Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:50 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Никога не се отказвай!нови [re: flora bg]  
Автор TNBC (one woman)
Публикувано11.12.13 14:55



Напълно съм съгласна с теб, Флорче. Много мъдро и хубаво си го написала:

“Но това го могат само хората с ясен ум и силна воля. Ако го можеха всички хора, света би бил идеален и прекрасен. Всички ще прозрем тази истина, но в различни етапи от нашето лично духовно развитие. Но в крайна сметка всички ще станем смели и духовни. Това ни е заложено и се отваря в съзнанието ни малко по-малко. Зависи от усилията, които полагаш за самото отваряне на тези познания.“



Тема Re: Никога не се отказвай!нови [re: TNBC]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано11.12.13 18:29



Да и на мен това ми харесва . Винаги ми е приятно да я чета . Фло не оставяй да те водят разни ,,рептили " ,ти си имаш и собствено мнение и задълбочени познания !



Тема Re: Никога не се отказвай!нови [re: Tia maria]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано11.12.13 19:01



Енергиен душ.

Редовно се грижим за чистотата на физическото ни тяло, но отделяме ли време за това да прочистим и своите енергийни тела? Освен чрез физическото ни тяло хората са в непрестанна взаимовръзка благодарение на финните тела, които ни заобикалят. В повечето случаи те имат много по-голяма нужда да бъдат прочистени от колкото самото физическо тяло, защото всичко до което се докосваме в ежедневието ни, приемаме основния енергиен заряд чрез енергийните ни тела, като постепенно енергията достига до физическото ни тяло.

Много лесен начин да прочиствате своите финни тела е по време на душ, когато къпете своето физическо тяло. Нужно е този процес да се прави съзнателно. Когато застанете под душа си представете водата обляна в светлина, изградена от седемте цвята на дъгата. Помолете я както измива физическото ви тяло, така да прочисти и хармонизира енергийните ви тела и да ги зареди с чиста безусловна любов. Докато водата ви облива целите си представете как тя премахва всички блокажи от вас и постепенно вашето сияние се засилва. Представете си как с всяка изминала секунда енергийните ви центрове се насищат с енергия любов и започват да сияят все по-силно и по-силно. В началото може да ви е трудно съзнателно докато се къпете да използвате помощта на водата, но с времето ще изградите навик, благодарение на който ще правите тази практика с лекота без да ви коства никакви усилия.

Използвайте силата на водата, тя е огромна и има способността както да ни прочиства и хармонизира така и да ни зарежда с чиста безусловна любов. Погрижете се за себе си, защото ако вие не го направите няма кой друг да го направи. Колкото повече работите осъзнато с тази практика, толкова повече промените в живота ви към по-добро ще прииждат лавинообразно. Не се нуждаете от скъпи лекарства, за да изцелите телата си, а от воля и знание как сами на себе си да помогнете. Успех ви желая и помнете, че каквото и да правите в живота вие го правите преди всичко за себе си.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Никога не се отказвай!нови [re: Tia maria]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано11.12.13 19:08



Тиа, рептилите ми са толкова ясни с техните намерения, че трудно ще им се поддам. Може би в предишни животи съм била под тяхно влияние, както и всички хора, но в този живот се радвам,че прогледнах и разбрах природата на АЗА-си.

Просто много ми е мъчно и страдам, че много хора още не могат, по-точно не искат да се събудят и да разберат кои са и за какво са дошли в този си живот. Но и това ще стане само търпение и търпение и вяра и любов.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Никога не се отказвай!нови [re: Tia maria]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано11.12.13 19:16



Тиа права си, но това си е негово мнение,мислене.Това , че съм я пусналав постинга не значи,че съм съгласна с автора.Просто ми беше интересно като мнение от друга позиция. Аз си имам мнениепо тези теми но то си е за мен.Черпя материали от двете страни,тъмна и светла и моето АЗ си извлича това,което смята,че е за него,че е вярно.На никой не натрапвам мнение и идеи нали? Просто мисля,че от всякакъв материал можеш да ивлечеш поука и пренареждане на собсвените си приоритети...Споко мила...



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Никога не се отказвай!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано11.12.13 19:25



Тиа, пиши ми дали изгледа филма "Наш"дом. Даже днес този филм го рекламират и в



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Никога не се отказвай!нови [re: flora bg]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано11.12.13 19:50



А знаех си ,че не търсиш ,,преки "пътища. Сега / случайно / ми попадна мисъл на Ницше ,,Винаги ,когато човек е изоставял пътя си за по-пряк и по-лесен е губил посоката " Обичкам си те ,Флорче !

Филмът ще го изгледам утре и ще пиша. Вечер детето е на лаптопа и не мърда !

А тия от парламента не са рептили ,караконджули са ! Пък.



Тема Re: Никога не се отказвай!нови [re: Tia maria]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано12.12.13 10:16



Хи,хи,хи караконджули,хи,хи пълни зомбита са мила. Филма го изгледай бил хит на запад и сега идва тук.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Никога не се отказвай!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано13.12.13 18:02



Историите, които ме научиха да живея
Ти си живот!
Ти си живот!
Толтекска книга на мъдростта

Щастието е твое рождено право. Както любовта, насладата и споделянето й.
Жив си, така че вземи живота си и му се радвай.
Не се съпротивлявай на разливащия се в теб живот, защото това е живеещият в теб Бог.
Самото ти съществуване доказва съществуването на Бога. Съществуването ти доказва съществуването на живота и на енергията.
Не е необходимо да знаем или да доказваме каквото и да е.
Единственото, което има значение, е да бъдем, да поемем риска да живеем и да се радваме на живота.
Кажете не. Кажете да.
Всеки има правото да бъде самият себе си.
Не ти трябва познание.
Не ти е необходимо другите да те приемат.
Ти даваш израз на своята божественост чрез живота и любовта към себе си и към другите.
Да кажеш "Обичам те" е проява на божествеността, на божественото.
В Индия има един ритуал, наречен пуджа. Вземат най-различни изображения на Бога и ги къпят, хранят и им показват любовта си. Дори изричат мантри пред тях. Самият идол не е важен. Важен е начинът, по който
се изпълнява ритуалът, и по който се казва: "Обичам те, Боже!"
Бог е Живот. Бог е Живот в действие. Най-добрият начин да кажеш "Обичам те, Боже" , е да живееш, давайки най-доброто от себе си.
Най-добрият начин да кажеш "Благодаря ти, Боже", е да се освободиш от миналото и да живееш в настоящето, тук и сега.
Каквото и да ти отнема животът, остави го да си отиде.
Когато се отпуснеш и забравиш миналото, ти си позволяваш да живееш пълноценно в настоящия живот. Освобождаването от миналото означава, че можеш да се насладиш на момента

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема ВСИЧКО ЗАПОЧВА ОТ МИСЪЛТАнови [re: flora bg]  
Автор TNBC (one woman)
Публикувано14.12.13 15:37



ВСИЧКО ЗАПОЧВА ОТ МИСЪЛТА


Нашите мисли и чувства не засягат само нас, те „озонират” или ”заразяват” всички наоколо. Учени и окултисти алармират колко опасен е негативизма. Енергийното замърсяване на планетата е не по-малко катастрофално от екологичното. Поради неконтролируемия антагонизъм в отношенията между хората зачестяват природните катаклизми.

Дълго трупаната отрицателна енергия избухва като бомба. Според езотеричната наука негативните мисли и чувства са злокачествени енергии. Те създават дисбаланс, който се записва във фините нива и в матрицата на ДНК. В такива случаи аурата се изкривява и в нея се забелязват пробиви. Това води до понижен тонус на физическо ниво, до намалена концентрация, ниска работоспособност и заболявания.

Истинската грижа за себе си е не да лекуваме болестта, а да поддържаме чистотата на мислите и чувствата си. Да навлезем в добрия свят на душата си. Окултистите казват образно, че лошите мисли и желания образуват едно мрачно небе, през което не можем да видим нищо, че деформацията на човешкия организъм започва от мисълта. Още в древността са знаели, че „няма болести, а само неправилно мислене”. Средновековният медик Парацелз открива, че болестите имат психо-соматична основа.

Бьон философията е категорична: „Ако постоянно имате отрицателни мисли, те ще скъсят живота ви.”

Със силата на мисълта може да се твори, да се лекува, но може и да се убива. В това твърдение няма нищо пресилено. Според Багрина Кларк духовете на хора, които злонамерено използват енергията, за да навредят някому, след смъртта им се капсоловат, за да не пренасят злото в други светове.

Посветените от различни епохи са единодушни, че болестите са резултат от негативизма и безлюбието.

Лечителката Стефка Николова споделя, че болестта не е нищо друго освен отрицателна енергия, която обсебва тялото и душата. Тя твърди, че ракът превръща положителната енергия в отрицателна и умъртвява живата тъкан.

Най-пагубни са страхът, омразата, обидата, лицемерието, недоволството, песимизмът, тревогата, комплексите за малоценност, потискане на чувствата, грубата реч и грозотата.

Тревогата разрушава постепенно имунната и нервната система.

Недоволството отблъсква всичко добро. Недоволният човек е болен, няма приятели, не успява в живота. Като причина за мигрената се сочи недоволството.

Можем да започнем промяната в мисленето от тези дребни на пръв поглед неща: да престанем да се тревожим за всичко. Да помним, че тревогата няма да разреши проблемите ни. Или вместо да мърморим, да се научим да благодарим за дребните неща, за дребните дарове, които ни поднася денят.

Страхът е хранителна среда за тъмните сили и причинява заболявания на дебелото черво. Понякога той е катализатор за нашите действия, но е по-добре да вършим всичко с любов, вместо от страх. Защото Бог е Любов.

Любовта е по-добрият избор от страха, който парализира свободната ни воля.

Омразата и гневът могат да причинят тежки алергии.

Потискането на емоциите води до разсеяност, лоша памет и стрес. Комплексите за малоценност понякога са причина за ниско кръвно налягане.

От честите ядове се образуват камъни в бъбреците или жлъчката. Лишените от любов страдат от артрит. Песимистите имат по-ниски стойности на имуноглобулин, а и по-често страдат от простудни заболявания.

Дълго трупаната обида може да стане предпоставка за бронхит, инфаркт, инсулт или рак. Ако се научим да прощаваме, ще бъдем по-здрави. Но колко често чуваме израза: ”Никога няма да простя”. Ако знаехме, че прошката е най-големият ни терапевт, щяхме да се замислим.

Интересно е твърдението на индийските йоги, че един ден, прекаран в непрекъснато говорене, отнема 1 година от живота, а един ден, прекаран в мълчание, удължава живота с 1 година. При дълго говорене се губи много енергия, нарушава се дейността на сърдечносъдовата, храносмилателната, имунната и ендокринната система. Ако приемем, че здравето и дълголетието са богатство, то пословицата „Мълчанието е злато”, придобива по-дълбок и конкретен смисъл.

Завистта наистина е страшна, но тя поразява предимно завистника, който заболява от язва, панкреатит, камъни в бъбреците, инфаркт.

Лицемерието, което е комплекс от негативни прояви на личността, може да причини нарушения в обмяната на веществата и да доведе до диабет и заболявания на щитовидната жлеза, хипофизата, надбъбречните жлези.

Дийпак Чопра казва: ”Когато реагираш с гняв или избираш насилието, ти обръщаш гнева и насилието срещу себе си. Каквото даваш, това и получаваш.” За да бъдем здрави и да се радваме на живота, трябва да се научим да контролираме нашите чувства, мисли и поведение.
Чистота, прошка и любов са трите тайни на доброто здраве. Когато ни нападнат отрицателни мисли, можем да потърсим спасение в природата и красотата.

Красотата притежава магическа сила и може да лекува, защото има високи хармонични вибрации, докато грозотата е част от хаоса и нейните вибрации са ниски и вредни. Ето защо не е препоръчително да спираме погледа си върху грозни гледки. Ако се научим да не задържаме в себе си и лошите настроения, ще престанем да затлачваме нашите чакри.

Знаем, че човекът е енергиен канал, и от чистотата на този канал зависи доброто физическо и психическо здраве. За разумния човек животът е низ от радости и скърби, от които изплита многоцветна дъга, както пише Г. Шакти.

Страданието е аспект на любовта. То лекува, моделира, хармонизира, извлича от нас Доброто, по думите на Багрина Кларк.

Всичко, което ни се случва, е за Добро в училището на Живота, дори да не разберем веднага смисъла му. Важното е да го приемем.

Цветана Качерилска



Източник:






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.