Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:42 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема БАШАРнови [re: kaloyana_-177704]  
Автор Crasiva (ентусиаст)
Публикувано27.12.13 21:24




Не помня от къде съм го откраднал този сайт, но на това кратко филмче му пиша шестица, защото е едно от малкото, които говорят за другия разум.
След филмчето има други като предложения, но не всички са преведени.



Тема Капанът за мишкинови [re: kaloyana_-177704]  
Автор TNBC (one woman)
Публикувано27.12.13 22:51



Капанът за мишки


Един плъх наблюдавал през дупка в стената как фермерът и жена му отварят някакъв пакет. Каква ли храна имало вътре? За негов ужас плъхът видял да изваждат от пакета капан за мишки.
Решил, че е най-добре да предупреди всички животни във фермата:
- В къщата има капан за мишки, капан за мишки в къщата! – викал плъхът.
Кокошката се оваляла в прахта, вдигнала глава и изкудкудякала:
- Извинете г- н Плъх, разбирам колко обезпокоително е това за вас, но мен изобщо не ме засяга. Няма за какво да се притеснявам.
Плъхът отишъл при прасето:
- В къщата има капан за мишки, капан за мишки в къщата!
- Съжалявам, г-н Плъх – казало със съчувствие прасето, – но не мога да направя нищо освен да се моля за вас, което ви уверявам, че ще направя.
Плъхът се обърнал и към кравата:
- Олеле. Капан за мишки?! Аз съм в смъртна опасност.
– Ха! Ха! Ха! – присмяла му се тя.
Накрая плъхът се прибрал в къщата с наведена глава и примирен, че трябва сам да се справи с надвисналата опасност.
Същата нощ в къщата се чул звук от щракване на капана за мишки. Жената на фермера се втурнала да види какво се е хванало. В тъмнината тя не видяла, че капанът е защипал опашката на отровна змия. И змията я ухапала. Фермерът веднага я закарал в болница, където тя скоро вдигнала температура. И понеже всички знаят, че висока температура се лекува най-добре с прясна пилешка супа, фермерът взел брадвата си и се запътил към стопанския двор за основната съставка на супата – кокошката.
Дълго боледувала жена му и много приятели и роднини се изредили да седят край леглото и. За да нагости всички, фермерът заклал прасето.
Накрая, след дълго боледуване жената починала. За погребението дошли толкова много хора, че за да ги нахрани, фермерът трябвало да заколи и кравата.


Из „Скритият дар“ на Джериес Авад




Източник: prikazno.com



Тема Прочететенови [re: TNBC]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано28.12.13 01:58






Веднъж един богаташ решил вместо да изхвърли чантата с боклук в контейнера да я хвърлил в краката на намиращия се наблизо просяк ...Беднякът се усмихнал и си тръгнал доволен с плика пълен с боклуци ! Спрял се до една локва изхвърлил всичко от торбата , поизмил я и я напълнил с цветя , които растели наблизо ..Върнал се при богаташа и му подал торбата в ръцете ! Богатият гледал изумено и едва едва заеквайки продумал :
- Защо ми даваш прекрасни цветя , след като аз ти дадох само боклуци ?!...
Беднякът простичко отвърнал :
- Защото всеки човек дава онова , което носи в своето сърце..

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Прочететенови [re: kaloyana_-177704]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано28.12.13 07:23



Благодаря, Калояна, това беше първото, което прочетох за деня! Подейства ми прекрасно!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Прочетете, незнам дали ще ви харесва обаченови [re: *jull**]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано28.12.13 19:26





От следващата година: имплантират микрочипове на всички новородени!

Микрочипът ще е с размерите на оризово зърно и ще бъде свързан директно към спътник

Една смущаваща новина разбуни духовете онлайн. От италианския вестник Corriere di Roma обявиха, че от 2014 година на всяко новородено в Европа ще бъде имплантиран микрочип под кожата. Това ще се случва веднага щом детето бъде родено, а самият микрочип ще е с размерите на грахово зърно.

В него ще се съдържа информация за детето, а за капак, в него ще има имплантирана и схема с GPS, благодарение на който местонахождението му ще може да бъде установено с точност до пет метра. Това ще се случи благодарение на факта, че въпросният микрочип е свързан директно към сателит, който да извлича всички данни от него. Идеята на нововъведението е да може да се реагира мигновено в случай, че детето е отвлечено.

От Corriere di Roma обясняват, че присъствието на чипа в тялото изобщо няма да се усеща, тъй като той ще бъде имплантиран под кожата на левия лакът. Имплантирането му щяло да бъде задължително за всички новородени от следващата година. При желание обаче има възможност и хората, родени преди тази година, да си го поставят, предават от frognews, цитирани от Варна Утре

От Епохални времена бг.ком

Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от kaloyana_-177704 на 28.12.13 19:27.



Тема Re: Прочететенови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано28.12.13 20:02



Флорче ,тука ли си да си говорим за Кейси. Само да направя някои уточнения.

Наясно съм ,че вярата в прераждането с е сектантски възглед. Но...

1. Не го натрапваме на никого.
2.Ако дразним някой / без Кр. И Роксана / ще пренесем разговора на Лични
З. Благодаря на нашата Вяра ,че не пише тук. Тя има сериозни знания и ако поиска би могла да ни насмете. Но...тя ни обича. Разбира се ,може да каже мнението си,сигурна съм ,че добрият тон няма да бъде нарушен от никоя страна.
4. Мислила съм много ,но на мен уравнението без прераждане просто не ми излиза.
Аз съм в мир със себе си , някак естествено ми идва това схващане.

Та Флорче ,прочетох книгата за сродните души и някак...холивудски ми прозвуча. Голямо количество народ се е мотал из Египет и все фараони ,танцьорки... Но после се досетих ,че вероятно автора като американец е подбрал такива истории...такова им е мисленето ,културата /казвам го добронамерено / На мен като на българка ми говори за черно тегло ,орисия ,богомили ,тежка робия така по ще го разбера. Но и тук опираме до народопсихология. Пък и Кейси е казал ,че хората от едно прераждане често отиват на големи групи в друго ,за да отработват кармата, проблемите си... все пак тълкуванията са правени за американци,не са били по нашите земи ,по леко гледат на нещата ,добре е за тях.
Ето скоро бях на едно събиране , лекторът каза ,че Коледа в нашата литература често е тъжна - много сме страдали ,това не се заличава току-така.

Оф ,нещо не ми се получи ,но дано ти поне си ме разбрала -ще пояснявам ако трябва. Аз на такива теми не обичам да пиша ,защото преминавайки през ума ми ясните идеи придобиват мъгляви очертания...но не ми се искаше да ти е самотно в темата.



Тема Изкуството да печелиш спора...мълчейкинови [re: Tia maria]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано28.12.13 20:49



Из “Поученията на Птахотеп” — древен египетски трактат, насочен към обучение на древноегипетската аристокрация в изкуството на бойните умения.

Дали е странно, че го намирате в сайт за здравословен начин на живот?

Дали има какво да научим…и днес?

Преценете…

1. “Ако срещнеш опонент, който се е разгорещил в спора, и ако той притежава повече умения от теб — отпусни ръце, превий гръб и не изпадай в ярост от него. Тъй като той няма да позволи да унищожиш думите му, абсолютна грешка е да го прекъсваш — това само показва, че ти не си способен да запазиш спокойствие, когато ти противоречат.

2. Ако все пак ти се наложи да си имаш работа с разгорещен в спора опонент, прави се на такъв, който не би се забъркал. Имаш предимство пред него, ако запазиш мълчание, докато той изрича зли слова.

3. “По-добър от двамата е този, който е безучастен”, казват свидетелите, и ти си правият в очите на велможите.

4. Ако срещнеш опонент, който се е разгорещил в спора, не го презирай, само защото не си на същото мнение. Не му се гневи, когато той не е прав, изобщо да не ти минава това през ума. Той се бори срещу себе си — не го предизвиквай, само за да поласкаеш чувствата си.

5. Не се забавлявай със зрелището, което се разиграва пред очите ти — това е отвратително, това е подло! Да правиш така е дело на окаяна душа.

6. Поддадеш ли се на чувствата си, опитай се да превъзмогнеш това си желание като нещо, което великите не биха одобрили.”

От Без лекарства.бг

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: Изкуството да печелиш спора...мълчейкинови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано02.01.14 20:22





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема ЛЕЧЕНИЕ ЧРЕЗ СЪЗНАНИЕТО, д-р А. Заркованови [re: kaloyana_-177704]  
Автор TNBC (one woman)
Публикувано05.01.14 22:11



ЛЕЧЕНИЕ ЧРЕЗ СЪЗНАНИЕТО
Д-р Антоанета Заркова



20 страници pdf формат



Тема Прочетете...нови [re: TNBC]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано06.01.14 12:41



Съобщение на Архангел Гавраил чрез Шели Янг - 31.12.2013 г

Мнозина от вас очакват, другите, астролози или номеролози, психолози или ясновиждащи, да ви кажат, какво ще им донесе предстоящата година. Защо да чакате, други да ви кажат, на какво ще прилича следващата ви година? Защо вместо това да не решите, какво е вашето намерение? Изберете необходимата дума и решете, 2014 ще бъде точно такава. И каква ще бъде? Година на любовта? На творчеството? На изобилието? На удовлетворението? На лекотата? На хармонията? На радостта? На всичко това заедно? Скъпи мои, не чакайте другите да решат вместо вас, какъв да е собствения ви опит. Приемете творческата си същност и направете 2014 такава, каквато искате да я видите.

Архангел Гавраил

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.