Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:29 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Рак на стомаха  
Автор дядo (старо куче)
Публикувано10.01.13 21:02



Здравейте,

На моя близка утре ще правят операция на стомаха поради диагностициран рак. Според съпруга й, ракът е в начален стадий и няма разсейки. Тя е на 55.

Имате ли представа, при успешна операция какви са шансовете й за трайно излекуване или поне дългосрочна прогноза?



Тема Re: Рак на стомаханови [re: дядo]  
Автор Crasiva (минаващ)
Публикувано10.01.13 21:40



При рак на стомаха казват, че като те заболи и вече е късно. Голям късмет е, че са го открили рано. Но може и да не е рак. Трябва да запазите проба от тумора за биопсия. По нея може да назначат и друго лечение. Според мен има големи шансове в начална фаза без разсейки със съвременните средства. Твърдо спазвайте указанията на лекарите, защото техните методи само сега работят.



Тема Re: Рак на стомаханови [re: Crasiva]  
Автор дядo (старо куче)
Публикувано10.01.13 22:06



Много благодаря!

Още един добър знак - тя няма болки. Иначе ракът е потвърден при биопсия преди седмица.

Ще се надяваме на най-доброто.



Тема Re: Рак на стомаханови [re: дядo]  
Автор Обективен ()
Публикувано11.01.13 09:23



А как е диагностициран рака ? Какво е предизвикало прегледа щом няма болки ? Защото предимно профилактични или прегледи при други оплаквания са причина за подобно случайно откриване...



Тема Re: Рак на стомаханови [re: дядo]  
Автор MarkMatador (непознат )
Публикувано11.01.13 14:38



Здравей,

Както при всеки вид рак, потенциално успешното лечение на този на стомаха зависи от множество фактори, включително местоположението на тумора, големината, хистологичния анализ, степента на проникване, стадия, общото здравословно състояние и състоянието на имунната система и т.н.
Конкретно хирургичната интервенция води до трайно излекуване средно в около 40% от случаите, но това е една обща статистика. Конкретната прогноза е много индивидуална и зависи от множеството описани по-горе фактори.

Надявам се това да отговори на въпроса ти.



Тема Re: Рак на стомаханови [re: дядo]  
Автор laleto1 (не съм новак...)
Публикувано11.01.13 16:33



Здравейте, прекрасно е, че всичко е открито навреме. От личен опит мога да ви дам просто само съвет - комбинацията традиционна медицина и алтернативно лечение е най-доброто, което може да се направи. Отворете тук в справочника и ще намерите много добри съвети за подходящи добавки и билки. Аз лично бих препоръчала Алое, много сокове от моркови, червено цвекло и пълна промяна на начина на живот. Попаднали сте на най-подходящото място. Четете и ще научите какво да правите. Колкото до шансовете - да, има надежда. Тук има едно прекрасно мото - "ракът не е болест, ракът е диагноза" и просто трябва да се предприемат необходимите стъпки за лечение. И още нещо - дано имате късмет да попаднете на добри лекари. И последно - вярвайте! Наистина стават чудеса!



Тема Re: Рак на стомаханови [re: MarkMatador]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано11.01.13 17:31



Марк вие лекар ли сте, отговаряте много професионално и точно. Да, така е, последните статистики сочат точно това, имам предвид това ваше изказване

----------


Здравей,

Съвременните проучвания показват, че изследвания от типа на рентген, ехограф и т.н. не са надеждни за проследяване на ранното развитие на рака на гърдата. Конкретно рентген на гръден кош има под 50% обща чувствителност за откриване на метастази, а когато говорим за ранни и безсимптомни чувстителността е много по-ниска дори и от тази стойност.
Скенерът, резонансът и ПЕТ имат много по-добра чувствителност, но, както е обяснил докторът, това има само диагностична стойност. Проучванията показват, че по-ранното откриване на метастази при рак на гърдата не е свързано с по-добра прогноза.

------------------

Влизайте по често във форума и давайте мнение, имаме нужда от хора които имат познания, четат, следят новостите, знаят и обесняват професионално и без да заблуждават, истината преди всичко, хората трябва да знаят истината.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: Рак на стомаханови [re: Kaлoянa]  
Автор MarkMatador (непознат )
Публикувано11.01.13 17:55



Здравейте Калояна,

Не съм лекар, клетъчен и молекулярен биолог съм. Работил съм в лаборатория за изследване на механизмите на развитие на рака на молекулярно ниво.
Може и на ти :)

Хубава вечер!



Тема Re: Рак на стомаханови [re: MarkMatador]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано11.01.13 19:45



Благодаря, добре дошъл в нашия форум, радвам се, че имаме биолог който ще ни помага. Моля те, включвай се и отговаряй имаме нужда от теб. Тук всички сме доброволци и сме на волна програма - чули, прочели, неразбрали... Помагай.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: Рак на стомаханови [re: дядo]  
Автор дядo (старо куче)
Публикувано12.01.13 09:58



Здравейте, много съм ви благодарен за мненията и подкрепата!

Вчера операцията е минала успешно. Голям проблем беше общофизическото състояние на братовчедка ми. Откакто я помня, винаги е била много слаба (няма анорексия или булимия, нито модни мании, просто си е слаба, направо кльощава).

Последните два месеца на миналата година напълно загубила апетит и стигнала до 41 кг, а е висока към 1.80. Прегледите явно са показали симптоми за рак, но тя отказваше биопсия. Явно са я склонили, защото преди Коледа я бяха пуснали от болницата, където я захранваха венозно, а на 1 януари пак беше в болница. Съгласила се е на биопсия и вчера я оперираха в Александровска болница.

Не знам много подробности, защото живея в София, а братовчедите - в Добрич. Обичаме се, но се виждаме само на погребения. Сега е в реанимация, ще изчакам да разбера кога мога да я посетя.

Надявам се да се позакрепи и до поживее още, макар, че дори да е изчистена, ще й е трудно точно със стомаха. С мъжа й са учители. Тя от години е безработна, а той ту замества из Добружанските села, ту остава без работа. Сега се е закрепил на едно уж постоянно място. Децата там са повече турчета и циганчета - не знаят български, не знаят как да се държат. Казал им, че като го видят за пръв път през деня, трябва да му кажат "Добър ден!" и те цял ден където го срещнат по коридорите в междучасията му казвали "Добър ден!". Да се смееш ли да плачеш ли.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.