябва да завършва с оптимистичен план за реална помощ за подобряване на положението.
Острите думи са само за ясно обозначаване на безпреспективността на пътя, по който тя е поела. Иначе надежда има, просто за всичките тези години и операции никой лекар не й е казал и няма никога да й каже, че този път е безпреспективен и не предлага живот. Ако някой лекар го каже или го мисли, значи трябва да излезе от системата на официалната медицина веднага. Ами, ако има деца да храни и сметки да плаща, тогава как да не му е по-изгодно да "вярва" на това, което казва. Ако напусне или го изгонят, как ли ще свързва двата края, ако се опитва по форумите да убеждава хората да изберат да живеят, а те да се дърпат, а той да ги моли. Ще трябва да започне да им предлага пари, за да му повярват и да се спасят. А, тогава какво ще каже жена му и децата му. Сигурно ще му кажат, да отиде да си потърси работа на киберножа в Истамбул, че хората като изоглавени се натискат да си дадат парите и си казват "Да пукна, но на хитреци и мошенници и стотинка няма да дам".
А, иначе за вариантите за алтернативно лечение, според мен, може да се добавят безкрайно нови и нови варианти, стига всичките да водят в една и съща посока, тоест към живота.
Например сега ще добавя един метод, който може да се изпълни в домашни условия, пък и да се провери дали работи пак в домашни условия.



Тема Re: Моля ви за помощ!!!нови [re: Crasiva]  
Автор nadeto191 (непознат )
Публикувано22.04.13 21:27



Здравейте на всички!
Благодаря ви за мненията и съветите които сте написали.Ще ви държа в течение на случая ми.
Красива имейла ми е :nadeto1@abv.bg



Тема Re: Моля ви за помощ!!!нови [re: nadeto191]  
Автор Crasiva (член)
Публикувано23.04.13 16:46



Ами, ще ти пратя какво съм писал на различни преподаватели, на които в момента някой от познатите им е като тебе и директно ме питат как може да им се помогне, но като им кажа и то не само част, а абсолютно всичко, което знам по темата, и което може реално да се пробва и то с огромен шанс за успех, за разлика от официалните варианти, и после нищо не правят. Вярно, че повечето от роднините им са доста стари, за разлика от тебе, и те направо са ги отписали, но все пак каква е логиката още от диагнозата до последната химиотерапия или облъчване да правиш едно и също нещо и да очакваш различен резултат.
А наградата за мен е много голяма и е много интересна. Казвайки ти какво знам за рака се качвам на по-високо ниво и вече мисля и открих много неща за предсказването на бъдещето. Ако и това го усвоя и не го пазя за себе си отивам на дори и по-високо ниво, а то е управление на събития по твое усмотрение. Май се нарича управление на действителността, а Грабавой го нарича предпазване от катастрофи. Не просто предсказване на катастрофи, а точно предпазване от катастрофи.
А в тези неща по-добре е да започнеш да вярваш и то по-бързо, защото обяснявах на бъдещи лекари за големите възможности на подсъзнанието и хипнотерапията и едва ли не ми казаха, че ако не съм луд, то поне съм много наивен и вярвам на всяка книга. На следващата лекция по психология доцентрата започна да говори за хипнозата и хипнотерапията и разказа за нейните успехи в тази област и физиономиите на моите критици се бяха опънали и не искаха да признаят, че са галфони.
По същия начин ако някой онколог ти каже, че не вярва тези неща да помогнат, нещата които ще ти изпратя, само ще спечели уважение сред колегите си и ще каже "Да влезе следващия". Той работа и пари си има и в такива неща не вярва. На него нито му трябват такива неща, нито докато се пенсионира ще му потрябват. А като се разболее някой негов роднина и гледай майтап. Питат "Това е много интересно колега, може ли да се направи нещо за този и този".
Ти действай бързо в зависимосто от финансовите си възможности. Можеш да си направиш неща за статично торсионно поле, което завихря ефира само заради самата си форма, както съм го описал в моята тема, като използваш хартия и станиол от шоколад от алуминий или домакинско фолио.
А, ако имаш пари, можеш направо да си купиш машина за динамично торсионно поле, което ще е доста по-силно и ефекта ще е по бърз.
И при двата случая можеш да провериш ефекта първо на бързоразтящи разтения, като бобчета в памук или овес и да ги сравниш с контрола поливана с обикновена вода.
Ако се докопаш до твърди хранителни среди в петриеви чиниики за посявка на бактерии, можеш да провериш ефекта за часове. Или намери един учебник по микробиология и виж как се измерват броя на бактериите според замътеността на течния разтвор. Слагаш някакви добри за нас бактерии и им сипваш заредена вода и ги държиш на топло. Можеш да опиташ най-евтино с добавяне на заредена вода към мляко, което искаш да подквасиш на кисело мляко в домашни условия. И гледаш дали е станало или се е пресякло.
Важното е да мобилизираш всички хора около тебе, на които им пука за тебе и да им дадеш задачата да опитате по, за първи път от началото на твоето лечение, принципно нов начин.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.