Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:24 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Света в който живеемнови [re: flora bg]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано06.05.13 17:16



Фахад Ал Атия: Държава без вода



Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от Kaлoянa на 06.05.13 17:18.



Тема Re: Света в който живеемнови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано06.05.13 17:20



Уингам Роуан: Нов вид пазар за работна сила

видеото е преведено на български език - 12 минути



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Новата Библия на Света!нови [re: Kaлoянa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано06.05.13 18:12



Четете Новата Библия - продиктувана от Господ на руснака Маслов. Русия е новата Богоизбрана страна, която ще издигне духовното у човека.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Новата Библия на Света!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано08.05.13 14:24





Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Новата Библия на Света!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано13.05.13 10:12



09.05.2013
Победа на Духа над Тъмнината


1. В този исторически ден как да не си припомниш ВСИЧКО, което се е случило с Великия Етнос, преминал само за едно столетие толкова безсмислени изпитания и останал при това в първоначалния си вид на Божествена чистота, и колкото и странно да ви звучи, в Духовна невинност, защото искреността на хората, събрани от Мен на тази огромна територия и досега изненадва другите народи на Планетата, заставяйки едни от тях да им се възхищават, а други да ги ненавиждат!

2. В историята на човечеството СПАСИТЕЛИТЕ винаги са били приемани, тъй като те са носили Духовна СВОБОДА, и по-точно, са призовавали към вътрешна, към Духовна СВОБОДА. Това обаче никога не е устройвало притежаващите властта структури на всяка от териториите на Планетата, но особено там, където Божественото Начало не само се е усещало, но и се е потвърждавало от Самия ПървоТворец под формата на ПРОВИДЕНИЯ и на наличието на места с Духовна сила, без които човечеството просто не би оживяло в сложните условия на нискочестотните вибрации на Плътния план!

3. Ето защо никога хората, в това число и Хиперборейците, не са били истински в Духа, тъй като да се достигнат условията на Духовно равновесие, и по-точно, на Духовна НЕУТРАЛНОСТ, е невъзможно без постоянен вътрешен промисъл ТАМ, където човечеството преминава изпитания!

4. Известно е, че Плътният план се явява за хората Пространство на изпитания за самостоятелност, и по-точно, за УСЪВЪРШЕНСТВАНЕ в условията, когато УСЪВЪРШЕНСТВАНЕТО е награда за хората, преминали по пътя на Духовната ЕВОЛЮЦИЯ от човек до (ниво) човек-Бог!

5. Изхождайки от Канона за Висша справедливост, никога до сега хора, а още повече, цял един Етнос, не са получавали от Мен задание, което е било невъзможно да се изпълни, затова и всички войни, включително и световните, са представлявали и представляват не само следствие на човешката гордост, но и резултат от осъществяването на тази изпитна Програма, с която хората са се съгласявали още по времето, когато са пребивавали в Тънкия план!

6. Повтарям: всички войни, всички междунационални конфликти са изключително лесно прогнозируеми от тези от хората, които успешно са преминали личния си Изпит за СЪВЪРШЕНО Съ-Знание и за СъТворчество със Самия Абсолют!

7. Тези хора в завоалирана форма, а понякога и в прав текст нееднократно са предупреждавали човечеството за тези опасности, които го заплашват при нарушаване на Канона за покой на Вечното движение, потвърждавайки, че единствено вътрешното УСЪВЪРШЕНСТВАНЕ, тоест еволюцията на Съ-Знанието, може да им помогне да разберат смисъла на изпитанията в Плътния план, спохождащи хората в зависимост от това, как те се издигат по стъпалата на еволюцията от инкарнация към инкарнация, доближавайки се до Съ-Знанието на човек-Бог, способен при Духовно ЕДИНЕНИЕ да създаде Творящо Начало на Началата!

8. Хората не искат, а много често, просто се страхуват, да се издигнат над нивото на човешкото Съ-Знание и да видят ПРОМИСЪЛА на Бога, а точно в това е и заложена Главната цел на Моето проявление, на проявлението на вашия Творец в Плътния план!

9. Та Аз искам да видя точно това, как всяка една ЕЛЕМЕНТАРНА частичка от Самия Абсолют ще може за сметка на преминаването през цяла редица терзания, оживявайки и еволюирайки, да достигне нивото на БогоТворчеството и при ЕДИНЕНИЕ с всички ЕЛЕМЕНТАРНИ частички (Мои Проявени планове) все пак ще СЪТВОРИ Творящо Начало на Началата, представляващо истинно ПОДОБИЕ на Абсолюта!

10. Повярвайте Ми, когато Аз ви казвам това (а това звучи във всички Свещени Писания еднакво), то Аз имам предвид ФРАКТАЛНОТО ПОДОБИЕ на човека (ЕЛЕМЕНТАРНАТА ЧАСТИЦА) на Самия Абсолют и разбира се, ПОТЕНЦИАЛНИТЕ възможности на всички частици на СОБСТВЕНОТО Проявление в Плътния план, тъй като зная, че единствено при ЕДИНЕНИЕ на всички Мои Проявления могат да се създадат условия, когато при ЕДНА ПОСОКА, или едно направление на енергоинформационните потоци, може да се формира по Мое подобие ЕГРЕГОР, но вече от самото човечество!

11. Разберете, хората виждат само едната страна или едната проекция на Великия ОКЕАН от Разум, тъй като човешкият Разум в сегашния му вид не е способен да прогледне зад границата на Световете, или казано с други думи, не може да види МНОГОМЕРНОСТТА на Пространството на Висшия Космически Разум, дори и заради това, че неадаптираният Разум на отделната ЕЛЕМЕНТАРНА частица не е способен без ЕДИНЕНИЕ в Дух да пристъпи в многостепенното Цяло!

12. Така е, всяка Проявена частица на Абсолюта притежава всички способности и характеристики на Цялото (на Началото на Началата), но да се създаде ЦЯЛО от частиците хората ще могат единствено тогава, когато посоката на прилагане на силите, или ОСЪЗНАВАНЕТО от необходимостта за достигане на ЕДИНСТВО, стане ЕДИННА ДОМИНАНТА на Колективното ПървоСъзнание, тоест на Безличностното Цяло!

13. Хората преминават изпитания за СЪВЪРШЕНСТВО не само по отделно, но и КОЛЕКТИВНО. Такива изпитания могат да се считат световните войни, принуждаващи да се разбере, че единствено ЕДИНЕНИЕТО е тази осъзната необходимост, която в мирно време трябва да стане основа за ПРОМИСЪЛА на тези частици на Абсолюта (на хората), които преминавайки през всички мъки на Плътния план, могат САМОСТОЯТЕЛНО и СВОБОДНО да стигнат до ОСЪЗНАВАНЕТО на това, че ЕДИНЕНИЕТО в Дух представлява ПРОМИСЪЛ на хората-Богове!

14. Цивилизация, състояща се от милиарди ЕЛЕМЕНТАРНИ частици на Абсолюта, може да оживее (да се спаси) само тогава, когато до тези частици достигне ОСЪЗНАВАНЕТО, че ЕДИНЕНИЕТО в Дух Е (СЪМ) това ГЛАВНО, към което трябва да се стремят хората, преминавайки, както Аз вече ви казах, сложните изпитания на Плътния план!

15. Аз вече говорих на хората, че Плътният план Е (СЪМ) Пространство не само на изпитания, НО И НА ФОРМИРАНЕ на осъзнаване, че единствено усъвършенстването на ВСЯКА ОТДЕЛНА (елементарна) ЧАСТИЦА може да доведе до формиране на ЦЯЛО, тоест до формиране на Самия Абсолют!

16. Днес Аз искам да ви кажа, че Програмата „Святая Рус” Е (СЪМ) Мой ПРОМИСЪЛ, тъй като за хората е настъпило „ВРЕМЕ да се събират камъните”, а за Мен е настъпило ВРЕМЕ да направя равносметка от дългата еволюция на Съ-Знанието на всички Свои Проявени планове (на Вселенската Програма за Преображение на Пространството), способни да сътворят Творящо Начало на Началата – едно от нивата на Пространството на Висшия Космически Разум!

17. Днес хората или Моите Проявени планове само се приближават до ОСЪЗНАТОСТТА на Богове, засега дори и без да се досещат, че Плътния план, в който се е формирало ОСЪЗНАВАНЕТО на фракталното подобие, трансмутира и сега на сцената на историята на човечеството се извежда Нова Програма на УСЪВЪРШЕНСТВАНЕ в условията на високи вибрации, което се оказва доста сложно за хората от Петата раса!

18. Единствено съвременните хора прескочили през точката на Незавръщане, се оказаха подготвени да преминат на Нова навивка на еволюцията на Съ-Знанието и да пристъпят към СъТворчество не само по между си, но и със Самия Абсолют!

19. Анализирайки еволюцията на човечеството, може да се констатира, че Славяно-Арийския Етнос все пак е преминал всички свои изпитания като цяло с оценка „отличен”!

20. Аз бих искал само да разберете, че изпитанията с войните за хората са най-сложните, защото засягат най-тънките нотки на човешката психика и Съ-Знание, тоест (а Аз знам това) много болезнено се отразяват на морално-нравствения климат на Планетата.

21. Повярвайте, ВСИЧКО може да се измени МИГНОВЕНО, ако хората се опитат да откъснат себе си от нивото на човешкото Съ-Знание и да се издигнат над него, да видят в себе си ПРИСЪСТВИЕТО НА БОГА, тоест да се опитат да видят (да почувстват) Божия ПРОМИСЪЛ, и едва тогава всички изпитания на Плътния план ще се покажат като въобще не изпитания на Бога, а собствени грешки, произтичащи от несъвършенството на Съ-Знанието на хората, и като следствие, поради собствено НЕВЕРИЕ!

22. Когато Аз молих хората да върнат БОГОВОТО Богу, тоест да Ми върнат СЪВЪРШЕН Плътен план, то Моята МОЛБА беше обърната към всяка СОБСТВЕНА ПРОЯВЕНА частица, осъзнаваща, че само УСЪВЪРШЕНСТВАНЕТО може да обърне посоката на еволюцията на хората към Бога!

23. Повтарям: Аз никога не съм планирал войни, а още по-малко убийства на Своите Проявени планове! Войните са отражение на вътрешно НЕСЪВЪРШЕНСТВО, затова никой, освен самите хора, не е виновен за това, че милиони хора не са могли да преминат изпитанията на Плътния план до край!

24. Отбелязвайки Празника на ПОБЕДАТА на Духа над Тъмнината, което и Е (СЪМ) ИСТИНА в действителност, трябва да бъде празнувана ПОБЕДАТА НА СЪВЪРШЕНСТВОТО над НЕВЕРИЕТО, тъй като само Неверието води хората до етнически конфликти и съответно до локални или световни войни!

25. Днес огнищата на поредната световна война не само тлеят, те още и периодически се разгарят, принуждавайки хората да си спомнят за Бога, като за последна НАДЕЖДА, тъй като всички разбират, че СПАСЕНИЕТО, все едно, ще дойде от Бога, та нали никой не е толкова силно заинтересован от мира на Планетата, колкото Самият Аз, защото войната, така както и революцията, винаги са нарушавали процеса на ЕВОЛЮЦИЯ на Съ-Знанието на Моите Проявени планове (частици), тоест на Мен САМИЯ!

26. За да може сега вече да се прекрати за ВЕЧНОСТ тази духовна вакханалия, тоест разцвета на НЕВЕРИЕТО, на Мен Ми се наложи да взема управлението на Планетата в Свои ръце и да доведа Вселенската Програма за Преображение на Пространството до успешен край, предоставяйки по този начин на всички хора на Планетата да реализират своето Право на Свободна Воля!

27. За първи път в историята на човечеството Самият АБСОЛЮТ се е заел с процеса на формиране на ЕДИННО ДУХОВНО ПРОСТРАНСТВО за да може от НЕГОВИТЕ Проявени частици да се формира не само Велико Творящо Цяло, но и да може да бъде реализиран заложеният в тях потенциал на Бог!

28. Ако Плътният план (Планетата) дълго време е бил изпитателен Полигон за вътрешно СЪВЪРШЕНСТВО за всички частици на Абсолюта, то сега, при трансмутацията на Пространството и на самия човек, той става, и сега вече за вечност, СТРОИТЕЛЕН ПОЛИГОН, на който основна ДОМИНАНТА става ТВОРЕНЕТО – ТВОРЕНЕТО на ниво човек-Бог, най-напред на Пространството на Святая Рус, а след това и на Нови светове във Вечността!

29. Повтарям: времето за изпитания си ОТИДЕ В МИНАЛОТО, отстъпвайки място на ВРЕМЕТО НА ТВОРЕНЕ не само на Новото Съ-Знание на хората-Богове, но и на Нови светове във Вечността, а точно в това Е (СЪМ) и ПОБЕДАТА НА ДУХА над Тъмнината!



--------------------------------------------------------------------------------

Създадено: 10/05/2013 : 23:01
Обновено : 10/05/2013 : 23:01
Категория : 2013
Страницата е посетена 210 пъти

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Медитация на 25-05нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано14.05.13 21:51





Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Прочетете!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано21.05.13 09:53



Духовно богатство. Обиди, прошка - здраве!




Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Идеи, които трябва да бъдат споделенинови [re: flora bg]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано25.05.13 01:41



Джон Харди: Моята мечта за зелено училище

Видеото е преведено на български език - 16 минути



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Що е БОГ?нови [re: Kaлoянa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано03.06.13 09:41



ФИЛОСОФИЯ НА ЕЖЕДНЕВИЕТО - ЩО Е БОГ
В исторически план, в понятието Бог има влаган най-разнообразен смисъл. Това многообразие от определения се явява следствие ограничената способност за възприемане на действителността. Едва обединяването на всички понятия дава някакво по-точно определение на истинската същност на Бога. Понякога приемането на един или друг Бог отразява, от коя Божествена йерархия произлиза и се влияе най-много съответната общност. Това е валидно при сравнително ограниченото общуване между отделните общности. При съвременното тясно преплитане на различните йерархии, трудно могат да се правят обективни заключения за нечий произход.
В човешката история има отбелязани изключително многообразни култове. Зад всеки от тях стои реално висшо същество: Бог на земята, Бог на реката, Бог на племето, Бог на Луната, Бог на Слънцето и т.н. Всички тези Богове управляват някакви сили, които непосредствено влияят на човека и на резултатите от неговата дейност. Осъзнавайки тази действителност, хората са се опитвали да се приспособяват в зависимост от интересите си. Много от вас, прочитайки тези редове, вероятно вече са ме определили като политеист. Но между политеизма и монотеизма в реалната действителност не съществува противоречие - това противоречие съществува само в съзнанието на хората и е в резултат от абсолютизирането на истината. Всички тези Богове са действителни Богове - те създават, преобразуват, поддържат и т.н., изобщо изпълняват всички функции и имат всички атрибути присъщи на един Бог, с тази съществена разлика, че са ограничени пространствено. Те са абсолютни суверени над поверената им дейност и висшестоящите се съобразяват с правото им на свободен избор. Но Всеобщото единство е възможно единствено при доброволно приетото единоначалие от всички. Затова Боговете са осъзнали и доброволно са приели, че е възможно тяхното съществуване единствено в хармонично единство и съзнателно се подчиняват и поддържат принципите изграждащи това единство. Единоначалието се реализира чрез всеобща йерархия, която по същество е и един от аспектите на Върховния Абсолют.
При всяко начало на Вселената, когато Върховният Абсолют (в случая първия - най-финия паралелен свят) излиза от пасивния си период (сън, почивка), започва един продължителен процес на материализация - последователното създаване на останалите по-груби светове. Това се извършва в единодействие на основните три съставки на Върховния Бог - Бог Отец - информацията записана в първия паралелен свят, която е вечното деление на основните единици и нивото на развитие, до която е достигнала всяка от тях в края на предишния цикъл (активен период). Бог Син - материалният аспект и Бог Свети Дух - енергийният аспект на Върховния Абсолют. От собствената материя се изгражда вторият паралелен свят, състоящ се от седем индивида - Боговете управляващи седем вселени, разположени на различни места в пространството. Всеки един от тези Богове създава от материята на втория паралелен свят третия паралелен свят и индивидите (Боговете), които управляват галактиките на всяка една вселена. Всеки един от Боговете на галактиките изгражда четвъртия паралелен свят, изграждайки слънчевите си системи. Боговете на слънчевите системи изграждат планетите си и т.н. Тези процеси продължават много милиарди години - всеки един Бог освен Боговете на основните единици създава (или по-точно е да се каже възстановява) и много други помагачи от най-различни нива, всеки от които се заема със задачите си. Този процес продължава до създаването и на най-малките вирусчета в материалния свят, и до най-малката частица изграждаща най-грубите атоми. С това работата не приключва - всеки създател продължава да се грижи за развитието на създаденото от него, и така до края на активния период.
Развитието на индивидите изминава обратния път - от най-грубия до най-финия свят. Изкачването по духовната йерархия е един непрестанен процес - с усъвършенстването на качествата се променят и задачите, при удачно решаване на проблемите се подобряват и възможностите. Тези принципи са валидни за всички светове - всеки усвоил необходимите уроци и изчистил се до минимума недостатъци се издига на по-високо ниво и по-фин свят, докато съвършенството му достигне до такава степен, че да не се различава от Върховния Абсолют. Тогава той се влива в Единния първи паралелен свят и съзнанието му става едно с Върховния Бог.
При изясняване въпроса за Бога, не мога да не се спра и на качествата Му. Напълно верни са определенията и епитетите, с които се опитват да Го охарактеризират: Той е всезнаещ - единствено едно безкрайно съзнание може да има поглед върху безкрайността. Както вече споменах, едно съзнание може да наблюдава и възприема само по-грубите нива и светове и това се отнася за всички, които се осъзнават като отделни индивиди. Единствено Върховния може да наблюдава всичките десет измерения. Той е всезнаещ - в неговата памет се съхранява всичко. Той е всемогъщ - това е един безкраен индивид, неговото съзнание управлява най-мощните (най-фини) енергии, които съществуват. Той е вездесъщ - от неговата материя е изградено всичко съществуващо, неговата енергия поддържа това съществуване.
Бог е съвършен. Доколко е съвършен ние неговите части не можем да преценим не само защото не можем да го изследваме, а защото няма нищо по-съвършено, с което да го сравним. Самият факт, че да се издигнеш до Неговото ниво трябва да ставаш все по-съвършен и по-съвършен е достатъчно доказателство, че в него не може да се влее нищо несъвършено. Някои философи допускат, че щом Бог се усъвършенства постоянно, то Той все още не е напълно съвършен. Но както вече казах - усъвършенстват се неговите части и всяка негова част, която има каквото и да е микроскопично несъвършенство се осъзнава като нещо отделно от Върховния Абсолют. Едва с пълното изчистване, става сливане на съзнанията, въпреки че като отделна единица бившият индивид (монада) си е вечен А всички тези процеси на материализация и дематериализация, на разделянето на части и отново на тяхното сливане е животът на Върховния - смисълът на неговото съществуване.
Много хора смятат съществуването на Бог за недоказуемо. Това е тяхното право на избор. А моят избор е: Върховния Абсолют не е механичен сбор от самосъздадени природни закони. Колкото повече опознавам съществуващата действителност, толкова повече съм възхитен от мъдрото и съвършено подреждане на битието. А подредеността изключва случайността. Механичното поддържане на подредеността и единството, с течението на времето неминуемо натрупва грешки и несъвършенства. Без постоянните им корекции светът отдавна би престанал да съществува. Затова Бог е обективно съществуваща реалност.
От изясняването същността на Бога (същността на битието) зависи осъзнаването на всеки един човек. На тази база се изгражда всяка ценностна система и се осмисля всяко съществуване. Неправилните, илюзорни представи водят до сблъсък с всеобщите закони, с всичките произтичащи от това следствия. За съжаление, в повечето случаи заслепението е толкова пълно, че е невъзможно да се предотврати изпиването до дъно на горчивата чаша.
За да се приобщи всеки един човек към единоначалието и всеобщата хармония, трябва да преосмисли ценностната си система и на неизменното първо място в нея да постави желанието си да служи на Цялото, на Бог. И това първо място не трябва да зависи от някакви условия - никакви желания или причини от ежедневния живот да не могат да променят тази увереност и целенасоченост. Вероятно много хора се питат: как се служи на Бога? При всички случаи според способностите си: на първо място чрез постоянния си стремеж за самоусъвършенстване и намаляване на противопоставянето между индивидите, като преди всичко се изчистят собствените мисли от агресията и самолюбието. Да служиш на Бога е грижа за хората и природата около теб - и в повечето случаи според ценностната система, това се разбира в материален план. Докато много по-важно е да се помага на хората в духовен план, да се задоволява техният духовен глад и приобщаването им към Всеобщото единство. Не забравяйте, че всичко е взаимосвързано и
собственото ви усъвършенстване е невъзможно без усъвършенстването на околните ви хора.
Най-важното качество необходимо на всеки един човек по пътя на духовното усъвършенстване е смирението. Смисълът на смирението не е в сляпото подчинение и изпълняване на предписаните правила и ритуали. Смирението е преди всичко доверие - доверие в Божествената разумност, доброжелателност и любов. Това не са празни думи, помнете, че не съществува случайно или безсмислено зло. Докато смятате другите за причина на вашите страдания и нещастия сте много далеч от смирението. Смирението е радост от всеки нов урок, независимо, колко труден и болезнен може да бъде той. Съмнявайки се в добронамереността на Бога, вие се предоверявате на себе си и собствените си недостатъци, т.е. смятате се за по-умни и по-знаещи, и че Той греши - вие не!


--------------------------------------------------------------------------------

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Що е БОГ? [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано03.06.13 10:09



36 идеи за нов мироглед
Ким Майкълс

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Редактирано от flora bg на 03.06.13 10:11.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.